Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Artykuły

Wybrane artykuły są dostępne wyłącznie dla zarejstrowanych użytkowników!

Jak pracownik zdalny może zabezpieczyć swoją sieć domową

Praca ZdalnaW niektórych branżach coraz więcej pracowników wykonuje swoje obowiązki zdalnie. Praca z domu jest jednym z najpopularniejszych benefitów, jakie można zaproponować przy zatrudnieniu. Z punktu widzenia pracodawcy takie rozwiązanie może jednak być ryzykowne pod kątem zabezpieczenia cennych firmowych danych. W przypadku wzrastającej liczby pracowników zdalnych biura firm zaczynają być połączone ze słabo zabezpieczonymi domowymi sieciami. Naraża to zasoby firmowe na dodatkowe cyberzagrożenia.

Czytaj więcej...

Swoboda działania, czy święty spokój? Serwery root a zarządzane

Admin data centerUżytkownicy serwerów root chwalą możliwość konfigurowania maszyny według własnych wymagań. Klienci korzystający z serwerów zarządzanych doceniają panel administracyjny i wsparcie techniczne. Które z rozwiązań wybrać dla swojego projektu? Które rozwiązanie jest lepsze? Na to pytanie nie ma jasnej odpowiedzi. Wszystko zależy od potrzeb i umiejętności użytkownika oraz tego, do jakich celów chce użyć sprzętu.

 

Czytaj więcej...

Pięć czynników optymalizacji zasilania architektury IT

ZasilanieGwałtowny wzrost liczby aplikacji biznesowych sprawił, że ogromne ilości generowanych przez nie danych wymuszają tempo zmian na bezprecedensową skalę w centrach danych, które z trudem usiłują je pomieścić. Przedsiębiorstwa coraz bardziej polegają na wirtualizacji, aby wesprzeć własną infrastrukturę IT, co wydaje się kuszącą opcją, ponieważ środowiska wirtualne są w stanie obsługiwać więcej usług przy wykorzystaniu mniejszej ilości zasobów sprzętowych oraz, co ważniejsze, zapewniać ciągłość świadczenia usług podczas przerw w dostawie zasilania, chroniąc kluczowe obciążenia.

Czytaj więcej...

Jak odzyskać dane przechowywane w chmurze publicznej?

Cloud toolsWe wtorek 28 lutego, na skutek awarii chmury Amazon Web Services, przestało działać część usług świadczonych przez tego operatora. Przerwa w dostawie niektórych usług AWS spowodowała problemy z poprawnym funkcjonowaniem wielu stron i sklepów internetowych. Awaria i spowodowane przez nią problemy, a w konsekwencji poniesione straty finansowe, przyczyniły się do zdenerwowania wielu managerów.

Czytaj więcej...

IIoT w produkcji przemysłowej - cyfrowa przyszłość

Industry Internet of Things IIoTRozwiązania Internetu rzeczy w przedsiębiorstwach produkcyjnych (ang. Industrial Internet of Things - IIoT) obejmują cały zakład - od nabywania materiałów niezbędnych do produkcji aż po przechowywanie gotowych wyrobów i dostarczanie ich - i udostępniają całościowy wgląd w przepływ pracy w obrębie całego przedsiębiorstwa. Lecz tradycyjne sieci stanowią istotną przeszkodę we wdrożeniu tego rozwiązania w inteligentnych fabrykach i ośrodkach objętych łącznością sieciową.

 

Czytaj więcej...

"Nie-przeżytki" technologii

Cloud VinylNiemal wszystkie elementy współczesnego świata podlegają cyfryzacji. Znakiem naszych czasów jest digitalizowanie treści, które dotąd często były zapisywane w „fizycznym” formacie. Co raz więcej danych, dokumentów czy plików z rozrywką przechowujemy chmurze obliczeniowej. W konsekwencji nawet pendrive’y, które dopiero co zdążyły wyprzeć płyty CD, powoli stają się gadżetem z poprzedniej epoki. Pęd technologii sprawia, że te kolejne epoki następują po sobie znacznie szybciej. Jednak pozostają wynalazki, które pomimo postępujących zmian i kolejnych, ulepszonych odsłon tego samego rodzaju produktów, pozostają popularne.

Czytaj więcej...

Podkategorie