Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed wprowadza rozwiązanie SD-WAN bazujące na chmurze

Cloud SD-WANRiverbed Technology wykonała ważny krok w kierunku zrewolucjonizowania sieci, wprowadzając rozwiązanie SD-WAN (programowo definiowana sieć WAN). SteelCentral oferuje całkowicie nowy sposób postrzegania sieci i infrastruktury w świecie o rosnącej roli technologii chmurowych. Wykorzystując wieloletnie doświadczenia z monitoringu sieci i aplikacji Riverbed dostarcza w pełni konfigurowalną platformę sieciowa dostosowaną do warunków oprogramowania, które z niej korzysta.


Pełna elastyczność, skalowalność oraz gotowość na biznesowe wyzwania przy zachowaniu wysokiej wydajności, to realne cechy których oczekują klienci. A jeśli dodać że integracja z rozwiązaniami dostawców chmurowych AWS czy też Microsoft Azure to kwestia paru minut wówczas pełna hybrydowość jest nie tylko realna ale i prosta.

Jeśli spojrzymy na rozwiązanie z perspektywy platformy sprzętowej to mamy do zastosowania pełen wachlarz urządzeń: bramki WAN, przełączniki LAN oraz punkty dostępowe Wi-Fi i choć służą one do innych zastosować w sieci to z perspektywy konfiguracji i integracji tworzą kompletna ofertę sprzętową zarządzaną centralnie z chmurowej konsoli z przyjaznym, intuicyjnym interfejsem graficznym. Taka oferta pozwala uprościć i przyspieszyć procesy instalacji, implementacji a także codziennej rekonfiguracji w rozległej, wielooddziałowej organizacji. Proste w zarządzaniu, łatwe w modernizacji ustawień czy polityk a przy pomocy centralnego interfejsu graficznego pozwaljące organizacjom płynnie dostosowywać się do wymogów świata cyfrowej transformacji.
 
"Rynek przechodzi przez jedną z największych transformacji w historii. Firmy coraz częściej sięgają po usługi cyfrowe, chmury i sieci hybrydowe. Niestety dotychczasowe podejście do sieci oparte o urządzenia do routingu, które są: mało elastyczne, podatne na awarie i trudne w zarządzaniu nie zmieniło się od ponad 20 lat. Wierzymy, że SteelConnect ma potencjał odmienić ten rynek i zmienić definicję sieci wielooddziałowej jaka znamy dziś" - powiedział Jerry M. Kennelly, prezes i dyrektor generalny Riverbed.

Analizy branżowe popierają tą teorię oraz wskazują ogromne zapotrzebowania na unowocześnienie podejście do sieci. Gartner przewiduje wzrost wykorzystania rozwiązań SD-WAN wśród przedsiębiorstw z obecnego poziomu (nieprzekraczającego 1%) do 30% do końca 2019 r. Firma IDC przewiduje, że wartość światowego rynku SD-WAN wzrośnie z wartości poniżej 225 mln USD w 2015 r do ponad 6 miliardów USD w 2020 r .

"Obserwujemy ogromne zainteresowanie technologią SD-WAN, podsycane zapewne złożonością chmur hybrydowych i połączeń miedzy nimi a także wynikającym z tego stopniem komplikacji sieciowych i kłopotów z ich zarządzaniem. Klienci oczekują przede wszystkim efektywnej infrastruktury i elastycznej platformy, która pomoże im uruchamiać - nowe aplikacje i usługi potrzebne w ich konkretnym biznesie. Riverbed ma świetną pozycję na kształtującym się rynku SD-WAN i dużą szansę na rynku sieci w dużych przedsiębiorstwach dzięki przełomowej ofercie SteelConnect" - podkreśla Brad Casemore, dyrektor ds. badań w IDC.

Prawdziwa programowo definiowana sieć
Rozwiązanie SteelConnect zostało stworzone, aby sprostać dzisiejszym wyzwaniom związanym z szybkim, sprawnym i bezpiecznym dostarczaniem aplikacji w sieciach hybrydowych. Za pomocą jednego kliknięcia można uruchomić połączenie do popularnych środowisk chmurowych poprzez utworzenie bezpiecznej bramy WAN w chmurze, a tym samym płynnie dodać wirtualny komponent o spójnej konfiguracji oraz wymaganiach technicznych zalecanych całej infrastruktury sieciowej przedsiębiorstwa.

Głównymi zaletami systemu są:
• Ujednolicenie łączności i zarządzania: SteelConnect umożliwia dostęp poprzez programowo i aplikacyjnie definiowanej warstwy łączności, obejmującej WAN, zdalne firmowe sieci LAN i infrastrukturę sieci w chmurze przez wykorzystanie fizycznych i wirtualnych bram WAN, zdalnych przełącznikach LAN oraz punktów dostępu Wi-Fi.
• Orkiestracja dopasowana do indywidualnych potrzeb firmy: SteelConnect umożliwia organizację i zarządzanie siecią w oparciu o parametry polityki dopasowane do priorytetów biznesowych firmy tj. aplikacje, użytkownicy, lokalizacja, SLA wydajności i wymagania bezpieczeństwa.
• Zarządzanie jak w chmurze: Konsola SteelConnect to intuicyjny, graficzny interfejs umożliwiający sprawną obsługę ruchu w sieci. Operatorzy mogą zaprojektować każdy obszar sieci rozproszonych przed fizycznym wdrożeniem sprzętu.
• Obsługa typu zero-touch umożliwia natychmiastowe wdrożenie urządzeń fizycznych do sieci bez konieczność wykonania prekonfiguracji na urządzeniu - urządzenie samo odnajduje konsole a następnie konfiguruje się według szablonu zdefiniowanego w konsoli.
• Przekrojowy i dokładny wgląd w sieć: SteelConnect zapewnia całkowitą widoczność wszystkich użytkowników i urządzeń połączonych z siecią a tym samym płynnie uzupełnia informacje pozyskiwane z rozwiązań NPM oraz APM będące częścią Riverbed SteelCentralTM.

Rozwiązanie SteelConnect zawiera:
• Konsola SteelConnect: Scentralizowany i wielopoziomowy portal, dostarczający intuicyjny i uproszczony system zarządzania ruchem zarówno w sieci w rozproszonych jak i środowiskach hybrydowych.
• Brama SteelConnect: zestaw fizycznych i wirtualnych bramek WAN, dających dostęp do ujednoliconej łączności (typu punkt-punkt i full-mesh), możliwość wymuszenia globalnych zasad bezpieczeństwa i komunikacji  w środowiskach lokalnych i chmurowych, obsługi typu zero-touch, automatycznego zarządzanie VPN, next-generation firewall oraz możliwości ochrony przed zagrożeniami.
• Przełączniki SteelConnect i punkty dostępu SteelConnect: Linia zdalnie zarządzanych przełączników sieci LAN i punktów dostępowych Wi-Fi: wsparcie obsługi typu zero-touch, automatyczne i  globalne wymuszanie zasad punktów dostępowych oraz całkowita widoczność podłączonych użytkowników i urządzeń.

Źródło: Riverbed

Logowanie i rejestracja