Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Certyfikacja z zakresu Private Cloud oraz powrót Microsoft MCSA i MCSE

Microsoft MCSE Private Cloud CertificationMicrosoft wprowadza nowe ścieżki certyfikacyjne, kierowane do specjalistów IT. Wśród nich znalazła się certyfikacja dla osób chcących potwierdzić swoją wiedzę z  zakresu planowania, projektowania, wdrażania i administracji ptywatnych chmur obliczeniowych.


Nowe certyfikaty dostępne będą na trzech poziomach zaawansowania:
• Associate: MCSA (Solutions Associate)
• Expert: MCSE (Solutions Expert)
• Master: MCSM (Solutions Master)

Zainteresowani uzyskaniem tytułu MCSE z zakresu Private Cloud będą musieli zdać egzamin z wirtualizacji 70-659, egzamin 70-247 (Configuring and Deploying a Private Cloud with System Center 2012) oraz egzamin 70-246 (Monitoring and Operating a Private Cloud with System Center 2012).

Do 31 stycznia 2013 r., egzamin 70-659 może być zaliczany jako równoważny z egzaminem 70-247. Od lutego 2013 r. specjaliści pragnący uzyskać certyfikację z obszaru prywatnej chmury obliczeniowej będą musieli przystąpić do egzaminu 70-247.

Osoby zainteresowane nową certyfikacją z zakresu private cloud computing muszą pamiętać o tym, że tytuł przyznawany jest na okres trzech lat, po tym okresie należy przystąpić do egzaminu recertyfikacyjnego.

Egzaminy  70-246 i 70-247 będzie można zdawać od czerwca br.

Poza powyższym, wprowadzono również certyfikat Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA): Windows Server 2008 R2, do którego uzyskania należy zdać egzaminy:
• Exam 640: Windows Server 2008: Active Directory, Configuring
• Exam 642: Windows Server 2008: Network Infrastructure, Configuring
• Exam 646: Windows Server 2008: Server Administrator

Dla wielu osób zaznajomionych z certyfikacją Microsoft, powyższe wymagania wyglądają znajomo. Spis egzaminów powyżej jest identyczny z listą wymaganą do uzyskania MCITP: Server Administrator.
Zatem MCITP zostaną zastąpione przez stare dobre MCSA i MCSE, z małą różnicą, skrót znany od 20 lat w najnowszej wersji będzie miał nieco inne rozwinięcie.

Jak nowe egzaminy zostaną przyjęte przez rynek?

Osoby zainteresowane potwierdzeniem wiedzy specjalistycznej, czy pracownicy firm partnerskich Microsoft chcących uzyskać odpowiednie kompetencje z pewnością szybko przystosują się do zmian.

Z nowymi certyfikatami, nie lada problem mogą mieć pracodawcy i headhunterzy, którzy wciąż w wielu wypadkach wydają się na zagubionych ale powoli uczą się, że certyfikaty 'starej generacji' (MCP, MCSA, MCSE,..) zastępowane są od kilku lat przez nową generację (MCTS, MCITP,...). Ile lat minie nim będą w stanie rozróżnić stary dobry MCSE, nowy MCITP i najnowszy MCSE? Być może nie zdążą bo na rynku pojawi się jeszcze nowsza generacja MCxyz....

O wiele klarowniej wygląda system oznaczania certyfikatów, stosowany przez kilku producentów, w którym do głównego, dobrze znanego od lat tytułu dodawany jest rok lub numer edycji technologii, której on dotyczy. Microsoft jednak wybrał inną drogę.

W związku z wprowadzanymi zmianami wiele osób rozpoczynających przygodę z certyfikacją może zadać sobie pytanie - czy warto w świetle nowej certyfikacji myśleć o ścieżce: MCITP: Windows Server 2008 R2, Virtualization Administrator?
Z pewnością warto, gdyż w obszarach wirtualizacji serwerów, wirtualizacji aplikacji oraz wirtualizacji desktopów, jest i jeszcze długo będzie wiele do zrobienia. A nowa ścieżka, pozycjonowana nieco wyżej, będzie wymagała od kandydata większej wiedzy i doświadczenia gdyż będzie koncentrowała się na planowaniu, projektowaniu i integracji wielu produktów, i może obejmować wiele wersji danego rozwiązania.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że MCSE pojawi się również w ścieżkach dotyczących serwera bazodanowego SQL Server 2012: MCSE: Data Platform oraz MCSE: Business Intelligence.

Źródło: Born To Learn / Microsoft
Skomentuj na forum 

 

Logowanie i rejestracja