Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam z najlepszymi wynikami rocznymi w dziesięcioletniej historii

Veeam wyniki finansoweVeeam Software ogłosił wyniki najlepszego roku w dziesięcioletniej historii firmy. Veeam przekroczył oczekiwania, uzyskując w 2017 r. łączne przychody z zamówień w wysokości 827 mln dol., co oznacza wzrost o 36 proc. rok do roku. Tak konsekwentny wzrost można przypisać nieustannym innowacjom firmy, dzięki którym przedsiębiorstwa każdej wielkości mogą uczynić jej rozwiązania faktyczną platformą do zapewniania dostępności środowisk wirtualnych, chmurowych i fizycznych.

"Organizacje z całego świata zmagają się z lawinowo rosnącą ilością danych, a potrzeba zapewnienia dostępności danych i aplikacji w złożonym, wielochmurowym środowisku jest większa, niż kiedykolwiek przedtem. Odnosiliśmy dalsze sukcesy w segmencie przedsiębiorstw średniej wielkości, jednocześnie kontynuując ekspansję na rynku korporacyjnym, który ma kluczowe znaczenie w przyszłych planach firmy. Veeam nadal rośnie w dwucyfrowym tempie, podczas gdy konkurenci oferujący tradycyjne rozwiązania odnotowują spadki. Nasza dynamika wzrostu i umiejętność zapewniania dostępności dowolnej aplikacji i dowolnych danych w każdej chmurze sprawia, że do końca 2018 r. mamy dużą szansę zostać firmą software’ową o obrotach przekraczających miliard dolarów" - powiedział Peter McKay, dyrektor generalny i prezes Veeam.

"Klienci korporacyjni rozważają nowe strategie IT na kolejną dekadę, a Veeam pomaga przeprowadzić zmiany, umożliwiając realizację strategii wielochmurowych, wspierając aplikacje tradycyjne i chmurowe oraz zapewniając rozszerzalną, inteligentną platformę do interpretowania i porządkowania danych. Fenomenalny rozwój firmy w ciągu ostatnich kilku lat sygnalizuje duże zainteresowanie klientów najlepszymi technologiami, które pomagają zarządzać istniejącymi zasobami, a jednocześnie wspierają nowe inicjatywy cyfrowe, informatyczne i aplikacyjne" - powiedziała Laura DuBois, wiceprezes w firmie badawczej IDC.

"Podczas mojego pierwszego pełnego roku obrachunkowego w firmie poczyniliśmy wiele odważnych kroków, jeśli chodzi o orientację rynkową, partnerstwa i strukturę organizacyjną, i wszystkie okazały się trafne. Aby odnieść sukces, trzeba być gotowym do podejmowania ryzyka i kluczowych decyzji. W 2017 r., a zwłaszcza w czwartym kwartale, realizowaliśmy nasze plany ekspansji, żeby do końca 2018 r. zostać firmą o przychodach przekraczających miliard dolarów, a wyniki mówią same za siebie. Wzmocniliśmy relacje z kluczowymi partnerami, takimi jak HPE, Cisco i NetApp, którzy przynieśli nam ponad 100 mln dol. przychodu z zamówień. Zatrudniliśmy doświadczonych ludzi w zespołach na całym świecie, a wszystko to przyczyniło się do naszego zdumiewającego sukcesu" - dodał McKay.

Najważniejsze wydarzenia w 2017 r.
• W 2017 r. Veeam zawarł więcej transakcji o wartości ponad 500 tys. dol., niż łącznie w ciągu sześciu poprzednich lat, uzyskując 62-procentowy wzrost rok do roku w kategorii dużych transakcji korporacyjnych  oraz 500-procentowy roczny wzrost transakcji o wartości ponad 1 mln dol. Klientami Veeam jest 57 proc. przedsiębiorstw z listy Forbes Global 2000 i 74 proc. z listy Fortune 500.
• Veeam ma 282 tys. klientów i co miesiąc zdobywa średnio 4000 nowych. Do nowych klientów zdobytych w tym roku należy m.in. The Ameritas Life Insurance Company, dostawca produktów oraz usług finansowych i ubezpieczeniowych, BankservAfrica, największa zautomatyzowana izba rozliczeniowa (ACH) oraz operator systemu płatności w Afryce, Follett, LLC, branżowy lider w dziedzinie projektowania oraz wytwarzania urządzeń mrożących i chłodzących, SkullCandy, globalna marka systemów audio oraz Industrial Scientific, czołowy globalny dostawca przenośnych detektorów gazu i usług detekcji gazu.
• Firma zbudowała najbardziej kompleksową, jednolitą platformę do ochrony i zapewniania dostępności danych, wydając Veeam Backup for Microsoft Office 365, Veeam Agent, Veeam Availability Console oraz Veeam Availability Suite 9.5 Update 3 ze zintegrowanym zarządzaniem agentami - co umożliwia ochronę dowolnej aplikacji i dowolnych danych w każdej chmurze.
• Przez dziewięć kwartałów z rzędu najszybciej rosnącym segmentem działalności Veeam była chmura. W 2017 r. firma odnotowała 50-procentowy wzrost swojego biznesu chmurowego. Wzrost zamówień chmurowych o 57 proc. w czwartym kwartale oraz ponad 1,1 mln maszyn wirtualnych chronionych przez usługi chmurowe partnerów Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) oznacza, że sprzedaż rozwiązań w chmurze rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Veeam ma niemal 18 tys. partnerów VCSP, a w 2017 r. usługi zaczęło świadczyć 1200 nowych dostawców.
• Firma Gartner, Inc. drugi rok z rzędu umieściła Veeam w kwadrancie liderów w lipcowym raporcie 2017 Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Solutions. Firma poprawiła swoją pozycję w kwadrancie liderów pod względem kompletności wizji i zdolności do jej realizacji.
• Veeam znalazł się w rankingu Forbes 2017 Cloud 100, rankingu 100 największych prywatnych firm chmurowych na świecie publikowanym przez Forbes we współpracy Bessemer Venture Partners.
• W 2017 r. Veeam zatrudnił ponad 1000 pracowników i zainwestował znaczne środki w budowanie najlepszego personelu w branży. „Rozumiemy, jak ważny jest zespół Veeam. Musimy edukować naszych ludzi, aby rozwijali się w tym samym tempie, co firma” - dodał McKay. - „W 2018 r. pracownicy będą jednym z naszych priorytetów. Obecnie oferujemy ponad 150 kursów szkoleniowych online i powiększyliśmy zespół wsparcia pracowniczego o 24 proc. w ciągu minionych 12 miesięcy, aby skuteczniej rozwijać talenty obecnych pracowników, zatrzymać najlepszych ludzi i rekrutować kandydatów dysponujących umiejętnościami, które będą użyteczne w następnej fazie rozwoju Veeam, kiedy staniemy się firmą o obrotach przekraczających miliard dolarów”.

Współpraca z partnerami w 2017 r.
• Sfinalizowano ponad 1000 wspólnych transakcji Veeam i HPE w rezultacie przystąpienia Veeam do programu HPE Complete, który umożliwia klientom nabywanie kompletnych rozwiązań HPE i Veeam bezpośrednio od firmy HPE i jej resellerów.
• Firma Cisco dodała rozwiązania Veeam do swojego globalnego cennika, co ułatwia partnerom składanie ofert na rozwiązania Veeam i Cisco dla centrów danych, konfigurowanie ich z poziomu jednego systemu zamówień oraz zapewnianie klientom prostszego sposobu nabywania wspólnych rozwiązań. Veeam otrzymał nagrodę Cisco Partner Summit Global dla Partnera Roku 2017 w kategorii niezależnych producentów oprogramowania (Independent Software Vendor, ISV).
Veeam rozszerzył sojusz z NetApp od integracji produktu do pełnej umowy upoważniającej do odsprzedaży, która obejmuje rozwiązania NetApp Data Fabric. Uwzględnienie Veeam w globalnym cenniku NetApp pozwala klientom NetApp nabywać kompletne rozwiązania Veeam i NetApp bezpośrednio od firmy NetApp i jej resellerów w ramach jednej transakcji.
• Veeam rozszerzył partnerstwa z dostawcami rozwiązań korporacyjnych, m.in. poprzez integracje z IBM Cloud, VMware (zapowiadając Veeam Availability Suite dla VMware Cloud w AWS), Pure Storage, Nutanix i N2WS.
• Veeam poszerzył wsparcie dla systemów IBM AIX i Oracle Solaris poprzez partnerstwo technologiczne z Cristie Software, umożliwiając przedsiębiorstwom przyspieszenie transformacji cyfrowej dzięki jednej kompleksowej platformie dostępności dla fizycznych, wirtualnych i chmurowych obciążeń roboczych.
Najważniejsze wydarzenia w 4. kwartale 2017 r.
• W 4. kwartale łączne przychody z zamówień zwiększyły się o ponad 48 proc. rok do roku, co oznacza, że Veeam odnotował 38. z rzędu kwartał dwucyfrowego wzrostu przychodów z zamówień.
• Rozwiązania Veeam chronią obecnie ponad 16,3 mln maszyn wirtualnych, w tym ponad milion dodanych tylko w 4. kwartale.
• Wraz z wydaniem Veeam Availability Suite 9.5 U3 firma oferuje kompletne rozwiązanie dostępności dla wirtualnych, chmurowych i fizycznych obciążeń roboczych. Najnowsze wydanie oferuje rozszerzoną ochronę VMware vSphere i Microsoft Hyper-V, zapewniając najwyższą dostępność dowolnej aplikacji i dowolnych danych w każdej chmurze. Do innych ważnych produktów wydanych w 2017 r. należały: Veeam Availability Console, bezpłatna konsola administracyjna dla partnerów świadczących usługi oparte na rozwiązaniach Veeam, takie jak Backup as a Service (BaaS) i Disaster Recovery as a service (DRaaS), która pozwala efektywniej zarządzać, monitorować i rozliczać te usługi, oraz Backup for Office 365 1.5 z architekturą obsługującą wielu dzierżawców, umożliwiającą ochronę większych wdrożeń Office 365 z wykorzystaniem jednej instalacji, a jednocześnie pozwalającą partnerom VCSP świadczenie usług backupu Office 365.

Źródło: Veeam

Logowanie i rejestracja