Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP zaprezentował konwergentną chmurę

HPHP zaprezentował pierwszy w branży hybrydowy model świadczenia usług i ofertę produktów opartą na zintegrowanej architekturze, obejmującą tradycyjną infrastrukturę IT oraz chmury prywatne, zarządzane i publiczne - HP Converged Cloud.


Stworzona z myślą o dużych przedsiębiorstwach konwergentna chmura HP obejmuje swym zasięgiem infrastrukturę i aplikacje, oferując zalety chmury, które uwzględniają:
• swobodę wyboru - dzięki wykorzystaniu otwartych standardów zapewniających obsługę wielu systemów wirtualizacji, systemów operacyjnych i środowisk programistycznych, a także możliwości korzystania
z heterogenicznej infrastruktury i współpracy z siecią partnerów;
• poczucie bezpieczeństwa - dzięki zastosowaniu narzędzi do zarządzania i zabezpieczeń, które obejmują dane, aplikacje i infrastrukturę;
• spójność - dzięki zintegrowanej, wspólnej architekturze.

Konwergentna chmura HP łączy najlepszą w branży infrastrukturę konwergentną HP, konwergentne zabezpieczenia i narzędzia HP do zarządzania (HP Converged Management and Security) oraz konwergentną platformę informacji (Converged Information) i sprawdzoną technologię OpenStack.

"Konwergencja przetwarzania w chmurze oraz łatwość zdalnego i mobilnego dostępu do zasobów zmienia sposób tworzenia infrastruktur, opracowywania aplikacji i dostarczania danych. Konwergentna chmura HP pozwala firmom zagregować zestaw usług pochodzących z chmur prywatnych, publicznych i zarządzanych z istniejącą  infrastrukturą IT, tworząc w ten sposób zintegrowane środowisko hybrydowe, które będzie szybko dostosowało się do zmieniających się wymagań" - powiedział Bill Veghte, dyrektor ds. strategii i wiceprezes działu oprogramowania HP (HP Software).

Z niedawno przeprowadzonego badania wynika, że w niemal co drugiej firmie średniej i dużej wielkości uruchamiane są rozwiązania do przetwarzania w chmurze, które nie zostały sprawdzone i zatwierdzone przez firmowych informatyków. 18% ankietowanych nie miało natomiast pewności, czy dział IT zatwierdził ich rozwiązanie do użytku firmowego. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że według przewidywań do 2020 r. liczba modeli chmur prywatnych i publicznych ulegnie podwojeniu, przedsiębiorstwa pragnące odnieść sukces będą musiały znaleźć sposób na wykorzystanie tych modeli bez zwiększania złożoności i stopnia ryzyka swoich środowisk.

Konwergentna chmura HP - nowa oferta
Publiczna chmura HP dla nowej generacji aplikacji sieciowych - od 10 maja dział usług przetwarzania w chmurze HP (HP Cloud Services) będzie oferował infrastrukturę publicznej chmury HP jako usługę w publicznej wersji beta. Ta pierwsza oferta udostępnia jednostki przetwarzania lub maszyny wirtualne oraz skalowalną pamięć masową online na żądanie, a także dostarczanie buforowanej treści użytkownikom. Dzięki temu programiści mogą wdrażać usługi w kilka minut, płacąc przy tym wyłącznie za wykorzystane zasoby. Tego samego dnia dział usług przetwarzania w chmurze HP udostępni jako prywatną wersję beta dwie dodatkowe oferty infrastruktury oferowanej w formie usługi: usługę relacyjnej bazy danych dla systemu MySQL i usługę bloków pamięci masowej, która ułatwi przenoszenie danych między jednostkami przetwarzania.

Zarządzanie hybrydowymi środowiskami świadczenia usług - nowy katalog szablonów HP Cloud Maps rozszerza zintegrowaną, otwartą platformę HP. Udostępnia prekonfigurowane szablony aplikacji, które można wdrożyć przez naciśnięcie jednego przycisku. W połączeniu z platformą HP CloudSystem rozwiązania te mogą skrócić czas tworzenia nowych usług w chmurze dla aplikacji biznesowych z kilku miesięcy do kilku minut.

Aby ułatwić testowanie tych aplikacji, HP zaprezentował również rozwiązanie HP Service Virtualization 2.0. Oprogramowanie to umożliwia klientom testowanie jakości i wydajności aplikacji udostępnianych w chmurze oraz rozwiązań mobilnych, nie zakłócając przy tym pracy systemów produkcyjnych. Jest to możliwe dzięki korzystaniu z usług o ograniczonym dostępie w środowisku wirtualnym, które oferuje symulacje rzeczywistych rozwiązań.

Z myślą o eliminacji wąskich gardeł, które często występują podczas opracowywania nowych usług udostępnianych w chmurze w złożonych sieciach starszego typu, HP wprowadza wirtualne sieci aplikacji (HP Virtual Application Networks). Rozwiązanie to przyspiesza opracowywanie aplikacji, automatyzuje zarządzanie i gwarantuje zgodność z umowami o poziomie usług sieciowych podczas udostępniania aplikacji w chmurze i rozwiązań wirtualnych w całej architekturze HP FlexNetwork.

Z myślą o klientach, którzy nie chcą sami zarządzać swoimi chmurami, HP przygotował nowe usługi przetwarzania w chmurze dla dużych przedsiębiorstw (HP Enterprise Cloud Services). Teraz obejmują one również rozwiązania dla chmur prywatnych oraz narzędzia zapewniające ciągłość biznesową i zunifikowaną komunikację.

Oprócz tej kompleksowej oferty HP dysponuje także szerokim doświadczeniem w dziedzinie przetwarzania w chmurze. Należąca do HP firma Autonomy poinformowała niedawno, że jej chmura prywatna osiągnęła kolejny punkt przełomowy pod względem ilości przetwarzanych danych. Ta prywatna chmura bazuje na stworzonej przez Autonomy platformie Intelligent Data Operating Layer (IDOL) i zawiera obecnie ponad 50 PB danych obejmujących treści internetowe, filmy, pocztę elektroniczną i multimedia. Dane te są przechowywane na 6500 serwerach w 14 centrach przetwarzania danych rozsianych po całym świecie.

Więcej informacji na temat nowych rozwiązań i usług HP stworzonych z myślą o przetwarzaniu w chmurze można znaleźć pod adresem www.hp.com/go/convergedcloud2012.

Źródło: HP
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja