Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Chmura daneObecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych zasad, które pomogą przedsiębiorstwom w opracowaniu i wdrożeniu całościowej strategii zarządzania danymi.


Przenoszenie środowisk informatycznych do chmur, gwałtowny wzrost liczby aplikacji, technologie obliczeniowe działające w każdym miejscu, a także coraz większy nacisk na bezpieczeństwo i zgodność z przepisami spowodowały potrzebę powstania całościowych strategii zarządzania danymi przedsiębiorstwa.

5 fundamentalnych zasad:
1) Poznaj swoje dane - Współczesne przedsiębiorstwa muszą kontrolować miejsca przechowywania danych, ich bezpieczeństwo i dostępność dla celów szybkiego odtwarzania, disaster recovery, developmentu i testowania, a także tworzenia raportów oraz przeprowadzania analiz biznesowych. Dzięki dynamicznemu i skalowalnemu indeksowaniu firma może gromadzić, modyfikować i organizować wszystkie generowane informacje.
2) Przeprowadź federację danych - Obecnie dane w firmach często znajdują się w wielu odseparowanych od siebie silosach, co powoduje duże trudności w zlokalizowaniu gdzie jakie dane się znajdują. Federacja danych umożliwia bezproblemowe zabezpieczanie, odzyskiwanie, przenoszenie, wyszukiwanie i udostępnianie aplikacji oraz danych znajdujących się w różnych infrastrukturach, a także uzyskiwanie do nich dostępu i ich używanie bez konieczności przenoszenia.
3) Zwiększ mobilność swoich danych - Firma powinna agregować swoje dane znajdujące się w różnych miejscach, takich jak środowisko fizyczne, chmura, środowisko zwirtualizowane i urządzenia mobilne. Efektywne korzystanie z technologii mobilnych wymaga zdolności do tworzenia kopii zapasowych danych z urządzeń  mobilnych oraz zdalnego usuwania ważnych informacji z tych urządzeń, jeśli zajdzie taka potrzeba.
4) Zadbaj o ład korporacyjny w zarządzaniu danymi - Wymagania związane ze zgodnością z przepisami i regulacjami są coraz większe, zwłaszcza w branżach w których narzucane są liczne regulacje. Firma, która sfederuje swoje dane w ramach jednej funkcji ładu korporacyjnego, wie, jakie dane posiada i w jakich lokalizacjach są one zgromadzone. Istnieje też możliwość zastosowania do tych danych reguł ułatwiających audyt i zapewnienie zgodności z przepisami.
5) Zabezpiecz swoje dane - W dzisiejszym świecie pełnym hakerów, wirusów, szkodliwego oprogramowania (w tym ransomware) oraz innych zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych firmy muszą być zdolne do skutecznego zabezpieczenia swoich danych. Strategia bezpiecznego zarządzania danymi wymaga uwierzytelnienia osób chcących uzyskać dostęp do danych, potwierdzania uprawnień dostępu do odpowiednich danych oraz zapewnienia, że dane są zabezpieczone, zaszyfrowane i chronione hasłem.

"Nasza branża i jej klienci na całym świecie osiągnęli punkt krytyczny. Muszą stawić czoła złożonym problemom wynikającym z gwałtownego wzrostu ilości danych oraz pojawiania się coraz to nowych typów aplikacji i infrastruktur informatycznych. Wymienione zasady to pięć praktycznych wskazówek dla firm, które chcą wdrożyć całościową strategię zarządzania danymi oraz efektywnie korzystać z informacji rozproszonych w różnych środowiskach. System Commvault Data Platform jest zorientowany na rozwiązywanie problemów klientów. Stosowaniem się do wspomnianych zasad, ułatwi każdej firmie osiąganie sukcesów w dynamicznie zmieniającym się środowisku" - powiedział N. Robert Hammer, prezes, przewodniczący rady nadzorczej i dyrektor generalny firmy Commvault.

Źródło: Commvault