Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
PowerCLI free ebook

Kogo roboty wyrzucą na bruk?
Kogo roboty wyrzucą na bruk?

Chirurg, marketing menedżer, analityk systemów komputerowych - oni mogą spać spokojnie. Tych, którzy zarabiają na życie jako ekonomiści, księgowi czy taksówkarze, algorytm skreśli z listy płac. Prawie połowa obecnie istniejących zawodów może zostać zautomatyzowana i wkrótce zniknąć z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Pobierz ebook na temat PowerCLI i zdobądź 20 USD w Amzon
Pobierz ebook na temat PowerCLI i zdobądź 20 USD w Amzon

Jeśli wykorzystujesz PowerCLI do automatyzacji podstawowych zadań za pomocą wstępnie zdefiniowanych skryptów, to wiesz, jak potężna moc drzemie w automatyzacji. Jednak zrobienie następnego kroku i dostosowanie skryptów do wykonywania zadań specjalnie zaprojektowanych dla Twoich potrzeb otwiera zupełnie no...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Signify prezentuje Trulifi

LiFiTechnologie oświetleniowe i komunikacyjne mają od teraz wspólny punkt. Firma Signify zaprezentowała nową rodzinę systemów LiFi, w tym najszybsze i najbardziej niezawodne rozwiązanie LiFi spośród dostępnych obecnie w sprzedaży. Linia o nazwie Trulifi wykorzystuje profesjonalne oprawy oświetleniowe, obsługujące łączność bezprzewodową z prędkością do 150 megabitów na sekundę (Mb/s) na dużych powierzchniach, takich jak sale konferencyjne i kondygnacje biurowe.

Zamiast sygnałów radiowych (takich jak WiFi, 4G/5G, Bluetooth itp.), Trulifi posługuje się falami świetlnymi, aby umożliwić niezawodną, bezpieczną, dwukierunkową komunikację bezprzewodową z prędkościami znacznie przewyższającymi większość konwencjonalnych technologii bezprzewodowych stosowanych w miejscach pracy.

Rozwiązanie bazuje na optycznych, bezprzewodowych nadajniko-odbiornikach, które są wbudowane w oprawy oświetleniowe marki Philips (lub mogą zostać do nich dodane). Oznacza to, że klienci nie muszą usuwać i wymieniać istniejącej infrastruktury oświetleniowej, aby uzyskać doskonałą jakość światła i łączność bezprzewodową.

Technologia Trulifi pokonuje rosnące zatory w spektrum radiowym i jest idealna dla obszarów, gdzie częstotliwości radiowe nie działają dobrze lub w ogóle, bądź nie są dozwolone. Oprawy oświetleniowe z technologią Trulifi zapewniają płynne przekazywanie transmisji między kolejnymi urządzeniami, dzięki czemu użytkownicy mogą się przemieszczać.

Prędkość transmisji jest na tyle wysoka, że umożliwia jednoczesne strumieniowanie 30 filmów
o rozdzielczości 1080p (HDTV). Odbiornik USB, podłączony do laptopa, jest potrzebny do odbioru sygnału LiFi i pełni rolę nadajnika, który wysyła dane z powrotem do oprawy.
Oprócz klasycznego połączenia szerokooptycznego 150 Mb/s do zastosowań biurowych gama urządzeń Trulifi obejmuje również system połączenia punktowego o transmisji sięgającej 250 Mb/s do zastosowań przemysłowych i wyspecjalizowanych, który działa jak „kabel bezprzewodowy”, idealny do łączenia urządzeń. Potencjalne zastosowania obejmują łączenie robotów lub maszyn w częstotliwości radiowej (RF) w trudnych warunkach środowiskowych, takich jak zakłady przemysłowe lub szpitale, gdzie komunikacja radiowa może być niedozwolona lub gdzie istnieje potrzeba bezpiecznego i szybkiego wysyłania i odbierania dużych plików danych.

"Trulifi podkreśla naszą strategię uwalniania ogromnego potencjału jaki ma światło na nowych, szybko rozwijających się rynkach. Dzięki globalnej obecności, dużej bazie zainstalowanych urządzeń i wiedzy branżowej, pomożemy istniejącym i nowym klientom wykorzystać ich infrastrukturę oświetleniową w celu zapewnienia niezawodnej, bezpiecznej i szybkiej komunikacji bezprzewodowej w bardzo konkurencyjnej cenie. Gdziekolwiek jest światło, może być teraz komunikacja bezprzewodowa" - wyjaśniła Olivia Qiu, dyrektor ds. innowacji w firmie Signify.

Linia Trulifi na dzień dzisiejszy obejmije:

• Trulifi 6001: system LiFi wykorzystujący widzialne światło, o prędkości do 30 Mb/s (dostępny od 2018 r.) Wiązka pokrywa obszar o średnicy 2 m przy przy suficie na wysokości 2 m i użyciu opraw oświetleniowych Philips PowerBalance gen2 z funkcją Trulifi (średnica wynosi 3 m przy wysokości 2,5 m)
• Trulifi 6002: linia przeznaczona na rynek biur, punktów medycznych, hoteli i firm transportowych. Urządzenia LiFi wykorzystują dwukierunkową wiązkę podczerwoną o prędkości do 150 Mb/s w każdą stronę, przy czym średnica ma ok. 2,2 m przy instalacji nadajniko-odbiornika na wysokości 2 m. Łączność bezprzewodowa działa w każdych warunkach oświetleniowych - nawet przy wyłączonym świetle.
• Trulifi 6013: system LiFi wykorzystujący dwukierunkowe, kolorowe światło, aby stworzyć stałe, stabilne połączenie między dwoma punktami, umożliwiające transmisję danych z prędkością do 250 Mb/s w każdym kierunku; wiązka ma 20 cm przy instalacji na wysokości 2 m. Połączone urządzenia mogą być oddalone od siebie do 8 m.

Zalety i zastosowania technologii Trulifi

Niezawodność:
• Trulifi przezwycięża problemy związane z przeciążeniem sieci, zapewniając gwarantowaną przepustowość, nawet w okresach wzmożonego ruchu. Spektrum LiFi jest ponad 1000 razy szersze niż spektrum radiowe, więc jego wyczerpanie nie jest już problemem. Trulifi jest idealnym rozwiązaniem dla obszarów o dużym natężeniu ruchu, takich jak budynki z wieloma najemcami, dworce, lotniska i miejsca publiczne, np. podczas koncertów.
• Trulifi działa dobrze w miejscach, gdzie częstotliwości radiowe są niedozwolone lub mogą powodować zakłócenia pracy innych maszyn. Przykłady takich miejsc to niektóre szkoły, szpitale, samoloty, zakłady przemysłowe itp.
• System może być również stosowany w obszarach, w których częstotliwości radiowe nie działają dobrze lub w ogóle, np. pod ziemią.
Bezpieczeństwo:  
• Technologia Trulifi jest tak samo niezawodna i bezpieczna jak komunikacja przewodowa; idealnie nadaje się do zastosowań wymagających ochrony danych, np. w systemach instytucji finansowych i administracji rządowej czy podczas zadań wykonywanych przez pracowników tymczasowych, takich jak zespoły audytorskie.
• Wykorzystuje szyfrowanie AES 128, wymaga klucza dostępu USB i ma wbudowaną dodatkową warstwę zabezpieczeń, ponieważ fale świetlne nie mogą przenikać przez ściany.
Wydajność:
• LiFi jest jedyną technologią bezprzewodową, która jest w stanie zapewnić gwarantowaną prędkość, ponieważ nie występują zakłócenia z innymi systemami komunikacji radiowej.

"Signify jest w stanie urzeczywistnić obietnicę technologii LiFi dzięki atrakcyjnym cenowo ofertom, które pomogą potencjalnym klientom pokonać barierę budżetową. Signify przyjęło również standard ITU G.9991 LiFi, który jest zgodny z dążeniem rynku do zwiększonej standaryzacji" - powiedziała Krystal Maxwell, starszy analityk ds. badań, Navigant Research.

Źródło: Signify

Logowanie i rejestracja