Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC Isilon - skalowalny NAS z obsługą technologii Hadoop

Firma EMC Corporation poinformowała, że skalowalny system NAS EMC Isilon z obsługą protokołu HDFS, w połączeniu ze środowiskiem EMC Greenplum HD, oferuje zaawansowane rozwiązanie analityczne oparte na elastycznej, skalowalnej i wydajnej platformie pamięci masowej.


To nowe rozwiązanie dla przedsiębiorstw stanowi połączenie skalowalnego systemu pamięci masowej NAS i możliwości analitycznych platformy Hadoop z usługami, szkoleniami, procedurami certyfikacji i wsparciem dla klienta, oferowanymi przez jednego dostawcę, zapewniając bardziej bezproblemową obsługę klienta. W ten sposób  dyrektorzy ds. informatycznych zaoszczędzą cenny czas, eliminując konieczność szukania i integracji produktów od różnych producentów.

W miarę wzrostu ilości nieusystematyzowanych danych w przedsiębiorstwie firmy potrzebują wydajnego i skalowalnego systemu pamięci masowej, by poradzić sobie ze stale rosnącymi zbiorami danych, a także zaawansowanego narzędzia analitycznego służącego do uzyskiwania cennych informacji z tychże danych. Skalowalny system NAS EMC Isilon z bezpośrednią obsługą protokołu HDFS zapewnia użytkownikom technologii Hadoop wbudowany dostęp do wspólnej infrastruktury pamięci masowej. Tym samym eliminuje lukę między zaawansowanymi i innowacyjnymi możliwościami środowiska Hadoop do obsługi dużych ilości danych (Big Data), a informatycznymi narzędziami analitycznymi przedsiębiorstwa o znaczeniu krytycznym.

System EMC Isilon to pierwsza i jedyna w branży skalowalna platforma pamięci masowej NAS, oferująca bezpośrednią obsługę protokołu HDFS. Zapewnia wszystkim użytkownikom środowiska Hadoop wbudowany dostęp do mechanizmów ochrony danych przedsiębiorstwa, najwydajniejszą w branży pamięć masową oraz przyspieszony ruch danych z wykorzystaniem szerokiej gamy protokołów (NFS, CIFS, FTP, HTTP). Wbudowanie w system Isilon obsługi protokołu HDFS, eliminuje również punkt podatności na awarie typowe dla tradycyjnych środowisk Apache Hadoop o otwartym dostępie do kodu źródłowego. Integracja ta pozwala klientom wykorzystywać dowolną wybraną dystrybucję środowiska Hadoop opartego na projekcie Apache oraz rozbudowywać to środowisko wdrożone w skali całego przedsiębiorstwa.

• EMC’s Isilon OneFS 6.5 to system operacyjny który obsługuje bezpośrednio protokół Hadoop Distributed File System (HDFS); dzięki temu jest to pierwsze i jedyne w branży korporacyjne rozwiązanie w technologii Hadoop, wdrożone w ramach skalowalnej architektury sieciowej pamięci masowej (NAS).
• Dzięki bezpośredniej integracji technologii Hadoop ze skalowalnym rozwiązaniem pamięci masowej klasy korporacyjnej, system EMC Isilon pozwala klientom wykorzystywać mechanizmy kompleksowej ochrony danych, takie jak snapshoty, replikacja i tworzenie kopii zapasowych, do zabezpieczania dużych ilości danych (Big Data) przetwarzanych w środowisku Hadoop.
• Poprzez połączenie skalowalnego systemu NAS EMC Isilon z rozwiązaniem EMC Greenplum HD, firma EMC upraszcza wdrażanie środowiska Hadoop i pozwala przedsiębiorstwom łatwo wyodrębniać cenne dane biznesowe z nieusystematyzowanych danych.
• Firma EMC spełnia wymagania stawiane przez środowiska korporacyjne o znaczeniu krytycznym, oferując pierwsze kompleksowe rozwiązanie na platformie Hadoop, połączone z usługami, szkoleniami i procedurą certyfikacji oraz wsparciem dla klientów.

"Firma IDC prognozuje, że w 2012 r. tempo wdrażania platformy Hadoop w przedsiębiorstwach wzrośnie. Środowisko to staje się poważnym konkurentem dla istniejących systemów pamięci masowej do analizy dużych ilości danych, ale w jego upowszechnianiu mogą przeszkadzać obawy klientów. Dzięki inwestycjom podjętym przez takiego lidera branży, jak firma EMC, zaufanie do środowiska Hadoop wzrośnie, a to daje dobre rokowania na przyszłość. Oferowane przez EMC kompleksowe rozwiązanie na platformie Hadoop, pozwala przedsiębiorstwom wykonać ważny krok w kierunku odblokowania cennych informacji ukrytych obecnie w zalewie zgromadzonych przez nie danych" - powiedział Benjamin Woo, wiceprezes programu ogólnoświatowych systemów pamięci masowej, IDC.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja