Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Otwarta perspektywa: Linux
Otwarta perspektywa: Linux

Rok 2018 w branży technologicznej potwierdził, że to możliwość wyboru jest dziś wartością najbardziej pożądaną przez biznes. Taki wniosek płynie z obserwacji usług działających w różnych przedsiębiorstwach, sposobów ich uruchamiania oraz docelowych środowisk, do których trafiają. Pojawiają się nowe...

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT
5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT

Na przestrzeni kilku najbliższych lat krajobraz technologiczny zmieni się diametralnie - prognozuje firma doradcza IDC. Sztuczna inteligencja stanie się wszechobecna, coraz częściej będziemy wykorzystać cyfrowych asystentów w domu i w pracy. Dzięki nowym narzędziom powstanie nowa grupa programistów, kt&oa...

Czytaj więcej...

Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą
Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą

Według badania Konica Minolta główne wyzwania, z którymi mierzą się małe i średnie firmy to cyberzagrożenia (33%), rosnąca konkurencja (27%), nowe regulacje takie jak RODO (23%), wymagający rynek pracy (23%) czy zbyt szybki postęp technologiczny (23%). Problemy z infrastrukturą IT wskazywało 18% przedsięb...

Czytaj więcej...

Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie
Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie

Multicloud to złożone środowisko obliczeniowe, które wykorzystuje moc kilku chmur. Z chwilą, gdy firmy nauczyły się korzystać ze środowisk obliczeniowych oferowanych przez jednego dostawcę, zaczęły współpracować z kilkoma, z których każdy mógł obsługiwać specyficzną potrzebę IT (taką jak np....

Czytaj więcej...

Aktualności

Zalety Chmury Krajowej

Chmura krajowaChmura Krajowa to nowoczesny projekt, dzięki któremu można oszczędzić czas i zoptymalizować działanie firmy. Operator umożliwia przedsiębiorcom korzystanie z wielu rozwiązań, które niosą ze sobą szereg zalet. Unowocześnianie stanowisk pracy, bezpieczeństwo, optymalizacja kosztów czy wygoda to tylko kilka z nich. Co jest w stanie zaoferować Chmura Krajowa?

Czym jest Chmura Krajowa?

To platforma technologiczna, której zadaniem jest poprawa innowacyjności polskiej gospodarki. Cloud computing wykorzystuje się z powodzeniem w wielu europejskich firmach, dlatego ten projekt to krok w przyszłość dla przedsiębiorców w naszym kraju. Więcej szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć pod adresem https://chmurakrajowa.pl/.

Na czym to polega? Aplikacje, programy, systemy i inne wykorzystywane w przedsiębiorstwie narzędzia przechowywane są w centralnej serwerowni. Pozwala to na wygodne korzystanie z nich z każdego urządzenia, które jest do niej podłączone. Dzięki temu pracownik uzyskuje dostęp ze smartfona czy komputera w każdym miejscu, pod warunkiem, że może połączyć się z internetem. To nie tylko wygoda, ale także oszczędność czasu i optymalizacja kosztów związanych ze środowiskiem pracy. Jakie jeszcze zalety ma Chmura Krajowa?

• Wszystkie narzędzia jako usługa

Rozwój firmy jest znacznie przyspieszony przez możliwość ciągłej aktualizacji potrzebnych aplikacji praktycznie natychmiast. Każdy pracownik korzystający z Chmury Krajowej ma dostęp do tych samych danych. Prowadzi to do standaryzacji narzędzi i ograniczenia kosztów w razie awarii. Wszystkie zasoby są przechowywane w jednym miejscu, więc nie ma szans na wystąpienie sytuacji, w której dany pracownik jest odcięty od potrzebnych danych. Samo zarządzanie i administracja systemu Chmury Krajowej są bardzo proste, a wdrożenie takiego rozwiązania zajmuje zaledwie chwilę.

• Stanowiska pracy

Zarówno w dużych korporacjach, jak i w małych przedsiębiorstwach koszty i utrzymanie stanowisk pracy ciągle rosną. Jest to problem wielu przedsiębiorców. Zastosowanie Chmury Krajowej umożliwia pracę z każdego miejsca i urządzenia, jakie ma dostęp do internetu. Daje to znaczne ograniczenie kosztów, pełne bezpieczeństwo, elastyczność i standaryzację. Wszyscy pracownicy korzystają z tych samych aplikacji, bez modyfikacji. Mogą pracować gdzie i kiedy chcą. Dodatkowo żaden z nich nie ma dostępu do wrażliwych danych.

• Bezpieczeństwo

Bardzo ważny aspekt Chmury Krajowej. Oferuje ona zabezpieczenia danych i tworzenie kopii zapasowych w chmurze i na serwerze klienta. Dzięki temu nikt niepowołany nie będzie w stanie uzyskać dostępu do wrażliwych zasobów. Konkretne zalety, które są skutkiem korzystania z projektu, to: obniżenie kosztów eksploatacji i naprawy potencjalnych awarii, wiele kopii zapasowych na kilku różnych serwerach oraz pełna kontrola danych przez stosowanie własnych szyfrowań.

Co jeszcze jest w stanie zaoferować projekt?

Chmura Krajowa oprócz kilku najważniejszych zalet, posiada dodatkowe pomniejsze, które wpływają głównie na wygodę pracownika i właściciela danej firmy. Dzięki niej można stworzyć prywatne środowiska dla każdego pracownika, połączone z centralną, publiczną chmurą. W ten sposób zwiększenie liczby zatrudnionych czy zmiany umiejscowienia firmy i inne problemy związane z dynamicznym rozwojem są niwelowane. Znacznie ułatwia to zarządzanie i oczywiście optymalizuje koszty przenoszenia fizycznych systemów.

Bardzo ważnym aspektem projektu jest także standaryzacja. Korzystając z chmury, każdy pracownik ma dostęp do dokładnie tych samych zasobów. Dzięki temu można w łatwy sposób rozwijać aplikacje. Kolejne wersje można wrzucać w prosty sposób na serwer, po czym wszystkie osoby z dostępem są w stanie je sprawdzić, pobrać, zmienić czy po prostu z nich korzystać. To rozwiązanie zbliżone do tych znanych na przykład z GitHuba, lecz skierowane stricte do przedsiębiorców.

Chmura Krajowa udostępnia także możliwość korzystania z aplikacji biznesowych. Projekt zakłada stworzenie systemów ERP i księgowych, aby zoptymalizować działanie przedsiębiorstwa. Dzięki temu można w prosty sposób przechowywać i wykorzystywać dane firmy, które będą dostępne z każdego urządzenia podłączonego do internetu. To dobre rozwiązanie na przykład do monitorowania wydatków i przychodów firmy, robienia rozliczeń oraz innych podobnych działań.

Czy warto korzystać z Chmury Krajowej?

Jest to innowacyjne rozwiązanie, które optymalizuje działanie firmy niemal w każdym aspekcie. Niższe koszty, mniej możliwych awarii, bezpieczniejsze poufne dane - wymieniać można bardzo długo. Zalet Chmury Krajowej jest wiele. Jedną z najważniejszych stanowi szeroko rozumiana wygoda użytkowania. Jest to system prosty w obsłudze i możliwy do wprowadzenia natychmiast. Oprócz tego, że koszty są tu mniejsze, znacznie zwiększona staje się również wydajność pracowników. To sytuacja, w której zyskują przedsiębiorca i wszyscy zatrudnieni.

Artykuł Partnera