Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Certyfikacja z zakresu Private Cloud oraz powrót Microsoft MCSA i MCSE

Microsoft MCSE Private Cloud CertificationMicrosoft wprowadza nowe ścieżki certyfikacyjne, kierowane do specjalistów IT. Wśród nich znalazła się certyfikacja dla osób chcących potwierdzić swoją wiedzę z  zakresu planowania, projektowania, wdrażania i administracji ptywatnych chmur obliczeniowych.


Nowe certyfikaty dostępne będą na trzech poziomach zaawansowania:
• Associate: MCSA (Solutions Associate)
• Expert: MCSE (Solutions Expert)
• Master: MCSM (Solutions Master)

Zainteresowani uzyskaniem tytułu MCSE z zakresu Private Cloud będą musieli zdać egzamin z wirtualizacji 70-659, egzamin 70-247 (Configuring and Deploying a Private Cloud with System Center 2012) oraz egzamin 70-246 (Monitoring and Operating a Private Cloud with System Center 2012).

Do 31 stycznia 2013 r., egzamin 70-659 może być zaliczany jako równoważny z egzaminem 70-247. Od lutego 2013 r. specjaliści pragnący uzyskać certyfikację z obszaru prywatnej chmury obliczeniowej będą musieli przystąpić do egzaminu 70-247.

Osoby zainteresowane nową certyfikacją z zakresu private cloud computing muszą pamiętać o tym, że tytuł przyznawany jest na okres trzech lat, po tym okresie należy przystąpić do egzaminu recertyfikacyjnego.

Egzaminy  70-246 i 70-247 będzie można zdawać od czerwca br.

Poza powyższym, wprowadzono również certyfikat Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA): Windows Server 2008 R2, do którego uzyskania należy zdać egzaminy:
• Exam 640: Windows Server 2008: Active Directory, Configuring
• Exam 642: Windows Server 2008: Network Infrastructure, Configuring
• Exam 646: Windows Server 2008: Server Administrator

Dla wielu osób zaznajomionych z certyfikacją Microsoft, powyższe wymagania wyglądają znajomo. Spis egzaminów powyżej jest identyczny z listą wymaganą do uzyskania MCITP: Server Administrator.
Zatem MCITP zostaną zastąpione przez stare dobre MCSA i MCSE, z małą różnicą, skrót znany od 20 lat w najnowszej wersji będzie miał nieco inne rozwinięcie.

Jak nowe egzaminy zostaną przyjęte przez rynek?

Osoby zainteresowane potwierdzeniem wiedzy specjalistycznej, czy pracownicy firm partnerskich Microsoft chcących uzyskać odpowiednie kompetencje z pewnością szybko przystosują się do zmian.

Z nowymi certyfikatami, nie lada problem mogą mieć pracodawcy i headhunterzy, którzy wciąż w wielu wypadkach wydają się na zagubionych ale powoli uczą się, że certyfikaty 'starej generacji' (MCP, MCSA, MCSE,..) zastępowane są od kilku lat przez nową generację (MCTS, MCITP,...). Ile lat minie nim będą w stanie rozróżnić stary dobry MCSE, nowy MCITP i najnowszy MCSE? Być może nie zdążą bo na rynku pojawi się jeszcze nowsza generacja MCxyz....

O wiele klarowniej wygląda system oznaczania certyfikatów, stosowany przez kilku producentów, w którym do głównego, dobrze znanego od lat tytułu dodawany jest rok lub numer edycji technologii, której on dotyczy. Microsoft jednak wybrał inną drogę.

W związku z wprowadzanymi zmianami wiele osób rozpoczynających przygodę z certyfikacją może zadać sobie pytanie - czy warto w świetle nowej certyfikacji myśleć o ścieżce: MCITP: Windows Server 2008 R2, Virtualization Administrator?
Z pewnością warto, gdyż w obszarach wirtualizacji serwerów, wirtualizacji aplikacji oraz wirtualizacji desktopów, jest i jeszcze długo będzie wiele do zrobienia. A nowa ścieżka, pozycjonowana nieco wyżej, będzie wymagała od kandydata większej wiedzy i doświadczenia gdyż będzie koncentrowała się na planowaniu, projektowaniu i integracji wielu produktów, i może obejmować wiele wersji danego rozwiązania.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że MCSE pojawi się również w ścieżkach dotyczących serwera bazodanowego SQL Server 2012: MCSE: Data Platform oraz MCSE: Business Intelligence.

Źródło: Born To Learn / Microsoft
Skomentuj na forum