Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Artykuły

Wybrane artykuły są dostępne wyłącznie dla zarejstrowanych użytkowników!

Równoważenie obciążenia jako kluczowy element architektury chmurowej

Cloud Load BalancingRównoważenie obciążenia odnosi się do technologii, która jest wykorzystywana do rozdzielania obciążeń roboczych pomiędzy kilkoma komputerami, klastrami, procesorami, pamięcią RAM, dyskami twardymi, jak również innymi elementami infrastruktury w celu optymalizacji wykorzystania zasobów, co przekłada się na zmniejszenie czasu reakcji, zwiększenie przepustowości, pozwala uniknąć przeciążenia i zminimalizować przestoje aplikacji.

Czytaj więcej...

Kto odpowiada za bezpieczeństwo aplikacji?

Bezpieczeństwo aplikacjiGwałtowny wzrost liczby aplikacji, wykorzystywanych dzisiaj w świecie biznesu jest związany z tym, w jaki sposób generujemy i odczytujemy dane - czy to przez chmurę obliczeniową, smartfony czy komputery. Z dopiero co opublikowanego raportu wynika, że większe środki finansowe przeznacza się na bezpieczeństwo sieci niż bezpieczeństwo aplikacji, co ma fatalny wpływ na produktywność biznesu.

Czytaj więcej...

Sieć SD-WAN a dzisiejsze potrzeby biznesowe

Cloud GlobeObecnie coraz więcej organizacji migruje do chmury, a luka pomiędzy potrzebami i oczekiwaniami biznesu a możliwościami spełnienia tych oczekiwań przez IT powiększa się. Firmy mają dziś bardzo rozproszoną strukturę - aplikacje, dane i pracownicy znajdują się w różnych oddziałach i lokalizacjach - co sprawia, że działom IT coraz trudniej zapewniać wydajność aplikacji na poziomie gwarantującym wysoką produktywność.  

Czytaj więcej...

Przepustowość łącza nie jest z gumy

Network SpeedPracując w jednej z najlepszych firm technologicznych na świecie jesteś ciągle proszony o pomoc. Pamiętam gdy pomagałem członkowi rodziny w rozwiązaniu problemu z łączem Wi-Fi, który zadał wówczas pytanie: „A może nasze Wi-Fi jest prawie pełne?”. Przyczyną problemu w tamtym przypadku nie była sieć Wi-Fi, ale pytanie wcale nie było kuriozalne.

Czytaj więcej...

Jak ochronić dane firmowe przed ransomware?

RansomwareCoraz więcej firm pada ofiarą cyberataków. Hakerzy biorą na celownik organizacje z każdego sektora. W przypadku ataku ransomware, wszelkie istotne funkcje i dane biznesowe przestają być dostępne. Taka sama sytuacja ma miejsce w stosunku do aplikacji. Cierpi również codzienna praca i komunikacja pomiędzy współpracownikami. W odniesieniu do danych i dostępu do nich mamy do czynienia z cyfrowym wymuszeniem, w tradycyjnych realiach porównywalnym do porwania i przetrzymywania zakładników. Daltego też, istotne jest informowanie o potencjalnym zagrożeniu i możliwościach radzenia sobie z tego typu zagrożeniami firm, które do tej pory nie zostały zaatakowane tak istotne.

Czytaj więcej...

Nadchodzi nowa era ransomware - gdzie uderzą cyberprzestępcy?

RansomwareZjawisko ransomware to aktualnie jeden z najgorętszych tematów w branży cyberbezpieczeństwa. Jak podają niedawno opublikowane dane przez FBI tylko w pierwszym kwartale 2016 r. ofiary ataków ransomware zapłaciły przestępcom równowartość 209 milionów dolarów. Dla porównania, kwota wpłat za cały rok 2015 wyniosła 24 miliony dolarów. Zespół laboratorium FortiGuard firmy Fortinet każdego dnia wykrywa jeden nowy szczep oprogramowania ransomware. Jak będzie wyglądać ransomware przyszłości?

Czytaj więcej...

Podkategorie