Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Linux Enterprise 12 już dostępny!

SUSEFirma SUSE udostępniła SUSE Linux Enterprise 12 - najnowszą wersję niezawodnej, skalowalnej i bezpiecznej platformy linuksowej. Służy ona do ekonomicznego wdrażania, obsługi i zarządzania wyróżniających się wysoką dostępnością usług informatycznych klasy korporacyjnej w środowiskach fizycznych, wirtualizacji oraz chmury obliczeniowej.


Wprowadzone w SUSE Linux Enterprise 12 usprawnienia pozwalają ograniczyć przestoje i zwiększyć efektywność działania, a także sprzyjają innowacji. Stanowiąc fundament wszystkich systemów operacyjnych SUSE dla centrów danych i ich rozszerzeń, SUSE Linux Enterprise spełnia wymagania stawiane przez heterogeniczne centra danych - pomaga w zmniejszeniu wpływu starzenia się infrastruktury i uzależnienia od dostawców.

Wraz z nową wersją systemu, SUSE wprowadza również unowocześniony portal SUSE Customer Center, pozwalający klientom łatwiej zarządzać abonamentami, pobierać aktualizacje i kontaktować się z konsultantami SUSE.

"Dążenie do konkurencyjności i redukcji kosztów stwarza konieczność szybkiej adaptacji informatyki do zmian potrzeb biznesowych i korzystania w tym celu z innowacji. SUSE Linux Enterprise 12 pomaga przedsiębiorstwom zachować sprawność działania, obniżać koszty i lepiej konkurować na rynku dzisiaj i w przyszłości" - mówi Nils Brauckmann, prezes i dyrektor generalny SUSE.

Do nowych systemów operacyjnych i rozszerzeń opartych na SUSE Linux Enterprise 12 należą:
• SUSE Linux Enterprise Server dla platform sprzętowych x86_64, IBM Power Systems i IBM System z - są to wszechstronne serwerowe systemy operacyjne, umożliwiające obsługę newralgicznych usług informatycznych w różnorodnych środowiskach: fizycznych, wirtualnych oraz w chmurze. Nowe funkcje, takie jak pełne przewracanie systemu (full system rollback) i uaktualnianie jądra bez restartu systemu (live kernel patching) oraz modułowość oprogramowania pozwalają eliminować przestoje, zwiększają efektywność działania i przyspieszają wdrażanie nowatorskich rozwiązań open source. SUSE Linux Enterprise Server (SLES) 12 w pełni obsługuje wirtualizację opartą na kontenerach (Linux Containers) i jego integralną częścią stała się technologia Docker.

SUSE Linux Enterprise Server uwzględnia rozwiązania zoptymalizowane pod kątem pracy na sprzęcie z procesorami IBM POWER8, w tym obsługę linuksowych aplikacji little-endian działających w środowiskach równoległej wielowątkowości (SMT8) i PowerKVM. SUSE Linux Enterprise Server for System z pozwala uzyskać większą wydajność dzięki pełnemu wykorzystaniu  zestawów instrukcji dla dwóch najnowszych generacji procesorów IBM System z, dopracowanej obsłudze akceleratorów kryptograficznych i związanego z nimi oprogramowania, a także usprawnieniom eksploatacyjnym, takim jak szybsze formatowanie DASD za pomocą dasdfmt czy zwielokrotnione interfejsy point-to-point NETIUCV między instancjami systemu Linux w System z i z/VM.

• SUSE Linux Enterprise High Availability Extension i Geo Clustering for SUSE Linux Enterprise High Availability Extension - oprogramowanie klastrowe umożliwiające zwiększenie dostępności usług w lokalnych i globalnych środowiskach fizycznych i wirtualnych. Nowa konsola obsługiwana za pomocą przeglądarki internetowej, usprawniona obsługa systemów plików OCFS2 i GFS2 oraz najnowsze aktualizacje mechanizmu przywracania sprawności po awariach ReaR radykalnie upraszczają zapewnianie bezpiecznego funkcjonowania newralgicznych usług.

• SUSE Linux Enterprise Virtual Machine Driver Pack – zwiększa wydajność działania maszyn wirtualnych Windows uruchomionych w środowiskach Linux. Obecnie obsługuje więcej wersji systemu operacyjnego Windows, w tym Windows Server 2012 R2 i Windows 8.1.

• SUSE Linux Enterprise Desktop i SUSE Linux Enterprise Workstation Extension – zapewniają większą produktywność pracy z komputerami osobistymi przy niższych kosztach i większym bezpieczeństwie w porównaniu do innych systemów. Umożliwiają zamianę systemów serwerowych w pełnowartościowe, wysoce funkcjonalne środowiska programistyczne lub stanowiska pracy administratorów.

SLES 12

"Mieliśmy zaszczyt współpracować z SUSE nad optymalizacją SUSE Linux Enterprise Server 12 dla VMware vSphere, wiodącej serwerowej platformy wirtualizacyjnej. Dzięki obsłudze open-vm-tools, wspólni klienci VMware i SUSE zyskują możliwość elastycznego definiowania centrum danych w oparciu o oprogramowanie ze wszystkimi korzyściami, jakie z tego płyną" - powiedział Sanjay Katyal, wiceprezes VMware Global Strategic Alliances and OEMs.

"Obserwujemy nasilającą się tendencję do przenoszenia newralgicznych obciążeń do środowisk systemu Linux i spodziewamy się, że jest to trwały trend. Modułowa architektura SUSE Linux Enterprise 12 oraz inne ważne cechy, takie jak funkcje full system rollback czy live kernel patching, są odpowiedzią na kluczowe potrzeby klientów i będą sprzyjać szybszemu upowszechnianiu systemu Linux w tym segmencie rynku" - powiedział Al Gillen, wiceprezes IDC ds. serwerów i oprogramowania systemowego.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja