Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware rozszerza strategię End User Computing

VMwareNa konferencji VMworld Europe 2010 firma VMware przedstawiła swoją wizję przyszłości rozwiązań dla użytkowników końcowych (End User Computing).


Nowe produkty i sojusze partnerskie ułatwią organizacjom przejście z dotychczasowego środowiska desktopów na nowoczesny i ukierunkowany na użytkownika model udostępniania aplikacji i danych.

Strategia VMware w obszarze End User Computing obejmuje rozwiązania dla przedsiębiorstw umożliwiające przekształcenie tradycyjnych środowisk opartych o urządzenia PC w nowocześniejszą architekturę, która dzięki przetwarzaniu w chmurze pozwala dostarczać użytkownikom aplikacje idane w wymaganym przez nich miejscu i czasie.

Zaprezentowane w sierpniu 2010 na konferencji VMworld w San Francisco produkty VMware View 4.5, VMware ThinApp 4.6, VMware vShield Endpoint, Zimbra Appliance i VMware Desktop Infrastructure Service umożliwiają rozwiązanie w nowy sposób dwóch podstawowych problemów w przetwarzaniu klienckim - bezpiecznego dostępu do danych dla coraz bardziej mobilnych pracowników oraz zarządzania coraz bardziej zróżnicowanymi danymi, aplikacjami i urządzeniami klienckimi potrzebnymi do funkcjonowania firmy.

Również w sierpniu firma VMware wstępnie zaprezentowała i zademonstrowała Project Horizon - opartą na przetwarzaniu w modelu cloud computing usługę zarządzania, która pozwala w bezpieczny sposób wykorzystywać w chmurze tożsamości korporacyjne. Dzięki temu można wprowadzać nowe metody dostarczania aplikacji i danych oraz zarządzania nimi dostosowane do użytkownika, a nie do urządzenia, czy systemu operacyjnego.

Firmy Siemens IT Solutions and Services i VMware poinformowały o zawarciu umowy dotyczącej wspólnego opracowywania, marketingu i wdrażania nowych, udostępnianych na zasadzie hostingu usług wirtualnego pulpitu opartych na VMware View 4.5.

VMware View 4.5 to kompleksowe rozwiązanie wirtualnego pulpitu, które umożliwia przedsiębiorstwom poprawę bezpieczeństwa, obniżenie kosztów operacyjnych oraz uproszczenie administrowania i zarządzania pulpitami przez wprowadzenie nowoczesnej architektury obliczeniowej ukierunkowanej na użytkownika. Jest ona zarządzana centralnie i udostępniana użytkownikom w ramach hostingu wraz z szeroką gamą usług. Siemens, jeden ze światowych liderów wśród dostawców zarządzanych infrastruktur klienckich, wykorzysta VMware View 4.5 do utworzenia oferowanego na bazie hostingu środowiska pulpitu.

Koncepcja rozwiązania VMware View 4.5 została przedstawiona w publikacji Reference Architecture Brief zaprezentowanej na konferencji VMworld 2010 w San Francisco. VMware stale obniża koszty wdrażania infrastruktury wirtualnych desktopów (VDI) dzięki warstwowym rozszerzeniom pamięci masowej w VMware View 4.5 oraz współpracy z wieloma partnerami w dziedzinie infrastruktury. Koszty nabycia są często uważane za przeszkodę w upowszechnieniu wirtualnych pulpitów.

Dostępna obecnie pełna architektura referencyjna zawiera szczegółową specyfikację wdrożenia 1000 pulpitów. Architekturę referencyjną można pobrać z VMware Reference Architecture for Stateless Virtual Desktops with VMware View 4.5.

Jest już dostępna aplikacja Zimbra Desktop 2.0 (opracowana na bazie rozwiązania przejętego od Yahoo), dzięki której zostały rozszerzone możliwości współpracy opartej na oprogramowaniu jako usłudze (Software as a Service - SaaS) oferując użytkownikom znakomite funkcje działające na wielu różnych platformach. Zimbra Desktop 2.0 daje użytkownikom pakietu Zimbra Collaboration Suite dostosowalny dostęp do poczty elektronicznej, kontaktów, kalendarza i funkcji zarządzania dokumentami w jednym centralnym miejscu. Ponadto, aplikacja ta działa jednakowo na wszystkich platformach (Windows, Mac i Linux). Stanowi więc jednolite rozwiązanie dla firm, w których użytkownicy korzystają z wielu systemów operacyjnych.

Oprócz tego Desktop 2.0 oferuje nowy poziom zarządzalności i integracji w środowisku aplikacji opartym na modelu SaaS, umożliwiając użytkownikom i administratorom pobieranie Zimletów bezpośrednio na swoje komputery klienckie. Zimlety bezproblemowo integrują funkcje współpracy aplikacji Zimbra z zewnętrznymi źródłami danych w ramach modelu SaaS, co pozwala na tworzenie nowych, kombinowanych interfejsów użytkownika w środowisku poczty elektronicznej i współpracy.

Nowy Social Zimlet (Zimlet społecznościowy) w aplikacji Desktop 2.0 integruje uaktualnienia z Twittera, Facebooka, Digg i innych sieci społecznościowych. Dzięki ponad 100 Zimletom dostępnym do pobrania można łatwo dodawać na komputerze-kliencie takie funkcje, jak tłumaczenie, CRM oraz zarządzanie zdjęciami, mapami i spotkaniami on-line.

Zimbra Desktop 2.0 jest już dostępna jako bezpłatna aplikacja w 12 językach, w tym duńskim, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, niemieckim, polskim, rosyjskim, szwedzkim, tureckim i włoskim.

Źródło: VMware
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja