Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
This SysAdmin Day, WIN with Hornetsecurity!

Generacja C na brzegu sieci - jak na branżę IT wpłynie edge computing?
Generacja C na brzegu sieci - jak na branżę IT wpłynie edge computing?

Szacuje się, że do 2021 r. internetowy ruch generowany przez urządzenia mobilne wzrośnie czterokrotnie, a transfer związany ze strumieniowym wideo i grami online - pięciokrotnie. Coraz więcej danych nie tylko pobieramy z internetu, ale także przesyłamy. Do tego dochodzi rosnąca popularność urządzeń, które generu...

Czytaj więcej...

Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?
Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?

Tylko 11% polskich firm korzystało z usług w chmurze publicznej w 2018 roku. Średnia dla Unii Europejskiej była ponad dwa razy wyższa (26%), a Finlandia zanotowała rekordowy wynik 65%. Dynamiczny wzrost ilości danych, zmiany wymagań klientów czy regulacje takie jak RODO przyspieszają proces cyfryzacji w przedsię...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej
Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej

To, jak rozwijała się infrastruktura chmur obliczeniowych w ciągu ostatnich 15 lat, jest jednym z fenomenów i najważniejszych w historii przykładów konwergencji rozwiązań obliczeniowych i komunikacyjnych. Dzięki tego typu platformom przedsiębiorstwom zapewniona została niespotykana wcześniej możliwość szy...

Czytaj więcej...

The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT
The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT

Coraz większą popularność zyskują podkasty. Nie są tak angażujące jak różnorodne filmiki tematyczne, tym samym możemy je odsłuchać w trakcie domowych czynności, joggingu, spaceru czy nawet prowadząc samochód. Dla mnie największą wartość stanowią audycje związane z pracą zawodową i zainteresowaniami, inspi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Bezpieczne działania IT daleko poza centrum danych

EdgeDell Technologies wprowadza innowacje brzegowe w całej palecie infrastruktury i komputerów PC, które ułatwią organizacjom prace wdrożeniowe oraz przetwarzanie danych poza tradycyjnymi centrami danych i chmurami publicznymi. Nowe rozwiązania sprawdzą się w oddalonych i zdalnych lokalizacjach, jak i w sklepach detalicznych oraz halach fabrycznych.

"Kolejne wielkie możliwości technologii znajdują się na obrzeżach, czyli wszędzie wokół nas: od sklepów detalicznych po inteligentne miasta i szpitale. Organizacje, które będą w stanie analizować dane bliżej miejsca ich powstawania, będą mogły szybciej podejmować decyzje. Dell daje firmom proste rozwiązania do przechowywania, zarządzania i generowania wartości biznesowej z danych na brzegu w ramach ogólnych operacji IT" - podsumowuje Michael Dell, prezes i dyrektor generalny Dell Technologies.

Według szacunków firmy badawczej IDC do 2023 roku 50% nowej infrastruktury IT zostanie wdrożone w punktach brzegowych.1 Aż 69% firm z listy Fortune 100 już korzysta z rozwiązań brzegowych Dell Technologies. Wsparcie potrzeb związanych z cyklem życia danych w tym obszarze jest kolejną ważną granicą technologiczną.2 Ogłaszane dziś nowe rozwiązania i aktualizacje obejmują:

• Węzły satelitarne Dell EMC VxRail, które pozwalają przenieść model operacyjny i wydajność VxRail do lokalizacji brzegowych, również za sprawą mniejszej powierzchni zajmowanej przez infrastrukturę. Od teraz firmy z takich branż jak handel detaliczny, produkcja i zdalne oddziały będą mogły korzystać z VxRail za niższą cenę. To jedyne rozwiązanie HCI opracowane wspólnie z VMware - wdrożenie pojedynczych węzłów satelitarnych VxRail pozwala na zautomatyzowanie codziennych operacji, monitorowanie stanu i zarządzanie cyklem życia ze scentralizowanej lokalizacji, eliminując zapotrzebowanie na lokalne zasoby techniczne i specjalistyczne.

• Dell Technologies Validated Design for Manufacturing Edge with Litmus pomaga firmom łączyć, zarządzać i organizować rozproszone urządzenia, dane i aplikacje - od hali fabrycznej po chmurę korporacyjną - bez konieczności ich programowania. Oznacza to, że producenci będą mogli szybko podejmować decyzje o naprawie sprzętu przed jego awarią, poprawić jakość produkcji i obniżyć koszty dzięki analizie danych w czasie rzeczywistym i scentralizowanemu zarządzaniu urządzeniami. Zapewnia to platforma Litmus Industrial IoT edge klasy korporacyjnej. Jest to drugie rozwiązanie od Dell Technologies, które pomaga firmom uporać się ze złożonością wdrożeń na brzegu produkcji. Bazuje ono na serwerach Dell EMC VxRail lub PowerEdge, z opcją wykorzystania VMware Edge Compute Stack.

• Dell EMC Edge Gateway pomoże organizacjom bezpiecznie połączyć wiele urządzeń brzegowych w środowiskach OT i IT, aby dostarczać cenne informacje. To kompaktowe, bezwentylatorowe urządzenie typu Edge Gateway z procesorami Intel Core 9. generacji zaprojektowano z myślą o pracy w środowiskach przemysłowych - może wytrzymać temperatury od minus 4 do 140 stopni Fahrenheita i łączyć się z sieciami 5G3. Rozwiązanie pomoże uporać się z problemami w gromadzeniu i przetwarzaniu danych i jest dostępne zarówno dla klientów bezpośrednich, jak i w ramach współpracy OEM.

• Dell EMC Streaming Data Platform (SDP) dodaje ulepszoną optymalizację procesorów graficznych do pobierania streamingowanych treści wideo w środowisku o niższych opóźnieniach i częstotliwości odświeżania oraz do obsługi analityki w czasie rzeczywistym na serwerach Dell EMC VxRail i PowerEdge. Organizacje mogą uruchamiać lekkie obciążenia na pojedynczym rdzeniu za pomocą nowej wiązki brzegowej, a w efekcie mogą zacząć od infrastruktury niewielkich rozmiarów i skalować ją w miarę rosnącego zapotrzebowania na zasoby IT.

• Laptopy Latitude 5430 Rugged i Latitude 7330 Rugged zostały zaprojektowane z myślą o pracy w trudnych warunkach przy zachowaniu najwyższego poziomu wydajności i łączności. Latitude 5430 Rugged umożliwia pracę z dowolnego miejsca i jest najlżejszym4 i najbardziej wydajnym5 14-calowym laptopem o średniej odporności na wstrząsy z obsługą 5G. Z kolei Latitude 7330 Rugged Extreme pozwala na pracę w najbardziej ekstremalnych warunkach i jest to najmniejszy w branży, 13-calowy laptop z obsługą 5G3, w pełni odporny na wstrząsy.6

Usługi Dell Technologies APEX Cloud Services with VMware Cloud, ogłoszone na VMworld, zapewniają bezpieczną i spójną platformę zarządzaną przez firmę Dell, która umożliwia przenoszenie obciążeń pomiędzy wieloma środowiskami chmurowymi i brzegowymi oraz szybkie skalowanie zasobów. Co ważne, są one oferowane w ramach przejrzystego cennika, a nowe serwery Dell EMC PowerEdge typu tower i rack pomagają organizacjom zarządzać wszystkim, od krytycznych obciążeń biznesowych po wirtualizację na brzegu infrastruktury.

"Liderzy technologiczni stoją przed bardzo trudnym zadaniem: muszą wybrać właściwą infrastrukturę do zarządzania danymi w punktach brzegowych oraz rozwiązania do pozyskiwania wartości z tych danych. Dzięki temu będą mogli podejmować decyzje w czasie rzeczywistym w oparciu o dane. Portfolio Dell Technologies, obejmujące infrastrukturę, komputery i usługi, pomaga organizacjom każdej wielkości wydobyć wartość z dostępnych danych" - mówi Matthew Eastwood, starszy wiceprezes IDC.

Dell Technologies wspiera oparte na technologii doświadczenia sportowe od Topgolf
Firma Topgolf Entertainment Group corocznie gromadzi ponad 23 miliony gości w swoich 72 obiektach w 5 krajach podczas wydarzeń, na których spotykają się technologie i rozrywka. Topgolf korzysta z rozwiązania Dell EMC VxRail w swoich lokalizacjach, aby zapewnić na miejscu dostęp do systemów komputerowych dla swoich klientów.

"Dzięki rozwiązaniom sportowym wspieranym przez technologie możemy zbliżać ludzi do siebie. Dell Technologies stanowi nieoceniony element naszej strategii i zasila kluczowe technologie, w tym naszą technologię Toptracer, która ma fundamentalne znaczenie dla doświadczeń klientów" - komentuje Andrew Macaulay, dyrektor ds. technologii w Topgolf Entertainment Group.

Dostępność:
• Węzły satelitarne Dell EMC VxRail będą dostępne globalnie od 23 listopada 2021 r.
• Nowy model Dell Technologies Edge Gateway zostanie uruchomiony globalnie na początku 2022 r.
• Dell Technologies Validated Design będzie dostępny globalnie od 26 października 2021 r.
• Aktualizacje do rozwiązania Dell EMC Streaming Data Platform zostaną udostępnione globalnie 30 października 2021 r.
• Laptopy Dell Latitude Rugged 5430 i 7730 z systemem Windows 11 będą dostępne na całym świecie od 9 grudnia 2021 r.

Źródło: Dell Technologies

Logowanie i rejestracja