Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Artykuły

Wybrane artykuły są dostępne wyłącznie dla zarejstrowanych użytkowników!

Aplikacje w ruchu: wyzwania dla CIO

aplikacje weboweTo, że jesteśmy stale w ruchu, oznacza, że dostęp do treści oraz zasobów coraz częściej odbywa się za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Ma to duży wpływ na proces dostarczania aplikacji, które „podążają” za użytkownikami i coraz częściej są hostowane w chmurze. Trend ten zatacza coraz szersze kręgi i ma swoje uzasadnienie w korzyściach biznesowych i ekonomicznych dla przedsiębiorstw. By osiągnąć założenia funkcjonalne, a zarazem stworzyć środowisko oparte o chmurę, spełniające wymogi ekonomiczne, najlepiej wykorzystać rozwiązanie hybrydowe. Powodem takiego podejścia jest brak jednego rodzaju chmury, która pozwoli uzyskać maksymalizację korzyści ekonomicznych i jednocześnie zapewni wymaganą elastyczność.

Czytaj więcej...

Jak dobrać certyfikat SSL do potrzeb strony www?

ssl certyfikatW certyfikat SSL powinna byś wyposażona każda strona www, na której dokonuje się płatności lub która obliguje do pozostawienia danych osobowych. Ponieważ istnieją certyfikaty o różnej walidacji, dziś podpowiadamy, który wybrać - DV, OV czy EV, aby zagwarantować witrynie odpowiedni poziom ochrony.

Czytaj więcej...

Słońce, morze i cyberbezpieczeństwo

Wakacje komputer praca zdalnaNadszedł moment, aby odejść od biurka, zorganizować urlop i zmienić klimat na cieplejszy. Lata temu wakacyjny wyjazd oznaczał początek cyfrowego detoksu, jednak dziś wiele osób wcale nie czuje potrzeby rezygnowania z technologicznych gadżetów i podłączenia do sieci. Niezależnie czy podróżujemy służbowo czy dla przyjemności, zdecydowana większość z nas wolałaby mieć nadal stały dostęp do internetu i nie rezygnować ze swoich przyzwyczajeń związanych z życiem w sieci.

Czytaj więcej...

Jaki będzie świat po atakach ransomworm?

RansomwormMożna przypuszczać, że ostatnie cyberataki z wykorzystaniem ransomware WannaCry i Petya/NonPetya to początek nowego trendu w obszarze cyfrowego bezpieczeństwa. W 2016 roku odnotowywano 4 tysiące ataków ransomware każdego dnia, a suma opłaconych okupów sięgnęła 850 milionów dolarów. Co w takim razie może przynieść nam przyszłość?

Czytaj więcej...

Jak GDPR może pomóc uporać się z utratą danych?

EU DaneWedług 2016 Data Protection Benchmark Study przebadane firmy wykrywają średnio 17 przypadków wycieku danych dziennie. Badania McAfee pokazują, że ok. 40 proc. z nich spowodowanych jest utratą urządzeń fizycznych, takich jak laptopy czy smartfony. W 59 proc. sytuacji firmy tracą dane, ponieważ są atakowane z zewnątrz, za podobną liczbę przypadków odpowiadają - świadomie lub nie - osoby związane z firmą. Do tego - ponad 50% incydentów wycieku danych zauważają i zgłaszają nie firmy, a podmioty zewnętrzne. To nie są dobre statystyki w świetle zmian w GDPR.

Czytaj więcej...

Boom na cloud computing zmienia rynek pracy specjalistów IT

cloud computing chmura kariera pracaBez względu na model chmury obliczeniowej, obserwujemy dziś coraz silniejszy nacisk na jej wykorzystanie w niemal każdej gałęzi przemysłu. Analitycy Gartnera twierdzą wręcz, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dostępu do Internetu. Z kolei według przewidywań IDC i PMR poszukiwanie oszczędności oraz nacisk na bezpieczeństwo sprawią, że polski rynek chmury publicznej do 2019 roku będzie rósł średnio 5 razy szybciej niż rynek tradycyjnych usług IT.

Czytaj więcej...

Podkategorie