Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Zalety Chmury Krajowej

Chmura krajowaChmura Krajowa to nowoczesny projekt, dzięki któremu można oszczędzić czas i zoptymalizować działanie firmy. Operator umożliwia przedsiębiorcom korzystanie z wielu rozwiązań, które niosą ze sobą szereg zalet. Unowocześnianie stanowisk pracy, bezpieczeństwo, optymalizacja kosztów czy wygoda to tylko kilka z nich. Co jest w stanie zaoferować Chmura Krajowa?

Czym jest Chmura Krajowa?

To platforma technologiczna, której zadaniem jest poprawa innowacyjności polskiej gospodarki. Cloud computing wykorzystuje się z powodzeniem w wielu europejskich firmach, dlatego ten projekt to krok w przyszłość dla przedsiębiorców w naszym kraju. Więcej szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć pod adresem https://chmurakrajowa.pl/.

Na czym to polega? Aplikacje, programy, systemy i inne wykorzystywane w przedsiębiorstwie narzędzia przechowywane są w centralnej serwerowni. Pozwala to na wygodne korzystanie z nich z każdego urządzenia, które jest do niej podłączone. Dzięki temu pracownik uzyskuje dostęp ze smartfona czy komputera w każdym miejscu, pod warunkiem, że może połączyć się z internetem. To nie tylko wygoda, ale także oszczędność czasu i optymalizacja kosztów związanych ze środowiskiem pracy. Jakie jeszcze zalety ma Chmura Krajowa?

• Wszystkie narzędzia jako usługa

Rozwój firmy jest znacznie przyspieszony przez możliwość ciągłej aktualizacji potrzebnych aplikacji praktycznie natychmiast. Każdy pracownik korzystający z Chmury Krajowej ma dostęp do tych samych danych. Prowadzi to do standaryzacji narzędzi i ograniczenia kosztów w razie awarii. Wszystkie zasoby są przechowywane w jednym miejscu, więc nie ma szans na wystąpienie sytuacji, w której dany pracownik jest odcięty od potrzebnych danych. Samo zarządzanie i administracja systemu Chmury Krajowej są bardzo proste, a wdrożenie takiego rozwiązania zajmuje zaledwie chwilę.

• Stanowiska pracy

Zarówno w dużych korporacjach, jak i w małych przedsiębiorstwach koszty i utrzymanie stanowisk pracy ciągle rosną. Jest to problem wielu przedsiębiorców. Zastosowanie Chmury Krajowej umożliwia pracę z każdego miejsca i urządzenia, jakie ma dostęp do internetu. Daje to znaczne ograniczenie kosztów, pełne bezpieczeństwo, elastyczność i standaryzację. Wszyscy pracownicy korzystają z tych samych aplikacji, bez modyfikacji. Mogą pracować gdzie i kiedy chcą. Dodatkowo żaden z nich nie ma dostępu do wrażliwych danych.

• Bezpieczeństwo

Bardzo ważny aspekt Chmury Krajowej. Oferuje ona zabezpieczenia danych i tworzenie kopii zapasowych w chmurze i na serwerze klienta. Dzięki temu nikt niepowołany nie będzie w stanie uzyskać dostępu do wrażliwych zasobów. Konkretne zalety, które są skutkiem korzystania z projektu, to: obniżenie kosztów eksploatacji i naprawy potencjalnych awarii, wiele kopii zapasowych na kilku różnych serwerach oraz pełna kontrola danych przez stosowanie własnych szyfrowań.

Co jeszcze jest w stanie zaoferować projekt?

Chmura Krajowa oprócz kilku najważniejszych zalet, posiada dodatkowe pomniejsze, które wpływają głównie na wygodę pracownika i właściciela danej firmy. Dzięki niej można stworzyć prywatne środowiska dla każdego pracownika, połączone z centralną, publiczną chmurą. W ten sposób zwiększenie liczby zatrudnionych czy zmiany umiejscowienia firmy i inne problemy związane z dynamicznym rozwojem są niwelowane. Znacznie ułatwia to zarządzanie i oczywiście optymalizuje koszty przenoszenia fizycznych systemów.

Bardzo ważnym aspektem projektu jest także standaryzacja. Korzystając z chmury, każdy pracownik ma dostęp do dokładnie tych samych zasobów. Dzięki temu można w łatwy sposób rozwijać aplikacje. Kolejne wersje można wrzucać w prosty sposób na serwer, po czym wszystkie osoby z dostępem są w stanie je sprawdzić, pobrać, zmienić czy po prostu z nich korzystać. To rozwiązanie zbliżone do tych znanych na przykład z GitHuba, lecz skierowane stricte do przedsiębiorców.

Chmura Krajowa udostępnia także możliwość korzystania z aplikacji biznesowych. Projekt zakłada stworzenie systemów ERP i księgowych, aby zoptymalizować działanie przedsiębiorstwa. Dzięki temu można w prosty sposób przechowywać i wykorzystywać dane firmy, które będą dostępne z każdego urządzenia podłączonego do internetu. To dobre rozwiązanie na przykład do monitorowania wydatków i przychodów firmy, robienia rozliczeń oraz innych podobnych działań.

Czy warto korzystać z Chmury Krajowej?

Jest to innowacyjne rozwiązanie, które optymalizuje działanie firmy niemal w każdym aspekcie. Niższe koszty, mniej możliwych awarii, bezpieczniejsze poufne dane - wymieniać można bardzo długo. Zalet Chmury Krajowej jest wiele. Jedną z najważniejszych stanowi szeroko rozumiana wygoda użytkowania. Jest to system prosty w obsłudze i możliwy do wprowadzenia natychmiast. Oprócz tego, że koszty są tu mniejsze, znacznie zwiększona staje się również wydajność pracowników. To sytuacja, w której zyskują przedsiębiorca i wszyscy zatrudnieni.

Artykuł Partnera

Logowanie i rejestracja