Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware Horizon App Manager

VMwareFirma VMware, dostawca rozwiązań do wirtualizacji i elementów infrastruktury cloud computing, wprowadziła na rynek otwartą, ukierunkowaną na użytkownika usługę zarządzania VMware Horizon App Manager, zapewniającą dostęp do aplikacji udostępnianych w chmurze.


Usługa VMware Horizon App Manager stanowi pierwszy element opracowanej przez firmę strategii „Projekt Horizon” zaprezentowanej wstępnie na konferencji VMworld 2010. Przyszłe wersje platformy VMware Horizon będą pośredniczyć w dostępie użytkowników do różnych typów aplikacji, wirtualnych komputerów z systemem Windows oraz źródeł danych, zapewniając jednocześnie wymagany przez firmy poziom bezpieczeństwa. Platforma zapewnia użytkownikom bezproblemowy dostęp do zasobów niezbędnych do wykonywania pracy, udostępnianych w chmurze prywatnej lub publicznej, z poziomu dowolnego urządzenia wybranego przez użytkownika.

"W czasach rosnącej popularności rozwiązań mobilnych i przetwarzania w chmurze, konieczne jest zapewnianie dostępu z dowolnego miejsca i z poziomu dowolnego urządzenia do aplikacji udostępnianych w granicach działania zapory lub poza nimi. Stawia to nowe wyzwania przed tradycyjnym modelem zabezpieczania i zarządzania w firmach. Usługa VMware Horizon App Manager jest w stanie sprostać tym wyzwaniom poprzez całkowitą zmianę sposobu zarządzania tożsamością użytkowników i aplikacjami, poprzez oferowanie  ich jako usługi udostępnianej w chmurze i umożliwienie zarówno działowi informatyki, jak i użytkownikom  łatwego z nich korzystania" - powiedział Brian Byun, wiceprezes i dyrektor działu aplikacji udostępnianych w chmurze w firmie VMware.

Usługa VMware Horizon App Manager
Trzon usługi VMware Horizon App Manager stanowi komponent centralny oferujący zarządzanie tożsamością jako usługę, który bezpiecznie rozszerza zarządzanie tożsamością użytkowników w Microsoft Active Directory lub innych usługach katalogowych, na udostępniane w chmurze publicznej aplikacje  różnych producentów, takich jak Box.net, BroadVision, Google, Salesforce.com, WebEx i Workday. Pozwala to radykalnie uprościć zarządzanie wieloma prawami dostępu, co stało się koniecznością z uwagi na wzrost liczby aplikacji udostępnianych chmurze, z których korzystają typowe przedsiębiorstwa. Uproszczenie to zapewni korzyści zarówno działowi informatyki, jak i użytkownikom, w wyniku połączenia oddzielnych mechanizmów zarządzania tożsamością w jeden zintegrowany, korporacyjny system zarządzania tożsamością, który może zapewnić bezpieczny dostęp użytkowników do chmur prywatnych i publicznych. Ponadto usługa VMware Horizon App Manager oferuje otwartą, ukierunkowaną na użytkownika platformę dostępu do aplikacji udostępnianych w chmurze z poziomu jednego portalu aplikacji dostępnego z szerokiej gamy urządzeń użytkowników.

Zapewnia to następujące korzyści:
• Użytkownicy uzyskują łatwy, wymagający tylko jednokrotnego logowania dostęp do swoich aplikacji udostępnianych w chmurze z poziomu portalu aplikacji. Portal Horizon oferuje spójny interfejs użytkownika, za pomocą którego użytkownik może uzyskać dostęp do swoich aplikacji używanych w pracy i osobistych, z poziomu szerokiej gamy urządzeń. Ponadto portal użytkownika zapewnia samoobsługowe udostępnianie aplikacji.
• Administratorom infrastruktury informatycznej usługa VMware Horizon App Manager oferuje prosty sposób kontroli uprawnień i dostępu do niemal wszystkich aplikacji udostępnianych w chmurze poprzez scentralizowany katalog aplikacji. Dział informatyki może kontrolować dostęp użytkowników
z wykorzystaniem zaawansowanego mechanizmu zarządzania regułami, który dostarcza w czasie rzeczywistym dane na temat wykorzystania aplikacji w celu zapewnienia lepszego wglądu operacyjnego i zarządzania licencjami.
• Usługa VMware Horizon App Manager rozszerza i  integruje istniejącą w przedsiębiorstwie infrastrukturę do zarządzania tożsamością i - w przeciwieństwie do innych rozwiązań - nie wymaga od przedsiębiorstwa czy też instytucji publicznej dodatkowych nakładów inwestycyjnych w złożony i kosztowny sprzęt.

Przyszłe wersje platformy VMware Horizon połączą zarządzanie istniejącymi aplikacjami pracującymi pod kontrolą systemu Windows z zarządzaniem aplikacjami opartymi na chmurze poprzez zastosowanie wirtualizacji aplikacji i technologii publikowania oferowanych przez firmy takie jak Citrix, Microsoft i VMware.

Wdrożenie nowego modelu przetwarzania zorientowanego na użytkownika stanowi podstawowy element opracowanej przez VMware wizji udostępniania infrastruktury informatycznej jako usługi - wizja ta zakłada przekształcenie działu informatyki w środowisko ukierunkowane bardziej na działalność biznesową, skoncentrowane na wynikach, takich jak wydajność operacyjna, samoobsługa, konkurencyjność i szybkie reagowanie. Oznacza to przejście działu informatyki z wykonywania usług informatycznych w kierunku optymalizacji wykonywania i korzystania z tych usług metodami zgodnymi z wymaganiami biznesowymi firmy. Powoduje to zmianę roli działu informatyki z centrum kosztów na centrum wartości strategicznych.

Usługa VMware Horizon App Manager jest obecnie dostępna dla wybranych klientów zainteresowanych wdrażaniem nowatorskich technologii z regionu Ameryki Północnej i Dalekiego Wschodu. Jest także testowana w innych regionach. Jej cena to 30 USD na użytkownika/na rok.

Źródło: VMware
Skomentuj na forum