Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Artykuły

Wybrane artykuły są dostępne wyłącznie dla zarejstrowanych użytkowników!

Dziewięć etapów cyberataku na firmę

HackerCyberprzestępcy są w stanie w krótkim czasie wykraść z firmowej sieci znaczące ilości cennych danych. Zrozumienie tego, jak przebiega cyberatak i jakie podatności są wykorzystywane przez hakerów, może zminimalizować ryzyko, że firma padnie jego ofiarą. Świadomość tych zagrożeń pozwala organizacjom wdrożyć odpowiednie rozwiązania ochronne.

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji

Cloud ComputingW ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami oraz innowacjami, których oczekują klienci. Chmura obliczeniowa to bowiem jedyne rozwiązanie, które pozwala firmom w szybkim tempie wcielać w życie nawet najbardziej odważne pomysły, stanowiące fundament cyfrowej transformacji.

Czytaj więcej...

Cyberuzależnieni dyrektorzy zagrożeniem dla firm

CybersecurityKomunikaty ostrzegające przed ryzykownymi technologiami, zakaz posiadania szpiegujących smartwatchów, blokowanie obcych na rzecz tworzenia własnych mediów społecznościowych - to tylko kilka przykładów, jak kraje rozwinięte technologicznie radzą sobie z cyberzagrożeniami wynikającymi z rozwoju cyfrowych technologii uzależniających. Jak na tym tle wypada Polska?

Czytaj więcej...

Trzy trendy, które ukształtują zjawisko ochrony danych

SecurityRok 2018 był przełomowy w obszarze bezpieczeństwa danych, zwłaszcza w kontekście drażliwych danych osobowych. Dzięki wprowadzeniu RODO, zarówno firmy jak i organy regulacyjne poczyniły znaczbne kroki na rzecz ochrony danych osobowych oraz poszanowania praw osób do uzyskiwania wglądu w informacje na ich temat. Jednak, jak się okazuje, w kwestii tej wciąż jest wiele do zrobienia.

Czytaj więcej...

Jak uchronić się przed zalewem danych w firmie?

DaneW 2020 roku na świecie będzie 45 zetabajtów danych, jak podają eksperci Cloud Technologies, dlatego wydatki firm na ich przetwarzanie drastycznie rosną. Szacuje się, że wielkość rynku ECM wzrośnie z 31,66 mld USD w 2017 r. do 67,14 mld USD do 2022 r., przy średniej rocznej stopie wzrostu na poziomie 16,2%.

Czytaj więcej...

Z jakimi problemami borykają się dyrektorzy ds. IT?

CIODziś zarówno rola, ale również oczekiwania jakie musi spełnić dobry CIO ulegają zmianom. Dział IT, kiedyś tak kluczowy w pracy, ustąpił miejsca dążeniu organizacji do cyfrowej transformacji. Coraz częściej teraźniejszość organizacyjna to szereg wymogów i regulacji, co z kolei wiąże się z wieloma wyzwaniami dla kadry zarządzającej. Pracownicy oczekują prostoty i odpowiedniego poziomu efektywności dla stosowanych w pracy technologii i rozwiązań.

Czytaj więcej...

Podkategorie