Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu i NetApp poszerzają współpracę

Fujitsu NetAppFirmy Fujitsu i NetApp poinformowały o zamiarze poszerzenia swojej globalnej współpracy w celu dostarczania ściślej zintegrowanych i zautomatyzowanych systemów pamięci masowej i zarządzania danymi.

 


Obie firmy zamierzają dzielić się swoją wiedzą i wspólnie opracowywać zintegrowane produkty i usługi, zwłaszcza w obszarach wirtualizacji, zarządzania pamięcią masową i danymi oraz usług i rozwiązań pamięci masowej. Ta rozszerzona współpraca umożliwi klientom efektywniejsze wykorzystywanie dynamicznych infrastruktur.

„Potrzeba standaryzacji, wirtualizacji i zwiększenia efektywności skłania klientów do szybkiego wprowadzania zmian w metodach projektowania centrów przetwarzania danych i zarządzania nimi. W związku z tym coraz częściej zwracają się oni do najlepszych dostawców infrastruktury i usług” - powiedział Roger Cox, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner Inc. 

Firmy Fujitsu i NetApp dysponują dużym doświadczeniem w dostarczaniu klientom najlepszych produktów i rozwiązań. Mają także wspólną wizję centrum przetwarzania danych przyszłości. Dzisiejsza informacja ma na celu zwrócenie uwagi na synergię, jakiej klienci mogą oczekiwać od partnerów przy wspólnym opracowywaniu i integrowaniu produktów oraz wprowadzaniu ich na rynek.

„Wprowadzenie rok temu dynamicznych infrastruktur było kamieniem milowym w rozwoju globalnej oferty rozwiązań informatycznych Fujitsu” - powiedział Kai Flore, prezes i dyrektor generalny firmy Fujitsu Technology Solutions. „Osiągnięcia NetApp w dziedzinie unifikacji pamięci masowej idealnie harmonizują z naszymi wysokiej jakości, wydajnymi i niezawodnymi rozwiązaniami ETERNUS SAN i oprogramowaniem pamięci masowej, co pozwala przygotować wspólną, kompleksową ofertę systemów pamięci masowej, które spełnią wszelkie wymagania klientów”.

„Działy informatyczne poszukują sposobów na obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności pracy centrów przetwarzania danych, co sprawia, że klienci zmieniają swoje preferencje zakupów i zwracają się do dostawców o podejściu bardziej całościowym i opartym na współpracy. Jesteśmy przekonani, że ta rozszerzona współpraca zapewni klientom korzyści w postaci lepiej zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań do zarządzania danymi dostarczanych przez partnerów, którzy są liderami branży” - powiedział Tom Georgens, prezes i dyrektor generalny NetApp.

Większa wydajność pracy
Aktualnie obie firmy współpracują przy integracji oprogramowania NetApp do zarządzania pamięcią masową z kompleksowym systemem Fujitsu do zarządzania zasobami. System ten dynamicznie organizuje serwery, sieć, pamięć masową oraz oprogramowanie i tworzy logiczne platformy systemowe umożliwiające uruchamianie aplikacji na życzenie. Ułatwia on także administrowanie środowiskiem centrum przetwarzania danych, umożliwia zarządzanie całą infrastrukturą z jednej konsoli oraz jest łatwy w obsłudze, co zwiększa wydajność pracy.

Integracja najlepszych technologii
Dzięki połączeniu najlepszych produktów i rozwiązań obu partnerów klienci mogą zmniejszyć wydatki kapitałowe, wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie operacyjne oraz skorzystać ze wspólnej oferty dwóch liderów branży informatycznej. Obie firmy poinformowały również o zamiarze wdrożenia wspólnej globalnej strategii wprowadzania na rynek produktów uzupełniających się.

Zaawansowane usługi
Ważnym aspektem rozszerzonej globalnej współpracy jest zapewnienie klientom i partnerom obydwu firm dostępu do ich najlepszych specjalistów w dziedzinie pamięci masowej i konsultantów w dziedzinie usług profesjonalnych. Firmy poinformowały również o zamiarze opracowania wspólnej oferty zaawansowanych usług obejmującej konsultacje, usługi profesjonalne, usługi zarządzanej pamięci masowej oraz usługi serwisowe. W świadczeniu tych usług będą uczestniczyć certyfikowani specjaliści w dziedzinie pamięci masowej z NetApp i Fujitsu. Zostaną także wykorzystane globalne możliwości świadczenia usług do dynamicznych infrastruktur.

Partnerzy potwierdzili także pełną integrację systemów NetApp z serii V z systemami pamięci masowej Fujitsu ETERNUS. To wspólne rozwiązanie zapewni klientom korzyści w postaci łatwiejszego zarządzania oraz większej efektywności i funkcjonalności, jakich nie gwarantują żadne inne produkty dostępne obecnie na rynku. Daje ono klientom ochronę dotychczasowych inwestycji bez żadnych zakłóceń w działaniach operacyjnych. Pierwsze wdrożenie wydajnego systemu Fujitsu ETERNUS DX400 w pełni zintegrowanego z najlepszymi w branży produktami NetApp z serii V, w ramach części umowy outsourcingu obejmującej cały pakiet usług informatycznych, zapewniło klientowi z sektora publicznego wymierne korzyści.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum