Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE kończy 20 lat!

Korzenie SUSE sięgają do września 1992 r., kiedy to trzech niemieckich studentów matematyki i inżynier programista świeżo po dyplomie utworzyli firmę programistyczną zajmującą się również doradztwem w dziedzinie systemu UNIX. Dostrzegając potencjał systemu Linux, zespół postanowił zająć się dystrybucją systemów operacyjnych Linux i świadczeniem usług wsparcia.


Firma SUSE przedstawiła plany całorocznych obchodów dwudziestej rocznicy swego powstania, obejmujące szereg przedsięwzięć prezentujących historię i przyszłość firmy. SUSE - wieloletni dostawca korporacyjnych rozwiązań linuksowych - podczas odbywających się na całym świecie imprez przedstawi przełomowe wydarzenia ze swej historii oraz omówi plany rozwoju. Kulminacją serii imprez będzie SUSECon 2012, prestiżowe spotkanie klientów, partnerów i entuzjastów oprogramowania SUSE.


"Mamy wiele powodów do świętowania. SUSE jest dziś uznanym liderem rynku w kilku ważnych segmentach i ma wszelkie warunki, by wykorzystać wciąż rozwijający się rynek komercyjnego Linuksa i rozwiązań open source. Zamierzamy przedstawiać ludzi, wydarzenia i osiągnięcia techniczne, dzięki którym uzyskaliśmy dzisiejszą pozycję" - mówi Nils Brauckmann, prezes i dyrektor generalny SUSE.

SUSE planuje przygotowanie informacji i działań przedstawiających drogę, jaką firma przeszła od swoich początków w branży oprogramowania open source do partnerskiej współpracy z wiodącymi w świecie dostawcami oprogramowania, z którymi wspólnie dostarcza ekonomiczne, nowatorskie rozwiązania do obsługi infrastruktury IT.

Korzenie SUSE sięgają do września 1992 r., kiedy to trzech niemieckich studentów matematyki i inżynier programista świeżo po dyplomie utworzyli firmę programistyczną zajmującą się również doradztwem w dziedzinie systemu UNIX. Dostrzegając potencjał systemu Linux, zespół postanowił zająć się dystrybucją systemów operacyjnych Linux i świadczeniem usług wsparcia. Wybrano nazwę „S.u.S.E.” - skrót od niemieckich słów "Software- und System-Entwicklungsgesellschaft, opracowanie oprogramowania i systemów". Nazwę z czasem skrócono do postaci "SUSE".

W ciągu 20 lat działalności firma dopracowała się znacznych osiągnięć, spośród których można wymienić:

Współpraca
W swej historii firma SUSE współpracowała z licznymi ważnymi partnerami - wiele z tych związków przetrwało do dziś. W roku 1999 nawiązano współpracę z IBM, której efektem był szereg przyszłościowych projektów - między innymi wspólne przedsięwzięcie w celu przeniesienia kodu systemu Linux na komputery klasy mainframe. Rok później firma SUSE jako jedyny dostawca zaoferowała objęty pełnym wsparciem system operacyjny Linux klasy korporacyjnej dla komputerów mainframe firmy IBM. W tym samym czasie firma SUSE nawiązała współpracę z SAP LinuxLab, stając się w efekcie pierwszym dostawcą systemu Linux mającym tytuł "SAP Global Technology Partner".

Zawarta w 2006 roku  przełomowa umowa o współpracy biznesowej i technicznej z firmą Microsoft doprowadziła do uruchomienia wspólnego ośrodka badawczego, zajmującego się poprawą zgodności interoperacyjnej między systemami Linux i Microsoft Windows. Współpraca ta jest wciąż kontynuowana, zapewniając klientom maksimum korzyści przy minimum kosztów eksploatacji heterogenicznych środowisk informatycznych. SUSE współpracuje aktywnie z wieloma światowymi liderami branży informatycznej, takimi jak AMD, Dell Fujitsu, HP, Intel, Oracle i VMware, ułatwiając klientom rozwiązywanie złożonych problemów informatycznych.

Ważne produkty
W roku 1994 firma SUSE udostępniła swą pierwszą dystrybucję systemu Linux – S.u.S.E Linux 1.0. Kolejnym istotnym etapem było udostępnienie w 1996 r. S.u.S.E. Linux 4.2 - pierwszej wersji opracowanej całkowicie przez SUSE, a nie będącej adaptacją. W 2000 roku firma SUSE wprowadziła na rynek SUSE Linux Enterprise Server - serwerowy system operacyjny przeznaczony dla użytkowników korporacyjnych. Był to pierwszy globalnie dystrybuowany, objęty pełnym wsparciem linuksowy, serwerowy system operacyjny dla korporacyjnych środowisk produkcyjnych.  

Do innych ważnych produktów należą SUSE Studio - wprowadzone na rynek w roku 2009 cenione i nagradzane narzędzie do tworzenia urządzeń programowych i obrazów oprogramowania,  SUSE Manager - udostępnione w 2011 roku kompleksowe rozwiązanie do zarządzania serwerami linuksowymi i najnowsze rozwiązanie dla infrastruktury typu cloud, oparte na OpenStack.

Działania społecznościowe
Firma SUSE od dawna uczestniczy w licznych społecznościowych projektach open source. Jednym z największych i najważniejszych jest utworzony w roku 2005 projekt openSUSE. Objęte komercyjnym wsparciem oprogramowanie linuksowe SUSE było zawsze tworzone i dystrybuowane zgodnie z modelami i licencjami open source, jednak projekt openSUSE uczynił proces tworzenia jeszcze bardziej otwartym, zapewniając programistom i użytkownikom możliwość rozwijania i testowania zarówno wersji społecznościowych, jak i komercyjnych. 

Przedsiębiorstwo
W swej dwudziestoletniej historii firma SUSE przeszła dwie ważne zmiany własnościowe. Na początku roku 2004 firma SuSE Linux AG została kupiona przez firmę Novell Inc. Siedem lat później Novell utworzył z Attachmate holding The Attachmate Group, zaś SUSE stała się znów samodzielną jednostką, koncentrującą się na doskonałości technicznej, mądrym nowatorstwie i współpracy z klientami i partnerami.

Przez dwie dekady firma SUSE dostarczyła potężne rozwiązania linuksowe wielkiej rzeszy klientów, wśród których są firmy takie, jak Londyńska Giełda Papierów Wartościowych, BMW, Walgreen’s, SONY, Sesame Workshop i Office Depot. Oczywiście także wielu innych klientów z branż takich jak handel, przemysł, e-commerce czy nawet kontrola ruchu lotniczego powierzyło systemom SUSE Linux Enterprise realizację newralgicznych usług informatycznych.

"Będąc pionierami Linuksa, mamy bogatą historię. Jesteśmy dumni z przynależności do społeczności open source i naszego wkładu w rozwój Linuksa. Jubileusz dwudziestolecia daje okazję do refleksji nad naszą historią i podzielenia się wizją przyszłości. Możliwości, które dziś otwierają się przed SUSE, są ciekawsze niż kiedykolwiek. Może nawet ciekawsze niż 20 lat temu, gdy zakładaliśmy firmę" - mówi Hubert Mantel, założyciel SUSE.

Dla uczczenia swych osiągnięć z okresu 20 lat, firma SUSE zorganizuje na całym świecie serię imprez, w tym konferencję SUSECon 2012, która odbędzie się w dniach 18-21 września w hotelu Caribe Royale w Orlando na Florydzie.

Źródło: SUSE
Skomentuj na forum