Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Kogo roboty wyrzucą na bruk?
Kogo roboty wyrzucą na bruk?

Chirurg, marketing menedżer, analityk systemów komputerowych - oni mogą spać spokojnie. Tych, którzy zarabiają na życie jako ekonomiści, księgowi czy taksówkarze, algorytm skreśli z listy płac. Prawie połowa obecnie istniejących zawodów może zostać zautomatyzowana i wkrótce zniknąć z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle wzmacnia swoją pozycję lidera w kategorii chmurowych rozwiązań ERP

Oracle ERP CloudPodczas konferencji Oracle OpenWorld w San Francisco, firma Oracle zaprezentowała aktualizacje rozszerzające pakiet usług Oracle Enterprise Resource Planning (ERP) Cloud i Enterprise Performance Management (EPM) Cloud, które potwierdzają jej pozycję lidera i wizję w dziedzinie chmurowych rozwiązań ERP.

"Oracle wciąż umacnia swoją pozycję na rynku chmurowych rozwiązań ERP poprzez wprowadzanie innowacji umożliwiających spełnienie zmieniających się wymagań stawianych działom finansowym i operacyjnym. Dzięki wbudowaniu inteligentnych asystentów oraz funkcji automatycznego uczenia w chmurę Oracle ERP Cloud można zmniejszyć liczbę rutynowych zadań, które muszą wykonywać pracownicy. Zwiększa to produktywność i dokładność, poprawia wgląd w przedsiębiorstwo i usprawnia podejmowanie decyzji, pozwalając jednocześnie pracownikom skupić się na bardziej strategicznych, kreatywnych i satysfakcjonujących zadaniach" - powiedział Rondy Ng, wiceprezes Oracle, szef działu aplikacji.

Najnowsze aktualizacje do pakietu Oracle ERP Cloud umożliwiają przedsiębiorstwom szybkie i łatwe wykorzystywanie innowacji w dziedzinie sztucznej inteligencji, asystentów cyfrowych, przetwarzania w języku naturalnym oraz Internetu Rzeczy.

• Asystenty cyfrowe: Redukują działania potrzebne do wysyłania i przeglądania arkuszy czasu pracy, śledzenia statusu projektów oraz eskalacji problemów z wpisywaniem czasu pracy i zarządzaniem projektami. Aby zapewnić lepszą obsługę i większą wydajność biznesową, użytkownicy mogą kontaktować się z asystentem za pomocą konwersacyjnego interfejsu użytkownika.
• Inteligentne rozpoznawanie dokumentów: Zwiększa dokładność i wydajność wydobywania informacji finansowych z plików PDF i innych popularnych formatów, aby ograniczyć lub wyeliminować ręczne wprowadzanie faktur. Za pomocą funkcji autonomicznego uczenia system rozpoznaje i przetwarza faktury od dostawców i z biegiem czasu dostosowuje się do zmian w formatach, aby zapewnić dokładność i szybszy dostęp oraz obniżyć liczbę błędów przy ręcznym wprowadzaniu danych.
• Planowanie predykcyjne: Ta nowa funkcja w Oracle EPM Cloud pomaga klientom identyfikować i wykorzystywać trendy i wzorce w danych finansowych i operacyjnych. Auto Predict poprawia jakość i szybkość podejmowania decyzji dotyczących planowania, pozwalając klientom uzyskać dostęp do prognoz w momencie przesyłania danych, przewidywać odchylenia, określać wzorce odchyleń oraz na bieżąco planować przeglądy.
• Monetyzacja Internetu Rzeczy oraz zarządzanie subskrypcjami: Umożliwia klientom generowanie nowych strumieni przychodów poprzez wykorzystywanie danych z Internetu Rzeczy za pomocą liczników zużycia. Za jego pomocą użytkownicy mogą tworzyć elastyczne oferty sprzedaży produktów powiązanych i produktów wyższej klasy z cenami opartymi na faktycznym wykorzystaniu, a jednocześnie bezproblemowo zarządzać rozliczeniami i przychodami.
• Księgowanie umów najmu z obsługą IFRS 16: Zwiększa wgląd w przedłużenia umów najmu i usprawnia podejmowanie decyzji biznesowych dzięki jednemu repozytorium wszystkich umów najmu oraz ich automatycznemu księgowaniu oraz dostarczaniu raportów regulacyjnych zgodnie ze standardami rachunkowymi IFRS 16, ASC842 i GASB87.

Aby pomagać klientom w usprawnianiu procesów biznesowych i szybszym osiąganiu korzyści, najnowsze oraz zapowiadane aktualizacje Oracle ERP Cloud spełniają również wymagania poszczególnych branż. Aktualizacje te to m.in.:

• Rozwiązanie Vocado do planowania finansowego dla szkół wyższych: Pomaga w podejmowaniu przemyślanych decyzji akademickich i finansowych, skraca czas oczekiwania na pomoc finansową i jej wypłatę na rzecz studentów oraz zwiększa wydajność przetwarzania pomocy finansowej, aby pomagać szkołom wyższym w zapewnianiu zgodności z przepisami.
• Rozwiązanie do dystrybucji zasobów kadrowych dla szkolnictwa wyższego, służby zdrowia i sektora publicznego: Umożliwia użytkownikom dokładną dystrybucję kosztów wynagrodzeń, obniżenie liczby błędów dzięki harmonogramom pracy oraz spełnienie wymogów dotyczących audytów i raportowania, zapewniając w ten sposób lepszą widoczność i analizę kosztów.
• Księgowość joint venture dla sektora ropy i gazu: Pomaga klientom ograniczyć spory z partnerami, polepszyć przepływy pieniężne i uzyskać wgląd w czasie rzeczywistym w sytuację finansową spółek joint venture dzięki automatycznemu przetwarzaniu transakcji i wprowadzeniu narzędzi do zarządzania wyjątkami opartych na rolach.

Źródło: Oracle

Logowanie i rejestracja