Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat - wizja automatyzacji przedsiębiorstwa za pomocą Ansible

Red hat AnsibleRed Hat przedstawił swoją wizję automatyzacji przedsiębiorstw w oparciu o Ansible - otwartą, prostą, bezagentową i dającą ogromne możliwości platformę do automatyzacji IT. Firma uważa, że automatyzacja jest kluczowym i strategicznym elementem transformacji cyfrowej. Złożoność współczesnych środowisk wielochmurowych może być oszałamiająca, a zarządzanie nimi bez wykorzystania automatyzacji może okazać się wręcz niemożliwe.

Ansible jest otwartą technologią automatyzacji, pozwalającą na zarządzanie środowiskami informatycznymi. Została ona zaprojektowana z myślą o łatwym użytkowaniu, dzięki czemu stała się najpopularniejszą otwartą technologią automatyzacji informatycznej na świecie. Wkład w nią miało ponad 2400 osób, które dokonały razem niemal 30000 wprowadzeń lub aktualizacji plików w repozytorium otwartego projektu Ansible, a baza jej użytkowników jest rozsiana po wielu branżach na całym świecie. Red Hat nabył Ansible w roku 2015, aby umożliwić użytkownikom ograniczenie kosztów oraz złożoności wdrażania aplikacji - zarówno chmurowych, jak i tradycyjnych, oraz zarządzania nimi w środowiskach hybrydowych. Dzięki Ansible organizacje mogą urzeczywistnić koncepcję zautomatyzowanego przedsiębiorstwa.

"Opierając się na różnych wskaźnikach można powiedzieć, że Ansible wprowadziło jak dotąd duże zamieszanie w dziedzinie automatyzacji i posiada potencjał, aby stać się de facto standardem automatyzacji. Istnieją przedsiębiorstwa, które przeprowadziły standaryzację automatyzacji w oparciu o technologię Ansible i sądzimy, że jest to początek istotnej tendencji. Zapewniając natywną obsługę Ansible w swojej ofercie do zarządzania oraz starając się wprowadzać ją coraz szerzej w swoim portfelu produktów, Red Hat zapewnia unikalne wsparcie dla urzeczywistniania idei zautomatyzowanego przedsiębiorstwa" - powiedział Joe Fitzgerald, vice president, Management, Red Hat.

Witajcie w automatyzacyjnej rewolucji w firmach
Automatyzacja przekształca przedsiębiorstwa oraz zapewnia innowacje zarówno firmom, jak i konsumentom. Przykładowo, samochody wyszły już poza oddzielną automatyzację w dziedzinach takich jak systemy nawigacyjne, tempomaty i czujniki zmiany pasa ruchu. Wkroczyły one w fazę bardziej kompleksowej i holistycznej automatyzacji, która jest w stanie całkowicie wyręczyć kierowcę w samochodzie autonomicznym. Sprzedawcy detaliczni przenoszą się do zautomatyzowanych centrów dystrybucyjnych, zmieniając łańcuch zaopatrzeniowy tak, aby stworzyć przewagę konkurencyjną. Z kolei branża elektroniki konsumenckiej zaczyna wychodzić poza hermetyczne inteligentne urządzenia, oświetlenie, systemy alarmowe i termostaty, przechodząc do rozwiązań automatyzujących całe domy.

W międzyczasie, w wielu branżach pojawia się coraz większy nacisk na to, aby wprowadzać innowacje szybciej, a architektury informatyczne zmieniają się, aby dostosować się do najnowszych technologii pomagających utrzymać konkurencyjność przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnych starszych systemów. To często skutkuje powstawaniem złożonych, zróżnicowanych systemów rozciągających się na chmurę prywatną, chmurę publiczną oraz siedzibę firmy. Złożoność współczesnych środowisk wielochmurowych może być oszałamiająca, a zarządzanie nimi bez wykorzystania automatyzacji może okazać się wręcz niemożliwe. Do tej pory jednak automatyzacja była generalnie wykorzystywana w przedsiębiorstwach w sposób oddzielny - każda domena zarządzania miała własne narzędzie o wąskim zakresie działania, wykorzystywane taktycznie przez hermetyczne zespoły, co istotnie ograniczało potencjał i wartość automatyzacji.

Firma Gartner wypowiedziała się następująco w sprawie konieczności wdrażania przez organizacje metod automatyzacji obejmujących cały zakres ich działania: "Zarządzanie rozwojem i jednoczesna redukcja kosztów to konieczność dla cyfrowego biznesu, jednak liderom w zakresie infrastruktury i eksploatacji informatycznej (I&O) nie jest łatwo osiągnąć taki stan. Odpowiedzią na ten problem jest automatyzacja. Korzyści z niej płynące są bardzo przekonujące - ma pozytywny wpływ na odpowiedzialność, wydajność i przewidywalność, redukując jednocześnie koszty, zmienność i ryzyko. Dlaczego zatem na ścieżkę automatyzacji nie wkracza więcej organizacji? Automatyzacja była do tej pory deterministyczna - w jej ramach poszczególne manualne etapy lub procedury były automatyzowane w celu zmniejszenia kosztów i polepszenia jakości świadczonych usług. Choć takie podejście zapewniało narastające korzyści, nie sprawdza się ono w bardzo dużej skali ani nie zmniejsza kosztów w sposób przełomowy."

Wizja automatyzacji całego przedsiębiorstwa autorstwa Red Hat
Red Hat uważa, że automatyzacja jest kluczowym i strategicznym elementem transformacji cyfrowej. Współczesne dynamiczne środowiska wymagają nowego rodzaju rozwiązań w dziedzinie zarządzania, które będą w stanie poprawić szybkość, skalę i stabilność całego środowiska informatycznego firmy. Coraz większa liczba organizacji na całym świecie wdraża standard Ansible jako szkielet swojej automatyzacji. Dzięki wprowadzeniu automatyzacji Ansible w całym portfelu swoich produktów, obejmującym Red Hat Enterprise Linux, Red Hat OpenStack Platform, Red Hat OpenShift, Red Hat Storage oraz ofertę dotyczącą zarządzania, Red Hat będzie w stanie dostarczyć firmom strategiczną technologię automatyzacji.

W ramach wprowadzania tej wizji w życie, Red Hat ogłosił zmiany w swojej ofercie w dziedzinie zarządzania, integrujące automatyzację Ansible. Ma to na celu wsparcie firm w przekształcaniu swoich operacji IT poprzez tworzenie systemu automatyzacji obejmującego całe przedsiębiorstwo. Pozwali to personelowi informatycznemu uwolnić się od zadań naprawczych i skupić się na innowacjach, które tworzą wartość.

• Dzięki zastosowaniu automatyzacji Ansible w Red Hat Insights, platformie przeznaczonej do analityki predyktywnej, Red Hat umożliwia zautomatyzowane rozwiązywanie kwestii ryzyk bezpieczeństwa poprzez dynamiczne tworzenie zbiorów strategii (Ansible Playbooks).
• Najnowsza wersja Red Hat CloudForms zarządza wieloma chmurami w oparciu o automatyzację Ansible i wbudowaną obsługę skrytpów Ansible. Ułatwia wdrożenie usług IT w chmurach, pozwalając użytkownikom zautomatyzować szeroką gamę strategii i procesów bez konieczności tworzenia kodów czy skryptów.

W nadchodzących miesiącach Red Hat planuje wprowadzić Ansible do kolejnych produktów, aby wspomóc upraszczanie i automatyzowanie IT w przedsiębiorstwach. Szkolenie Red Hat na potrzeby Ansible jest dostępne dla klientów na całym świecie. Na dzisiaj certyfikowani profejsonaliści Red Hat Profesjonaliści w dziedzinie Automatyzacji Ansible są obecni w ponad 40 krajach. Ponadto, dział Red Hat Consulting współpracuje z klientami, aby pomóc im w pomyślnym przyjęciu i zintegrowaniu automatyzacji Ansible w celu tworzenia i standaryzowania scentralizowanych praktyk automatyzacyjnych zwiększających wartość biznesową i budujących solidne podstawy DevOps.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja