Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed i VMware poprawiają wydajność przenoszenia obciążeń pomiędzy chmurami

RiverbedRiverbed Technology, firma zajmująca się poprawą wydajności sieci, poinformowała o dalszej współpracy z VMware, która została zawiązana by pomagać przedsiębiorstwom w przyśpieszaniu procesu przejścia z infrastruktury fizycznej na chmurę. Rozwiązania Riverbed - optymalizujące sieć rozległą WAN - wraz z VMware vCloud Connector przyśpieszają procesy przenoszenia wirtualnych maszyn (VMs) w obrębie różnych rodzajów chmur: prywatnych, publicznych i hybrydowych.


Umożliwia to firmom zwiększenie efektywności oraz poprawę produktywności, przy jednoczesnej redukcji kosztów. Połączenie rozwiązań Riverbed i VMware pozwala dostawcom usług w chmurze oferować kompleksowe produkty dzięki umożliwieniu klientom wykorzystania dotychczasowych inwestycji w infrastrukturę IT.

Oparty na VMware vSphere 5 oraz VMware vCloud API, VMware vCloud Connector pozwala klientom łączyć infrastruktury prywatnych i publicznych chmur zbudowane na systemach VMware vSphere i VMware vCloud Director oraz zarządzać nimi za pośrednictwem jednego interfejsu. Podczas przenoszenia i replikacji danych w sieci WAN, mogą pojawić się problemy wynikające z ograniczonej przepustowości, wysokich opóźnień w sieci i utraty pakietów. Wspólne rozwiązania Riverbed i VMware pomagają klientom przezwyciężać te trudności i pozwalają na czerpanie korzyści z wykorzystania wielu środowisk przetwarzania w chmurze bez pogarszania wydajności. Rozwiązanie optymalizacyjne Riverbed zapewnia znaczny wzrost wydajności przy przenoszeniu dużych wirtualnych maszyn w sieci rozległej, co skutkuje krótszym czasem ich przenoszenia oraz niższymi kosztami związanymi z infrastrukturą WAN.  

Wysoka wydajność w wirtualnym świecie
Riverbed i VMware współpracowały już w zakresie konsolidacji i upraszczania infrastruktury IT, wdrażania zaawansowanych strategii usuwania skutków awarii oraz przyśpieszania wirtualizacji i technologii wykorzystywanych w chmurze. Ostatnie wspólne realizacje to:
• Innowacyjna Konsolidacja IT: nowe urządzenie Steelhead EX z Virtual Services Platform (VSP) ma dedykowaną platformę, która zarządza wirtualnymi usługami mającymi na celu lepszą konsolidację w oddziałach firmy. Urządzenie Steelhead EX wykorzystuje technologię wirtualizacyjną VMware do uruchamiania wirtualnych wersji własnych usług danej organizacji, wliczając DNC, DHCP, Active Directory, serwer drukarki, streaming mediów, usługi dot. bezpieczeństwa lub oprogramowania innych firm.
• Wgląd w wydajność wirtualnych maszyn: Wirtualny Cascade Shark zapewnia wgląd (w czasie rzeczywistym) potrzebny do zarządzania oraz usuwania błędów związanych z wydajnością aplikacji, gdy ta przechodzi przez wirtualny przełącznik w środowiskach VMware ESX.
• Przyspieszenie środowisk VDI: Riverbed współpracuje z Teradici, twórcą innowacyjnego protokołu PC-over-IP, który sprawia, że jakość korzystania z wirtualnych desktopów jest taka sama jak w przypadku komputerów osobistych. Partnerstwo zostało zawarte by rozwiązywać problemy z wydajnością infrastruktury IT, w tym w środowiskach Wirtualnych Deskopów (VDI) VMware View.
• Przyspieszenie replikacji danych pomiędzy centrami danych: Riverbed Steelhead przyspiesza replikację danych w systemie VMware vSphere rozwiązując problemy z replikacją danych w sieci WAN w chmurze i w środowiskach wirtualnych w celu poprawy procesów ciągłości biznesowej i usuwania skutków awarii.

Firmy poinformowały również o badaniach prowadzonych przez Riverbed i VMware, stanowiących część współpracy. Badania te potwierdziły współdziałanie rozwiązań i wykazały znaczącą poprawę wydajności podczas przenoszenia wirtualnych maszyn na infrastrukturę prywatnej lub publicznej chmury w środowisku WAN zoptymalizowanym przez urządzenia Riverbed. W teście zastosowano VMware vCloud Connector do przeniesienia obrazu wirtualnych maszyn, z użyciem i bez użycia urządzenia Steelhead, w różnych warunkach sieci WAN odzwierciedlających rzeczywiste sytuacje. Wynik badania pokazał, że urządzenie Steelhead przy opóźnieniu charakterystycznym dla sieci WAN, umożliwiło przeniesienie danych pomiędzy dwoma serwerami VMware vCenter w czasie do 75 razy krótszym.

"Firmy na całym świecie zwracają się ku wirtualizacji i przetwarzaniu w chmurze w celu uproszczenia infrastruktury IT, konsolidacji i przeniesienia aplikacji do chmury. Aby wspierać ten trend, Riverbed i VMware wprowadzają innowacje w celu zapewnienia dodatkowej wartości i korzyści dla istniejącej infrastruktury IT naszych obecnych klientów. Dzięki współpracy z Riverbed możemy optymalizować i przyśpieszać przenoszenie wirtualnych maszyn pomiędzy VMware vSphere i VMware vCloud, a tym samym zwiększać elastyczność i produktywność oraz szybciej czerpać korzyści z przeniesienia aplikacji do środowiska wirtualnego" - mówi Parag Patel, wiceprezes ds. Global Strategic Alliances w VMware.

Źródło: Riverbed