Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Veeam Data Protection Report 2021
Veeam Data Protection Report 2021

Jak wynika z raportu firmy Veeam na temat ochrony danych w 2021 roku (Veeam Data Protection Report 2021), problemy z ochroną danych utrudniają transformację cyfrową przedsiębiorstwom na całym świecie. Tworzenie kopii zapasowych kończy się niepowodzeniem w 58% przypadków, co oznacza, że dane pozostają bez ochrony...

Czytaj więcej...

Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna
Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna

Europejskie firmy chętnie wybierają rozwiązania chmurowe do swoich systemów IT. Przodują w tym Włosi i Brytyjczycy. Z drugiej strony polscy przedsiębiorcy nadal deklarują brak zaufania do tego typu rozwiązań, choć cloud computing może przynieść im znaczące korzyści zarówno w obszarze bezpieczeństwa, jak i...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

400 miliardów dolarów przychodów z chmury publicznej
400 miliardów dolarów przychodów z chmury publicznej

Analitycy IDC opublikowali raport o globalnym rynku usług chmurowych w modelach PaaS (platforma jako usługa) i IaaS (infrastruktura jako usługa). Rynek rozwiązań PaaS i IaaS w latach 2021-2025 ma rosnąć w tempie nawet 28,8% rok do roku, co przełoży się na znaczące przychody dla dostawców usług. Mają one wynieść ...

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware vRealize Network Insight 6.4 i Cloud

VMware CloudFirma VMware zapowiedziała nową wersję vRealize Network Insight, rozwiązanie zapewnia głęboką widoczność procesów zachodzących w obrębie infrastruktury sieciowej i warstwy bezpieczeństwa, oznaczoną numerem 6.4 i oraz vRealize Network Insight Cloud, dostępny jako rozwiązanie SaaS lub w środowisku lokalnym, zapewniającym kompleksową widoczność sieci, rozwiązywanie problemów i analizy, mapując zależności pomiędzy maszynami wirtualnymi i aplikacjami, co pomoże w migracjach aplikacji i planowaniu odzyskiwania po awarii w środowisku multicloud.

Nowy vRealize Network Insight Cloud pomoże również zredukować złożoność i zoptymalizować wydajność sieci w środowisku wielochmurowym dzięki możliwościom rozwiązywania problemów z wirtualnymi maszynami, aplikacjami, serwerami fizycznymi i środowiskiem Kubernetes. vRealize Network Insight Cloud jest również dostępny wraz z vRealize Cloud Universal.

vRealize Network Insight 6.4 wprowadza m.in nowości w kilku obszarach:
● Świadomość aplikacji
- Usprawnienia w obrębie ServiceNow Application Discovery
- Możliwość przesyłania danych na zewnątrz za pośrednictwem interfejsów API
- Utylizacja aplikacji i wydajność dla VMware SD-WAN

● Wsparcie dla sprzętu Cisco
- Obsługa Routerów Cisco ASR serii 1000
- Obsługa Routerów Cisco ISR 4000 Series
- Obsługa Extender'ów Cisco Nexus 2000 Series

● Sieć w chmurze
- Wsparcie dla NSX-T Federation
- Wsparcie dla NSX-T Firewall z VMware vSphere Distributed Switch
- Ulepszenia widoczności w obrębie VMware Cloud Network
- Automatyczne definiowanie progów analitycznych VMware SD-WAN

● Dwie nowe lokalizacje vRealize Network Insight Cloud
- Kanada (Central) i Europa (Frankfurt), dołączyły do dotychczas dostępnych czterech lokalizacji: Europa (Londyn), Azja i Pacyfik (Sydeny i Tokio) i US West (Oregon)

Wartym podkreślenia jest również wsparcie widoczności sieci dla NSX Federation, dzięki czemu klienci zyskają wgląd w wiele centrów danych NSX-T na poziomie globalnym, regionalnym i lokalnym.

Ponadto vRealize Network Insight Cloud pomoga klientom VMware Cloud usprawnić wykrywanie aplikacji na potrzeby migracji do chmury, a także rozwiązywanie problemów pojawiających się w po migracji. VMware Cloud vRealize Network Insight Cloud będzie obsługiwać wyszukiwanie i tagowanie przepływu dla typu „VMware Cloud”, co umożliwi użytkownikom uruchamianie zapytań wyszukiwania w obrębie całego wdrożenia i umożliwi wyszukiwanie wszystkich typów przepływów lub jednostek na podstawie określonego wyszukiwanego hasła. Dodatkowo vRealize Network Insight Cloud dostarcza sugestie dotyczące tworzenia zapytań, które będą zawierać zapisane wyszukiwania i ostatnie wyszukiwania, które będą pasować do wpisanego tekstu na globalnym pasku wyszukiwania. Dostępny będzie również pulpit nawigacyjny VMware Cloud dla połączonych menedżerów polityk i VMware Cloud SDDC, który pozwoli użytkownikom uzyskać listę wszystkich odpowiednich SDDC i polityk w odpowiednio ułożonych sekcjach na panelu, co ułatwi przeglądanie wszystkich zasobów, takich jak hosty lub maszyny wirtualne dla każdego typu VMware Cloud, czyli VMware Cloud na AWS, Azure VMware Solution, Google Cloud VMware Engine lub VMware Cloud na Dell EMC.

Pojawią się ulepszenia z ServiceNow, które poprawią sposób, w jaki vRealize Network Insight Cloud wykrywa aplikacje. Te ulepszenia umożliwią integrację dowolnego poziomu roli użytkownika usługi ServiceNow z chmurą vRealize Network Insight, a także zapewnią jasny wgląd w to, które interfejsy API lub źródła danych są dostępne lub których brakuje w oparciu o tę konkretną rolę uprawnień użytkownika, dzięki czemu można wprowadzić zmiany w uprawnieniach. Pojawi się również rozszerzenie vRealize Network Insight Cloud dla ServiceNow, aby umożliwić częstsze aktualizacje w oparciu o zdefiniowane przez użytkownika kryteria dla określonych informacji o aplikacji, zamiast oczekiwania na rzadszą ogólną aktualizację zbiorczą większości danych ServiceNow.

Więcej informacji na temat vRealize Network Insight Cloud znajdziesz pod tym adresem.

Logowanie i rejestracja