Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Altaro VM Backup v6.5 z superszybkimi kopiami przyrostowymi

Altaro VMBackupAltaro, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, zaktualizował - Altaro VM Backup - swoje flagowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowa wersja rozwiązania oznaczona numerem 6.5, dzięki wsparciu dla funkcjonalności Change Block Tracking (CBT) pozwala na 33-krotne przyspieszenie tworzenia przyrostowych kopii zapasowych.


CBT zmniejsza czas tworzenia kopii zapasowych znacznie eliminując konieczność skanowania w poszukiwaniu zmian przed tworzeniem każdej kopii zapasowej. Skanowanie w poszukiwaniu zmian bez wsparcia funkcjonalności CBT zajmuje większą część trwania przyrostowego backupu. Dzięki wyeliminowaniu konieczności czasochłonnego skanowania w poszukiwaniu zmian, kopie zapasowe mogą być zakończone do 33 razy szybciej.

"Po zainstalowaniu aktualizacji przed kilkoma dniami zauważyliśmy ogromną różnicę. Kopie zapasowe, które wcześniej zajmowały 12 do 13 godzin zostały ukończone w 25 minut!" - powiedział Jeff Genovese z MAB Community.

CBT wprowadza przyspieszenie tworzenia kopii zapasowych w środowiskach Hyper-V, gdyż klienci Altaro z infrastrukturą VMware już wcześniej mieli dostęp do tej funkcjonalności.

Altaro VM Backup oferuje wsparcie dla szyfrowania kopii zapasowych za pomocą algorytmu AES, oraz wsparcie dla takich technologii jak Exchange Server and SQL Server i maszyn wirtualnych z systemem Linux.

Ponadto, rozwiązanie Altaro oferuje również możliwość automatycznego przesyłania raportów o błędach do działu wsparcia Altaro, jak również rozszerzono konsolę administracyjną o okienko czatu z działem wsparcia, co ma znacząco usprawnić i skrócić czas rozwiązania ewentualnych problemów.

Altaro Hyper-V Backup dostępny jest w edycji darmowej (Free Edition) z ograniczoną funkcjonalnością oraz w płatnych edycjach komercyjnych (Standard i Unlimited), których ceny rozpoczynają się od 325 EUR / Host.

Więcej informacji na temat rozwiązania znajdziesz na stronie producenta.

Czytaj również:
-> Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
-> Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - konfiguracja kopii zapasowej (cz. 2)