Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed wprowadza rozwiązanie SD-WAN bazujące na chmurze

Cloud SD-WANRiverbed Technology wykonała ważny krok w kierunku zrewolucjonizowania sieci, wprowadzając rozwiązanie SD-WAN (programowo definiowana sieć WAN). SteelCentral oferuje całkowicie nowy sposób postrzegania sieci i infrastruktury w świecie o rosnącej roli technologii chmurowych. Wykorzystując wieloletnie doświadczenia z monitoringu sieci i aplikacji Riverbed dostarcza w pełni konfigurowalną platformę sieciowa dostosowaną do warunków oprogramowania, które z niej korzysta.


Pełna elastyczność, skalowalność oraz gotowość na biznesowe wyzwania przy zachowaniu wysokiej wydajności, to realne cechy których oczekują klienci. A jeśli dodać że integracja z rozwiązaniami dostawców chmurowych AWS czy też Microsoft Azure to kwestia paru minut wówczas pełna hybrydowość jest nie tylko realna ale i prosta.

Jeśli spojrzymy na rozwiązanie z perspektywy platformy sprzętowej to mamy do zastosowania pełen wachlarz urządzeń: bramki WAN, przełączniki LAN oraz punkty dostępowe Wi-Fi i choć służą one do innych zastosować w sieci to z perspektywy konfiguracji i integracji tworzą kompletna ofertę sprzętową zarządzaną centralnie z chmurowej konsoli z przyjaznym, intuicyjnym interfejsem graficznym. Taka oferta pozwala uprościć i przyspieszyć procesy instalacji, implementacji a także codziennej rekonfiguracji w rozległej, wielooddziałowej organizacji. Proste w zarządzaniu, łatwe w modernizacji ustawień czy polityk a przy pomocy centralnego interfejsu graficznego pozwaljące organizacjom płynnie dostosowywać się do wymogów świata cyfrowej transformacji.
 
"Rynek przechodzi przez jedną z największych transformacji w historii. Firmy coraz częściej sięgają po usługi cyfrowe, chmury i sieci hybrydowe. Niestety dotychczasowe podejście do sieci oparte o urządzenia do routingu, które są: mało elastyczne, podatne na awarie i trudne w zarządzaniu nie zmieniło się od ponad 20 lat. Wierzymy, że SteelConnect ma potencjał odmienić ten rynek i zmienić definicję sieci wielooddziałowej jaka znamy dziś" - powiedział Jerry M. Kennelly, prezes i dyrektor generalny Riverbed.

Analizy branżowe popierają tą teorię oraz wskazują ogromne zapotrzebowania na unowocześnienie podejście do sieci. Gartner przewiduje wzrost wykorzystania rozwiązań SD-WAN wśród przedsiębiorstw z obecnego poziomu (nieprzekraczającego 1%) do 30% do końca 2019 r. Firma IDC przewiduje, że wartość światowego rynku SD-WAN wzrośnie z wartości poniżej 225 mln USD w 2015 r do ponad 6 miliardów USD w 2020 r .

"Obserwujemy ogromne zainteresowanie technologią SD-WAN, podsycane zapewne złożonością chmur hybrydowych i połączeń miedzy nimi a także wynikającym z tego stopniem komplikacji sieciowych i kłopotów z ich zarządzaniem. Klienci oczekują przede wszystkim efektywnej infrastruktury i elastycznej platformy, która pomoże im uruchamiać - nowe aplikacje i usługi potrzebne w ich konkretnym biznesie. Riverbed ma świetną pozycję na kształtującym się rynku SD-WAN i dużą szansę na rynku sieci w dużych przedsiębiorstwach dzięki przełomowej ofercie SteelConnect" - podkreśla Brad Casemore, dyrektor ds. badań w IDC.

Prawdziwa programowo definiowana sieć
Rozwiązanie SteelConnect zostało stworzone, aby sprostać dzisiejszym wyzwaniom związanym z szybkim, sprawnym i bezpiecznym dostarczaniem aplikacji w sieciach hybrydowych. Za pomocą jednego kliknięcia można uruchomić połączenie do popularnych środowisk chmurowych poprzez utworzenie bezpiecznej bramy WAN w chmurze, a tym samym płynnie dodać wirtualny komponent o spójnej konfiguracji oraz wymaganiach technicznych zalecanych całej infrastruktury sieciowej przedsiębiorstwa.

Głównymi zaletami systemu są:
• Ujednolicenie łączności i zarządzania: SteelConnect umożliwia dostęp poprzez programowo i aplikacyjnie definiowanej warstwy łączności, obejmującej WAN, zdalne firmowe sieci LAN i infrastrukturę sieci w chmurze przez wykorzystanie fizycznych i wirtualnych bram WAN, zdalnych przełącznikach LAN oraz punktów dostępu Wi-Fi.
• Orkiestracja dopasowana do indywidualnych potrzeb firmy: SteelConnect umożliwia organizację i zarządzanie siecią w oparciu o parametry polityki dopasowane do priorytetów biznesowych firmy tj. aplikacje, użytkownicy, lokalizacja, SLA wydajności i wymagania bezpieczeństwa.
• Zarządzanie jak w chmurze: Konsola SteelConnect to intuicyjny, graficzny interfejs umożliwiający sprawną obsługę ruchu w sieci. Operatorzy mogą zaprojektować każdy obszar sieci rozproszonych przed fizycznym wdrożeniem sprzętu.
• Obsługa typu zero-touch umożliwia natychmiastowe wdrożenie urządzeń fizycznych do sieci bez konieczność wykonania prekonfiguracji na urządzeniu - urządzenie samo odnajduje konsole a następnie konfiguruje się według szablonu zdefiniowanego w konsoli.
• Przekrojowy i dokładny wgląd w sieć: SteelConnect zapewnia całkowitą widoczność wszystkich użytkowników i urządzeń połączonych z siecią a tym samym płynnie uzupełnia informacje pozyskiwane z rozwiązań NPM oraz APM będące częścią Riverbed SteelCentralTM.

Rozwiązanie SteelConnect zawiera:
• Konsola SteelConnect: Scentralizowany i wielopoziomowy portal, dostarczający intuicyjny i uproszczony system zarządzania ruchem zarówno w sieci w rozproszonych jak i środowiskach hybrydowych.
• Brama SteelConnect: zestaw fizycznych i wirtualnych bramek WAN, dających dostęp do ujednoliconej łączności (typu punkt-punkt i full-mesh), możliwość wymuszenia globalnych zasad bezpieczeństwa i komunikacji  w środowiskach lokalnych i chmurowych, obsługi typu zero-touch, automatycznego zarządzanie VPN, next-generation firewall oraz możliwości ochrony przed zagrożeniami.
• Przełączniki SteelConnect i punkty dostępu SteelConnect: Linia zdalnie zarządzanych przełączników sieci LAN i punktów dostępowych Wi-Fi: wsparcie obsługi typu zero-touch, automatyczne i  globalne wymuszanie zasad punktów dostępowych oraz całkowita widoczność podłączonych użytkowników i urządzeń.

Źródło: Riverbed