Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Kogo roboty wyrzucą na bruk?
Kogo roboty wyrzucą na bruk?

Chirurg, marketing menedżer, analityk systemów komputerowych - oni mogą spać spokojnie. Tych, którzy zarabiają na życie jako ekonomiści, księgowi czy taksówkarze, algorytm skreśli z listy płac. Prawie połowa obecnie istniejących zawodów może zostać zautomatyzowana i wkrótce zniknąć z ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle Cloud przyspiesza ekspansję - #oow19

Oracle CloudOracle prezentuje strategię prowadzenia dwóch regionów w jednym kraju aby zaspokoić potrzeby klientów w zakresie odtwarzania po awarii i zgodności z przepisami; powiększa liczbę połączeń międzysieciowych z chmurą Microsoft.

Firma Oracle poinformowała, że do końca 2020 r. stworzy 20 nowych regionów chmurowych. W ten sposób do końca 2020 roku na świecie będzie 36 regionów Oracle Cloud Infrastructure. Ekspansja ta obejmuje regiony w nowych krajach, a także podwójne, oddzielone geograficznie regiony w USA, Kanadzie, Brazylii, Wielkiej Brytanii, UE, Japonii, Korei Południowej, Australii, Indiach, Izraelu, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej oraz nowe regiony rządowe w Izraelu i Wielkiej Brytanii.

Ponadto zostaną uruchomione nowe centra obliczeniowe łączące chmury Oracle i Microsoft Azure.

Więcej klientów i partnerów będzie mogło wykorzystywać możliwości Oracle Cloud do wprowadzania innowacji i napędzania rozwoju biznesowego. Dzięki tym podwójnym regionom klienci będą mogli ulokować w swoim kraju lub jurysdykcji zarówno funkcje produkcyjne, jak i funkcje odtwarzania po awarii, aby spełnić wymagania dotyczące ciągłości biznesowej i zgodności z przepisami. Klienci w tych regionach będą teraz mieć dostęp do wszystkich usług Oracle Cloud Infrastructure (OCI), w tym Oracle Autonomous Database i Oracle Fusion Applications.   

"Aby zapewnić ciągłość biznesową i ochronę w przypadku awarii oraz spełnić regionalne wymagania prawne, klienci korporacyjni na całym świecie potrzebują regionów rozproszonych geograficznie. Wprowadzenie kilku domen dostępności w ramach jednego regionu nie wystarcza. W przeciwieństwie do innych dostawców chmury Oracle stara się zapewnić drugi region na potrzeby odtwarzania po awarii w każdym kraju, w którym oferujemy usługi OCI - zgodnie z potrzebami naszych klientów" - powiedział Don Johnson, wiceprezes Oracle, szef działu Oracle Cloud Infrastructure.

Oracle Cloud otworzył w ubiegłym roku 12 regionów i obecnie obsługuje 16 regionów na całym świecie - 11 komercyjnych i pięć rządowych - jest to najszybsza ekspansja wśród wszystkich głównych dostawców chmury.

Dostępne regiony obejmują:
• Ameryki: Phoenix, Ashburn, Toronto, São Paulo
• Europa: Frankfurt, Londyn, Zurych
• Azja: Tokio, Seul, Mumbaj, Sydney
• Rząd: dwa regiony rządowe w USA, trzy amerykańskie regiony Departamentu Obrony

Oracle rozszerza swoje regiony połączone z Microsoft Azure. Od czerwca 2019 r. Oracle otworzył dwa wspólne regiony: w Ashburn i Londynie. W ciągu najbliższych kilku kwartałów to połączenie będzie rozszerzane na zachód USA, Azję i Europę. Podobnie jak w regionach komercyjnych Oracle Cloud i Microsoft Azure rozszerzą połączenia międzysieciowe na regiony rządowe. Pozwoli to wspólnym klientom Oracle i Microsoft łatwiej przenosić aplikacje do chmury, zachowując dotychczasowe inwestycje technologiczne, korzystając jednocześnie z technologii chmury nowej generacji.
 
Oracle planuje otwarcie średnio jednego regionu co 23 dni w ciągu najbliższych 15 miesięcy, co da łącznie 20 dodatkowych regionów (17 komercyjnych i trzy rządowe). Zgodnie z planem 11 krajów lub jurysdykcji obsługiwanych przez lokalne regiony chmurowe będzie miało dwa lub więcej regionów w celu ułatwienia odzyskiwania danych po awarii w danym kraju lub jurysdykcji.

Oracle jest obecnie jedyną firmą świadczącą kompleksowy i zintegrowany zestaw usług chmurowych i stosującą mechanizmy analityczne na każdym poziomie chmury: od infrastruktury chmurowej i narzędzi do opracowywania i integracji aplikacji do aplikacji chmurowych w dziedzinie finansów, ERP, obsługi klienta i analizy danych. W regionach tych będą dostępne usługi Oracle Autonomous Database i Oracle Analytics oraz usługi platformy do opracowywania i integracji aplikacji. Aplikacje Oracle Fusion Applications działają teraz na infrastrukturze chmurowej Oracle w pięciu regionach i będą dostępne we wszystkich globalnych regionach w ciągu kilku miesięcy od ich uruchomienia.

Chmura Oracle Generation 2 Cloud została opracowana specjalnie z myślą o przedsiębiorstwach i udostępnia atrakcyjny pakiet zaawansowanych usług chmurowych. Infrastruktura Oracle Cloud Infrastructure zapewnia klientom najlepsze w swojej klasie bezpieczeństwo, konsekwentnie wysoką wydajność, zrozumiałe i przewidywalne ceny oraz wiedzę specjalistyczną i narzędzia potrzebne do szybkiego i sprawnego przenoszenia obciążeń korporacyjnych do chmury.

Źródło: Oracle

Logowanie i rejestracja