Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Artykuły

Wybrane artykuły są dostępne wyłącznie dla zarejstrowanych użytkowników!

Co zrobić, by sięgnąć chmur?

Cloud Computing Cloud ClimberSprytne działanie w chmurze polega na zmianie sposobu wdrażania aplikacji biznesowych i zarządzania nimi. Firmy, które nieustannie wprowadzają innowacje i budują zrównoważoną strategię chmury, dają swoim klientom więcej od konkurencji i wyróżniają się na jej tle. Jak zatem skutecznie wykorzystać chmurę ze wszystkimi jej zaletami? Czego potrzeba, aby firma sięgnęła nieba i stała się Cloud Climberem? Co da osiągnięcie tego celu?

Czytaj więcej...

Vembu BDR Suite w edycji bezpłatnej

vembu bdr suite freeVembu jako wiodący producent oprogramowania, od dziesięciu lat koncentruje się na rozwiązaniach dla centrów danych, usprawniających tworzenie kopii zapasowych i odtwarzaniu danych po awarii. Flagowe rozwiązanie Vembu - pakiet BDR Suite obejmuje VMBackup oferujący wsparcie dla tworzenia kopii zapasowych w środowiskach VMware vSphere i Hyper-V, Disk Image do tworzenia obrazów dysków maszyn fizycznych i stacji roboczych. Tworzenie kopii zapasowych pojedynczych plików i folderów zlokalizowanych na serwerach fizycznych i w chmurze może odbywać się odpowiednio za pomocą Vembu Network Backup i Online Backup. Ale to nie wszystko.

Czytaj więcej...

Chmura i analityka danych dla ochrony przed atakami

Cloud AnalitykJedno z ostatnich badań, zleconych przez Citrix pokazuje, że w sytuacji naruszenia, bezpieczeństwa w dniu ogłoszenia takiego komunikatu akcje firmy spadają o ok. 5 procent. Ponadto blisko 7 procent klientów traci zaufanie do takiej organizacji, a 31 procent konsumentów zaprzestaje dalszych z nią relacji. To samo badanie, przeprowadzone przez Ponemon Institute na rzecz Citrix pokazuje również, że 69 procent klientów firmy uważa, że korzystanie z aplikacji i usług w chmurze jest istotne z punktu widzenia nie tylko wydajności i efektywności pracowników, ale też bezpieczeństwa działalności biznesowej firmy.

Czytaj więcej...

W cyberprzestrzeni nikt nie usłyszy Twojego krzyku…

hacker pumpkinSzefowie firm na całym świecie drżą ze strachu na myśl o nadciągających cyberzagrożeniach. Kradzież danych i ukryte ataki sprawiają, że menadżerowie najwyższego szczebla budzą się w nocy zlani zimnym potem. Przy okazji Halloween warto sprawdzić, jakie potwory pełzają po cyberprzestrzeni i jak się przed nimi chronić.

Czytaj więcej...

Chłodzenie centrów danych - sprostaj rosnącym wyzwaniom

Data Centers CoolingSystem klimatyzacji jest jednym z największych obciążeń energetycznych w większości centrów przetwarzania danych. Jest to prawdą szczególnie w warunkach wysokich temperatur, jakie panują na Bliskim Wschodzie. Znaczenie tej kwestii nieustannie wzrasta, ponieważ zwiększanie zagęszczenia urządzeń ICT powoduje zwiększenie rozmiaru centrum przetwarzania danych i nadmierne zapotrzebowanie na energię. W związku z tym, niniejszy artykuł analizuje technologie, pozwalające na skuteczniejsze wykorzystanie energii, dostępne obecnie u wielu dostawców.

Czytaj więcej...

Sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa danych na serwerze

bezpieczenstwo serwerRozwój każdej firmy, czy też innej organizacji, niesie ze sobą określone konsekwencje w wielu obszarach zarządzania - szczególne znaczenie w tym kontekście ma właściwy nadzór nad danymi, których liczba intensywnie rośnie. Muszą one być optymalnie chronione, w innym przypadku organizacja naraża się na cyberataki. Jak się ich ustrzec, czyli jakie podjąć działania, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo danych gromadzonych na serwerach?

Czytaj więcej...

Podkategorie