Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam z najlepszymi wynikami rocznymi w dziesięcioletniej historii

Veeam wyniki finansoweVeeam Software ogłosił wyniki najlepszego roku w dziesięcioletniej historii firmy. Veeam przekroczył oczekiwania, uzyskując w 2017 r. łączne przychody z zamówień w wysokości 827 mln dol., co oznacza wzrost o 36 proc. rok do roku. Tak konsekwentny wzrost można przypisać nieustannym innowacjom firmy, dzięki którym przedsiębiorstwa każdej wielkości mogą uczynić jej rozwiązania faktyczną platformą do zapewniania dostępności środowisk wirtualnych, chmurowych i fizycznych.

"Organizacje z całego świata zmagają się z lawinowo rosnącą ilością danych, a potrzeba zapewnienia dostępności danych i aplikacji w złożonym, wielochmurowym środowisku jest większa, niż kiedykolwiek przedtem. Odnosiliśmy dalsze sukcesy w segmencie przedsiębiorstw średniej wielkości, jednocześnie kontynuując ekspansję na rynku korporacyjnym, który ma kluczowe znaczenie w przyszłych planach firmy. Veeam nadal rośnie w dwucyfrowym tempie, podczas gdy konkurenci oferujący tradycyjne rozwiązania odnotowują spadki. Nasza dynamika wzrostu i umiejętność zapewniania dostępności dowolnej aplikacji i dowolnych danych w każdej chmurze sprawia, że do końca 2018 r. mamy dużą szansę zostać firmą software’ową o obrotach przekraczających miliard dolarów" - powiedział Peter McKay, dyrektor generalny i prezes Veeam.

"Klienci korporacyjni rozważają nowe strategie IT na kolejną dekadę, a Veeam pomaga przeprowadzić zmiany, umożliwiając realizację strategii wielochmurowych, wspierając aplikacje tradycyjne i chmurowe oraz zapewniając rozszerzalną, inteligentną platformę do interpretowania i porządkowania danych. Fenomenalny rozwój firmy w ciągu ostatnich kilku lat sygnalizuje duże zainteresowanie klientów najlepszymi technologiami, które pomagają zarządzać istniejącymi zasobami, a jednocześnie wspierają nowe inicjatywy cyfrowe, informatyczne i aplikacyjne" - powiedziała Laura DuBois, wiceprezes w firmie badawczej IDC.

"Podczas mojego pierwszego pełnego roku obrachunkowego w firmie poczyniliśmy wiele odważnych kroków, jeśli chodzi o orientację rynkową, partnerstwa i strukturę organizacyjną, i wszystkie okazały się trafne. Aby odnieść sukces, trzeba być gotowym do podejmowania ryzyka i kluczowych decyzji. W 2017 r., a zwłaszcza w czwartym kwartale, realizowaliśmy nasze plany ekspansji, żeby do końca 2018 r. zostać firmą o przychodach przekraczających miliard dolarów, a wyniki mówią same za siebie. Wzmocniliśmy relacje z kluczowymi partnerami, takimi jak HPE, Cisco i NetApp, którzy przynieśli nam ponad 100 mln dol. przychodu z zamówień. Zatrudniliśmy doświadczonych ludzi w zespołach na całym świecie, a wszystko to przyczyniło się do naszego zdumiewającego sukcesu" - dodał McKay.

Najważniejsze wydarzenia w 2017 r.
• W 2017 r. Veeam zawarł więcej transakcji o wartości ponad 500 tys. dol., niż łącznie w ciągu sześciu poprzednich lat, uzyskując 62-procentowy wzrost rok do roku w kategorii dużych transakcji korporacyjnych  oraz 500-procentowy roczny wzrost transakcji o wartości ponad 1 mln dol. Klientami Veeam jest 57 proc. przedsiębiorstw z listy Forbes Global 2000 i 74 proc. z listy Fortune 500.
• Veeam ma 282 tys. klientów i co miesiąc zdobywa średnio 4000 nowych. Do nowych klientów zdobytych w tym roku należy m.in. The Ameritas Life Insurance Company, dostawca produktów oraz usług finansowych i ubezpieczeniowych, BankservAfrica, największa zautomatyzowana izba rozliczeniowa (ACH) oraz operator systemu płatności w Afryce, Follett, LLC, branżowy lider w dziedzinie projektowania oraz wytwarzania urządzeń mrożących i chłodzących, SkullCandy, globalna marka systemów audio oraz Industrial Scientific, czołowy globalny dostawca przenośnych detektorów gazu i usług detekcji gazu.
• Firma zbudowała najbardziej kompleksową, jednolitą platformę do ochrony i zapewniania dostępności danych, wydając Veeam Backup for Microsoft Office 365, Veeam Agent, Veeam Availability Console oraz Veeam Availability Suite 9.5 Update 3 ze zintegrowanym zarządzaniem agentami - co umożliwia ochronę dowolnej aplikacji i dowolnych danych w każdej chmurze.
• Przez dziewięć kwartałów z rzędu najszybciej rosnącym segmentem działalności Veeam była chmura. W 2017 r. firma odnotowała 50-procentowy wzrost swojego biznesu chmurowego. Wzrost zamówień chmurowych o 57 proc. w czwartym kwartale oraz ponad 1,1 mln maszyn wirtualnych chronionych przez usługi chmurowe partnerów Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) oznacza, że sprzedaż rozwiązań w chmurze rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Veeam ma niemal 18 tys. partnerów VCSP, a w 2017 r. usługi zaczęło świadczyć 1200 nowych dostawców.
• Firma Gartner, Inc. drugi rok z rzędu umieściła Veeam w kwadrancie liderów w lipcowym raporcie 2017 Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Solutions. Firma poprawiła swoją pozycję w kwadrancie liderów pod względem kompletności wizji i zdolności do jej realizacji.
• Veeam znalazł się w rankingu Forbes 2017 Cloud 100, rankingu 100 największych prywatnych firm chmurowych na świecie publikowanym przez Forbes we współpracy Bessemer Venture Partners.
• W 2017 r. Veeam zatrudnił ponad 1000 pracowników i zainwestował znaczne środki w budowanie najlepszego personelu w branży. „Rozumiemy, jak ważny jest zespół Veeam. Musimy edukować naszych ludzi, aby rozwijali się w tym samym tempie, co firma” - dodał McKay. - „W 2018 r. pracownicy będą jednym z naszych priorytetów. Obecnie oferujemy ponad 150 kursów szkoleniowych online i powiększyliśmy zespół wsparcia pracowniczego o 24 proc. w ciągu minionych 12 miesięcy, aby skuteczniej rozwijać talenty obecnych pracowników, zatrzymać najlepszych ludzi i rekrutować kandydatów dysponujących umiejętnościami, które będą użyteczne w następnej fazie rozwoju Veeam, kiedy staniemy się firmą o obrotach przekraczających miliard dolarów”.

Współpraca z partnerami w 2017 r.
• Sfinalizowano ponad 1000 wspólnych transakcji Veeam i HPE w rezultacie przystąpienia Veeam do programu HPE Complete, który umożliwia klientom nabywanie kompletnych rozwiązań HPE i Veeam bezpośrednio od firmy HPE i jej resellerów.
• Firma Cisco dodała rozwiązania Veeam do swojego globalnego cennika, co ułatwia partnerom składanie ofert na rozwiązania Veeam i Cisco dla centrów danych, konfigurowanie ich z poziomu jednego systemu zamówień oraz zapewnianie klientom prostszego sposobu nabywania wspólnych rozwiązań. Veeam otrzymał nagrodę Cisco Partner Summit Global dla Partnera Roku 2017 w kategorii niezależnych producentów oprogramowania (Independent Software Vendor, ISV).
Veeam rozszerzył sojusz z NetApp od integracji produktu do pełnej umowy upoważniającej do odsprzedaży, która obejmuje rozwiązania NetApp Data Fabric. Uwzględnienie Veeam w globalnym cenniku NetApp pozwala klientom NetApp nabywać kompletne rozwiązania Veeam i NetApp bezpośrednio od firmy NetApp i jej resellerów w ramach jednej transakcji.
• Veeam rozszerzył partnerstwa z dostawcami rozwiązań korporacyjnych, m.in. poprzez integracje z IBM Cloud, VMware (zapowiadając Veeam Availability Suite dla VMware Cloud w AWS), Pure Storage, Nutanix i N2WS.
• Veeam poszerzył wsparcie dla systemów IBM AIX i Oracle Solaris poprzez partnerstwo technologiczne z Cristie Software, umożliwiając przedsiębiorstwom przyspieszenie transformacji cyfrowej dzięki jednej kompleksowej platformie dostępności dla fizycznych, wirtualnych i chmurowych obciążeń roboczych.
Najważniejsze wydarzenia w 4. kwartale 2017 r.
• W 4. kwartale łączne przychody z zamówień zwiększyły się o ponad 48 proc. rok do roku, co oznacza, że Veeam odnotował 38. z rzędu kwartał dwucyfrowego wzrostu przychodów z zamówień.
• Rozwiązania Veeam chronią obecnie ponad 16,3 mln maszyn wirtualnych, w tym ponad milion dodanych tylko w 4. kwartale.
• Wraz z wydaniem Veeam Availability Suite 9.5 U3 firma oferuje kompletne rozwiązanie dostępności dla wirtualnych, chmurowych i fizycznych obciążeń roboczych. Najnowsze wydanie oferuje rozszerzoną ochronę VMware vSphere i Microsoft Hyper-V, zapewniając najwyższą dostępność dowolnej aplikacji i dowolnych danych w każdej chmurze. Do innych ważnych produktów wydanych w 2017 r. należały: Veeam Availability Console, bezpłatna konsola administracyjna dla partnerów świadczących usługi oparte na rozwiązaniach Veeam, takie jak Backup as a Service (BaaS) i Disaster Recovery as a service (DRaaS), która pozwala efektywniej zarządzać, monitorować i rozliczać te usługi, oraz Backup for Office 365 1.5 z architekturą obsługującą wielu dzierżawców, umożliwiającą ochronę większych wdrożeń Office 365 z wykorzystaniem jednej instalacji, a jednocześnie pozwalającą partnerom VCSP świadczenie usług backupu Office 365.

Źródło: Veeam

Logowanie i rejestracja