Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat przejmuje Ansible

PrzejęcieRed Hat, dostawca rozwiązań open source, podpisał wiążącą umowę w sprawie przejęcia Ansible, dostawcy zaawansowanych rozwiązań do automatyzacji IT, ułatwiających przedsiębiorstwom w tworzeniu działających bez zakłóceń systemów IT. Mechanizmy automatyzacji opracowane przez Ansible w połączeniu z istniejącą ofertą rozwiązań administracyjnych Red Hat pomogą użytkownikom zmniejszyć koszty i złożoność wdrożeń oraz zarządzania zarówno aplikacjami chmurowymi, jak i tradycyjnymi w środowiskach chmury hybrydowej. Red Hat umacnia się tym samym w dziedzinie zarządzania chmurą hybrydową, środowiskami OpenStack i kontenerami.


"Według globalnej analizy IDC z lipca 2015 r, w 2014 r. światowy rynek oprogramowania do zarządzania systemami chmurowymi osiągnął łączne przychody w wysokości 8,5 mld zł, co reprezentuje wzrost o 29,9 proc. w porównaniu z 2013 r. Obecnie oczekuje się, że rynek będzie rósł do 30 mld zł w 2019 r. z roczną skumulowaną stopą wzrostu (CAGR) w wysokości 28,9 proc. w okresie 2014 - 2019 r." (Raport Worldwide Cloud Systems Management Software Forecast Update, 2015-2019 - lipiec 2015 r., IDC #257928).

W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań proste, niewykorzystujące agentów podejście Ansible nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności kodowania, co eliminuje jedną z najważniejszych przeszkód w automatyzacji IT. Zaczynając od wdrożeń i konfiguracji, a kończąc na bieżących aktualizacjach, poprzez dodanie rozwiązań Ansible do swojej oferty produktów, Red Hat pomoże klientom:
• Wdrażać aplikacje i zarządzać nimi w chmurach prywatnych i publicznych.
• Przyspieszyć dostarczanie usług poprzez inicjatywy DevOps.
• Usprawnić instalacje i aktualizacje OpenStack.
• Spopularyzować użycie kontenerów poprzez uproszczenie koordynacji i konfiguracji.

Ansible to jeden z najpopularniejszych projektów automatyzacji open source na GitHubie z aktywną i zaangażowaną społecznością liczącą niemal 1200 współautorów. Automatyzacja Ansible jest używana przez coraz więcej firm z listy Fortune 100 w dużych i skomplikowanych środowiskach chmury prywatnej, a firma zdobyła kilka godnych uwagi wyróżnień, w tym nagrodę 2015 InfoWorld Bossie Award dla najlepszego oprogramowania open source związanego z centrum danych i chmurą.

Po dodaniu Ansible, oferta Red Hat będzie obejmować następujące rozwiązania do zarządzania otwartą chmurą hybrydową oraz środowiskami IT:
• Red Hat CloudForms - otwarta platforma administracyjna, która zapewnia funkcje koordynacji, nadzoru oraz kontroli opartej na zasadach w chmurach hybrydowych, umożliwiając samoobsługowe konfigurowanie usług i zarządzanie zasobami, a ponadto zapewniając egzekwowanie limitów, mierzenie wykorzystania oraz rozliczenia wewnętrzne.
• Red Hat Satellite - kompleksowe rozwiązanie do zarządzania cyklem życia ze zintegrowanym przydzielaniem zasobów infrastrukturalnych, dystrybucją oprogramowania, zarządzaniem poprawkami oraz funkcjami audytu.
• Ansible i Ansible Tower - platforma do automatyzacji IT i inicjatyw DevOps, która znacznie upraszcza wdrażanie aplikacji wielowarstwowych oraz automatyzację IT w chmurach hybrydowych.

"Muszę pochwalić cały zespół Ansible za to, co osiągnął w ciągu minionych dwóch lat i pogratulować firmie Red Hat pozycji lidera w chmurze oraz zrozumienia rosnącego znaczenia metodologii DevOps, czego potwierdzeniem jest ta transakcja. Uważam, że poprzez dodanie Ansible do oferty swoich chmurowych rozwiązań administracyjnych Red Hat znajdzie się w ścisłej czołówce firm, które działają na rynku chmury i DevOps" - powiedział Doug Carlisle, dyrektor zarządzający, Menlo Ventures.

Oczekuje się, że transakcja nie będzie miała znacznego wpływu na przychody Red Hat za trzeci i czwarty kwartał roku obrachunkowego, który kończy się 29 lutego 2016 r. Transakcja ma zostać sfinalizowana w październiku 2015 r. pod warunkiem spełnienia zwyczajowych warunków końcowych.

Źródło: Red Hat