W jaki sposób zainstalować Kliencką wersję Hyper-V z wykorzystaniem powłoki skryptowej Windows PowerShell?
W jaki sposób zainstalować Kliencką wersję Hyper-V z wykorzystaniem wiersza poleceń?
Jak stwierdzić czy nasz komputer wyposażony jest w procesor obsługujący funkcje sprzętowej obslugi wirtualizacji, wymagane do instalacji klienckiej wersji Hyper-V?
Resource Metering to nowa funkcjonalność w Hyper-V 3.0, pozwalająca na pomiar wykorzystania zasobów maszyn wirtualnych (procesora, pamięci, sieci) z poziomu maszyny fizycznej. Funkcjonalność tę można w bardzo łatwy sposób włączyć z poziomu Windows PowerShell poleceniem:
W poniższej tabeli znajdują się porty dla View Connection Server w VMware View 5.1, które muszą być otwarte na firewallu.
Napędy SSD stają się coraz bardziej popularne. Niestety może zdarzyć się, że z czasem następuje znaczący spadek wydajności dysku. Dochodzi do sytuacji, w której dane usunięte z dysku zostają na nim do czasu, aż system operacyjny wyda polecenie nakazujące zwolnienie zajętego miejsca.
Dość często zachodzi konieczność wymiany plików pomiędzy systemem fizycznym a maszyną wirtualną zainstalowaną w VMware Workstation, VMware Player lub hosta ESXi.
Od czasu do czasu pojawiają się zbiorcze poprawki w postaci Service Pack. Warto jednak nie czekać na pojawienie się SP a monitorować wydania drobnych, niewielkich poprawek usuwających błędy i poprawiających stabilność środowiska Microsoft Hyper-V w Windows Server 2008 R2.
W sytuacji problemów z funkcją wysokiej dostępności poszukiwanie ewentualnych przyczyn należy rozpocząć od analizy dzienników zdarzeń VMware vSphere.
Wraz z premierą VMware vSphere 5 zmienił się model licencjonowania platformy. Licencje na nową wersję vSphere nie bazują na liczbie rdzeni procesora i pamięci RAM hosta, a na pulach pamięci (pooled vRAM entitlement) mierzonych w odniesieniu do całego centrum danych.