Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

Infrastruktura komponowalna HPE: chmura i hiperkonwergencja

HPEPodczas konferencji Discover, Hewlett Packard Enterprise (HPE) poinformował o rozszerzeniu inicjatywy dotyczącej infrastruktury komponowalnej. Do oferty firmy trafiają nowe hybrydowe produkty i technologie zwiększające możliwości systemów hiperkonwergentnych HPE. Rozszerzenie polega na objęciu przez w pełni programowalną infrastrukturę HPE Synergy platformy cloud oraz dodaniu nowych elementów programowych do HPE Hyper Converged 380.


"Potrzeby biznesowe klientów mogą gwałtownie się zmieniać. Dlatego konieczna jest platforma infrastrukturalna, która może obsłużyć tak szybkie zmiany. Wprowadzając na rynek HPE Synergy stworzyliśmy nową klasę infrastruktury, oferującą szybkość, efektywność i elastyczność chmury publicznej i znajdującą się we własnej serwerowni. Dzięki temu IT, zamiast koncentrować się na utrzymywaniu infrastruktury, może pełnić rolę wewnętrznego dostawcy usług. Teraz rozszerzamy infrastrukturę komponowalną tak, by obejmowała nasze produkty cloud i hiperkonwergentne. Dla klientów oznacza to, że hybrydowe IT jest teraz proste" - powiedział Ric Lewis, senior vice president oraz general manager w dziale HPE Software-Defined Datacenter and Cloud.

Programiści we współczesnych przedsiębiorstwach coraz częściej budują nowe, natywne aplikacje chmurowe. Używają przy tym zapewniających większą zwinność mikrousług i kontenerów. Równocześnie prowadzą praca nad transformacją tradycyjnych aplikacji to modeli “as-a-service”. Potrzeba do tego infrastruktury, która będzie w stanie obsłużyć obydwa środowiska operacyjne. HPE Synergy to pierwsza na rynku platforma komponowalnej infrastruktury, w której infrastruktura traktowana jest jako kod. Takie podejście umożliwia programistom dostarczanie aplikacji w krótszym czasie.

HPE Synergy z HPE Helion CloudSystem 10 - pierwsza na rynku chmura prywatna zbudowana na infrastrukturze komponowalnej HPE Synergy z HPE Helion CloudSystem 10 stwarza organizacjom możliwość posiadania w centrum danych jednego środowiska IT, które obsługuje zarówno aplikacje tradycyjne jak i chmurowe. Dzięki HPE Helion CloudSystem 10 operatorzy IT mogą teraz komponować zasoby w czasie liczonym w minutach, co ułatwia przedsiębiorstwom migrację od tradycyjnego do hybrydowego IT. Wyższy poziom automatyzacji zarządzania oraz utylizacji infrastruktury oznacza, że klienci mogą dostarczać bardziej efektywne usługi chmurowe mając niższe koszty.

Obydwa rozwiązania - HPE Synergy i HPE Helion CloudSystem 10 - posiadają HPE OneView Composer, oprogramowanie HPE do automatyzacji zarządzania infrastrukturą. Oznacza to, że jeden zunifikowany interfejs pozwala na wykrywanie zasobów infrastrukturalnych, zarządzanie nimi oraz ich desygnowanie. W konsekwencji - dzięki umożliwieniu IT doboru właściwej infrastruktury dla konkretnego obciążenia - bardziej efektywna jest jej utylizacja. Poza tym przyspieszony zostaje cykl produkcji oprogramowania przy zachowaniu kontroli i zgodności z regulacjami.

Dodatkowo, klienci mogą skorzystać z rozwiniętego ekosystemu, który powstał w ramach programu partnerskiego Composable Infrastructure Partner Program. Dotyczy to także relacji partnerskich związanych z narzędziami takimi jak Chef, Docker, SaltStack oraz Puppet, a także tradycyjnych partnerów takich jak Microsoft, VMware, SUSE i Red Hat (za pośrednictwem integracji z interfejsem API HPE OneView).

HPE Hyper Converged Operating Environment - komponowalne zarządzanie dla systemów hiperkonwergentnych
Aktualizacja oprogramowania HPE Hyper Converged Operating Environment wprowadza nowe funkcje komponowalnego zarządzania do HPE Hyper Converged 380, kompletnego rozwiązania wirtualizacyjnego definiowanego programowo. Nowości umożliwiają operatorom IT zostać wewnętrznymi dostawcami usług dla różnych jednostek biznesowych organizacji i dostarczać zwirtualizowane aplikacje z efektywnością charakterystyczną dla chmury.

Aktualizacja wprowadza nową współużytkowaną przez wiele podmiotów przestrzeń roboczą, w ramach której operatorzy IT szybko i w prosty sposób komponują i później ewentualnie modyfikują zwirtualizowane środowiska wykorzystując jedną pulę zasobów.

Aktualizacja obejmuje również analitykę. IT menedżerowie zyskują informacje pozwalające upewnić się, że niezbędne zasoby są dostępne wówczas, kiedy pojawia się zapotrzebowanie. Umożliwia to także przewidywanie przyszłych potrzeb, w oparciu o które IT może dodawać pojemność zanim jeszcze programiści pomyślą, że są im potrzebne.

Jako wewnętrzny dostawca usług, IT może zaoferować intuicyjny portal samoobsługowy, który ułatwia jednostkom biznesowym dostęp do zasobów potrzebnych im do rozwoju i uruchamiania aplikacji w ich własnym zwirtualizowanym środowisku. Przy tym wszystko odbywa się z szybkością charakterystyczną dla chmury.

Rozszerzenie Cloud28+ - budowa hybrydowego ekosystemu globalnych dostawców cloud
HPE poinformowało również o planach rozszerzenia Cloud28+, otwartej społeczności organizacji komercyjnych i z sektora publicznego, których wspólnym celem jest znoszenie barier popularyzacji chmury. Cloud28+ będzie otwarte dla partnerów we wszystkich regionach HPE. W skład społeczności, wspieranej przez program HPE dla kanału partnerskiego, wchodzą dostawcy usług, dostawcy rozwiązań, niezależni producenci oprogramowania oraz jednostki rządowe. Współpraca koncentruje się na ułatwianiu klientom budowania i konsumowania rozwiązań chmurowych w proporcjach odpowiadających ich specyficznym potrzebom.

Usługi HPE Services - wsparcie dla klientów wdrażających i użytkujących infrastrukturę komponowalną
Klienci mogą nie tylko w prosty sposób dostarczać rozwiązania działające podobnie do chmury, ale także liczyć na efektywność ekonomiczną charakterystyczną dla tego modelu. HPE Flexible Capacity Service pozwala klientom na skalowanie - w górę albo w dół - pojemności zgodnie z potrzebami i ponoszenie kosztów wyłącznie za faktyczną konsumpcję.

Usługa Flexible Capacity pomoże także posiadaczom natywnych aplikacji chmurowych, którzy korzystają ze zwinnych mikrousług rozliczanych w oparciu o wykorzystanie komercyjnie wspieranego motoru Docker. Decydując się na takie użycie HPE Flexible Capacity klient może teraz rozliczać udostępnianie usług w centrum danych w przeliczeniu na pojedyncze maszyny wirtualne, tak jak to się standardowo odbywa w przypadku udostępniania usług cloud.

Nowa usługa HPE Synergy Rapid Advisory Service polega na przedstawieniu przykładów zastosowania, które w pełni wykorzystują możliwości infrastruktury komponowalnej w odniesieniu do aktualnych wyzwań stojących przed IT. Natomiast warsztat HPE Software-Defined Infrastructure i usługi związane ze strategiczną architekturą ułatwiają przyspieszenie transformacji realizowanej przez klientów.

Źródło: Hewlett Packard Enterprise

Logowanie i rejestracja