Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)
IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)

Utwory z czołówek list przebojów komponowane przez sztuczną inteligencję, wirtualna rzeczywistość, którą przetestuje 100 mln osób czy automatyczne sterowanie domem w oparciu o dane z naszych inteligentnych zegarków - według IDC, w takiej rzeczywistości będziemy funkcjonować już niebaw...

Czytaj więcej...

5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy
5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy

Maszyna imitująca człowieka to marzenie naszych dalekich przodków. Naukowcy i wynalazcy już wieki temu poszukiwali rozwiązań, które wyręczą nas w codziennych obowiązkach. Dziś roboty są częścią naszej rzeczywistości, wspierają nas w pracy i w domu. Przedstawiamy 5 mitów na ich temat, w które...

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro
Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro

Jeśli pracujesz z VMware vSphere to musisz koniecznie przeczytać bezpłatnego ebooka od Altaro - Mastering vSphere | Best Practices, Optimizing Configurations & More - dzięki któremu dowiedz się, jak wykorzystać najlepsze praktyki dotyczące najpopularniejszych funkcji zawartych w platformie vSphere i jak zwię...

Czytaj więcej...

Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury
Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury

Rozwiązania chmurowe stale zyskują na popularności. Według firmy badawczej Forrester całkowity rynek chmury publicznej osiągnął w 2018 roku wartość 178 miliardów dolarów - to ponad o 32 miliardy więcej niż rok wcześniej. Z kolei analitycy IDC przewidują, że 90% przedsiębiorstw będzie korzystać z co najmni...

Czytaj więcej...

Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze
Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze

Usługa „Platform as a Service”, tzw. PaaS, polegająca na udostępnieniu programistom wirtualnego środowiska pracy w chmurze, jest coraz bardziej powszechna wśród międzynarodowych korporacji i lokalnych firm. Przedsiębiorstwa, które już wdrożyły jakieś rozwiązanie PaaS, szybko przekonują się o z...

Czytaj więcej...

Aktualności

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Certyfikacja ITBez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikatów, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana z poszerzeniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejne szczeble kariery. W jakim kierunku skierować swoją ścieżkę kariery w branży IT? Czego warto się uczyć?

Firma Global Knowledge, po raz kolejny opracowała ranking certyfikacji IT, których posiadacze mogą liczyć na najwyższe zarobki. Z najnowszego badania przeprowadzonego przez Global Knowledge, analizującego amerykański rynek pracy wynika, że na najwyższe pensje otrzymują specjaliści posiadający certyfikaty z zakresu chmury obliczeniowej, bezpieczeństwa IT, sieci, wirtualizacji oraz biznesowych aspektów zarządzania infrastrukturą IT.

Poniżej prezentujemy listę certyfikacji, wraz z krótką charakterystyką i średnim rocznym wynagrodzeniem.

1. Google Certified Professional Cloud Architect - 139529 USD
GCP Cloud Architect, to certyfikacja która zadebiutowała w 2017 roku i jak sama nazwa wskazuje jest dedykowana osobom parającym się architekturą Google Cloud Platform (GCP). Certyfikacja ta obejmuje takie aspekty GCP jak projektowanie środowiska IT, bezpieczeństwo, skalowalność w oparciu o architekturę GCP. Certyfikacja GCP Cloud Architect po raz pierwszy znalazła się na liście i od razu na pierwszym miejscu rankingu. Do egzaminu certyfikacyjnego w formie testu obejmującego róże scenariusze wykorzystania platformy GCP można przystąpić w jednym z ośrodków szkoleniowo/egzaminacyjnych uprawnionych do jego przeprowadzania.

2. Project Management Professional (PMP) - 135798 USD
Drugą najlepiej płatną certyfikacją jest PMP. Certyfikacja opracowana przez Project Management Institute (PMI) jest najpopularniejszą na świecie certyfikacją stanowiącą potwierdzenie kompetencji w obszarze zarządzania projektami. Egzamin PMP koncentruje się na pięciu obszarach związanych z cyklem życia projektu: inicjowanie, planowanie, wykonywanie, monitorowanie, kontrolę i zamykanie.

3. Certified ScrumMaster - 135441 USD
Na trzecim miejscu uplasował się ScrumMaster. Jest to certyfikacja z obszaru zarządzania projektami. Certyfikacja wprowadzona na rynek przez Scrum Alliance początkowo koncentrowała się na rozwoju aplikacji. Obecnie została rozszerzona na wiele obszarów. Certyfikacja weryfikuje umiejętności potrzebne do pracy w modelu Scrum, zgodne z kulturą Agile, przydatne do pełnienia roli coacha i mentora zespołu.

4. AWS Certified Solutions Architect - Associate - 132840 USD
Tuż za podium znalazła się bazowa certyfikacja z obszaru chmury publicznej Amazon Web Services - AWS Certified Solutions Architect - Associate - zadebiutowała w połowie 2013 roku i jest przeznaczona dla osób mających doświadczenie w projektowaniu aplikacji i systemów rozproszonych działających w chmurze AWS. Egzamin certyfikacyjny AWS Certified Solutions Architect - Associate porusza szereg tematów, w tym projektowanie środowiska, wybór odpowiednich usług, konfigurowania dostępu do danych i szacowania kosztów.

5. AWS Certified Developer - Associate - 130369 USD
Kolejną certyfikacją chmurową, a drugą osadzoną wokół chmury Amazon jest AWS Certified Developer – Associate. Ta certyfikacja potwierdza wiedzę techniczną w zakresie tworzenia i utrzymywania aplikacji w chmurze AWS. W przeciwieństwie do certyfikacji Solutions Architect, certyfikacja Developer potwierdza umiejętność wydajnego korzystania z pakietów AWS SDK w celu interakcji z usługami chmurowymi i pisania kodu, który optymalizuje wydajność aplikacji AWS.
6. Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE) - Server Infrastructure - 121288 USD

Wysoko w rankingu znalazła się dość stara certyfikacja, już niedostępna od marca 2017 r. Jest nią MCSE dotycząca Windows Server 2012, która choć została zastąpiona przez certyfikację MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, obejmującą rozwiązania serwerowe (Windows Server 2012/2016 i platformę chmurową Azure) wciąż jest bardzo ceniona przez pracodawców.

7. ITIL Foundation - 120566 USD
Od 30 lat certyfikat ITIL Foundation stanowi potwierdzenie podstawowej wiedzy z zakresu kodeksu postępowania dla działów informatyki ITIL i ITSM. W ciągu trzech dekad, ITIL stał się najczęściej używanym frameworkiem dotyczącym zarządzania środowiskiem IT na świecie. Zakres tematyczny certyfikacji obejmuje m.in. zarządzanie usługami, cykl życia usługi, kluczowe zasady i modele, mające na celu podniesienie efektywności i jakości w dostarczaniu usług IT.

8. Certified Information Security Manager (CISM) - 118412 USD
CISM to jedna z certyfikacji przygotowana przez organizację non-profit ISACA - CISM - skierowana do doświadczonej kadry zarządzającej bezpieczeństwem systemów informacji. Jest dedykowana osobom, które zarządzają, projektują i oceniają systemy bezpieczeństwa informacji w przedsiębiorstwach. Poza pomyślnym zdaniem egzaminu, do uzyskania certyfikatu konieczne jest udokumentowanie 5-letniego doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa lub audytów systemów IT.

9. Certified in Risk and Information Systems Control (CRISC) - 117395 USD
CRISC to kolejna certyfikacja dostępna w ofercie ISACA. Certyfikacja wprowadzona w 2010 roku jest skierowana do specjalistów IT, kierowników projektów i innych specjalistów, których zadaniem jest identyfikacja, zarządzanie ryzykiem i kontrola systemów informatycznych, obejmujących cały cykl, od projektu przez realizację do bieżącej konserwacji. Aby otrzymać certyfikat należy posiadać co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania ryzykiem lub kontroli systemów informatycznych, zgodne z co najmniej trzema z pięciu elementów objętych certyfikacją, a także uzyskać pozytywny wynik egzaminu CRISC, który przeprowadzany jest tylko dwa razy w roku.

10. Certified Information Systems Security Professional (CISSP) - 116900 USD
CISSP to egzamin stworzony i oferowany przez organizację ISC2 (International Information Systems Security Certification Consortium), podobny do certyfikatów oferowanych przez ISACA. Od kandydata przystępującego do egzaminu wymagane jest pięć lat doświadczenia w pełnym wymiarze godzin oraz doświadczenie w zakresie co najmniej dwóch spośród 8 obszarów związanych z bezpieczeństwem IT. Jeśli kandydat nie posiada odpowiedniego doświadczenia zawodowego, może nadal otrzymać tytuł (ISC)² Associate po zdaniu egzaminu, pracując w kierunku uzyskania pełnej certyfikacji.

11. Certified Ethical Hacker (CEH) - 116306 USD
CEH jest certyfikacją związaną z etycznym hakingiem, stworzoną przez EC-Council. Jest ona skierowana do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo sieciowe środowiska firmowego, posiadających wiedzę z zakresu wykrywania słabych punktów, luk i podatności na ataki. Egzamin ma na celu sprawdzenie zdolności kandydata do przenikania przez dziury i luki w zabezpieczeniach sieci firmowej za pomocą technik i metod stosowanych przez hakerów. Różnica między hakerem a CEH polega na tym, że haker chce wyrządzić szkody, wykraść informacje itp., podczas gdy CEH chce naprawić wykryte luki.

12. Citrix Certified Associate - Virtualization (CCA-V) - 113442 USD
Certyfikacja CCA-V obejmuje podstawy zarządzania, konserwacji, monitorowania i rozwiązywania problemów z infrastrukturą zwirtualizowaną w oparciu o rozwiązania Citrix. Jest ona skierowana do administratorów odpowiadających za punkty końcowe i aplikacje oraz personelu pomocy technicznej, którzy wspierają użytkowników, i jest podstawowym certyfikatem Citrix. Certyfikacja ta stanowi pierwszy krok do zdobycia certyfikacji Citrix Certified Professional - Virtualization (CCP-V). Podczas gdy liczba osób posiadających certyfikat Citrix jest nieznana, popyt jest dość wysoki, a podaż niska, by uzyskać wyższe wynagrodzenie. Certyfikacja CCA-V jest certyfikacją podstawową, więc jedynym wymaganiem by ją uzyskać jest praktyczne doświadczenie i zdanie egzaminu.

13. CompTIA Security+ - 110321 USD
CompTIA to organizacja dostarczająca egzaminy certyfikacyjne już od ponad 20 lat, będąc zaangażowaną w doskonalenie swoich usług tak, aby spełniać zmieniające się i rosnące wymagania ze strony branży. CompTIA Security + jest to rozpoznawalna na całym świecie średniozaawansowana certyfikacja, potwierdzająca wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa IT. Certyfikacja ta jest neutralna produktowo, co znaczy, że nie jest powiązana z konkretnymi systemami czy też sprzętem. Od kandydatów oczekuje się wiedzy z zakresu dobrych praktyk w dziedzinie bezpieczeństwa informacji, w tym danych, aplikacji, sieci, hostów, a ponadto szyfrowania, kontroli dostępu, uszczelniania infrastruktury i bezpiecznego tworzenia oprogramowania. Certyfikat CompTIA Security+ ważny jest przez 3 lata od jego uzyskania. Po tym okresie należy przejśc proces recertyfikacji.

14. CompTIA Network+ - 107143 USD
CompTIA Network+ to certyfikacja potwierdzająca, że jej posiadacz posiada w szczególności wiedzę i umiejętności z zakresy zrozumienia i wdrażania krytycznych koncepcji bezpieczeństwa sieciowego, przetwarzania danych w chmurze i znajomości najnowszych rozwiązań sprzętowych i wirtualizacyjnych wspierających budowę nowoczesnej infrastruktury. Egzamin certyfikacyjny obejmuje zarówno sieci kablowe jak i bezprzewodowe, ich projektowanie, budowę, zabezpieczanie i usuwanie potencjalnych problemów.

15. Cisco Certified Networking Professional (CCNP) Routing and Switching - 106957 USD
Tegoroczny ranking zamyka certyfikacja CCNP Routing and Switching. Jest to zaawansowana certyfikacja stanowiąca kontynuację Cisco Certified Network Associate (CCNA) i potwierdzająca wiedzę i umiejętności w zakresie instalacji, konfiguracji i zarządzania średnimi sieciami komputerowymi (od 100 do 500 węzłów).

Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności, a być może również zwiększyć zarobki, wyżej wymienione certyfikaty, mogą stanowić dobry wybór. Zastanów się nad obecnym zestawem umiejętności jakie posiadasz i tymi, które mogłyby pomóc w doprowadzeniu swojej kariery na wyższy poziom.