Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Linux obsłuży nawet 8192 rdzeni w systemach HPC

SUSEFirma SUSE poinformowała, że dzięki zwiększeniu liczby obsługiwanych rdzeni logicznych do 8192, udostępniony ostatnio SUSE Linux Enterprise Server 12 będzie w pełni zgodny z największymi dostępnymi dziś instalacjami komputerowymi pracującymi z jednym obrazem systemu - SGI UV. W efekcie klienci zyskają możliwość pełnego wykorzystania potencjału sprzętu o najwyższej wydajności przy większej mocy przetwarzania, energooszczędności i niezawodności.


Usprawnienia HPC w SUSE Linux Enterprise Server 12
SUSE Linux Enterprise Server to synonim wysokowydajnego systemu Linux działającego na komputerach 64-bitowych i systemach mainframe. Zwiększeniu skalowalności SUSE Linux Enterprise Server 12 towarzyszą inne nowatorskie cechy i usprawnienia istotne dla dużych systemów. Wydajności obciążeń intensywnie wykorzystujących pamięć i moc obliczeniową sprzyja obsługa transparent huge pages, zaś obsługa transparentnego równoważenia obciążeń per-CPU na urządzeniach wielokolejkowych i szybsze filtrowanie pakietów poprawiają wydajność sieci. Szybkość przetwarzania zwiększają także ulepszone grupy kontrolne (I/O throttling i optymalizacja kontrolera pamięci cgroup).

SUSE Linux Enterprise Server umożliwia obsługę zróżnicowanych obciążeń w środowiskach rodzimych i zwirtualizowanych na wielu maszynach wirtualnych, jest masywnie skalowalny i wykonuje wątki równolegle na poszczególnych procesorach. SUSE Linux Enterprise Server 12 uzyskał już od dostawców sprzętu certyfikaty zgodności z systemami o 4096 rdzeniach logicznych z 64 TB pamięci fizycznej i jest zdolny obsługiwać systemy z 8192 rdzeniami logicznymi i 1 PB RAM.

Obsługiwane są systemy plików odpowiednie dla bardzo dużych środowisk, w tym XFS, wysokowydajny księgujący system plików wywodzący się z platformy SGI IRIX. Oracle Cluster File System 2 (OCFS2), jedyny symetrycznie równoległy klastrowy system plików przewidywany do włączenia do podstawowego jądra Linuksa, został stworzony z myślą o obsłudze wielkich plików w środowisku klastrowym, co predestynuje go do obsługi obrazów dysków wirtualnych w konfiguracjach o wysokiej dostępności. Btrfs zapewnia zwiększoną dostępność usług i spójność danych dzięki funkcjom copy-on-write, zintegrowanym mechanizmom zarządzania woluminami i sumom kontrolnym. Zwiększeniu niezawodności sprzyjają także  nowe mechanizmy kopii migawkowych i funkcje rollback.

"SUSE Linux Enterprise Server 12 powstał z myślą o newralgicznych zadaniach, realizowanych w centrach danych. Przedstawia sobą bardzo skalowalne i wydajne rozwiązanie, obejmujące mechanizmy bezpieczeństwa, wirtualizacji i zarządzania systemami, przeznaczone dla różnorodnych architektur sprzętowych. Zaawansowane mechanizmy zarządzania pamięcią, obsługa nowych procesorów, biblioteka NPTL (Native POSIX Thread Library) czynią z SUSE Linux Enterprise Server lidera rozwiązań dla wielkich systemów pod względem wydajności i skalowalności" - mówi Ralf Flaxa, wiceprezes SUSE ds. inżynierii.

SUSE Linux Enterprise Server 12 wyposażony jest w najnowszą wersję Open Fabrics Enterprise Distribution (OFED) 3.12, zapewniającą przystępną obsługę sieci o najwyższej przepustowości ze zdalnym bezpośrednim dostępem do pamięci (RDMA, remote direct memory access) i zunifikowanymi połączeniami opartymi na InfiniBand i 10 Gigabit Ethernet. W pakiecie zawarte są również narzędzia do diagnostyki i monitorowania wydajności, takie jak SystemTap czy LTTng 2.0. Oprócz tego SUSE Linux Enterprise 12 jest zgodny z Systemd, nowym menedżerem systemu i usług dla systemu Linux. Systemd może zarządzać całym procesem uruchamiania systemu i umożliwia równoległe uruchamianie usług, dzięki czemu przy starcie systemu więcej działań może być wykonywanych jednocześnie. Wbudowany w Systemd interfejs Cgroups umożliwia łatwiejsze ustawianie priorytetów aplikacji lub wątków.

SGI UV jest doskonałą platforma pozwalającą przyspieszyć tempo innowacji we wszelkich wymagających dziedzinach, takich jak wspieranie procesu decyzyjnego, inżynieria genetyczna i biotechnologia, chemia i inżynieria materiałowa, fizyka, bezpieczeństwo narodowe, projektowanie produktów czy inne zastosowania wymagające wielkich mocy przetwarzania. Najnowsze produkty z rodziny SGI UV umożliwiają skalowanie pojedynczego obrazu systemu (SSI, single system image) do 2048 rdzeni (4096 wątków) dzięki zastosowaniu nowatorskich połączeń NUMAlink.

SGI UV wykorzystuje najnowsze procesory Intel Xeon z rodziny E5-4600 i może pracować z systemem SUSE Linux Enterprise Server (SLES) bez konieczności dokonywania modyfikacji. SGI UV jest obecnie jedynym rozwiązaniem zdolnym wykorzystać możliwości procesorów Intel w instalacjach z więcej niż 4 gniazdami CPU i 1,5 TB pamięci na system. SGI UV 2000 można skalować do 4096 wątków (256 gniazd CPU) i do 64 TB koherentnie buforowanej, globalnie współdzielonej pamięci w ramach jednego systemu.

Wszechstronność i wysoka wydajność systemów UV umożliwia wykorzystywanie ich do rozwiązywania najcięższych zadań obliczeniowych, zarówno w charakterze „superwęzłów analitycznych” w heterogenicznych środowiskach obliczeniowych, jak i niezależnych systemów wolnostojących.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja