Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Polska chmura Oktawave - najszybszą platformą cloud computing na świecie

OktawavePrzed kilkoma dniami uruchomiono publiczne beta testy chmury obliczeniowej Oktawave - obecnie najszybszej infrastruktury cloud computing na świecie - stworzonej przez polską firmę K2 Internet S.A.


"Oktawave powstała jako odpowiedź na niespotykane dotąd zapotrzebowanie biznesu na moc obliczeniową i outsourcing usług związanych z IT. Amazon - jeden z liderów rynku - w ciągu ostatniego roku odnotował 192% wzrostu zapotrzebowania na zasoby centrów danych. Dziś przechowuje i przetwarza już ponad 762 miliardy obiektów. Mamy świadomość, na co się porywamy, ale chcemy konkurować m.in. właśnie z nimi. Od ponad 10 lat zajmujemy się hostingiem i utrzymaniem aplikacji najbardziej wymagających klientów, byliśmy jedną z pierwszych firm w Polsce, która na serio zaczęła inwestować w rozwiązania wirtualizacyjne – te właśnie doświadczenia wykorzystaliśmy, tworząc Oktawave" - mówi Maciej Kuźniar, dyrektor projektu Oktawave.

Po dwóch latach prac programistycznych i analizy rynku pod kątem potencjału biznesowego, wersja beta Oktawave wkracza na rodzimy rynek - zdominowany póki co przez tradycyjny hosting - z unikatową szybkością i wydajnością, wysokim bezpieczeństwem, centrum danych zlokalizowanym w Polsce i konkurencyjną ceną.

"W przeprowadzonych testach wydajności Oktawave osiąga wyniki lepsze od usług udostępnianych przez takie firmy jak Amazon, czy Rackspace" - dodaje Kuźniar.

W środowisku laboratoryjnym twórcom Oktawave udało się osiągnąć wydajność na poziomie 1 000 000 IOPS dla pojedynczej instancji z 32 GB RAM oraz 16 VCPU (w trakcie testu random read) oraz 3 GB/s ciągłego transferu danych (odczyt i zapis). W trakcie betatestów, maksymalna wydajność pojedynczej instancji została ograniczona do 100 tys. operacji I/O w pierwszym etapie testów i będzie zwiększana w miarę potwierdzania stabilności platformy. Tym samym standardowa instancja Oktawave oferuje wydajność od kilkuset do kilku tysięcy razy większą od obecnie dostępnych rozwiązań oferowanych np. przez Amazon czy Rackspace.

Głównymi elementami platformy Oktawave są:

• OCI (Oktawave Cloud Instances) - w pełni konfigurowalne instancje serwera w chmurze,
• OVS (Oktawave Volume Storage) - konfigurowalne dyski twarde podłączane do instancji,
• OCS (Oktawave Cloud Storage) - system obiektowego przechowywania danych w chmurze,
• OPN (Oktawave Private Network) - wirtualne sieci prywatne,
• ORDB (Oktawave Relational Databases) - integralne środowiska bazodanowe.

Polski rynek outsourcingu infrastruktury serwerowej ma świetne perspektywy - badania firmy Parallels z roku 2011 pokazują, że tylko 5% firm sektora SMB outsourcuje działania związane z obsługą teleinformatyczną przedsiębiorstw, ale już 67% planuje podjąć takie działania w ciągu kolejnych trzech lat. Według ekspertów potroi to wartość rynku, który w roku 2015 osiągnie wartość 645 milionów złotych, a znaczna część tej kwoty przypadnie w udziale dostawcom cloud computingu.

Po zakończeniu programu testowego Oktawave zostanie dostosowana do wymogów rynku polskiego. W kolejnym etapie K2 Internet przewiduje ekspansję na rynki zagraniczne.

Więcej informacji na stronie projektu.