Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP rozszerza ofertę produktów ProLiant Moonshot

HPFirma HP zaprezentowała nowe rozwiązania HP ProLiant Moonshot, rozszerzające kompleksową ofertę systemów umożliwiających wprowadzanie innowacji biznesowych i obniżenie kosztów centrów danych. Nowe rozwiązania HP Moonshot zapewniają: udostępnianie aplikacji za pomocą Citrix XenApp, transkodowanie wideo przy użyciu oprogramowania Harmonic i Vantrix, zintegrowaną infrastrukturę internetową oraz zarządzany hosting www.


"Trendy takie jak mobilność i zaawansowane graficznie multimedia stanowią wyzwanie dla działów IT z powodu konieczności równoważenia wydajności wymaganej przez użytkowników i kosztów rozbudowy infrastruktury komputerowej. HP Moonshot zapewnia tę równowagę, łącząc moc i efektywność zarządzania oraz pracy w sieci z wszechstronną obsługą aplikacji dzięki oprogramowaniu Citrix XenApp. Przynosi to olbrzymie korzyści firmom wdrażającym mobilne środowiska pracy" - powiedział Rakesh Narasimhan, wiceprezes oraz dyrektor działu wirtualizacji systemów biurkowych i aplikacji (Desktop and App Virtualization) w firmie Citrix.

Ulepszone udostępnianie aplikacji
Rozwiązanie HP Moonshot do udostępniania aplikacji, które współpracuje z oprogramowaniem Citrix XenApp przynosi przedsiębiorstwom następujące korzyści:
• wyższą produktywność w dowolnym miejscu i o dowolnej porze dzięki uproszczeniu udostępniania aplikacji biznesowych pracownikom niezależnie od urządzeń, na których pracują;
• obniżenie kosztów i złożoności aplikacji do zarządzania w centrum przetwarzania danych przez konsolidację udostępniania aplikacji w jednej architekturze;
• obniżenie całkowitego kosztu posiadania wynikającego z mniejszej liczby składników do zarządzania, zmniejszenia zajmowanego miejsca i niższego zużycia energii.

Rozwiązanie HP Moonshot do udostępniania aplikacji jest oparte na nowym serwerze HP Moonshot ProLiant m710, wyposażonym w dostosowany procesor Intel Xeon E3-1284L v3 z wbudowanym układem graficznym Intel Iris Pro Graphics P5200. Zintegrowany procesor graficzny eliminuje potrzebę montowania kart graficznych i pozwala klientom na obsługę dowolnych aplikacji w centrum przetwarzania danych oraz udostępnienie ich użytkownikom jako usługi.

Wielowarstwowa infrastruktura internetowa, jedno zintegrowane rozwiązanie
HP wprowadza też nowe kompleksowe rozwiązanie zintegrowanej infrastruktury internetowej opartej na serwerze HP Moonshot ProLiant m300. Firmy mogą teraz z łatwością umieścić całą wielowarstwową infrastrukturę internetową w jednej obudowie Moonshot lub w wielu obudowach w celu uzyskania maksymalnej skalowalności i dostępności.

Zintegrowana infrastruktura internetowa zawiera zestaw oprogramowania typu open source LAMP, który obejmuje model subskrypcji systemu Red Hat Enterprise Linux (RHEL) przeznaczony wyłącznie do serwerów HP Moonshot z procesorami Intel Atom, co obniża całkowity koszt użytkowania.

W infrastrukturze tej wykorzystano ponadto rozwiązania firmy Canonical, twórcy systemu Ubuntu. Narzędzia Juju, Charms i MAAS (Metal-as-a-Service) firmy Canonical automatyzują wdrażanie aplikacji na potrzeby skalowania i chmury.

Wysoko upakowana i łatwo zarządzalna platforma do hostingu
HP wzbudza zainteresowanie dostawców usług hostingowych nowym serwerem w niewielkiej obudowie HP Moonshot ProLiant m350 z procesorami Intel Atom C2730. 180 serwerów w obudowie 4,3 U, osiem rdzeni na serwer - to najwięcej rdzeni procesora dostępnych w systemie HP Moonshot na potrzeby platformy hostingowej.

Zmiana podejścia do transkodowania materiałów wideo
Nadawcy i operatorzy oferujący wiele usług muszą sprostać olbrzymiemu wyzwaniu: coraz więcej treści trzeba udostępnić w różnych formatach i rozdzielczościach dostosowanych do coraz większej liczby urządzeń. Takie wyzwanie, które zbiegło się z przyjęciem formatu ultrawysokiej rozdzielczości (4K), stanowi wielkie obciążenie dla dotychczasowych infrastruktur transkodowania.

Rozwiązanie HP Moonshot przyciąga uwagę innowacyjnych globalnych firm, takich jak 20th Century Fox, która używa tego systemu do migrowania obciążenia sieciowego z chmury publicznej oraz przesyłania olbrzymich plików z filmami i programami telewizyjnymi, zwiastunów czy cyfrowych materiałów marketingowych.

Nowe serwery HP Moonshot i powiązane z nimi rozwiązania można nabyć bezpośrednio od HP lub za pośrednictwem autoryzowanych partnerów handlowych.

Źródło: HP