Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

ASUSTOR DRIVESTOR 4 (AS1104T)

Asustor Drivestor AS1104TASUSTOR, dostawca sieciowych pamięci masowych typu NAS (Network Attached Storage) oraz monitoringu wideo (sieciowe nagrywanie wideo), rozszerzył portfolio o czterokieszeniowy DRIVESTOR 4 (AS1104T). Serwer NAS napędzany czterordzeniowym procesorem ARM64 Realtek RTD1296 1,4 GHz wyposażono w 1GB pamięci RAM DDR4, pamięć flash 8GB eMMC dwa porty USB 3.2 Gen 1 i szybką kartę sieciową 2.5 Gigabit Ethernet.

Osoby, które zadowolą się dwukieszeniowym serwerem, w ofercie ASUSTOR znajdą bliźniaczy DRIVESTOR 2 (AS1102T), o identycznej specyfikacji kluczowych podzespołów jak w AS1104T.

Tak dobrane komponenty sprzętowe zapewniają bezproblemowe oglądanie, pobieranie, przesyłanie danych i przesyłanie strumieni treści z transkodowaniem 4K H.265 oraz kompleksową archiwizację obejmującą kopię zapasową telefonu, z innego serwera NAS, z komputera, z chmury oraz pamięci USB.

Kompleksowe opcje tworzenia kopii zapasowych obejmują również wsparcie dla rozwiązań chmurowych firm trzecich, w tym m.in. Amazon S3, Dropbox, Google Drive i OneDrive. ASUSTOR Backup Plan dla Windows oraz Time Machine dla macOS zapewniają łatwe tworzenie kopii zapasowych dla komputerów stacjonarnych i laptopów, podczas gdy wymienne dyski twarde MyArchive zapewniają długoterminowe przechowywanie.

Obudowa urządzenia została zaprojektowana w taki sposób, by sprawnie, bez używania narzędzi można było zainstalować dyski twarde.  W zależności od liczby dysków umieszczonych w serwerze, mogą one pracować jako pojedynczy dysk, JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10.

Poziom głośności NAS-a to zaledwie 19 decybeli w trybie gotowości, przez co praktycznie jest niesłyszalny, a a trakcie działania podnosi się do 32 decybeli, co sprawia, że nawet przebywanie blisko urządzenia nie będzie powodować dyskomfortu u użytkownika.

Aplikacje SoundsGood + AiMusic, Photo Gallery 3 + AiFoto 3 oraz LooksGood + AiVideos pozwolą Ci stworzyć najlepsze domowe centrum multimediów. Technologia EZ Connect umożliwia połączenie z urządzeniem NAS z jakiekolwiek miejsca z urządzenia mobilnego w celu przeglądania plików i dzielenia się nimi. Aplikacje mobilne ASUSTOR zapewniają funkcje blokowania hasłem w celu ochrony prywatności i danych.

Aplikacje zainstalowane wstępnie na NAS-ach ASUSTOR to dopiero początek. Użytkownicy mogą przeglądać oraz pobierać aplikacje z centrali App Central. Dzięki ponad 200 unikatowym aplikacjom App Central zapewnia nieskończone możliwości stworzenie własnego, spersonalizowanego serwera, które spełnią cyfrowe potrzeby.

Dane przechowywane na NAS-ie ASUSTOR są chronione dzięki wbudowanemu firewallowi, ClamAV Antivirus, oraz przeróżnym narzędziom do tworzenia kopii zapasowych. Wszystko to chroni dane przed atakami typu ransomware.

Bezpieczeństwo Twoich danych zapewniają m.in.:
● Ochrona przed atakami z sieci
- Firewall
- ADM Defender
● Bezpieczna transmisja danych
- Połączenie VPN
- Połączenie z certyfikatem SSL
- Automatyczne wylogowanie
● Dane wewnętrzne
- Szyfrowanie folderów AES-256
- Oprogramowanie antywirusowe - ClamAV
● Kontrola dostępu
- Izolacja plików/folderów/aplikacji
- Dwustopniowa weryfikacja
- Wake-on-LAN (WOL)
- Wake-on-WAN (WAN)

Nowa wersja opartego na linuksie systemu ADM (ASUSTOR Data Master) 4.0 wprowadza wiele zmian w obrębie obsługi systemu, przez to, ta jest jeszcze bardziej intuicyjna. Zaktualizowany interfejs użytkownika oferuje nowy estetyczny tryb ciemny, który chroni i ogranicza zużycie wyświetlaczy OLED. W systemie ADM 4.0 wprowadzona została nowa strona logowania z różnego rodzaju konfigurowalnymi elementami, wygodniejszą i łatwiejszą w obsłudze funkcją szybkiego wyszukiwania oraz nowymi niestandardowymi motywami. System ADM 4.0 wprowadza ulepszenia w zakresie wydajności, zgodności i bezpieczeństwa, ponieważ nowa wersja OpenSSL usuwa luki znalezione w poprzednich wersjach, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa, a poprawiona sprawność przekłada się na wyższą wydajność. Dodatkowo nowy ADM oferuje bezpłatne wsparcie dla exFAT.

Więcej informacji na temat AS1104T znajdziesz pod tym adresem.

Logowanie i rejestracja