Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Koalicja Cisco, EMC i VMware

Cisco VMware EMCFirmy Cisco, EMC i VMware poinformowały o nawiązaniu współpracy poprzez zawiązanie koalicji Virtual Computing Environment. Jej celem jest ułatwienie przedsiębiorstwom wirtualizacji centrów danych i migracji do prywatnych chmur obliczeniowych.

 


Wspólne działania firm mają usprawnić infrastrukturę zwiększając jej elastyczność, zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, ułatwić wirtualizację i przejście na architekturę typu cloud computing do prywatnych chmur. 

Firmy Cisco, EMC i VMware już od roku pracują nad koncepcją prywatnych chmur obliczeniowych (private cloud computing). Prywatna chmura obliczeniowa, to wirtualna infrastruktura informatyczna, która należy do konkretnej firmy i jest przez nią w pełni kontrolowana. Firma może zarządzać tą infrastrukturą samodzielnie lub może zlecić to zadanie firmie zewnątrznej. Infrastruktura prywatnej chmury może być zlokalizowana zarówno na terenie przedsiębiorstwa dla którego jest przeznaczona, poza firmą, np. u operatora lub usługodawcy — lub może stanowić połączenie obu tych modeli. Prywatna infrastruktura typu cloud łączy funkcje kontrolne i zabezpieczenia stosowane we współczesnych centrach przetwarzania danych z elastycznością, niezbędną do wprowadzania innowacji przy znacznym obniżeniu kosztów

Koalicja Virtual Computing Environment oferuje przedsiębiorstwom każdej wielkości możliwość szybszego wdrażania zmian w centrum przetwarzania danych, co wpływa na zmniejszenie zarówno nakładów kapitałowych, jak i operacyjnych. Dzięki temu przedsiębiorstwa nie muszą już dokonywać wyboru pomiędzy wdrożeniem najlepszych technologii w każdym obszarze, a korzyściami wynikającymi z instalacji infrastruktury jednego dostawcy.

„Zawiązanie sojuszu to odpowiedź na największe wyzwania, jakie stoją przed klientami w dziedzinie centrów przetwarzania danych” - powiedział John Chambers, prezes Cisco. „Ten sojusz, to coś więcej niż tylko połączenie technologii i współpraca. To zupełnie nowe, niespotykane dotąd podejście do centrów przetwarzania danych, które zwiększa stopień wykorzystania zasobów i bezpieczeństwo informacji, przy równoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Jednocześnie obniża całkowity koszt posiadania — nie poprzez gotowe rozwiązanie, ale poprzez oparte na sieci podejście do architektury, które pozwala zoptymalizować wykorzystanie wirtualnych zasobów”.

Jak wynika z szacunków analityków firmy McKinsey & Company, wydatki na infrastrukturę i usługi związane z centrum przetwarzania danych, na całym świecie rocznie przekraczają sumę 350 mld USD. Połowa tej, kwoty to nakłady kapitałowe (przeznaczane na zakup produktów). Reszta - to koszty operacyjne - usługi i wynagrodzenia za ich wykonanie. Konserwacja infrastruktury pochłania 70% kosztów utrzymania centrów przetwarzania danych. W związku z tym przedsiębiorstwom pozostaje tylko 30% budżetów na wdrożenia nowych technologii i aplikacji, mogących zapewnić im przewagę konkurencyjną. Szacuje się też, że do 2015 r. rynek na wirtualizację centrów przetwarzania danych i technologię prywatnych chmur obliczeniowych wyniesie ok. 85 mld USD - czyli 20% rynku.

Wprowadzając pakiety Vblock Infrastructure Packages, koalicja Virtual Computing Environment zapewnia klientom znacznie lepszą metodę usprawniania i optymalizacji strategii informatycznych w oparciu o prywatną infrastrukturę typu cloud. Nowe systemy, to rozwiązania w pełni przetestowane, zintegrowane, sprawdzone i gotowe do wdrożenia. Łączą najlepsze w swojej klasie technologie wirtualizacji, budowy sieci, przetwarzania, pamięci masowej, zabezpieczeń i zarządzania oferowane przez Cisco, EMC i VMware. A równocześnie zapewniają korzyści takie, jak przy wyborze infrastruktury jednego dostawcy.

Sojusz buduje też światową społeczność złożoną z integratorów systemów, operatorów telekomunikacyjnych, partnerów i niezależnych dostawców oprogramowania. Udziałowcy sojuszu stworzyli też jednolity system obsługi przedsprzedażnej oraz wspólną ofertę usług profesjonalnych i pomocy technicznej, aby ułatwić klientom korzystanie z przygotowanych pakietów.

„Firmy Cisco, EMC i VMware nawiązały bezprecedensową współpracę, aby pomóc wspólnym klientom” - powiedział Joseph Tucci, prezes i dyrektor generalny EMC. „Aby uzyskać przewagę konkurencyjną, klienci muszą przesunąć większą część budżetów swoich działów informatycznych na rozwój i szybkie wdrażanie nowych technologii.  Wielu z nich zdaje sobie sprawę z olbrzymiego potencjału prywatnych infrastruktur typu cloud. Dzięki wspólnym ścieżkom rozwoju i długoterminowej współpracy sojusz Virtual Computing Environment gwarantuje prawdziwą odpowiedzialność dostawcy systemu oraz najlepsze technologie, do których przyzwyczaili się nasi klienci”.

Zadaniem sojuszu Virtual Computing Environment jest umożliwienie kompleksowej współpracy z klientem poprzez inwestycje, które w jednym miejscu obejmują wyspecjalizowaną obsługę przedsprzedażną, usługi profesjonalne i pomoc techniczną.

Sojusz Virtual Computing Environment dysponuje siecią partnerów obejmującą różnego typu przedsiębiorstwa - od integratorów systemów i dystrybutorów typu VAR, po operatorów telekomunikacyjnych i niezależnych dostawców oprogramowania. Na początku współpraca obejmie sześciu integratorów systemów: Accenture, Capgemini, CSC, Lockheed Martin, Tata Consulting Services oraz Wipro.

„Klienci coraz częściej korzystają z wirtualizacji, aby w znacznym stopniu zwiększyć wydajność i elastyczność istniejących systemów informatycznych. Zawiązanie sojuszu otwiera nowe perspektywy istotne dla każdej firmy, która chciałaby wykorzystać środowiska typu cloud w sposób bardziej pragmatyczny i bez zakłócania pracy istniejących systemów” - powiedział Paul Maritz, prezes i dyrektor generalny firmy VMware.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum