Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

16-to dyskowe serwery QNAP TS-1679U-RP i TS-EC1679U-RP

QnapEPA Systemy i QNAP wprowadzają na polski rynek dwa nowe serwery NAS - modele QNAP TS-1679U-RP oraz TS-EC1679U-RP, certyfikowane dla środowisk zwirtualizowanych w programach VMware Ready, Citrix Ready oraz Windows Hyper-V. Każdy z nich w obudowie 3U pomieści aż 16 dysków twardych. Przy wykorzystaniu dysków o pojemności 4 TB uzyskać można macierz oferującą 64 TB przestrzeni na dane.


QNAP TS-EC1679U-RP korzysta z procesora Intel Xeon, QNAP TS-1679U-RP z Intel Core i3. Urządzenia należą do największych i najszybszych serwerów NAS firmy QNAP.

W obydwu modelach istnieje możliwość opcjonalnego montażu karty sieciowej 10GbE oraz interfejsów SATA o przepustowości 6 Gb/s, uzyskujących transfery na poziomie 2000 MB/s i 200,000 IOPS. Ultra wysoka wydajność sprawia, że serwery QNAP TS-1679U-RP oraz TS-EC1679U-RP doskonale sprawdzą się w większych centrach danych oraz w realizacji wymagających zadań w średnich i dużych firmach. W urządzeniach zastosowano „back plane” zastępujący przewody połączeniowe do dysków twardych, użyto redundantnych zasilaczy z możliwością ich wymiany podczas pracy urządzenia, a także redundantne wentylatory zwiększające czas bezawaryjnej pracy całego urządzenia.

Nowe, biznesowe serwery QNAP mogą równolegle realizować usługi IP-SAN (iSCSI) oraz NAS. Posiadają certyfikaty VMware Ready, Citrix Ready oraz Windows Hyper-V, co sprawia, że mogą być stosowane jako rozwiązanie rozszerzające przestrzeń dyskową środowisk wirtualnych. W urządzeniach zamontowano czujnik otwarcia obudowy, który dokonuje stosownego wpisu do rejestrowanych logów, informujących administratora o statusie sprzętu.

QNAP TS-1679U-RP oraz TS-EC1679U-RP obsługują tryby RAID 0, 1, 10, 5, 6, 5+ hot spare, 6+ hot spare, 10+ hot spare, pojedynczy dysk, JBOD i Global Hot Spare, który stanowi dysk zapasowy dla kilku wolumenów RAID jednocześnie. Jeżeli jeden z dysków z dowolnego wolumenu ulegnie awarii, wówczas Global Hot Spare natychmiast go zastępuje, umożliwiając szybką odbudowę zdegradowanego wolumenu RAID. Duża przestrzeń na dane, oferowana przez nowe QNAP-y sprawdza się podczas backupu dużych ilości firmowych danych oraz podczas współdzielenia danych między różnymi systemami operacyjnymi, jak Windows, Mac, Linux i UNIX. Nowe modele mogą tworzyć prywatną chmurę oraz oferować wydajność, która wystarczy do edycji wideo w czasie rzeczywistym.

Najważniejsze cechy:
- QNAP TS-EC1679U-RP - 16-dyskowa obudowa 3U, procesor Quad-Core Intel Xeon E3-1225 (3.1 GHz), DDR3 ECC RAM, zasilacz redundantny 600W, 2 sloty do zwiększania pojemności i rozbudowy sieci, 4 porty Gigabit LAN.
- QNAP TS-1679U-RP - 16-dyskowa obudowa 3U, procesor Dual-Core Intel Core i3-2120 (3.3 GHz), DDR3 RAM, zasilacz redundantny 600W, 2 sloty to zwiększania pojemności i rozbudowy sieci, 4 porty Gigabit LAN.

Nowe serwery QNAP, zakupione w sieci handlowej EPA Systemy i zarejestrowane na oficjalnej witrynie www.qnap.pl, objęte będą 36 miesięczną gwarancją oraz rocznym serwisem „next business day”, który - na odrębnych zasadach - można dodatkowo wydłużyć. Oferowany będzie także opcjonalny pakiet ochronny EPA Care Pack, zapewniający dostęp do wsparcia technicznego przez telefon, gwarancję „door-to-door” oraz inne korzyści. W ramach odrębnej usługi, dystrybutor zapewnia możliwość naprawy sprzętu w siedzibie Klienta.

Źródło: EPA Systemy