Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Artykuły

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

aiops site24x7Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monitoringu pozwoli na  zminimalizowanie przestojów, optymalizację wydajności oraz spełniania wymagań związanych z regulacjami. Narzędzia do monitorowania korzystające z mechanizmów sztucznej inteligencji pozwalają na głębsze spojrzenie na infrastrukturę IT i dynamiczne wykrywanie anomalii. W tym miejscu do głosu dochodzi AIOps.

Czym jest AIOps?

Artificial intelligence for IT operations (AIOps) łączy uczenie maszynowe, analizę danych i sztuczną inteligencję, aby uczynić monitorowanie IT reaktywną, inteligentną i elastyczną funkcją biznesową. AIOps jest doskonałym partnerem dla DevOps, zapewniającym inteligentne wskazówki, szybsze podejmowanie decyzji i bezproblemową automatyzację, która jest kontekstowa, spójna i zdolna do działania. AIOps przyspiesza podejmowanie decyzji i wykonuje zautomatyzowane naprawy incydentów, uwalniając od tych zadań specjalistów IT, pozwalając się im skupić na ulepszaniu produktów i usług. AIOps jest coraz częściej wykorzystywany na całym świecie, a zwłaszcza w monitorowaniu infrastruktury informatycznej.

Potrzeba AIOps

Jeszcze przed kilkoma laty monitorowanie było przeprowadzane w sposób fragmentaryczny, powiązany z aplikacją, maszyną lub poziomem danych. Obecnie monitorowanie jest ściśle zintegrowane z DevOps. Dzięki AIOps zespoły IT mogą przechwytywać dyskretne dane monitorowania i oceniać je w sposób całościowy. Pomaga to zespołom IT dynamicznie wprowadzać zmiany w stosie IT, aby sprostać bieżącym i nadchodzącym potrzebom organizacji.

Czym jest AIOps w monitorowaniu?

Świat IT przeszedł od monolitycznego modelu infrastruktury IT w środowisku lokalnym do dynamicznego, skalowalnego i elastycznego modelu mikrousług i wdrożeń w chmurze hybrydowej. Współczesna infrastruktura IT jest zwykle rozproszona między chmurami hybrydowymi, maszynami wirtualnymi i kontenerami w architekturze rozproszonej połączonej przez interfejsy API.

aiops site24x7 Monitoring

AIOps wydobywa dane monitoringu, które są pobierane z różnych aplikacji, dzięki czemu można je przeglądać holistyczne, systematyczne i proaktywne. AIOps umożliwia właścicielom firm uzyskanie głębokiego wglądu w ich infrastrukturę IT i ustawianie kontekstowych alertów oraz automatycznych procedur naprawczych.

Przedstawiamy możliwości AI w Site24x7

Site24x7 stał się preferowanym partnerem w zakresie monitorowania dla globalnych organizacji dzięki kompleksowemu pokryciu wszystkich elementów stosu IT, które pomagają inżynierom DevOps i inżynierom Site Reliability (SRE). Wielowariantowe algorytmy sztucznej inteligencji platformy badają wiele cech monitora, aby dynamicznie wykrywać anomalie, zapewniając bogatszy kontekst i celność podejmowania decyzji w zakresie automatyzacji. AIOps umożliwia Site24x7 analizowanie trendów i czynników, które są istotne dla oceny wahań w dłuższym okresie.

Korzyści z AIOps w Site24x7

Automatyzacja IT skraca również średni czas naprawy, który jest istotnym wskaźnikiem zgodności usługi IT, zapewniając natychmiastowe korekty w oparciu o wnioski wyciągnięte z AIOps. Na przykład, gdy wystąpi anomalia, system można zaprogramować tak, aby podjął automatyczne działania naprawcze, takie jak ponowne uruchomienie serwera, wykonanie kopii zapasowej danych, ponowne uruchomienie usługi lub wykonanie określonego skryptu. Te działania pomagają natychmiast rozwiązać problemy i zaktualizować status monitorów, gdy powrócą do normalnego stanu.

Monitoring Site24x7 AIOps

Bez sztucznej inteligencji progi są statyczne i opierają się na wcześniej zgromadzonych danych i strategiach ankietowania konfigurowanych w celu ustawiania alarmów. Takie ręczne podejście jest podatne na poważne błędy i błędne oceny, które często wpływają na stosy chmury hybrydowej w różny sposób ze względu na zmienność czasu reakcji oraz nieprzewidywalne fale zwiększonego ruchu lub awarie. Profile progowe oparte na sztucznej inteligencji eliminują potrzebę ręcznych zmian w przypadku wystąpienia rzeczywistej zmiany trendu metryki.

AI i AIOps stale się usprawniają

Dzięki AIOps w Site24x7, elastyczność wspierana przez ciągłe uczenie się, pomaga poprawić korektę kursu, poprzez zrozumienie kontekstu w pierwszej kolejności. Podczas gdy Site24x7 w sposób proaktywny przewiduje pojawiające się wzorce, dostosowuje swoje progi, nie normalizując zbyt wcześnie przypadkowych pików, takich jak jednorazowe zdarzenie, jak na przykład atak na stronę internetową. To na prawdę spacer po linie! Z założenia algorytmy sztucznej inteligencji posiadają zdolność uczenia się, która pomaga im stale się doskonalić.

AIOps Site24x7 pomaga prognozować trendy w czasie, aby zapewnić lepszą alokację zasobów. Funkcja czatu wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego do odbierania prostych danych dialogowych i odpowiadania natychmiastowymi odpowiedziami za pośrednictwem wybranych platform współpracy, w tym Zoho Cliq lub Microsoft Teams.

Oferowany standardowo dla wielu monitorów Site24x7, monitor AIOps zapewnia wykrywanie anomalii na osi czasu zdarzeń, a także oznacza status usługi. Site24x7 zapewnia również kontekstowe, pogrupowane i skorelowane alerty do zarządzania incydentami, które pomagają zmniejszyć szum i uniknąć zmęczenia alertami.

AIOps rewolucjonizuje nowoczesne operacje IT, zapewniając potężne i adaptacyjne podejście do monitorowania IT, które umożliwia organizacjom osiągnięcie następnego poziomu. AIOps Site24x7 został stworzony, aby zapewnić strategii monitorowania IT skrzydła, których potrzebuje, aby pokonać dystans i cieszyć się korzyściami w przyszłości.

AIOps rewolucjonizuje nowoczesne operacje IT, zapewniając potężne i adaptacyjne podejście do monitorowania IT, które umożliwia organizacjom wzniesienie się na wyższy poziom. Site24x7 AIOps został stworzony, aby dodać skrzydeł Twojej strategii monitorowania IT, których potrzebuje, aby pokonać dystans i doświadczyć korzyści w przyszłości.

 Wypróbuj Site24x7 za darmo i dowiedz się więcej na temat rozwiązania na polskojęzycznej stronie.


Ram KumarRam Kumar - specjalista ds. marketingu produktu Zoho ManageEngine's Site24x7, twórca treści technologicznych, którego głównymi obszarami zainteresowania są Saas i chmura obliczeniowa

 

 

 

 

Logowanie i rejestracja