Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible

Chmura napędza sprzedaż serwerów
Chmura napędza sprzedaż serwerów

Rynek serwerów, po kilku latach kurczenia się, od paru kwartałów utrzymuje sporą, dwucyfrową dynamikę sprzedaży. Dzieje się tak na skutek szeregu czynników: wymiany sprzętu na nowy, wykorzystywania serwerów jako podstawowych elementów składowych infrastruktury definiowanej z oprogramo...

Czytaj więcej...

Dziewięć etapów cyberataku na firmę
Dziewięć etapów cyberataku na firmę

Cyberprzestępcy są w stanie w krótkim czasie wykraść z firmowej sieci znaczące ilości cennych danych. Zrozumienie tego, jak przebiega cyberatak i jakie podatności są wykorzystywane przez hakerów, może zminimalizować ryzyko, że firma padnie jego ofiarą. Świadomość tych zagrożeń pozwala organizacjom wdrożyć...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Aktualności

Zalety Chmury Krajowej

Chmura krajowaChmura Krajowa to nowoczesny projekt, dzięki któremu można oszczędzić czas i zoptymalizować działanie firmy. Operator umożliwia przedsiębiorcom korzystanie z wielu rozwiązań, które niosą ze sobą szereg zalet. Unowocześnianie stanowisk pracy, bezpieczeństwo, optymalizacja kosztów czy wygoda to tylko kilka z nich. Co jest w stanie zaoferować Chmura Krajowa?

Czym jest Chmura Krajowa?

To platforma technologiczna, której zadaniem jest poprawa innowacyjności polskiej gospodarki. Cloud computing wykorzystuje się z powodzeniem w wielu europejskich firmach, dlatego ten projekt to krok w przyszłość dla przedsiębiorców w naszym kraju. Więcej szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć pod adresem https://chmurakrajowa.pl/.

Na czym to polega? Aplikacje, programy, systemy i inne wykorzystywane w przedsiębiorstwie narzędzia przechowywane są w centralnej serwerowni. Pozwala to na wygodne korzystanie z nich z każdego urządzenia, które jest do niej podłączone. Dzięki temu pracownik uzyskuje dostęp ze smartfona czy komputera w każdym miejscu, pod warunkiem, że może połączyć się z internetem. To nie tylko wygoda, ale także oszczędność czasu i optymalizacja kosztów związanych ze środowiskiem pracy. Jakie jeszcze zalety ma Chmura Krajowa?

• Wszystkie narzędzia jako usługa

Rozwój firmy jest znacznie przyspieszony przez możliwość ciągłej aktualizacji potrzebnych aplikacji praktycznie natychmiast. Każdy pracownik korzystający z Chmury Krajowej ma dostęp do tych samych danych. Prowadzi to do standaryzacji narzędzi i ograniczenia kosztów w razie awarii. Wszystkie zasoby są przechowywane w jednym miejscu, więc nie ma szans na wystąpienie sytuacji, w której dany pracownik jest odcięty od potrzebnych danych. Samo zarządzanie i administracja systemu Chmury Krajowej są bardzo proste, a wdrożenie takiego rozwiązania zajmuje zaledwie chwilę.

• Stanowiska pracy

Zarówno w dużych korporacjach, jak i w małych przedsiębiorstwach koszty i utrzymanie stanowisk pracy ciągle rosną. Jest to problem wielu przedsiębiorców. Zastosowanie Chmury Krajowej umożliwia pracę z każdego miejsca i urządzenia, jakie ma dostęp do internetu. Daje to znaczne ograniczenie kosztów, pełne bezpieczeństwo, elastyczność i standaryzację. Wszyscy pracownicy korzystają z tych samych aplikacji, bez modyfikacji. Mogą pracować gdzie i kiedy chcą. Dodatkowo żaden z nich nie ma dostępu do wrażliwych danych.

• Bezpieczeństwo

Bardzo ważny aspekt Chmury Krajowej. Oferuje ona zabezpieczenia danych i tworzenie kopii zapasowych w chmurze i na serwerze klienta. Dzięki temu nikt niepowołany nie będzie w stanie uzyskać dostępu do wrażliwych zasobów. Konkretne zalety, które są skutkiem korzystania z projektu, to: obniżenie kosztów eksploatacji i naprawy potencjalnych awarii, wiele kopii zapasowych na kilku różnych serwerach oraz pełna kontrola danych przez stosowanie własnych szyfrowań.

Co jeszcze jest w stanie zaoferować projekt?

Chmura Krajowa oprócz kilku najważniejszych zalet, posiada dodatkowe pomniejsze, które wpływają głównie na wygodę pracownika i właściciela danej firmy. Dzięki niej można stworzyć prywatne środowiska dla każdego pracownika, połączone z centralną, publiczną chmurą. W ten sposób zwiększenie liczby zatrudnionych czy zmiany umiejscowienia firmy i inne problemy związane z dynamicznym rozwojem są niwelowane. Znacznie ułatwia to zarządzanie i oczywiście optymalizuje koszty przenoszenia fizycznych systemów.

Bardzo ważnym aspektem projektu jest także standaryzacja. Korzystając z chmury, każdy pracownik ma dostęp do dokładnie tych samych zasobów. Dzięki temu można w łatwy sposób rozwijać aplikacje. Kolejne wersje można wrzucać w prosty sposób na serwer, po czym wszystkie osoby z dostępem są w stanie je sprawdzić, pobrać, zmienić czy po prostu z nich korzystać. To rozwiązanie zbliżone do tych znanych na przykład z GitHuba, lecz skierowane stricte do przedsiębiorców.

Chmura Krajowa udostępnia także możliwość korzystania z aplikacji biznesowych. Projekt zakłada stworzenie systemów ERP i księgowych, aby zoptymalizować działanie przedsiębiorstwa. Dzięki temu można w prosty sposób przechowywać i wykorzystywać dane firmy, które będą dostępne z każdego urządzenia podłączonego do internetu. To dobre rozwiązanie na przykład do monitorowania wydatków i przychodów firmy, robienia rozliczeń oraz innych podobnych działań.

Czy warto korzystać z Chmury Krajowej?

Jest to innowacyjne rozwiązanie, które optymalizuje działanie firmy niemal w każdym aspekcie. Niższe koszty, mniej możliwych awarii, bezpieczniejsze poufne dane - wymieniać można bardzo długo. Zalet Chmury Krajowej jest wiele. Jedną z najważniejszych stanowi szeroko rozumiana wygoda użytkowania. Jest to system prosty w obsłudze i możliwy do wprowadzenia natychmiast. Oprócz tego, że koszty są tu mniejsze, znacznie zwiększona staje się również wydajność pracowników. To sytuacja, w której zyskują przedsiębiorca i wszyscy zatrudnieni.

Artykuł Partnera

Logowanie i rejestracja