Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

Grape Up otwiera nowe centrum Cloud R&D w Krakowie

Grape UPGrape Up, firma specjalizująca się w produkcji oprogramowania z wykorzystaniem technologii cloud native oraz podejścia DevOps, otworzyła nowe centrum developerskie w Krakowie w Loft Park, czyli dawnej fabryce Peterseima, mieszczącej się w rejonie Ronda Grzegórzeckiego. Budynki fabryczne zostały gruntownie wyremontowane i posłużą obecnie jako przestrzeń do tworzenia najnowocześniejszego oprogramowania dla największych firm na świecie.

Nowa siedziba Grape Up pomieści dwukrotnie więcej pracowników niż obecnie pracuje w krakowskim centrum firmy. Tylko w tym roku firma chce zwiększyć zatrudnienie w Krakowie o 20 proc., do ok. 80 osób, a w perspektywie najbliższych 3 lat we wszystkich oddziałach firmy ma pracować do 200 osób. Pracownicy krakowskiego centrum będą mieli do dyspozycji ponad 1500 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, która została zaaranżowana pod potrzeby Grape Up. I tak znajdzie się tam miejsce nie tylko na gabinety, sale do pracy i konferencyjne, ale także strefa relaksu, budki telefoniczne, łazienki, a także nowoczesny Cloud Lab. To już drugie centrum R&D Grape Up w Krakowie, skąd firma prowadzi większość projektów realizowanych dla globalnych marek.

Nowe centrum R&D będzie także miejscem rozwoju autorskiego projektu Grape Up - Cloudboostr. Jest to platforma cloud native, która integruje różne narzędzia open source i pozwala przedsiębiorstwom budować środowisko skupione wokół Kubernetes, czyli oprogramowania automatyzującego instalację, skalowanie i zarządzanie aplikacjami w chmurze. Produkt cieszy się dużym zainteresowaniem, co wiąże się z koniecznością rozbudowy zespołu wspierającego jego rozwój.

"Kraków to nasza główna siedziba i największe centrum developerskie firmy. Dlatego bardzo się cieszę, że zyskaliśmy tutaj tak nowoczesne i ergonomiczne biuro, które przez swoją lokalizację wpisuje Grape Up w krajobraz miasta oraz jedną z jego historii. Dawny zabytkowy kompleks fabryczny został zamieniony w supernowoczesne centrum R&D. Jesteśmy pewni, że ta historia i miejsce będzie źródłem inspiracji dla naszych obecnych i przyszłych pracowników. Mogą oni tutaj liczyć nie tylko na komfortowe warunki pracy, ale także na przestrzeń do integracji zespołowej i dobrej zabawy" - mówi Konrad Siatka, CEO firmy Grape Up.

Grape Up zajmuje się tworzeniem zaawansowanych rozwiązań chmurowych w oparciu o technologie cloud native, które łączy z podejściem DevOps w produkcji oprogramowania. W ten sposób spółka potrafi skrócić czas potrzebny do wprowadzenia na rynek nowych produktów i usług z miesięcy do dni. Klientami Grape Up są głównie firmy z USA, w tym spółki z listy Fortune 1000. Grape Up nie tylko tworzy dla nich oprogramowanie, ale także świadczy usługi konsultingowe - ucząc jak realizować projekty w podejściu DevOps i Agile, a także doradzając, z jakich rozwiązań cloud warto skorzystać biorąc pod uwagę środowisko IT.

Firma sukcesywnie rozbudowuje portfolio klientów o duże przedsiębiorstwa z USA i Europy i planuje dalszą ekspansję. Obejmie ona także kraje azjatyckie, gdzie Grape Up już teraz realizuje kontrakty (w Singapurze).

W oficjalnym otwarciu nowego krakowskiego biura wzięli udział wszyscy członkowie zarządu Grape Up: prezes firmy Konrad Siatka, Artur Witek - VP, Sales & Business Development, Roman Swoszowski - VP, Cloud Foundry Services, a także CTO Łukasz Zwoliński.

Grape Up jest jedną z najdynamiczniej rosnących polskich firm IT - spółka zanotowała w 2018 roku przychody na poziomie 25 milionów złotych netto, tym samym podwajając skalę biznesu w ciągu ostatnich trzech lat. Tak dynamiczny wzrost przychodów to wynik popularności usług Grape Up na zagranicznych rynkach oraz efekt koncentracji na świadczeniu usług dla dużych firm z różnych branż, których model biznesowy jest istotnie zaburzony przez zmiany na rynku wywołane rosnącą konkurencją. Realizowane dla nich projekty obejmują głównie pomoc w modernizacji istniejących systemów IT, a także tworzenie nowych aplikacji w oparciu o technologie cloud native i podejście DevOps.

W Polsce Grape Up ma także centrum rozwoju oprogramowania w Białymstoku, które w minionym roku również zostało przeniesione do większej siedziby. Spółka ma również dwie siedziby w USA - w Santa Clara oraz w Chicago - oraz biura handlowe w Niemczech (Kolonia) i Wielkiej Brytanii (Londyn).

Źródło: Grape Up

Logowanie i rejestracja