Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Europa najczęściej atakowana z własnego terenu
Europa najczęściej atakowana z własnego terenu

Jak wynika z najnowszej analizy zagrożeń przeprowadzonej przez F5 Labs, Europa jest celem większej liczby ataków przeprowadzanych z jej własnego terenu niż jakikolwiek inny region świata. Większość ataków jest inicjowana z adresów IP zlokalizowanych w Holandii, a w dalszej kolejności, z tych znajdu...

Czytaj więcej...

Raport Cloud Computing: 2/3 firm w Polsce skorzysta z chmury
Raport Cloud Computing: 2/3 firm w Polsce skorzysta z chmury

Z raportu Cloud Computing przygotowanego przez Xopero Software wynika, że z rozwiązań cloudowych korzysta już 50% ankietowanych firm, a tylko w tym roku do chmury przeniesie swoje zasoby 21,6% przedsiębiorców.

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Polska w światłowodowej czołówce
Polska w światłowodowej czołówce

Według najnowszej edycji analizy FTTH Council oraz IDATE DigiWorld - Europe Broadband Status, Polska współtworzy europejską czołówkę państw z najwyższymi wzrostami w rankingach wykorzystania szybkiej łączności z Internetem poprzez sieci światłowodowe.

Czytaj więcej...

Veeam Cloud Data Management Report
Veeam Cloud Data Management Report

Jak wynika z raportu "Veeam Cloud Data Management Report", dotyczącego zarządzania danymi w chmurze, 73 proc. firm nie zaspokaja potrzeb użytkowników w zakresie nieprzerwanego dostępu do aplikacji i danych. Wiele przedsiębiorstw chce zacząć korzystać z narzędzi do zarządzania danymi w chmurze, aby lepiej spełnia...

Czytaj więcej...

Azure IaaS - przewodnik administratora
Azure IaaS - przewodnik administratora

Wielu administratorów systemu przez całą swoją karierę pracowało z infrastrukturą lokalną, więc przejście do środowiska cloud może przysporzyć im wielu problemów. Jednak przejście na platformę Azure wcale nie musi być trudne. Altaro udostępnia bezpłatny eBook, autorstwa Paula Schnakenberga, doświadczonego...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam Live - konferencja online

Veeam LiveWe wtorek 20 października 2020 r. odbędzie się Veeam Live, całodniowa konferencja online poświęcona zarządzaniu danymi w chmurze obliczeniowej. W agendzie Veeam Live znalazły się 22 sesje techniczno-biznesowe, podzielone na trzy ścieżki: Multi-Cloud, Cyber Scurity oraz Modern Data Protection.

Spotkanie rozpocznie się z wielką pompą! Sesję na temat krajobrazu cyberzagrożeń poprowadzi MK Palmore, starszy doradca ds. ryzyka i bezpieczeństwa cybernetycznego w Apogee Global RMS, który przed objęciem obecnego stanowiska przez 22 lata pracował jako agent specjalny w FBI!

Wśród prelegentów znaleźli się czołowi eksperci Veeam, a wśród nich Danny Allan, Dave Russell i Rick Vanover, analitycy branżowi z takich firma jak IDC, 451 Research czy ESG. Swoje sesje poprowadzą również eksperci z firm partnerskich Veeam, w tym z VMware, Nutanix, Lenovo, Google Cloud i innych.

Poza solidną dawką wiedzy na temat zarządzania i ochrony danych w środowiskach chmurowych, uczestnicy konferencji będą mogli poznać 11 najgorętszych funkcji, które pojawią się w nadchodzącym Veeam Backup & Replication v11! Nie zabraknie innych nowości dedykowanych społeczności IT (ale to na razie tajemnica ;-))

Veeam Live to event, w którym koniecznie musisz wziąć udział. Zarejestruj się już dziś!

Kiedy? Wtorek, 20 października 2020 r.

Gdzie? Wygodny fotel, kanapa... i ekran komputera...

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie wydarzenia.