Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed i VMware poprawiają wydajność przenoszenia obciążeń pomiędzy chmurami

RiverbedRiverbed Technology, firma zajmująca się poprawą wydajności sieci, poinformowała o dalszej współpracy z VMware, która została zawiązana by pomagać przedsiębiorstwom w przyśpieszaniu procesu przejścia z infrastruktury fizycznej na chmurę. Rozwiązania Riverbed - optymalizujące sieć rozległą WAN - wraz z VMware vCloud Connector przyśpieszają procesy przenoszenia wirtualnych maszyn (VMs) w obrębie różnych rodzajów chmur: prywatnych, publicznych i hybrydowych.


Umożliwia to firmom zwiększenie efektywności oraz poprawę produktywności, przy jednoczesnej redukcji kosztów. Połączenie rozwiązań Riverbed i VMware pozwala dostawcom usług w chmurze oferować kompleksowe produkty dzięki umożliwieniu klientom wykorzystania dotychczasowych inwestycji w infrastrukturę IT.

Oparty na VMware vSphere 5 oraz VMware vCloud API, VMware vCloud Connector pozwala klientom łączyć infrastruktury prywatnych i publicznych chmur zbudowane na systemach VMware vSphere i VMware vCloud Director oraz zarządzać nimi za pośrednictwem jednego interfejsu. Podczas przenoszenia i replikacji danych w sieci WAN, mogą pojawić się problemy wynikające z ograniczonej przepustowości, wysokich opóźnień w sieci i utraty pakietów. Wspólne rozwiązania Riverbed i VMware pomagają klientom przezwyciężać te trudności i pozwalają na czerpanie korzyści z wykorzystania wielu środowisk przetwarzania w chmurze bez pogarszania wydajności. Rozwiązanie optymalizacyjne Riverbed zapewnia znaczny wzrost wydajności przy przenoszeniu dużych wirtualnych maszyn w sieci rozległej, co skutkuje krótszym czasem ich przenoszenia oraz niższymi kosztami związanymi z infrastrukturą WAN.  

Wysoka wydajność w wirtualnym świecie
Riverbed i VMware współpracowały już w zakresie konsolidacji i upraszczania infrastruktury IT, wdrażania zaawansowanych strategii usuwania skutków awarii oraz przyśpieszania wirtualizacji i technologii wykorzystywanych w chmurze. Ostatnie wspólne realizacje to:
• Innowacyjna Konsolidacja IT: nowe urządzenie Steelhead EX z Virtual Services Platform (VSP) ma dedykowaną platformę, która zarządza wirtualnymi usługami mającymi na celu lepszą konsolidację w oddziałach firmy. Urządzenie Steelhead EX wykorzystuje technologię wirtualizacyjną VMware do uruchamiania wirtualnych wersji własnych usług danej organizacji, wliczając DNC, DHCP, Active Directory, serwer drukarki, streaming mediów, usługi dot. bezpieczeństwa lub oprogramowania innych firm.
• Wgląd w wydajność wirtualnych maszyn: Wirtualny Cascade Shark zapewnia wgląd (w czasie rzeczywistym) potrzebny do zarządzania oraz usuwania błędów związanych z wydajnością aplikacji, gdy ta przechodzi przez wirtualny przełącznik w środowiskach VMware ESX.
• Przyspieszenie środowisk VDI: Riverbed współpracuje z Teradici, twórcą innowacyjnego protokołu PC-over-IP, który sprawia, że jakość korzystania z wirtualnych desktopów jest taka sama jak w przypadku komputerów osobistych. Partnerstwo zostało zawarte by rozwiązywać problemy z wydajnością infrastruktury IT, w tym w środowiskach Wirtualnych Deskopów (VDI) VMware View.
• Przyspieszenie replikacji danych pomiędzy centrami danych: Riverbed Steelhead przyspiesza replikację danych w systemie VMware vSphere rozwiązując problemy z replikacją danych w sieci WAN w chmurze i w środowiskach wirtualnych w celu poprawy procesów ciągłości biznesowej i usuwania skutków awarii.

Firmy poinformowały również o badaniach prowadzonych przez Riverbed i VMware, stanowiących część współpracy. Badania te potwierdziły współdziałanie rozwiązań i wykazały znaczącą poprawę wydajności podczas przenoszenia wirtualnych maszyn na infrastrukturę prywatnej lub publicznej chmury w środowisku WAN zoptymalizowanym przez urządzenia Riverbed. W teście zastosowano VMware vCloud Connector do przeniesienia obrazu wirtualnych maszyn, z użyciem i bez użycia urządzenia Steelhead, w różnych warunkach sieci WAN odzwierciedlających rzeczywiste sytuacje. Wynik badania pokazał, że urządzenie Steelhead przy opóźnieniu charakterystycznym dla sieci WAN, umożliwiło przeniesienie danych pomiędzy dwoma serwerami VMware vCenter w czasie do 75 razy krótszym.

"Firmy na całym świecie zwracają się ku wirtualizacji i przetwarzaniu w chmurze w celu uproszczenia infrastruktury IT, konsolidacji i przeniesienia aplikacji do chmury. Aby wspierać ten trend, Riverbed i VMware wprowadzają innowacje w celu zapewnienia dodatkowej wartości i korzyści dla istniejącej infrastruktury IT naszych obecnych klientów. Dzięki współpracy z Riverbed możemy optymalizować i przyśpieszać przenoszenie wirtualnych maszyn pomiędzy VMware vSphere i VMware vCloud, a tym samym zwiększać elastyczność i produktywność oraz szybciej czerpać korzyści z przeniesienia aplikacji do środowiska wirtualnego" - mówi Parag Patel, wiceprezes ds. Global Strategic Alliances w VMware.

Źródło: Riverbed