Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Artykuły

WP Ready - hosting dla Wordpressa na start od Forpsi

WP READYIstnieje wiele rozwiązań ułatwiających tworzenie strony internetowej, ale na niekwestionowanego lidera w tym obszarze, w ostatnich latach wyrósł WordPress. Ten CMS (system zarządzania treścią), początkowo rozwijany jako platforma blogowa, dzisiaj może być wykorzystany również do stworzenia strony firmowej, portalu, a nawet rozbudowanego serwisu e-commerce. Ze względu na wysoką elastyczność i intuicyjną obsługę, WordPress jest powszechnie stosowany zarówno przez osoby tworzące swoją pierwszą stronę WWW, jak i przez deweloperów budujących rozbudowane witryny. Jednak do budowy strony internetowej działającej na silniku WordPressa potrzebna jest domena oraz hosting, na którym będą przechowywane pliki strony WWW. Takim rozwiązaniem umożliwiającym szybkie uruchomienie WordPressa jest usługa WP Ready od Forpsi.

Zanim przyjrzymy się ofercie WP Ready, poświęćmy kilka akapitów WordPressowi.

Dlaczego właściwie WordPress?

Korzystanie z WordPressa do tworzenia stron internetowych niesie ze sobą wiele zalet. Jeśli nie miałe(a)ś, do tej pory okazji używać tego rozwiązania, to warto byś poznał(a) kilka powodów, dla których warto używać WordPressa:

● Łatwość Użytkowania:
- WordPress jest intuicyjną i łatwą w obsłudze platformą. Nawet osoby bez zaawansowanych umiejętności technicznych mogą skorzystać z jego funkcji do budowy stron internetowych.
● Bogactwo Motywów i Wtyczek:
- Istnieje ogromna liczba darmowych i płatnych motywów, które pozwalają dostosować wygląd strony do indywidualnych potrzeb.
- Przy użyciu wtyczek można dodawać dodatkowe funkcje, umożliwiające rozbudowanie strony zgodnie z wymaganiami.
● Społeczność i Wsparcie:
- WordPress to rozwiązanie open source z silną społecznością użytkowników i deweloperów, co oznacza, że zawsze można znaleźć pomoc na forach i grupach zrzeszających użytkowników.
- Regularne aktualizacje i poprawki bezpieczeństwa wynikają również z aktywnego wsparcia społeczności.
● Optymalizacja pod SEO:
- WordPress jest przyjazny dla wyszukiwarek internetowych, a wbudowane funkcje optymalizacyjne i dodatkowe wtyczki pomagają w poprawie pozycji strony w wynikach wyszukiwania.
● Responsywność i Przystosowanie do Urządzeń Mobilnych:
- Dostępne motywy WordPress są zazwyczaj responsywne, co oznacza, że strony automatycznie dostosowują się do różnych rozmiarów ekranów, w tym urządzeń mobilnych.
● Bezpieczeństwo:
- Ze względu na duże zainteresowanie i aktywność społeczności, WordPress  to systemem, który jest stale monitorowany pod kątem bezpieczeństwa.
- Sam system, jak i popularne wtyczki i motywy, są również regularnie aktualizowane, co pomaga w zapobieganiu lukom w zabezpieczeniach.
● Skalowalność:
- WordPress nadaje się do budowy zarówno małych blogów, jak i dużych witryn korporacyjnych. Wysoka skalowalność pozwala na elastyczne dostosowanie go do różnych potrzeb.
● Integracja z Innymi Usługami:
- WordPress bardzo łatwo integruje się z różnymi narzędziami i usługami, w tym systemami e-commerce, narzędziami do marketingu internetowego czy platformami społecznościowymi.

To tylko część zalet WordPressa, dzięki którym stał się on jedną z najpopularniejszych platform wśród osób i firm tworzących strony internetowe.

Warto jednak zauważyć, że wybór systemu zarządzania treścią to dopiero początek. Nie mniej ważnym aspektem jest odpowiedni hosting, najlepiej zoptymalizowany pod kątem WordPressa, a dodatkowo upraszczający kwestie związane z administracją środowiskiem.

Doskonałym rozwiązaniem na start - gotowym do pracy w kilka chwil, bez konieczności konfiguracji bazy danych MySQL, samodzielnej instalacji WordPressa, instalacji certyfikatu SSL itp., dzięki któremu można skupić się na tym co najważniejsze - jest hosting WordPress WP Ready oferowany przez Forpsi | AlphaNet Sp. z o.o., jednego z największych dostawców usług hostingowych, działającego na polskim rynku od ponad 20 lat.

Czym jest WP Ready?

Usługa WP Ready to dedykowane rozwiązanie oferowane przez Forpsi, zaprojektowane specjalnie dla efektywnego i szybkiego funkcjonowania WordPressa. Wybierając WP Ready, otrzymujesz bezpłatnie certyfikat DV SSL, który dodatkowo zabezpiecza transmisję poufnych danych przesyłanych na Twojej stronie, takich jak loginy, hasła, dane osobowe itp., chroniąc je przed przechwyceniem przez nieuprawnione osoby.

Forpsi WP Ready

Hosting WP Ready jest usługą opcjonalną dla domen, co oznacza, że aby skorzystać z WP Ready, konieczne jest zakupienie domeny w forpsi.pl lub przeniesienie istniejącej od innego operatora. Warto zaznaczyć, że proces przenoszenia nie powoduje utraty niewykorzystanego okresu abonamentowego u poprzedniego operatora. Ponadto, należy podkreślić, że Forpsi oferuje atrakcyjne ceny przedłużenia domen. W wielu przypadkach, przedłużenie domeny .pl lub .com stanowi jedynie 1/3 ceny w porównaniu do ofert konkurencji. Dodatkowym atutem jest możliwość rejestracji domeny na dłuższy okres, aż do 10 lat!

Usłudze WP Ready powinny się bliżej przyjrzeć osoby i firmy, które poszukują spersonalizowanego i zoptymalizowanego hostingu pod WordPressa i WooCommerce, a jednocześnie nie chcą samodzielnie zajmować się serwerem. Dzięki temu mogą skupić się wyłącznie na prowadzeniu swojej strony internetowej, a cała infrastruktura serwerowa pozostaje pod opieką specjalistów z Forpsi.

Logowanie i rejestracja