Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu i NetApp poszerzają współpracę

Fujitsu NetAppFirmy Fujitsu i NetApp poinformowały o zamiarze poszerzenia swojej globalnej współpracy w celu dostarczania ściślej zintegrowanych i zautomatyzowanych systemów pamięci masowej i zarządzania danymi.

 


Obie firmy zamierzają dzielić się swoją wiedzą i wspólnie opracowywać zintegrowane produkty i usługi, zwłaszcza w obszarach wirtualizacji, zarządzania pamięcią masową i danymi oraz usług i rozwiązań pamięci masowej. Ta rozszerzona współpraca umożliwi klientom efektywniejsze wykorzystywanie dynamicznych infrastruktur.

„Potrzeba standaryzacji, wirtualizacji i zwiększenia efektywności skłania klientów do szybkiego wprowadzania zmian w metodach projektowania centrów przetwarzania danych i zarządzania nimi. W związku z tym coraz częściej zwracają się oni do najlepszych dostawców infrastruktury i usług” - powiedział Roger Cox, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner Inc. 

Firmy Fujitsu i NetApp dysponują dużym doświadczeniem w dostarczaniu klientom najlepszych produktów i rozwiązań. Mają także wspólną wizję centrum przetwarzania danych przyszłości. Dzisiejsza informacja ma na celu zwrócenie uwagi na synergię, jakiej klienci mogą oczekiwać od partnerów przy wspólnym opracowywaniu i integrowaniu produktów oraz wprowadzaniu ich na rynek.

„Wprowadzenie rok temu dynamicznych infrastruktur było kamieniem milowym w rozwoju globalnej oferty rozwiązań informatycznych Fujitsu” - powiedział Kai Flore, prezes i dyrektor generalny firmy Fujitsu Technology Solutions. „Osiągnięcia NetApp w dziedzinie unifikacji pamięci masowej idealnie harmonizują z naszymi wysokiej jakości, wydajnymi i niezawodnymi rozwiązaniami ETERNUS SAN i oprogramowaniem pamięci masowej, co pozwala przygotować wspólną, kompleksową ofertę systemów pamięci masowej, które spełnią wszelkie wymagania klientów”.

„Działy informatyczne poszukują sposobów na obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności pracy centrów przetwarzania danych, co sprawia, że klienci zmieniają swoje preferencje zakupów i zwracają się do dostawców o podejściu bardziej całościowym i opartym na współpracy. Jesteśmy przekonani, że ta rozszerzona współpraca zapewni klientom korzyści w postaci lepiej zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań do zarządzania danymi dostarczanych przez partnerów, którzy są liderami branży” - powiedział Tom Georgens, prezes i dyrektor generalny NetApp.

Większa wydajność pracy
Aktualnie obie firmy współpracują przy integracji oprogramowania NetApp do zarządzania pamięcią masową z kompleksowym systemem Fujitsu do zarządzania zasobami. System ten dynamicznie organizuje serwery, sieć, pamięć masową oraz oprogramowanie i tworzy logiczne platformy systemowe umożliwiające uruchamianie aplikacji na życzenie. Ułatwia on także administrowanie środowiskiem centrum przetwarzania danych, umożliwia zarządzanie całą infrastrukturą z jednej konsoli oraz jest łatwy w obsłudze, co zwiększa wydajność pracy.

Integracja najlepszych technologii
Dzięki połączeniu najlepszych produktów i rozwiązań obu partnerów klienci mogą zmniejszyć wydatki kapitałowe, wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie operacyjne oraz skorzystać ze wspólnej oferty dwóch liderów branży informatycznej. Obie firmy poinformowały również o zamiarze wdrożenia wspólnej globalnej strategii wprowadzania na rynek produktów uzupełniających się.

Zaawansowane usługi
Ważnym aspektem rozszerzonej globalnej współpracy jest zapewnienie klientom i partnerom obydwu firm dostępu do ich najlepszych specjalistów w dziedzinie pamięci masowej i konsultantów w dziedzinie usług profesjonalnych. Firmy poinformowały również o zamiarze opracowania wspólnej oferty zaawansowanych usług obejmującej konsultacje, usługi profesjonalne, usługi zarządzanej pamięci masowej oraz usługi serwisowe. W świadczeniu tych usług będą uczestniczyć certyfikowani specjaliści w dziedzinie pamięci masowej z NetApp i Fujitsu. Zostaną także wykorzystane globalne możliwości świadczenia usług do dynamicznych infrastruktur.

Partnerzy potwierdzili także pełną integrację systemów NetApp z serii V z systemami pamięci masowej Fujitsu ETERNUS. To wspólne rozwiązanie zapewni klientom korzyści w postaci łatwiejszego zarządzania oraz większej efektywności i funkcjonalności, jakich nie gwarantują żadne inne produkty dostępne obecnie na rynku. Daje ono klientom ochronę dotychczasowych inwestycji bez żadnych zakłóceń w działaniach operacyjnych. Pierwsze wdrożenie wydajnego systemu Fujitsu ETERNUS DX400 w pełni zintegrowanego z najlepszymi w branży produktami NetApp z serii V, w ramach części umowy outsourcingu obejmującej cały pakiet usług informatycznych, zapewniło klientowi z sektora publicznego wymierne korzyści.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum