Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu redukuje koszty i ryzyko wdrażania chmur prywatnych

FujitsuFirma Fujitsu wprowadza na rynek swoje pierwsze całkowicie skonfigurowane fabrycznie środowisko centrum przetwarzania danych, umożliwiając tym samym szybkie wdrażanie chmur prywatnych (private cloud). Dzięki połączeniu infrastruktur dynamicznych firmy Fujitsu z rozwiązaniami Microsoft Windows Server, Hyper-V i System Center, firmy planujące wdrożyć chmurę prywatną, mają gwarancję mniejszego ryzyka oraz niższego TCO.


W oparciu o architekturę referencyjną na potrzeby programu Hyper-V Cloud Fast Track firma Fujitsu udostępnia przedsiębiorstwom gotowe do pracy, zautomatyzowane i przetestowane fabrycznie środowiska chmury prywatnej. Fujitsu oferuje rozwiązanie chmury prywatnej pochodzące z jednego, certyfikowanego źródła, integrując cały sprzęt i oprogramowanie, w tym serwery Fujitsu PRIMERGY, pamięć masową Fujitsu ETERNUS, technologię sieciową Fujitsu, oprogramowanie Fujitsu ServerView Resource Orchestrator oraz oprogramowanie Microsoft System Center.

Oferowane przez Fujitsu architektury referencyjne Hyper-V Cloud Fast Track pozwalają firmom przyspieszyć wdrażanie rozwiązań chmury prywatnej. Przedsiębiorstwa, które powierzają firmie Fujitsu zaprojektowanie i wdrożenie swoich chmur prywatnych mogą liczyć na korzyści wynikające z rozległego doświadczenia tej działającej na skalę światową firmy w zakresie świadczenia usług i udostępniania infrastruktur Dynamic Cloud.

Cloud computing, a szczególnie chmury prywatne zaczynają być uznawane przez przedsiębiorstwa za najbardziej godny zaufania sposób zwiększenia dynamiki ich działalności biznesowej. Współużytkowanie zasobów infrastruktury informatycznej, takich jak sprzęt i oprogramowanie, w ramach całego przedsiębiorstwa zapewnia elastyczność, obniża koszty operacyjne i ogranicza ryzyko.

Firma Fujitsu oferuje klientom kompletną obsługę przez wszystkie etapy procesu przechodzenia na chmurę prywatną - od planowania po ostateczne uruchomienie.

„Uważamy, że infrastruktura informatyczna powinna grać w przedsiębiorstwie rolę raczej wspierającą, niż stanowić główny przedmiot uwagi. Dzięki tworzeniu infrastruktur dynamicznych, szybko i bezproblemowo zapewniających niezbędną elastyczność, przedsiębiorstwa mogą mieć pewność, że ich systemy informatyczne będą zawsze w stanie sprostać zmieniającym się potrzebom biznesowym. Naszym celem jest teraz udostępnienie tego podejścia klientom chcącym wdrożyć chmurę prywatną" - powiedział Jens-Peter Seick, wiceprezes działu systemów do centrów przetwarzania danych w firmie Fujitsu Technology Solutions.

„Program Hyper-V Cloud Fast Track został uruchomiony w celu uproszczenia wdrażania i eksploatacji chmur prywatnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma Fujitsu - jako jeden z naszych pierwszych partnerów w tym programie - będzie oferować produkty oparte właśnie na architekturze referencyjnej Hyper-V Cloud Fast Track. Klienci twierdzą, że są bardzo zainteresowani jak najszybszym wdrażaniem rozwiązań do obsługi chmur prywatnych, a architektura referencyjna Hyper-V Cloud Fast Track oparta na systemie Windows Server 2008 R2 i na rozwiązaniu Microsoft System Center pozwala im to zrobić szybko i bezpiecznie”- powiedział Mike Schutz, dyrektor działu systemów Windows Server w firmie Microsoft Corporation.

Źródłlo: Fujitsu
Skomentuj na forum