Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Altaro VM Backup v6.5 z superszybkimi kopiami przyrostowymi

Altaro VMBackupAltaro, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, zaktualizował - Altaro VM Backup - swoje flagowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowa wersja rozwiązania oznaczona numerem 6.5, dzięki wsparciu dla funkcjonalności Change Block Tracking (CBT) pozwala na 33-krotne przyspieszenie tworzenia przyrostowych kopii zapasowych.


CBT zmniejsza czas tworzenia kopii zapasowych znacznie eliminując konieczność skanowania w poszukiwaniu zmian przed tworzeniem każdej kopii zapasowej. Skanowanie w poszukiwaniu zmian bez wsparcia funkcjonalności CBT zajmuje większą część trwania przyrostowego backupu. Dzięki wyeliminowaniu konieczności czasochłonnego skanowania w poszukiwaniu zmian, kopie zapasowe mogą być zakończone do 33 razy szybciej.

"Po zainstalowaniu aktualizacji przed kilkoma dniami zauważyliśmy ogromną różnicę. Kopie zapasowe, które wcześniej zajmowały 12 do 13 godzin zostały ukończone w 25 minut!" - powiedział Jeff Genovese z MAB Community.

CBT wprowadza przyspieszenie tworzenia kopii zapasowych w środowiskach Hyper-V, gdyż klienci Altaro z infrastrukturą VMware już wcześniej mieli dostęp do tej funkcjonalności.

Altaro VM Backup oferuje wsparcie dla szyfrowania kopii zapasowych za pomocą algorytmu AES, oraz wsparcie dla takich technologii jak Exchange Server and SQL Server i maszyn wirtualnych z systemem Linux.

Ponadto, rozwiązanie Altaro oferuje również możliwość automatycznego przesyłania raportów o błędach do działu wsparcia Altaro, jak również rozszerzono konsolę administracyjną o okienko czatu z działem wsparcia, co ma znacząco usprawnić i skrócić czas rozwiązania ewentualnych problemów.

Altaro Hyper-V Backup dostępny jest w edycji darmowej (Free Edition) z ograniczoną funkcjonalnością oraz w płatnych edycjach komercyjnych (Standard i Unlimited), których ceny rozpoczynają się od 325 EUR / Host.

Więcej informacji na temat rozwiązania znajdziesz na stronie producenta.

Czytaj również:
-> Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
-> Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - konfiguracja kopii zapasowej (cz. 2)

Logowanie i rejestracja