Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
This Holiday Season, WIN with Altaro!

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia
Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia

Aż 81 proc. menadżerów IT na świecie uważa, że wytwarzanie oprogramowania metodyką DevOps w sposób znaczący ogranicza czas potrzebny na stworzenie systemu IT lub aplikacji, a wdrożenie DevOps we własnej organizacji jest jednym z najważniejszych wyzwań dla ich firmy - wynika z badań firmy GitLab. Jednocześ...

Czytaj więcej...

Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?
Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?

Wraz z postępującą cyfryzacją przedsiębiorstw na znaczeniu zyskuje zjawisko BYOD, czyli Bring Your Own Device. Polega na wykorzystaniu przez pracowników prywatnych urządzeń, np. smartfonów i tabletów, do łączenia się z firmową siecią. Zjawisko dotyczy już 87% organizacji  i może narażać je na ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Aktualności

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Certyfikacja ITBez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikatów, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana z poszerzeniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejne szczeble kariery. W jakim kierunku skierować swoją ścieżkę kariery w branży IT? Czego warto się uczyć?

Firma Global Knowledge, po raz kolejny opracowała ranking certyfikacji IT, których posiadacze mogą liczyć na najwyższe zarobki. Z najnowszego badania przeprowadzonego przez Global Knowledge, analizującego amerykański rynek pracy wynika, że na najwyższe pensje otrzymują specjaliści posiadający certyfikaty z zakresu chmury obliczeniowej, bezpieczeństwa IT, sieci, wirtualizacji oraz biznesowych aspektów zarządzania infrastrukturą IT.

Poniżej prezentujemy listę certyfikacji, wraz z krótką charakterystyką i średnim rocznym wynagrodzeniem.

1. Google Certified Professional Cloud Architect - 139529 USD
GCP Cloud Architect, to certyfikacja która zadebiutowała w 2017 roku i jak sama nazwa wskazuje jest dedykowana osobom parającym się architekturą Google Cloud Platform (GCP). Certyfikacja ta obejmuje takie aspekty GCP jak projektowanie środowiska IT, bezpieczeństwo, skalowalność w oparciu o architekturę GCP. Certyfikacja GCP Cloud Architect po raz pierwszy znalazła się na liście i od razu na pierwszym miejscu rankingu. Do egzaminu certyfikacyjnego w formie testu obejmującego róże scenariusze wykorzystania platformy GCP można przystąpić w jednym z ośrodków szkoleniowo/egzaminacyjnych uprawnionych do jego przeprowadzania.

2. Project Management Professional (PMP) - 135798 USD
Drugą najlepiej płatną certyfikacją jest PMP. Certyfikacja opracowana przez Project Management Institute (PMI) jest najpopularniejszą na świecie certyfikacją stanowiącą potwierdzenie kompetencji w obszarze zarządzania projektami. Egzamin PMP koncentruje się na pięciu obszarach związanych z cyklem życia projektu: inicjowanie, planowanie, wykonywanie, monitorowanie, kontrolę i zamykanie.

3. Certified ScrumMaster - 135441 USD
Na trzecim miejscu uplasował się ScrumMaster. Jest to certyfikacja z obszaru zarządzania projektami. Certyfikacja wprowadzona na rynek przez Scrum Alliance początkowo koncentrowała się na rozwoju aplikacji. Obecnie została rozszerzona na wiele obszarów. Certyfikacja weryfikuje umiejętności potrzebne do pracy w modelu Scrum, zgodne z kulturą Agile, przydatne do pełnienia roli coacha i mentora zespołu.

4. AWS Certified Solutions Architect - Associate - 132840 USD
Tuż za podium znalazła się bazowa certyfikacja z obszaru chmury publicznej Amazon Web Services - AWS Certified Solutions Architect - Associate - zadebiutowała w połowie 2013 roku i jest przeznaczona dla osób mających doświadczenie w projektowaniu aplikacji i systemów rozproszonych działających w chmurze AWS. Egzamin certyfikacyjny AWS Certified Solutions Architect - Associate porusza szereg tematów, w tym projektowanie środowiska, wybór odpowiednich usług, konfigurowania dostępu do danych i szacowania kosztów.

5. AWS Certified Developer - Associate - 130369 USD
Kolejną certyfikacją chmurową, a drugą osadzoną wokół chmury Amazon jest AWS Certified Developer – Associate. Ta certyfikacja potwierdza wiedzę techniczną w zakresie tworzenia i utrzymywania aplikacji w chmurze AWS. W przeciwieństwie do certyfikacji Solutions Architect, certyfikacja Developer potwierdza umiejętność wydajnego korzystania z pakietów AWS SDK w celu interakcji z usługami chmurowymi i pisania kodu, który optymalizuje wydajność aplikacji AWS.
6. Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE) - Server Infrastructure - 121288 USD

Wysoko w rankingu znalazła się dość stara certyfikacja, już niedostępna od marca 2017 r. Jest nią MCSE dotycząca Windows Server 2012, która choć została zastąpiona przez certyfikację MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, obejmującą rozwiązania serwerowe (Windows Server 2012/2016 i platformę chmurową Azure) wciąż jest bardzo ceniona przez pracodawców.

7. ITIL Foundation - 120566 USD
Od 30 lat certyfikat ITIL Foundation stanowi potwierdzenie podstawowej wiedzy z zakresu kodeksu postępowania dla działów informatyki ITIL i ITSM. W ciągu trzech dekad, ITIL stał się najczęściej używanym frameworkiem dotyczącym zarządzania środowiskiem IT na świecie. Zakres tematyczny certyfikacji obejmuje m.in. zarządzanie usługami, cykl życia usługi, kluczowe zasady i modele, mające na celu podniesienie efektywności i jakości w dostarczaniu usług IT.

8. Certified Information Security Manager (CISM) - 118412 USD
CISM to jedna z certyfikacji przygotowana przez organizację non-profit ISACA - CISM - skierowana do doświadczonej kadry zarządzającej bezpieczeństwem systemów informacji. Jest dedykowana osobom, które zarządzają, projektują i oceniają systemy bezpieczeństwa informacji w przedsiębiorstwach. Poza pomyślnym zdaniem egzaminu, do uzyskania certyfikatu konieczne jest udokumentowanie 5-letniego doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa lub audytów systemów IT.

9. Certified in Risk and Information Systems Control (CRISC) - 117395 USD
CRISC to kolejna certyfikacja dostępna w ofercie ISACA. Certyfikacja wprowadzona w 2010 roku jest skierowana do specjalistów IT, kierowników projektów i innych specjalistów, których zadaniem jest identyfikacja, zarządzanie ryzykiem i kontrola systemów informatycznych, obejmujących cały cykl, od projektu przez realizację do bieżącej konserwacji. Aby otrzymać certyfikat należy posiadać co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania ryzykiem lub kontroli systemów informatycznych, zgodne z co najmniej trzema z pięciu elementów objętych certyfikacją, a także uzyskać pozytywny wynik egzaminu CRISC, który przeprowadzany jest tylko dwa razy w roku.

10. Certified Information Systems Security Professional (CISSP) - 116900 USD
CISSP to egzamin stworzony i oferowany przez organizację ISC2 (International Information Systems Security Certification Consortium), podobny do certyfikatów oferowanych przez ISACA. Od kandydata przystępującego do egzaminu wymagane jest pięć lat doświadczenia w pełnym wymiarze godzin oraz doświadczenie w zakresie co najmniej dwóch spośród 8 obszarów związanych z bezpieczeństwem IT. Jeśli kandydat nie posiada odpowiedniego doświadczenia zawodowego, może nadal otrzymać tytuł (ISC)² Associate po zdaniu egzaminu, pracując w kierunku uzyskania pełnej certyfikacji.

11. Certified Ethical Hacker (CEH) - 116306 USD
CEH jest certyfikacją związaną z etycznym hakingiem, stworzoną przez EC-Council. Jest ona skierowana do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo sieciowe środowiska firmowego, posiadających wiedzę z zakresu wykrywania słabych punktów, luk i podatności na ataki. Egzamin ma na celu sprawdzenie zdolności kandydata do przenikania przez dziury i luki w zabezpieczeniach sieci firmowej za pomocą technik i metod stosowanych przez hakerów. Różnica między hakerem a CEH polega na tym, że haker chce wyrządzić szkody, wykraść informacje itp., podczas gdy CEH chce naprawić wykryte luki.

12. Citrix Certified Associate - Virtualization (CCA-V) - 113442 USD
Certyfikacja CCA-V obejmuje podstawy zarządzania, konserwacji, monitorowania i rozwiązywania problemów z infrastrukturą zwirtualizowaną w oparciu o rozwiązania Citrix. Jest ona skierowana do administratorów odpowiadających za punkty końcowe i aplikacje oraz personelu pomocy technicznej, którzy wspierają użytkowników, i jest podstawowym certyfikatem Citrix. Certyfikacja ta stanowi pierwszy krok do zdobycia certyfikacji Citrix Certified Professional - Virtualization (CCP-V). Podczas gdy liczba osób posiadających certyfikat Citrix jest nieznana, popyt jest dość wysoki, a podaż niska, by uzyskać wyższe wynagrodzenie. Certyfikacja CCA-V jest certyfikacją podstawową, więc jedynym wymaganiem by ją uzyskać jest praktyczne doświadczenie i zdanie egzaminu.

13. CompTIA Security+ - 110321 USD
CompTIA to organizacja dostarczająca egzaminy certyfikacyjne już od ponad 20 lat, będąc zaangażowaną w doskonalenie swoich usług tak, aby spełniać zmieniające się i rosnące wymagania ze strony branży. CompTIA Security + jest to rozpoznawalna na całym świecie średniozaawansowana certyfikacja, potwierdzająca wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa IT. Certyfikacja ta jest neutralna produktowo, co znaczy, że nie jest powiązana z konkretnymi systemami czy też sprzętem. Od kandydatów oczekuje się wiedzy z zakresu dobrych praktyk w dziedzinie bezpieczeństwa informacji, w tym danych, aplikacji, sieci, hostów, a ponadto szyfrowania, kontroli dostępu, uszczelniania infrastruktury i bezpiecznego tworzenia oprogramowania. Certyfikat CompTIA Security+ ważny jest przez 3 lata od jego uzyskania. Po tym okresie należy przejśc proces recertyfikacji.

14. CompTIA Network+ - 107143 USD
CompTIA Network+ to certyfikacja potwierdzająca, że jej posiadacz posiada w szczególności wiedzę i umiejętności z zakresy zrozumienia i wdrażania krytycznych koncepcji bezpieczeństwa sieciowego, przetwarzania danych w chmurze i znajomości najnowszych rozwiązań sprzętowych i wirtualizacyjnych wspierających budowę nowoczesnej infrastruktury. Egzamin certyfikacyjny obejmuje zarówno sieci kablowe jak i bezprzewodowe, ich projektowanie, budowę, zabezpieczanie i usuwanie potencjalnych problemów.

15. Cisco Certified Networking Professional (CCNP) Routing and Switching - 106957 USD
Tegoroczny ranking zamyka certyfikacja CCNP Routing and Switching. Jest to zaawansowana certyfikacja stanowiąca kontynuację Cisco Certified Network Associate (CCNA) i potwierdzająca wiedzę i umiejętności w zakresie instalacji, konfiguracji i zarządzania średnimi sieciami komputerowymi (od 100 do 500 węzłów).

Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności, a być może również zwiększyć zarobki, wyżej wymienione certyfikaty, mogą stanowić dobry wybór. Zastanów się nad obecnym zestawem umiejętności jakie posiadasz i tymi, które mogłyby pomóc w doprowadzeniu swojej kariery na wyższy poziom.