Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro Webinar Windows Server 2019

Artykuły

Wybrane artykuły są dostępne wyłącznie dla zarejstrowanych użytkowników!

IoT wymaga niezawodnej sieci

IoT SieciOd smartfona do smart domu, inteligentnego samochodu do koncepcji inteligentnych miast. IoT podbija różne sfery naszego życia, włączając w to przemysłowy IoT: połączone z internetem, zoptymalizowane cyfrowo procesy produkcyjne. Według analityków rynkowych do 2020 roku więcej niż 20 miliardów urządzeń z obszaru IoT będzie połączonych z Internetem (w 2016 roku było ich poniżej 6,4 miliarda). Urządzenia te, wyposażone w czujniki, będą podłączone do Internetu, począwszy od inteligentnych domów, fabryk, po inteligentną infrastrukturę miejską, taką jak systemy zarządzania ruchem w czasie rzeczywistym oraz sieć elektryczną z obsługą IoT.

Czytaj więcej...

Przemysł 4.0 - podstawa produkcji przyszłości

przemysl 4.0Przemysł 4.0 stał się kluczowym, choć niełatwym do osiągnięcia celem branży produkcyjnej. Producenci muszą stawić czoła oczekiwaniom klientów, które rosną szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a także presji wynikającej z ciągłej niepewności rynkowej. Stąd też na drodze do nowej epoki w sektorze produkcji stawiają na transformację cyfrową. Od większej wydajności operacyjnej po głębszą wiedzę o klientach i szybsze wprowadzanie na rynek nowych produktów - Przemysł 4.0 ma wesprzeć producentów w zaspokojeniu potrzeb przyszłości.

Czytaj więcej...

VMware Virtual Cloud Network nowym napędem biznesu

Vmware CloudWspółczesny biznes jest jak samochód. Potrzebuje sprawnego, mocnego silnika by osiągać należytą prędkość. Od niego zależy wydajność, która zachwyci potencjalnego klient-kierowcę. Pytanie tylko czy najnowszy model Mercedesa klasy S rozpędzi się na silniku Poloneza z 1978 roku? Raczej nie. I podobnie jest z biznesem, który w cyfrowych czasach, nie może działać już w oparciu o tradycyjne urządzenia sieciowe. Potrzebuje nowego napędu.

Czytaj więcej...

Sztuczna Inteligencja: użyteczność kontra prywatność

Sztuczna InteligencjaZobaczył ją w tramwaju, to była miłość od pierwszego wejrzenia. Wystarczyło jedno zdjęcie wykonane ukradkiem i system sztucznej inteligencji do rozpoznawania twarzy natychmiast odszukał jej nazwisko, profile na portalach społecznościowych i dane kontaktowe. Zarysowany scenariusz może być początkiem historii miłosnej lub wizją koszmaru związanego ze stalkingiem.

Czytaj więcej...

Usprawnienie biznesu poprzez strategię "agile"

ZwinnośćChcąc szybciej reagować na potrzeby swoich klientów, organizacje powinny poszukiwać „zwinności” - czyli sprawnych i skutecznych rozwiązań, jakie zapewniają nowe technologie. Przedsiębiorcy powinni uczynić z technologii swojego sojusznika, bo to one w znacznej mierze wspomagają działalność organizacji. Istotne jest to, aby użytkownicy biznesowi - bez wiedzy technicznej, ale odpowiedzialni za bezpośredni kontakt z klientem - byli w stanie tworzyć nowe inicjatywy. Wszystko po to, aby dotrzymać kroku nowym wymogom rynkowym. To zaś oznacza, że wszystkie te grupy powinny mieć dostęp do integracji.

Czytaj więcej...

5 najważniejszych różnic między DevSecOps a sportem

DevSecOpsKażdy z nas uwielbia śledzić rywalizacje sportowe. Emocje związane z oglądaniem Mundialu, zmagań siatkarzy, skoczków narciarskich czy piłkarzy ręcznych są nie do opisania. Można powiedzieć, że jesteśmy wręcz mistrzami w dziedzinie kibicowania i uważnego obserwowania postępów i sukcesów naszych drużyn. Jednak trochę inaczej sprawa wygląda, kiedy próbujemy się aktywnie w sport angażować.

Czytaj więcej...

Podkategorie