Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP zaprezentował konwergentną chmurę

HPHP zaprezentował pierwszy w branży hybrydowy model świadczenia usług i ofertę produktów opartą na zintegrowanej architekturze, obejmującą tradycyjną infrastrukturę IT oraz chmury prywatne, zarządzane i publiczne - HP Converged Cloud.


Stworzona z myślą o dużych przedsiębiorstwach konwergentna chmura HP obejmuje swym zasięgiem infrastrukturę i aplikacje, oferując zalety chmury, które uwzględniają:
• swobodę wyboru - dzięki wykorzystaniu otwartych standardów zapewniających obsługę wielu systemów wirtualizacji, systemów operacyjnych i środowisk programistycznych, a także możliwości korzystania
z heterogenicznej infrastruktury i współpracy z siecią partnerów;
• poczucie bezpieczeństwa - dzięki zastosowaniu narzędzi do zarządzania i zabezpieczeń, które obejmują dane, aplikacje i infrastrukturę;
• spójność - dzięki zintegrowanej, wspólnej architekturze.

Konwergentna chmura HP łączy najlepszą w branży infrastrukturę konwergentną HP, konwergentne zabezpieczenia i narzędzia HP do zarządzania (HP Converged Management and Security) oraz konwergentną platformę informacji (Converged Information) i sprawdzoną technologię OpenStack.

"Konwergencja przetwarzania w chmurze oraz łatwość zdalnego i mobilnego dostępu do zasobów zmienia sposób tworzenia infrastruktur, opracowywania aplikacji i dostarczania danych. Konwergentna chmura HP pozwala firmom zagregować zestaw usług pochodzących z chmur prywatnych, publicznych i zarządzanych z istniejącą  infrastrukturą IT, tworząc w ten sposób zintegrowane środowisko hybrydowe, które będzie szybko dostosowało się do zmieniających się wymagań" - powiedział Bill Veghte, dyrektor ds. strategii i wiceprezes działu oprogramowania HP (HP Software).

Z niedawno przeprowadzonego badania wynika, że w niemal co drugiej firmie średniej i dużej wielkości uruchamiane są rozwiązania do przetwarzania w chmurze, które nie zostały sprawdzone i zatwierdzone przez firmowych informatyków. 18% ankietowanych nie miało natomiast pewności, czy dział IT zatwierdził ich rozwiązanie do użytku firmowego. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że według przewidywań do 2020 r. liczba modeli chmur prywatnych i publicznych ulegnie podwojeniu, przedsiębiorstwa pragnące odnieść sukces będą musiały znaleźć sposób na wykorzystanie tych modeli bez zwiększania złożoności i stopnia ryzyka swoich środowisk.

Konwergentna chmura HP - nowa oferta
Publiczna chmura HP dla nowej generacji aplikacji sieciowych - od 10 maja dział usług przetwarzania w chmurze HP (HP Cloud Services) będzie oferował infrastrukturę publicznej chmury HP jako usługę w publicznej wersji beta. Ta pierwsza oferta udostępnia jednostki przetwarzania lub maszyny wirtualne oraz skalowalną pamięć masową online na żądanie, a także dostarczanie buforowanej treści użytkownikom. Dzięki temu programiści mogą wdrażać usługi w kilka minut, płacąc przy tym wyłącznie za wykorzystane zasoby. Tego samego dnia dział usług przetwarzania w chmurze HP udostępni jako prywatną wersję beta dwie dodatkowe oferty infrastruktury oferowanej w formie usługi: usługę relacyjnej bazy danych dla systemu MySQL i usługę bloków pamięci masowej, która ułatwi przenoszenie danych między jednostkami przetwarzania.

Zarządzanie hybrydowymi środowiskami świadczenia usług - nowy katalog szablonów HP Cloud Maps rozszerza zintegrowaną, otwartą platformę HP. Udostępnia prekonfigurowane szablony aplikacji, które można wdrożyć przez naciśnięcie jednego przycisku. W połączeniu z platformą HP CloudSystem rozwiązania te mogą skrócić czas tworzenia nowych usług w chmurze dla aplikacji biznesowych z kilku miesięcy do kilku minut.

Aby ułatwić testowanie tych aplikacji, HP zaprezentował również rozwiązanie HP Service Virtualization 2.0. Oprogramowanie to umożliwia klientom testowanie jakości i wydajności aplikacji udostępnianych w chmurze oraz rozwiązań mobilnych, nie zakłócając przy tym pracy systemów produkcyjnych. Jest to możliwe dzięki korzystaniu z usług o ograniczonym dostępie w środowisku wirtualnym, które oferuje symulacje rzeczywistych rozwiązań.

Z myślą o eliminacji wąskich gardeł, które często występują podczas opracowywania nowych usług udostępnianych w chmurze w złożonych sieciach starszego typu, HP wprowadza wirtualne sieci aplikacji (HP Virtual Application Networks). Rozwiązanie to przyspiesza opracowywanie aplikacji, automatyzuje zarządzanie i gwarantuje zgodność z umowami o poziomie usług sieciowych podczas udostępniania aplikacji w chmurze i rozwiązań wirtualnych w całej architekturze HP FlexNetwork.

Z myślą o klientach, którzy nie chcą sami zarządzać swoimi chmurami, HP przygotował nowe usługi przetwarzania w chmurze dla dużych przedsiębiorstw (HP Enterprise Cloud Services). Teraz obejmują one również rozwiązania dla chmur prywatnych oraz narzędzia zapewniające ciągłość biznesową i zunifikowaną komunikację.

Oprócz tej kompleksowej oferty HP dysponuje także szerokim doświadczeniem w dziedzinie przetwarzania w chmurze. Należąca do HP firma Autonomy poinformowała niedawno, że jej chmura prywatna osiągnęła kolejny punkt przełomowy pod względem ilości przetwarzanych danych. Ta prywatna chmura bazuje na stworzonej przez Autonomy platformie Intelligent Data Operating Layer (IDOL) i zawiera obecnie ponad 50 PB danych obejmujących treści internetowe, filmy, pocztę elektroniczną i multimedia. Dane te są przechowywane na 6500 serwerach w 14 centrach przetwarzania danych rozsianych po całym świecie.

Więcej informacji na temat nowych rozwiązań i usług HP stworzonych z myślą o przetwarzaniu w chmurze można znaleźć pod adresem www.hp.com/go/convergedcloud2012.

Źródło: HP
Skomentuj na forum