Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC Isilon - skalowalny NAS z obsługą technologii Hadoop

Firma EMC Corporation poinformowała, że skalowalny system NAS EMC Isilon z obsługą protokołu HDFS, w połączeniu ze środowiskiem EMC Greenplum HD, oferuje zaawansowane rozwiązanie analityczne oparte na elastycznej, skalowalnej i wydajnej platformie pamięci masowej.


To nowe rozwiązanie dla przedsiębiorstw stanowi połączenie skalowalnego systemu pamięci masowej NAS i możliwości analitycznych platformy Hadoop z usługami, szkoleniami, procedurami certyfikacji i wsparciem dla klienta, oferowanymi przez jednego dostawcę, zapewniając bardziej bezproblemową obsługę klienta. W ten sposób  dyrektorzy ds. informatycznych zaoszczędzą cenny czas, eliminując konieczność szukania i integracji produktów od różnych producentów.

W miarę wzrostu ilości nieusystematyzowanych danych w przedsiębiorstwie firmy potrzebują wydajnego i skalowalnego systemu pamięci masowej, by poradzić sobie ze stale rosnącymi zbiorami danych, a także zaawansowanego narzędzia analitycznego służącego do uzyskiwania cennych informacji z tychże danych. Skalowalny system NAS EMC Isilon z bezpośrednią obsługą protokołu HDFS zapewnia użytkownikom technologii Hadoop wbudowany dostęp do wspólnej infrastruktury pamięci masowej. Tym samym eliminuje lukę między zaawansowanymi i innowacyjnymi możliwościami środowiska Hadoop do obsługi dużych ilości danych (Big Data), a informatycznymi narzędziami analitycznymi przedsiębiorstwa o znaczeniu krytycznym.

System EMC Isilon to pierwsza i jedyna w branży skalowalna platforma pamięci masowej NAS, oferująca bezpośrednią obsługę protokołu HDFS. Zapewnia wszystkim użytkownikom środowiska Hadoop wbudowany dostęp do mechanizmów ochrony danych przedsiębiorstwa, najwydajniejszą w branży pamięć masową oraz przyspieszony ruch danych z wykorzystaniem szerokiej gamy protokołów (NFS, CIFS, FTP, HTTP). Wbudowanie w system Isilon obsługi protokołu HDFS, eliminuje również punkt podatności na awarie typowe dla tradycyjnych środowisk Apache Hadoop o otwartym dostępie do kodu źródłowego. Integracja ta pozwala klientom wykorzystywać dowolną wybraną dystrybucję środowiska Hadoop opartego na projekcie Apache oraz rozbudowywać to środowisko wdrożone w skali całego przedsiębiorstwa.

• EMC’s Isilon OneFS 6.5 to system operacyjny który obsługuje bezpośrednio protokół Hadoop Distributed File System (HDFS); dzięki temu jest to pierwsze i jedyne w branży korporacyjne rozwiązanie w technologii Hadoop, wdrożone w ramach skalowalnej architektury sieciowej pamięci masowej (NAS).
• Dzięki bezpośredniej integracji technologii Hadoop ze skalowalnym rozwiązaniem pamięci masowej klasy korporacyjnej, system EMC Isilon pozwala klientom wykorzystywać mechanizmy kompleksowej ochrony danych, takie jak snapshoty, replikacja i tworzenie kopii zapasowych, do zabezpieczania dużych ilości danych (Big Data) przetwarzanych w środowisku Hadoop.
• Poprzez połączenie skalowalnego systemu NAS EMC Isilon z rozwiązaniem EMC Greenplum HD, firma EMC upraszcza wdrażanie środowiska Hadoop i pozwala przedsiębiorstwom łatwo wyodrębniać cenne dane biznesowe z nieusystematyzowanych danych.
• Firma EMC spełnia wymagania stawiane przez środowiska korporacyjne o znaczeniu krytycznym, oferując pierwsze kompleksowe rozwiązanie na platformie Hadoop, połączone z usługami, szkoleniami i procedurą certyfikacji oraz wsparciem dla klientów.

"Firma IDC prognozuje, że w 2012 r. tempo wdrażania platformy Hadoop w przedsiębiorstwach wzrośnie. Środowisko to staje się poważnym konkurentem dla istniejących systemów pamięci masowej do analizy dużych ilości danych, ale w jego upowszechnianiu mogą przeszkadzać obawy klientów. Dzięki inwestycjom podjętym przez takiego lidera branży, jak firma EMC, zaufanie do środowiska Hadoop wzrośnie, a to daje dobre rokowania na przyszłość. Oferowane przez EMC kompleksowe rozwiązanie na platformie Hadoop, pozwala przedsiębiorstwom wykonać ważny krok w kierunku odblokowania cennych informacji ukrytych obecnie w zalewie zgromadzonych przez nie danych" - powiedział Benjamin Woo, wiceprezes programu ogólnoświatowych systemów pamięci masowej, IDC.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum