Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE kończy 20 lat!

Korzenie SUSE sięgają do września 1992 r., kiedy to trzech niemieckich studentów matematyki i inżynier programista świeżo po dyplomie utworzyli firmę programistyczną zajmującą się również doradztwem w dziedzinie systemu UNIX. Dostrzegając potencjał systemu Linux, zespół postanowił zająć się dystrybucją systemów operacyjnych Linux i świadczeniem usług wsparcia.


Firma SUSE przedstawiła plany całorocznych obchodów dwudziestej rocznicy swego powstania, obejmujące szereg przedsięwzięć prezentujących historię i przyszłość firmy. SUSE - wieloletni dostawca korporacyjnych rozwiązań linuksowych - podczas odbywających się na całym świecie imprez przedstawi przełomowe wydarzenia ze swej historii oraz omówi plany rozwoju. Kulminacją serii imprez będzie SUSECon 2012, prestiżowe spotkanie klientów, partnerów i entuzjastów oprogramowania SUSE.


"Mamy wiele powodów do świętowania. SUSE jest dziś uznanym liderem rynku w kilku ważnych segmentach i ma wszelkie warunki, by wykorzystać wciąż rozwijający się rynek komercyjnego Linuksa i rozwiązań open source. Zamierzamy przedstawiać ludzi, wydarzenia i osiągnięcia techniczne, dzięki którym uzyskaliśmy dzisiejszą pozycję" - mówi Nils Brauckmann, prezes i dyrektor generalny SUSE.

SUSE planuje przygotowanie informacji i działań przedstawiających drogę, jaką firma przeszła od swoich początków w branży oprogramowania open source do partnerskiej współpracy z wiodącymi w świecie dostawcami oprogramowania, z którymi wspólnie dostarcza ekonomiczne, nowatorskie rozwiązania do obsługi infrastruktury IT.

Korzenie SUSE sięgają do września 1992 r., kiedy to trzech niemieckich studentów matematyki i inżynier programista świeżo po dyplomie utworzyli firmę programistyczną zajmującą się również doradztwem w dziedzinie systemu UNIX. Dostrzegając potencjał systemu Linux, zespół postanowił zająć się dystrybucją systemów operacyjnych Linux i świadczeniem usług wsparcia. Wybrano nazwę „S.u.S.E.” - skrót od niemieckich słów "Software- und System-Entwicklungsgesellschaft, opracowanie oprogramowania i systemów". Nazwę z czasem skrócono do postaci "SUSE".

W ciągu 20 lat działalności firma dopracowała się znacznych osiągnięć, spośród których można wymienić:

Współpraca
W swej historii firma SUSE współpracowała z licznymi ważnymi partnerami - wiele z tych związków przetrwało do dziś. W roku 1999 nawiązano współpracę z IBM, której efektem był szereg przyszłościowych projektów - między innymi wspólne przedsięwzięcie w celu przeniesienia kodu systemu Linux na komputery klasy mainframe. Rok później firma SUSE jako jedyny dostawca zaoferowała objęty pełnym wsparciem system operacyjny Linux klasy korporacyjnej dla komputerów mainframe firmy IBM. W tym samym czasie firma SUSE nawiązała współpracę z SAP LinuxLab, stając się w efekcie pierwszym dostawcą systemu Linux mającym tytuł "SAP Global Technology Partner".

Zawarta w 2006 roku  przełomowa umowa o współpracy biznesowej i technicznej z firmą Microsoft doprowadziła do uruchomienia wspólnego ośrodka badawczego, zajmującego się poprawą zgodności interoperacyjnej między systemami Linux i Microsoft Windows. Współpraca ta jest wciąż kontynuowana, zapewniając klientom maksimum korzyści przy minimum kosztów eksploatacji heterogenicznych środowisk informatycznych. SUSE współpracuje aktywnie z wieloma światowymi liderami branży informatycznej, takimi jak AMD, Dell Fujitsu, HP, Intel, Oracle i VMware, ułatwiając klientom rozwiązywanie złożonych problemów informatycznych.

Ważne produkty
W roku 1994 firma SUSE udostępniła swą pierwszą dystrybucję systemu Linux – S.u.S.E Linux 1.0. Kolejnym istotnym etapem było udostępnienie w 1996 r. S.u.S.E. Linux 4.2 - pierwszej wersji opracowanej całkowicie przez SUSE, a nie będącej adaptacją. W 2000 roku firma SUSE wprowadziła na rynek SUSE Linux Enterprise Server - serwerowy system operacyjny przeznaczony dla użytkowników korporacyjnych. Był to pierwszy globalnie dystrybuowany, objęty pełnym wsparciem linuksowy, serwerowy system operacyjny dla korporacyjnych środowisk produkcyjnych.  

Do innych ważnych produktów należą SUSE Studio - wprowadzone na rynek w roku 2009 cenione i nagradzane narzędzie do tworzenia urządzeń programowych i obrazów oprogramowania,  SUSE Manager - udostępnione w 2011 roku kompleksowe rozwiązanie do zarządzania serwerami linuksowymi i najnowsze rozwiązanie dla infrastruktury typu cloud, oparte na OpenStack.

Działania społecznościowe
Firma SUSE od dawna uczestniczy w licznych społecznościowych projektach open source. Jednym z największych i najważniejszych jest utworzony w roku 2005 projekt openSUSE. Objęte komercyjnym wsparciem oprogramowanie linuksowe SUSE było zawsze tworzone i dystrybuowane zgodnie z modelami i licencjami open source, jednak projekt openSUSE uczynił proces tworzenia jeszcze bardziej otwartym, zapewniając programistom i użytkownikom możliwość rozwijania i testowania zarówno wersji społecznościowych, jak i komercyjnych. 

Przedsiębiorstwo
W swej dwudziestoletniej historii firma SUSE przeszła dwie ważne zmiany własnościowe. Na początku roku 2004 firma SuSE Linux AG została kupiona przez firmę Novell Inc. Siedem lat później Novell utworzył z Attachmate holding The Attachmate Group, zaś SUSE stała się znów samodzielną jednostką, koncentrującą się na doskonałości technicznej, mądrym nowatorstwie i współpracy z klientami i partnerami.

Przez dwie dekady firma SUSE dostarczyła potężne rozwiązania linuksowe wielkiej rzeszy klientów, wśród których są firmy takie, jak Londyńska Giełda Papierów Wartościowych, BMW, Walgreen’s, SONY, Sesame Workshop i Office Depot. Oczywiście także wielu innych klientów z branż takich jak handel, przemysł, e-commerce czy nawet kontrola ruchu lotniczego powierzyło systemom SUSE Linux Enterprise realizację newralgicznych usług informatycznych.

"Będąc pionierami Linuksa, mamy bogatą historię. Jesteśmy dumni z przynależności do społeczności open source i naszego wkładu w rozwój Linuksa. Jubileusz dwudziestolecia daje okazję do refleksji nad naszą historią i podzielenia się wizją przyszłości. Możliwości, które dziś otwierają się przed SUSE, są ciekawsze niż kiedykolwiek. Może nawet ciekawsze niż 20 lat temu, gdy zakładaliśmy firmę" - mówi Hubert Mantel, założyciel SUSE.

Dla uczczenia swych osiągnięć z okresu 20 lat, firma SUSE zorganizuje na całym świecie serię imprez, w tym konferencję SUSECon 2012, która odbędzie się w dniach 18-21 września w hotelu Caribe Royale w Orlando na Florydzie.

Źródło: SUSE
Skomentuj na forum