Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Essex - piąta wersja OpenStack

openstackPo ponad sześciu miesiącach prac projekt OpenStack ogłosił dostępność piątego wydania platformy chmurowej typu Infrastructure as a service (IaaS), rozwijanej pod nazwą kodową Essex.


Platforma OpenStack rozwijana jest od lipca 2010 roku z inicjatywy firmy Rackspace i agencji NASA. Celem projektu jest stworzenie wolnych interfejsów i oprogramowania na potrzeby usług typu cloud computing.

W czterech poprzednich edycjach (Austin, Bexar, Cactus, Diablo) wprowadzono między innymi ObjectStorage (Swift) - odpowiedzialny za przetwarzanie i magazynowanie danych, dodano wsparcie dla hypervisorów Citrix XenServer, Microsoft Hyper-V i VMware ESX/ESXi oraz wprowadzono dashboard zapewniający użytkownikom samoobsługowe udostępnianie zasobów. Wprowadzono również API wspomagające tworzenie wirtualnych sieci.

Nad najnowszym wydaniem OpenStack pracowało ponad 200 programistów z 55 firm, skupiając się na poprawie skalowalności i niezawodności.

"Essex jest bardzo ważnym krokiem w rozwoju platformy, wyznaczającym punkt, w którym OpenStack satł się platformą kompletną i wystarczająco dojrzałą, by być solidnym fundamentem dla dużych projektów" - powiedział Phil Zamani, SVP of Digital Business Unit Cloud Services, Deutsche Telekom.

W nowej wersji dodano dwa nowe komponenty. Pierwszym jest DashBoard, zwany "Horizon", zaprojektowany, tak by umożliwić administratorom na zarządzanie projektami, zasobami i użytkownikami w swoich chmurach. 
Drugi z nowych komponentów to Identity (Keystone), oferujący ujednolicony system uwierzytelniania. Identity może używać w tym celu haseł, tokenów lub logowania w wariancie AWS.

Ponad to komponent Nova został zintegrowany z nowymi usługami systemu i cechuje się ulepszoną stabilnością oraz wydajnością. Komponent odpowiedzialny za magazynowanie danych (OpenStack Object Storage) - Swift - został udoskonalony pod względem bezpieczeństwa, a administratorzy mogą teraz wygaszać obiekty na podstawie zdefiniowanych polityk dla użytkowników. Usprawnione zostały mechanizmy odpowiedzialne za tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych. Udoskonalono komponent Glance (OpenStack Image Service), odpowiedzialny za szybkie wdrażanie obrazów maszyn wirtualnych w chmurze, zapewniając lepsze funkcje ochrony obrazów.

Nad rozwojem projektu OpenStack pracuje aktualnie 166 firm, wśród nich znajdują się Citrix, Dell, AMD, Intel, Cisco, Suse, Zenoss i Cloudscaling. Oprogramowanie wraz z kodem źródłowym jest dostępne na zasadach licencji Apache 2.0.

Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja