Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Artykuły

Wybrane artykuły są dostępne wyłącznie dla zarejstrowanych użytkowników!

Kompetencje kluczem w 2017 roku

KompetencjeOd lat utarty zakres obowiązków działów IT opiera się na zarządzaniu infrastrukturą IT, utrzymaniu ciągłości działania kluczowych systemów i opiece nad komputerami użytkowników. Zachodzą jednak istotne zmiany, które przed osobami odpowiedzialnymi za IT stawiają coraz to nowe wyzwania i konieczność poszerzania własnych kompetencji o nowe umiejętności. Poniżej przedstawiamy bliżej kilka tematów, które naszym zdaniem będą oddziaływać na funkcjonowanie działów IT w 2017 r.

Czytaj więcej...

Cloud computing i wirtualizacja - antysmogowe technologie IT

Cloud Computing Green ITRozwój gospodarczy przyczynia się do podnoszenia stopy życiowej obywateli ale niestety powoduje też niepożądane skutki. Jednym z nich jest zanieczyszczenie powietrza, związane również z eksploatowaniem przestarzałych technologii. Tak jak przy niewłaściwym ogrzewaniu gospodarstw domowych produkowane są zwiększone ilości niekorzystnych dla zdrowia pyłów i gazów, tak też w sektorze informatycznym przestarzała infrastruktura powoduje zwiększoną emisję gazów cieplarnianych. Jak można temu przeciwdziałać?

Czytaj więcej...

Samoloty nie sięgają chmur, ...gdy linie lotnicze ignorują chmurę obliczeniową

cloud computing samolotLotniczy transport pasażerski ma ogromny wpływ nie tylko na branżę turystyczną, ale też wiele innych gałęzi światowej gospodarki. Linie lotnicze kojarzą się z zaawansowanymi technologiami, nowoczesnymi samolotami, dzięki którym miliony pasażerów każdego dnia pokonują duże odległości. Pozytywny obraz tej branży zakłócają jednak powtarzające się przestoje i opóźnienia, które często wynikają z awarii systemów informatycznych. W minionym roku wielu dużych przewoźników zanotowało straty finansowe i wizerunkowe na skutek problemów z zapleczem IT. Jakie są koszty awarii i jakie środki zaradcze powinny wziąć pod uwagę linie lotnicze?

Czytaj więcej...

Ataki DDoS na aplikacje: co musisz wiedzieć?

security appAtaki DDoS rosną w siłę. Nie jest to już marginalny problem - obecnie stoją za nimi coraz większe pieniądze, a ataki są coraz celniejsze. Każdy może wyprowadzić atak DDoS i każdy może stać się jego ofiarą. Dla wielu jest to też prawdziwy biznes. Na przykład coraz częstsze staje się „wymuszanie”. Cyberprzestępcy próbują wyłudzić od firmy okup, grożąc przeprowadzeniem lub kontynuacją ataku.

Czytaj więcej...

Cyberbezpieczeństwo: o lekceważonych wektorach zagrożeń

Cyber securitySpecjaliści ds. informacji lub bezpieczeństwa informacji, spędzają bezsenne noce, martwiąc się o cyberataki i konsekwencje ewentualnych włamań. Problem staje się coraz poważniejszy - cyberataki są bardzo zróżnicowane, a hakerzy mają do dyspozycji bogaty arsenał narzędzi, które mogą zagrozić systemom firm i instytucji. Chcąc im przeciwdziałać organizacje inwestują w najnowsze urządzenia zabezpieczające, nowe technologie detekcji i prewencji, szkolenia pracowników. Pomimo, że firmy zwiększają inwestycje w cyberbezpieczeństwo, rosną statystyki włamań. Dlaczego?

Czytaj więcej...

Narzędzia gwarantujące dostępność IT ochronią systemy przed ransomware

veeam narzedzia ransomwareEksperci firm specjalizujących się w zwalczaniu cyberzagrożeń zgodnie przyznają, że ataki typu ransomware, czyli wymuszające zapłacenie okupu, stały się w ostatnich dwóch latach prawdziwą epidemią. McAfee Labs prognozuje, że tego typu proceder będzie się nasilał, nie oszczędzając także użytkowników systemu OS X. Przyczynia się do tego fakt, że aż 36 proc. indywidualnych ofiar ataków ransomware decyduje się na zapłacenie okupu, pomimo braku jakiejkolwiek gwarancji odzyskania danych.

Czytaj więcej...

Podkategorie