Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu i NetApp poszerzają współpracę

Fujitsu NetAppFirmy Fujitsu i NetApp poinformowały o zamiarze poszerzenia swojej globalnej współpracy w celu dostarczania ściślej zintegrowanych i zautomatyzowanych systemów pamięci masowej i zarządzania danymi.

 


Obie firmy zamierzają dzielić się swoją wiedzą i wspólnie opracowywać zintegrowane produkty i usługi, zwłaszcza w obszarach wirtualizacji, zarządzania pamięcią masową i danymi oraz usług i rozwiązań pamięci masowej. Ta rozszerzona współpraca umożliwi klientom efektywniejsze wykorzystywanie dynamicznych infrastruktur.

„Potrzeba standaryzacji, wirtualizacji i zwiększenia efektywności skłania klientów do szybkiego wprowadzania zmian w metodach projektowania centrów przetwarzania danych i zarządzania nimi. W związku z tym coraz częściej zwracają się oni do najlepszych dostawców infrastruktury i usług” - powiedział Roger Cox, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner Inc. 

Firmy Fujitsu i NetApp dysponują dużym doświadczeniem w dostarczaniu klientom najlepszych produktów i rozwiązań. Mają także wspólną wizję centrum przetwarzania danych przyszłości. Dzisiejsza informacja ma na celu zwrócenie uwagi na synergię, jakiej klienci mogą oczekiwać od partnerów przy wspólnym opracowywaniu i integrowaniu produktów oraz wprowadzaniu ich na rynek.

„Wprowadzenie rok temu dynamicznych infrastruktur było kamieniem milowym w rozwoju globalnej oferty rozwiązań informatycznych Fujitsu” - powiedział Kai Flore, prezes i dyrektor generalny firmy Fujitsu Technology Solutions. „Osiągnięcia NetApp w dziedzinie unifikacji pamięci masowej idealnie harmonizują z naszymi wysokiej jakości, wydajnymi i niezawodnymi rozwiązaniami ETERNUS SAN i oprogramowaniem pamięci masowej, co pozwala przygotować wspólną, kompleksową ofertę systemów pamięci masowej, które spełnią wszelkie wymagania klientów”.

„Działy informatyczne poszukują sposobów na obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności pracy centrów przetwarzania danych, co sprawia, że klienci zmieniają swoje preferencje zakupów i zwracają się do dostawców o podejściu bardziej całościowym i opartym na współpracy. Jesteśmy przekonani, że ta rozszerzona współpraca zapewni klientom korzyści w postaci lepiej zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań do zarządzania danymi dostarczanych przez partnerów, którzy są liderami branży” - powiedział Tom Georgens, prezes i dyrektor generalny NetApp.

Większa wydajność pracy
Aktualnie obie firmy współpracują przy integracji oprogramowania NetApp do zarządzania pamięcią masową z kompleksowym systemem Fujitsu do zarządzania zasobami. System ten dynamicznie organizuje serwery, sieć, pamięć masową oraz oprogramowanie i tworzy logiczne platformy systemowe umożliwiające uruchamianie aplikacji na życzenie. Ułatwia on także administrowanie środowiskiem centrum przetwarzania danych, umożliwia zarządzanie całą infrastrukturą z jednej konsoli oraz jest łatwy w obsłudze, co zwiększa wydajność pracy.

Integracja najlepszych technologii
Dzięki połączeniu najlepszych produktów i rozwiązań obu partnerów klienci mogą zmniejszyć wydatki kapitałowe, wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie operacyjne oraz skorzystać ze wspólnej oferty dwóch liderów branży informatycznej. Obie firmy poinformowały również o zamiarze wdrożenia wspólnej globalnej strategii wprowadzania na rynek produktów uzupełniających się.

Zaawansowane usługi
Ważnym aspektem rozszerzonej globalnej współpracy jest zapewnienie klientom i partnerom obydwu firm dostępu do ich najlepszych specjalistów w dziedzinie pamięci masowej i konsultantów w dziedzinie usług profesjonalnych. Firmy poinformowały również o zamiarze opracowania wspólnej oferty zaawansowanych usług obejmującej konsultacje, usługi profesjonalne, usługi zarządzanej pamięci masowej oraz usługi serwisowe. W świadczeniu tych usług będą uczestniczyć certyfikowani specjaliści w dziedzinie pamięci masowej z NetApp i Fujitsu. Zostaną także wykorzystane globalne możliwości świadczenia usług do dynamicznych infrastruktur.

Partnerzy potwierdzili także pełną integrację systemów NetApp z serii V z systemami pamięci masowej Fujitsu ETERNUS. To wspólne rozwiązanie zapewni klientom korzyści w postaci łatwiejszego zarządzania oraz większej efektywności i funkcjonalności, jakich nie gwarantują żadne inne produkty dostępne obecnie na rynku. Daje ono klientom ochronę dotychczasowych inwestycji bez żadnych zakłóceń w działaniach operacyjnych. Pierwsze wdrożenie wydajnego systemu Fujitsu ETERNUS DX400 w pełni zintegrowanego z najlepszymi w branży produktami NetApp z serii V, w ramach części umowy outsourcingu obejmującej cały pakiet usług informatycznych, zapewniło klientowi z sektora publicznego wymierne korzyści.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum