Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat przejmuje Ansible

PrzejęcieRed Hat, dostawca rozwiązań open source, podpisał wiążącą umowę w sprawie przejęcia Ansible, dostawcy zaawansowanych rozwiązań do automatyzacji IT, ułatwiających przedsiębiorstwom w tworzeniu działających bez zakłóceń systemów IT. Mechanizmy automatyzacji opracowane przez Ansible w połączeniu z istniejącą ofertą rozwiązań administracyjnych Red Hat pomogą użytkownikom zmniejszyć koszty i złożoność wdrożeń oraz zarządzania zarówno aplikacjami chmurowymi, jak i tradycyjnymi w środowiskach chmury hybrydowej. Red Hat umacnia się tym samym w dziedzinie zarządzania chmurą hybrydową, środowiskami OpenStack i kontenerami.


"Według globalnej analizy IDC z lipca 2015 r, w 2014 r. światowy rynek oprogramowania do zarządzania systemami chmurowymi osiągnął łączne przychody w wysokości 8,5 mld zł, co reprezentuje wzrost o 29,9 proc. w porównaniu z 2013 r. Obecnie oczekuje się, że rynek będzie rósł do 30 mld zł w 2019 r. z roczną skumulowaną stopą wzrostu (CAGR) w wysokości 28,9 proc. w okresie 2014 - 2019 r." (Raport Worldwide Cloud Systems Management Software Forecast Update, 2015-2019 - lipiec 2015 r., IDC #257928).

W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań proste, niewykorzystujące agentów podejście Ansible nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności kodowania, co eliminuje jedną z najważniejszych przeszkód w automatyzacji IT. Zaczynając od wdrożeń i konfiguracji, a kończąc na bieżących aktualizacjach, poprzez dodanie rozwiązań Ansible do swojej oferty produktów, Red Hat pomoże klientom:
• Wdrażać aplikacje i zarządzać nimi w chmurach prywatnych i publicznych.
• Przyspieszyć dostarczanie usług poprzez inicjatywy DevOps.
• Usprawnić instalacje i aktualizacje OpenStack.
• Spopularyzować użycie kontenerów poprzez uproszczenie koordynacji i konfiguracji.

Ansible to jeden z najpopularniejszych projektów automatyzacji open source na GitHubie z aktywną i zaangażowaną społecznością liczącą niemal 1200 współautorów. Automatyzacja Ansible jest używana przez coraz więcej firm z listy Fortune 100 w dużych i skomplikowanych środowiskach chmury prywatnej, a firma zdobyła kilka godnych uwagi wyróżnień, w tym nagrodę 2015 InfoWorld Bossie Award dla najlepszego oprogramowania open source związanego z centrum danych i chmurą.

Po dodaniu Ansible, oferta Red Hat będzie obejmować następujące rozwiązania do zarządzania otwartą chmurą hybrydową oraz środowiskami IT:
• Red Hat CloudForms - otwarta platforma administracyjna, która zapewnia funkcje koordynacji, nadzoru oraz kontroli opartej na zasadach w chmurach hybrydowych, umożliwiając samoobsługowe konfigurowanie usług i zarządzanie zasobami, a ponadto zapewniając egzekwowanie limitów, mierzenie wykorzystania oraz rozliczenia wewnętrzne.
• Red Hat Satellite - kompleksowe rozwiązanie do zarządzania cyklem życia ze zintegrowanym przydzielaniem zasobów infrastrukturalnych, dystrybucją oprogramowania, zarządzaniem poprawkami oraz funkcjami audytu.
• Ansible i Ansible Tower - platforma do automatyzacji IT i inicjatyw DevOps, która znacznie upraszcza wdrażanie aplikacji wielowarstwowych oraz automatyzację IT w chmurach hybrydowych.

"Muszę pochwalić cały zespół Ansible za to, co osiągnął w ciągu minionych dwóch lat i pogratulować firmie Red Hat pozycji lidera w chmurze oraz zrozumienia rosnącego znaczenia metodologii DevOps, czego potwierdzeniem jest ta transakcja. Uważam, że poprzez dodanie Ansible do oferty swoich chmurowych rozwiązań administracyjnych Red Hat znajdzie się w ścisłej czołówce firm, które działają na rynku chmury i DevOps" - powiedział Doug Carlisle, dyrektor zarządzający, Menlo Ventures.

Oczekuje się, że transakcja nie będzie miała znacznego wpływu na przychody Red Hat za trzeci i czwarty kwartał roku obrachunkowego, który kończy się 29 lutego 2016 r. Transakcja ma zostać sfinalizowana w październiku 2015 r. pod warunkiem spełnienia zwyczajowych warunków końcowych.

Źródło: Red Hat