Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Triton - nowa marka na polskim rynku

TritonNa rynek polski wchodzi czeska firma Triton, jeden ze światowych liderów w rozwoju i produkcji 19" szaf dystrybucyjnych m.in. dla centrów danych i telekomunikacji. Najnowocześniejsze urządzenia produkcyjne pozwalają firmie na efektywną produkcję wysokiej jakości szaf. Każdy z produktów marki Triton projektowany i wytwarzany jest na miejscu, przy wykorzystaniu najnowszych technologii co w połączeniu z wysokim poziomem jakości czyni markę liderem w branży.


Producent w swojej ofercie posiada szafy serwerowe (stojące, wiszące, specjalne i akcesoria), urządzenia dla centrów danych (RDA dla centrów danych, gorące/zimne alejki, podłogi podniesione i akcesoria), a także szafy dystrybucji energii.

Jakość produktu potwierdza proces technologiczny:
● Części do maszyn produkujących 19" obudowy oraz akcesoria są przygotowywane przez światowej sławy firmy produkujące maszyny - Trumpf oraz Euromac.
● Półprodukty malowane są proszkowo - jest to odpowiedni system nanoszenia farby. Farba proszkowa używana jest do stworzenia mocnej oraz wytrzymałej powierzchni odpornej na mechaniczne oraz chemiczne uszkodzenia.
● Powierzchnie metalowe są wcześniej przygotowywane, poprzez czyszczenie chemiczne, do nałożenia odpowiedniej warstwy farby.
● Przed malowaniem nie są używane żadne rozpuszczalniki, sama farba natomiast nakładana jest w komorze elektrostatycznej. Można zamówić swój własny kolor, firma oferuje szeroką paletę barw w każdym odcieniu.
● Farby nie zawierają  metali ciężkich i chromu.
● Produkty tworzone są z materiałów nadających się do recyklingu.
● Proces malowania produktów opiera się o własny, zamknięty obieg powietrza, zmniejszający marnowanie energii.
●  Wszelkie odpady pochodzące z linii produkcyjnej są dokładnie sortowane oraz poddawane procesowi recyklingu.

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1993 roku. Obecna siedziba znajduje się w czeskiej miejscowości Starý Mateřov. Triton zatrudnia ponad 180 pracowników w nowym zakładzie produkcyjnym o powierzchni 14000 mkw.