Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dell - nowości dla sieci kampusowej i centrum danych

DellDell wprowadził udoskonalenia do środowisk kampusowych i data center, w tym nowe rozwiązania zarządzane w chmurze, oparte na technologiach firm Dell oraz Aerohive. Oprócz tego potentat technologiczny znacznie udoskonalił system Operating System 10 i platformy serwerów typu rack dla centrów przetwarzania danych.


Rozszerzenie oferty Dell One Network - nowe środowisko przewodowej i bezprzewodowej sieci kampusowej z zarządzaniem w chmurze, oparte na technologii Aerohive.
Realizując swoją wizję One Network Campus, firma Dell we współpracy z Aerohive stworzyła nowe rozwiązania zarządzania chmurowego za pomocą bezprzewodowej i przewodowej sieci. Ponadto Dell Networking zintegrował przełączniki N-Series i punkty dostępowe Aerohive, tworząc Aerohive HiveManager NG - rozwiązanie nowej generacji do zarządzania w chmurze. Wspomniana technologia wyznacza nowy standard konwergencji sieci przewodowych i bezprzewodowych, ponieważ udostępnia funkcje zarządzania klasy korporacyjnej, zarówno w chmurze publicznej, jak i prywatnej.

HiveManager NG jest wyposażony w dostosowywalny interfejs ukierunkowany na użytkownika i udostępnia informacje - ogólne lub szczegółowe - o wszystkich aspektach urządzeń sieciowych Dell i Aerohive, włącznie z aplikacjami, użytkownikami, statusami portów przełącznika oraz zarządzaniem politykami. Dell rozszerzył także swoją cenioną w branży ofertę wsparcia technicznego ProSupport. Udostępnienie użytkownikom jednego punktu kontaktowego do wszelkich spraw związanych ze wsparciem dla zunifikowanej sieci, pozwoliło na uproszczenie zarządzania konwergentną siecią przewodową oraz bezprzewodową. Dzięki technologii SupportAssist oferta ProSupport zapewnia automatyczne prewencyjne i predykcyjne wsparcie techniczne, co z kolei pozwala na zapobieganie problemom i ich rozwiązywanie. Aerohive i Dell dokonały postępu dostarczając prawdziwie jednolite rozwiązanie.

"Główne tendencje, takie jak chmura i programowalna sieć komputerowa (SDN), tworzą dynamicznie zmieniający się krajobraz IT, zarówno w sieciach kampusowych jak i w centrach przetwarzania danych. Nowe rozwiązania sieciowe firmy Dell pozwalają naszym klientom poprowadzić te zmiany przy pomocy gotowych na wyzwania przyszłości systemów, otwartej technologii i ogromnej efektywności" - powiedział Tom Burns, wiceprezes i dyrektor generalny Dell Networking and Enterprise Infrastructure.

"Osiągnięcia te stanowią przykłady realizacji wspólnego celu Dell i Aerohive w zakresie zarządzania systemami informatycznymi w chmurze, jakim jest usprawnienie eksploatacji, konfigurowania, monitorowania i diagnozowania wszystkich elementów sieci klienta. Jesteśmy przekonani, że zarządzanie w chmurze pozwoli naszym klientom przekształcić sposób obsługi ich klientów" - powiedział David Flynn, dyrektor generalny Aerohive Networks. "Jesteśmy dumni z tego, że używane przez naszych klientów funkcje klasy korporacyjnej umożliwiające zarządzanie w chmurze zostały rozszerzone o zarządzanie punktami dostępowymi do przełączników Dell. HiveManager NG wyznacza nowy standard budowania sieci i zarządzania nimi."

Nowe serwery stelażowe dla centrum przetwarzania danych
Firma Dell poinformowała także o wprowadzeniu nowych serwerów typu rack zoptymalizowanych z myślą o przyśpieszeniu wdrażania sieci 10 Gb/s z wykorzystaniem najnowszych funkcji sprzętowych. Analitycy branżowi przewidują, że w ciągu najbliższych czterech lat nastąpi znacząca migracja do sieci 10 Gb/s, ponieważ klienci korporacyjni zaczną wycofywać z eksploatacji sieci o szybkości 1 Gb/s.

Przełączniki S4048T-ON oraz S6010-ON (dostępne od drugiej połowy maja) zostały zaprojektowane pod kątem różnych potrzeb, ale mają pewne cechy wspólne, takie jak:
• ukierunkowanie na wymagania dużych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów potrzebujących wysokiej wydajności przetwarzania danych;
• zgodność z ONIE, co oznacza, że użytkownicy chmury i Web 2.0 otrzymują do dyspozycji środowisko sieci otwartej z w pełni przetestowanymi i zweryfikowanymi systemami operacyjnymi dostarczanymi przez podmioty trzecie;
• bardziej zaawansowane funkcje obsługi VXLAN, większe tabele i rozszerzone buforowanie w porównaniu z wcześniejszymi modelami Della;

S4048T
• Dell Networking S4048T to przełącznik 10GBase-T specjalnie zaprojektowany do łączenia serwerów i pamięci masowych, zapewniający klientom ochronę inwestycji.
• Przełącznik obsługuje liczne konfiguracje wydajnych portów, ale cechuje się zwartą konstrukcją w obudowie wielkości 1RU.

S6010
• Dell Networking S6010-ON jest przeznaczony dla wymagających środowisk data center i zapewnia optymalną gęstość oraz atrakcyjny wskaźnik wydajności do ceny.
• Dell S6010-ON zapewnia wydajność dorównującą szybkości linii dzięki matrycy przełączającej bez blokowania, udoskonalonemu buforowaniu pakietów oraz ograniczeniu nadsubskrypcji (przyłączania nadmiernej liczby urządzeń do tego samego portu w celu optymalizacji jego wykorzystania).

Źródło: Dell