Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC Isilon - skalowalny NAS z obsługą technologii Hadoop

Firma EMC Corporation poinformowała, że skalowalny system NAS EMC Isilon z obsługą protokołu HDFS, w połączeniu ze środowiskiem EMC Greenplum HD, oferuje zaawansowane rozwiązanie analityczne oparte na elastycznej, skalowalnej i wydajnej platformie pamięci masowej.


To nowe rozwiązanie dla przedsiębiorstw stanowi połączenie skalowalnego systemu pamięci masowej NAS i możliwości analitycznych platformy Hadoop z usługami, szkoleniami, procedurami certyfikacji i wsparciem dla klienta, oferowanymi przez jednego dostawcę, zapewniając bardziej bezproblemową obsługę klienta. W ten sposób  dyrektorzy ds. informatycznych zaoszczędzą cenny czas, eliminując konieczność szukania i integracji produktów od różnych producentów.

W miarę wzrostu ilości nieusystematyzowanych danych w przedsiębiorstwie firmy potrzebują wydajnego i skalowalnego systemu pamięci masowej, by poradzić sobie ze stale rosnącymi zbiorami danych, a także zaawansowanego narzędzia analitycznego służącego do uzyskiwania cennych informacji z tychże danych. Skalowalny system NAS EMC Isilon z bezpośrednią obsługą protokołu HDFS zapewnia użytkownikom technologii Hadoop wbudowany dostęp do wspólnej infrastruktury pamięci masowej. Tym samym eliminuje lukę między zaawansowanymi i innowacyjnymi możliwościami środowiska Hadoop do obsługi dużych ilości danych (Big Data), a informatycznymi narzędziami analitycznymi przedsiębiorstwa o znaczeniu krytycznym.

System EMC Isilon to pierwsza i jedyna w branży skalowalna platforma pamięci masowej NAS, oferująca bezpośrednią obsługę protokołu HDFS. Zapewnia wszystkim użytkownikom środowiska Hadoop wbudowany dostęp do mechanizmów ochrony danych przedsiębiorstwa, najwydajniejszą w branży pamięć masową oraz przyspieszony ruch danych z wykorzystaniem szerokiej gamy protokołów (NFS, CIFS, FTP, HTTP). Wbudowanie w system Isilon obsługi protokołu HDFS, eliminuje również punkt podatności na awarie typowe dla tradycyjnych środowisk Apache Hadoop o otwartym dostępie do kodu źródłowego. Integracja ta pozwala klientom wykorzystywać dowolną wybraną dystrybucję środowiska Hadoop opartego na projekcie Apache oraz rozbudowywać to środowisko wdrożone w skali całego przedsiębiorstwa.

• EMC’s Isilon OneFS 6.5 to system operacyjny który obsługuje bezpośrednio protokół Hadoop Distributed File System (HDFS); dzięki temu jest to pierwsze i jedyne w branży korporacyjne rozwiązanie w technologii Hadoop, wdrożone w ramach skalowalnej architektury sieciowej pamięci masowej (NAS).
• Dzięki bezpośredniej integracji technologii Hadoop ze skalowalnym rozwiązaniem pamięci masowej klasy korporacyjnej, system EMC Isilon pozwala klientom wykorzystywać mechanizmy kompleksowej ochrony danych, takie jak snapshoty, replikacja i tworzenie kopii zapasowych, do zabezpieczania dużych ilości danych (Big Data) przetwarzanych w środowisku Hadoop.
• Poprzez połączenie skalowalnego systemu NAS EMC Isilon z rozwiązaniem EMC Greenplum HD, firma EMC upraszcza wdrażanie środowiska Hadoop i pozwala przedsiębiorstwom łatwo wyodrębniać cenne dane biznesowe z nieusystematyzowanych danych.
• Firma EMC spełnia wymagania stawiane przez środowiska korporacyjne o znaczeniu krytycznym, oferując pierwsze kompleksowe rozwiązanie na platformie Hadoop, połączone z usługami, szkoleniami i procedurą certyfikacji oraz wsparciem dla klientów.

"Firma IDC prognozuje, że w 2012 r. tempo wdrażania platformy Hadoop w przedsiębiorstwach wzrośnie. Środowisko to staje się poważnym konkurentem dla istniejących systemów pamięci masowej do analizy dużych ilości danych, ale w jego upowszechnianiu mogą przeszkadzać obawy klientów. Dzięki inwestycjom podjętym przez takiego lidera branży, jak firma EMC, zaufanie do środowiska Hadoop wzrośnie, a to daje dobre rokowania na przyszłość. Oferowane przez EMC kompleksowe rozwiązanie na platformie Hadoop, pozwala przedsiębiorstwom wykonać ważny krok w kierunku odblokowania cennych informacji ukrytych obecnie w zalewie zgromadzonych przez nie danych" - powiedział Benjamin Woo, wiceprezes programu ogólnoświatowych systemów pamięci masowej, IDC.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum