Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam wzmacnia swoją pozycję na rynku dostępności w chmurze

Veeam CloudFirma Veeam Software rozwija działalność w segmencie chmury, czyniąc to poprzez poszerzanie kadry kierowniczej oraz wprowadzanie kolejnych innowacji i inicjatyw, dzięki którym jego sieć - złożona z ponad 14300 globalnych partnerów Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) oraz 45 tysięcy resellerów - pomoże klientom w szybszej migracji do chmury.


Rozwiązania zapewniające stałą dostępność, które wykorzystują wiele infrastruktur chmurowych, stanowią kluczowy element w procesie cyfrowej transformacji biznesu. Według IDC w ciągu następnych trzech lat 67 proc. korporacyjnego oprogramowania i infrastruktury IT będzie skupione na chmurze. Ponieważ informacje stanowią podstawę funkcjonowania każdej organizacji, usługi odzyskiwania awaryjnego w oparciu o chmurę (DRaaS) będą niezbędne do spełnienia wymogów w zakresie dostępności i zgodności z przepisami w erze chmury. Analitycy Gartnera szacują, że w ciągu następnych dwóch lat rynek DRaaS wzrośnie niemal trzykrotnie do wartości 3,4 mld dolarów w 2019 r.

W obliczu tych znaczących zmian oraz niezwykle udanego 2016 roku, w którym Veeam odnotował 79-proc. wzrost przychodów z chmury, w tym roku firma wraz z partnerami zainwestuje nawet 200 milionów dolarów w unikatową ofertę bezpłatnych usług backupu i DRaaS (więcej w osobnym komunikacie) w ramach swojego ekosystemu dostawców usług i resellerów. Ponadto Danny Allan został mianowany przez Veeam na wiceprezesa ds. sojuszy strategicznych i integracji chmurowej. Co najważniejsze, firma kontynuuje swoją strategię, która zapewnia dostępność w kierunku „do chmury” i „z chmury”. Jej realizowanie jest możliwe dzięki usługom - Backup as a Service (BaaS), Disaster Recovery as a Service (DRaaS), oraz rozwiązaniom opartym na agentach przeznaczonych dla prywatnych, zarządzanych, publicznych i hybrydowych infrastruktur chmurowych.

"Branża dotarła do przełomowego punktu. Przedsiębiorstwa, które nie wdrożyły strategii DRaaS, zaczynają ponosić konsekwencje biznesowe, takie jak wyższe koszty użytkowania systemów, spowolnienie działalności i utrata przewagi konkurencyjnej. Dlatego decyzja o przyjęciu strategii DRaaS jest już tylko kwestią czasu" - powiedział Peter McKay, prezes i dyrektor operacyjny firmy Veeam. "Mamy ponad 230 tysięcy klientów, którzy liczą na to, że Veeam zapewni dostępność ich aplikacji i danych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Wielu z nich chce też wykorzystać możliwości oferowane przez chmurę. Dlatego Veeam wprowadził rozwiązanie Veeam Availability Platform for Hybrid Cloud, za pośrednictwem którego zapewnia dostępność prywatnych, zarządzanych, publicznych i hybrydowych infrastruktur chmurowych. Veeam oraz jego partnerzy (14 300 dostawców VCSP i ponad 45 tys. resellerów) rozumieją te przemiany i zamierzają dokonać dużych inwestycji, aby pomóc partnerom i użytkownikom końcowym w migracji do chmury".

"Choć za główny argument za przejściem do chmury często uważa się redukcję kosztów, klienci i partnerzy mówią nam, że ważniejsza dla nich jest możliwość szybszego wprowadzania produktów na rynek i podnoszenia jakości. W miarę, jak coraz więcej przedsiębiorstw przenosi aplikacje na platformy chmurowe, jednocześnie wdrażając usługi SaaS i natywne chmurowe rozwiązania biznesowe, Veeam inwestuje w oprogramowanie, które już dziś pomaga im wykorzystać zalety chmury" - powiedział Paul Mattes, wiceprezes działu Global Cloud Group w firmie Veeam.

Potwierdzeniem tego, że chmura ma dziś dla Veeam strategiczne znaczenie, jest partnerstwo z Microsoftem, jednym z największych na świecie dostawców usług chmurowych. Dzięki takiej funkcji, jak Direct Restore to Microsoft Azure, organizacje mogą przywracać lokalne usługi IT w Azure lub przenosić je na tę platformę z wykorzystaniem zautomatyzowanej konwersji. W ten sposób użytkownicy, którzy zainwestowali w rozwiązania Veeam, mogą rozszerzyć zakres ich zastosowań i w pełni wykorzystać możliwości chmury.

Aby wzmocnić zespół ekspertów ds. chmury, Veeam zatrudnił na stanowisku wiceprezesa ds. sojuszy strategicznych i integracji chmurowej Danny’ego Allana, wieloletniego pracownika VMware. Jako dyrektor ds. technologii w firmie Desktone, która została przejęta przez VMware, Allan był odpowiedzialny za rozwój technologii i strategii dostarczania usług chmurowych dla użytkowników końcowych. W czasie swojej kariery współpracował z wieloma dostawcami usług, integratorami i dużymi przedsiębiorstwami nad projektowaniem, rozwijaniem i wdrażaniem rozwiązań infrastruktury wirtualnej. Allan jest także autorem patentu leżącego u podstaw rozwiązania VMware Horizon Air Hybrid Mode i stworzył techniczną strategię migracji VMware z tradycyjnego oprogramowania VDI na usługi chmurowe.

"Konsekwentny nacisk na elastyczność biznesową i rozwiązania chmurowe, jako przepis na sukces we współczesnej gospodarce cyfrowej, stwarzają niepowtarzalną okazję dla firmy Veeam i jej partnerów. Veeam ma nie tylko łatwą w użyciu i niezawodną platformę dostępności, ale również niezwykle utalentowany, doświadczony i zaangażowany zespół. Niezmiernie imponują mi zarówno pracownicy firmy, jak i partnerzy VCSP oraz klienci, którzy są członkami rozszerzonego zespołu" - powiedział Allan.

Czytaj również:
->  Veeam z partnerami rozdaje usługi chmurowe backupu i DRaaS

Źródło: Veeam