Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Linux obsłuży nawet 8192 rdzeni w systemach HPC

SUSEFirma SUSE poinformowała, że dzięki zwiększeniu liczby obsługiwanych rdzeni logicznych do 8192, udostępniony ostatnio SUSE Linux Enterprise Server 12 będzie w pełni zgodny z największymi dostępnymi dziś instalacjami komputerowymi pracującymi z jednym obrazem systemu - SGI UV. W efekcie klienci zyskają możliwość pełnego wykorzystania potencjału sprzętu o najwyższej wydajności przy większej mocy przetwarzania, energooszczędności i niezawodności.


Usprawnienia HPC w SUSE Linux Enterprise Server 12
SUSE Linux Enterprise Server to synonim wysokowydajnego systemu Linux działającego na komputerach 64-bitowych i systemach mainframe. Zwiększeniu skalowalności SUSE Linux Enterprise Server 12 towarzyszą inne nowatorskie cechy i usprawnienia istotne dla dużych systemów. Wydajności obciążeń intensywnie wykorzystujących pamięć i moc obliczeniową sprzyja obsługa transparent huge pages, zaś obsługa transparentnego równoważenia obciążeń per-CPU na urządzeniach wielokolejkowych i szybsze filtrowanie pakietów poprawiają wydajność sieci. Szybkość przetwarzania zwiększają także ulepszone grupy kontrolne (I/O throttling i optymalizacja kontrolera pamięci cgroup).

SUSE Linux Enterprise Server umożliwia obsługę zróżnicowanych obciążeń w środowiskach rodzimych i zwirtualizowanych na wielu maszynach wirtualnych, jest masywnie skalowalny i wykonuje wątki równolegle na poszczególnych procesorach. SUSE Linux Enterprise Server 12 uzyskał już od dostawców sprzętu certyfikaty zgodności z systemami o 4096 rdzeniach logicznych z 64 TB pamięci fizycznej i jest zdolny obsługiwać systemy z 8192 rdzeniami logicznymi i 1 PB RAM.

Obsługiwane są systemy plików odpowiednie dla bardzo dużych środowisk, w tym XFS, wysokowydajny księgujący system plików wywodzący się z platformy SGI IRIX. Oracle Cluster File System 2 (OCFS2), jedyny symetrycznie równoległy klastrowy system plików przewidywany do włączenia do podstawowego jądra Linuksa, został stworzony z myślą o obsłudze wielkich plików w środowisku klastrowym, co predestynuje go do obsługi obrazów dysków wirtualnych w konfiguracjach o wysokiej dostępności. Btrfs zapewnia zwiększoną dostępność usług i spójność danych dzięki funkcjom copy-on-write, zintegrowanym mechanizmom zarządzania woluminami i sumom kontrolnym. Zwiększeniu niezawodności sprzyjają także  nowe mechanizmy kopii migawkowych i funkcje rollback.

"SUSE Linux Enterprise Server 12 powstał z myślą o newralgicznych zadaniach, realizowanych w centrach danych. Przedstawia sobą bardzo skalowalne i wydajne rozwiązanie, obejmujące mechanizmy bezpieczeństwa, wirtualizacji i zarządzania systemami, przeznaczone dla różnorodnych architektur sprzętowych. Zaawansowane mechanizmy zarządzania pamięcią, obsługa nowych procesorów, biblioteka NPTL (Native POSIX Thread Library) czynią z SUSE Linux Enterprise Server lidera rozwiązań dla wielkich systemów pod względem wydajności i skalowalności" - mówi Ralf Flaxa, wiceprezes SUSE ds. inżynierii.

SUSE Linux Enterprise Server 12 wyposażony jest w najnowszą wersję Open Fabrics Enterprise Distribution (OFED) 3.12, zapewniającą przystępną obsługę sieci o najwyższej przepustowości ze zdalnym bezpośrednim dostępem do pamięci (RDMA, remote direct memory access) i zunifikowanymi połączeniami opartymi na InfiniBand i 10 Gigabit Ethernet. W pakiecie zawarte są również narzędzia do diagnostyki i monitorowania wydajności, takie jak SystemTap czy LTTng 2.0. Oprócz tego SUSE Linux Enterprise 12 jest zgodny z Systemd, nowym menedżerem systemu i usług dla systemu Linux. Systemd może zarządzać całym procesem uruchamiania systemu i umożliwia równoległe uruchamianie usług, dzięki czemu przy starcie systemu więcej działań może być wykonywanych jednocześnie. Wbudowany w Systemd interfejs Cgroups umożliwia łatwiejsze ustawianie priorytetów aplikacji lub wątków.

SGI UV jest doskonałą platforma pozwalającą przyspieszyć tempo innowacji we wszelkich wymagających dziedzinach, takich jak wspieranie procesu decyzyjnego, inżynieria genetyczna i biotechnologia, chemia i inżynieria materiałowa, fizyka, bezpieczeństwo narodowe, projektowanie produktów czy inne zastosowania wymagające wielkich mocy przetwarzania. Najnowsze produkty z rodziny SGI UV umożliwiają skalowanie pojedynczego obrazu systemu (SSI, single system image) do 2048 rdzeni (4096 wątków) dzięki zastosowaniu nowatorskich połączeń NUMAlink.

SGI UV wykorzystuje najnowsze procesory Intel Xeon z rodziny E5-4600 i może pracować z systemem SUSE Linux Enterprise Server (SLES) bez konieczności dokonywania modyfikacji. SGI UV jest obecnie jedynym rozwiązaniem zdolnym wykorzystać możliwości procesorów Intel w instalacjach z więcej niż 4 gniazdami CPU i 1,5 TB pamięci na system. SGI UV 2000 można skalować do 4096 wątków (256 gniazd CPU) i do 64 TB koherentnie buforowanej, globalnie współdzielonej pamięci w ramach jednego systemu.

Wszechstronność i wysoka wydajność systemów UV umożliwia wykorzystywanie ich do rozwiązywania najcięższych zadań obliczeniowych, zarówno w charakterze „superwęzłów analitycznych” w heterogenicznych środowiskach obliczeniowych, jak i niezależnych systemów wolnostojących.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja