Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Linux obsłuży nawet 8192 rdzeni w systemach HPC

SUSEFirma SUSE poinformowała, że dzięki zwiększeniu liczby obsługiwanych rdzeni logicznych do 8192, udostępniony ostatnio SUSE Linux Enterprise Server 12 będzie w pełni zgodny z największymi dostępnymi dziś instalacjami komputerowymi pracującymi z jednym obrazem systemu - SGI UV. W efekcie klienci zyskają możliwość pełnego wykorzystania potencjału sprzętu o najwyższej wydajności przy większej mocy przetwarzania, energooszczędności i niezawodności.


Usprawnienia HPC w SUSE Linux Enterprise Server 12
SUSE Linux Enterprise Server to synonim wysokowydajnego systemu Linux działającego na komputerach 64-bitowych i systemach mainframe. Zwiększeniu skalowalności SUSE Linux Enterprise Server 12 towarzyszą inne nowatorskie cechy i usprawnienia istotne dla dużych systemów. Wydajności obciążeń intensywnie wykorzystujących pamięć i moc obliczeniową sprzyja obsługa transparent huge pages, zaś obsługa transparentnego równoważenia obciążeń per-CPU na urządzeniach wielokolejkowych i szybsze filtrowanie pakietów poprawiają wydajność sieci. Szybkość przetwarzania zwiększają także ulepszone grupy kontrolne (I/O throttling i optymalizacja kontrolera pamięci cgroup).

SUSE Linux Enterprise Server umożliwia obsługę zróżnicowanych obciążeń w środowiskach rodzimych i zwirtualizowanych na wielu maszynach wirtualnych, jest masywnie skalowalny i wykonuje wątki równolegle na poszczególnych procesorach. SUSE Linux Enterprise Server 12 uzyskał już od dostawców sprzętu certyfikaty zgodności z systemami o 4096 rdzeniach logicznych z 64 TB pamięci fizycznej i jest zdolny obsługiwać systemy z 8192 rdzeniami logicznymi i 1 PB RAM.

Obsługiwane są systemy plików odpowiednie dla bardzo dużych środowisk, w tym XFS, wysokowydajny księgujący system plików wywodzący się z platformy SGI IRIX. Oracle Cluster File System 2 (OCFS2), jedyny symetrycznie równoległy klastrowy system plików przewidywany do włączenia do podstawowego jądra Linuksa, został stworzony z myślą o obsłudze wielkich plików w środowisku klastrowym, co predestynuje go do obsługi obrazów dysków wirtualnych w konfiguracjach o wysokiej dostępności. Btrfs zapewnia zwiększoną dostępność usług i spójność danych dzięki funkcjom copy-on-write, zintegrowanym mechanizmom zarządzania woluminami i sumom kontrolnym. Zwiększeniu niezawodności sprzyjają także  nowe mechanizmy kopii migawkowych i funkcje rollback.

"SUSE Linux Enterprise Server 12 powstał z myślą o newralgicznych zadaniach, realizowanych w centrach danych. Przedstawia sobą bardzo skalowalne i wydajne rozwiązanie, obejmujące mechanizmy bezpieczeństwa, wirtualizacji i zarządzania systemami, przeznaczone dla różnorodnych architektur sprzętowych. Zaawansowane mechanizmy zarządzania pamięcią, obsługa nowych procesorów, biblioteka NPTL (Native POSIX Thread Library) czynią z SUSE Linux Enterprise Server lidera rozwiązań dla wielkich systemów pod względem wydajności i skalowalności" - mówi Ralf Flaxa, wiceprezes SUSE ds. inżynierii.

SUSE Linux Enterprise Server 12 wyposażony jest w najnowszą wersję Open Fabrics Enterprise Distribution (OFED) 3.12, zapewniającą przystępną obsługę sieci o najwyższej przepustowości ze zdalnym bezpośrednim dostępem do pamięci (RDMA, remote direct memory access) i zunifikowanymi połączeniami opartymi na InfiniBand i 10 Gigabit Ethernet. W pakiecie zawarte są również narzędzia do diagnostyki i monitorowania wydajności, takie jak SystemTap czy LTTng 2.0. Oprócz tego SUSE Linux Enterprise 12 jest zgodny z Systemd, nowym menedżerem systemu i usług dla systemu Linux. Systemd może zarządzać całym procesem uruchamiania systemu i umożliwia równoległe uruchamianie usług, dzięki czemu przy starcie systemu więcej działań może być wykonywanych jednocześnie. Wbudowany w Systemd interfejs Cgroups umożliwia łatwiejsze ustawianie priorytetów aplikacji lub wątków.

SGI UV jest doskonałą platforma pozwalającą przyspieszyć tempo innowacji we wszelkich wymagających dziedzinach, takich jak wspieranie procesu decyzyjnego, inżynieria genetyczna i biotechnologia, chemia i inżynieria materiałowa, fizyka, bezpieczeństwo narodowe, projektowanie produktów czy inne zastosowania wymagające wielkich mocy przetwarzania. Najnowsze produkty z rodziny SGI UV umożliwiają skalowanie pojedynczego obrazu systemu (SSI, single system image) do 2048 rdzeni (4096 wątków) dzięki zastosowaniu nowatorskich połączeń NUMAlink.

SGI UV wykorzystuje najnowsze procesory Intel Xeon z rodziny E5-4600 i może pracować z systemem SUSE Linux Enterprise Server (SLES) bez konieczności dokonywania modyfikacji. SGI UV jest obecnie jedynym rozwiązaniem zdolnym wykorzystać możliwości procesorów Intel w instalacjach z więcej niż 4 gniazdami CPU i 1,5 TB pamięci na system. SGI UV 2000 można skalować do 4096 wątków (256 gniazd CPU) i do 64 TB koherentnie buforowanej, globalnie współdzielonej pamięci w ramach jednego systemu.

Wszechstronność i wysoka wydajność systemów UV umożliwia wykorzystywanie ich do rozwiązywania najcięższych zadań obliczeniowych, zarówno w charakterze „superwęzłów analitycznych” w heterogenicznych środowiskach obliczeniowych, jak i niezależnych systemów wolnostojących.

Źródło: SUSE