Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Open Source Day 2016 już za nami

Pod koniec kwietnia odbyła się IX edycja konferencji Open Source Day. Jedno z największych w Polsce i w tej części Europy spotkań poświęconych zagadnieniom otwartego oprogramowania przyciągnęło ponad 800 uczestników i niemal 3000 widzów on-line.


Open Source Day odbyło się już po raz dziewiąty. Tegoroczną edycję wspierała firma IBM, która już drugi rok z rzędu była Głównym Partnerem konferencji, a także m.in. firmy Red Hat, SUSE, EnterpriseDB, Docker, Microsoft, Puppet, Zabbix i Fujitsu.

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych wystąpień. Eksperci z czołowych firm IT opowiadali o wizji przyszłości i możliwościach, jakie niesie ze sobą otwarta technologia, a także o projektach i szansach dla biznesu. Inauguracyjny wykład wygłosił gość honorowy, Wiceminister Cyfryzacji Piotr Woźny. Poruszył on temat strategicznych działań ministerstwa oraz opowiedział o przedsięwzięciach i planach, nad którymi aktualnie pracuje (całego wystąpienia można wysłuchać na kanale YouTube OpenSourceDay Poland).

Wśród gości specjalnych znaleźli się także reprezentanci świata biznesu. Tomasz Fryc z Alior Banku przedstawił studium przypadku, opowiadając o doświadczeniach z wykorzystaniem otwartych rozwiązań w tworzeniu nowoczesnej platformy bankowej. Równie ciekawe wystąpienie miał przedstawiciel Orange Polska, Tomasz Matuła, który opowiedział jak wygląda masowe zastosowanie rozwiązań Open Source w firmie telekomunikacyjnej. W sesji głównej wystąpił także główny partner konferencji, firma IBM. Maciej Gruczyński, dyrektor sprzedaży działu IBM Server Solutions, przedstawił wizję synergii świata Open Source i korporacji.

"Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady wyłonione w drodze Call for Papers, podczas których uczestnicy dowiedzieli się, jak wyglądała migracja na otwarte rozwiązania we Włoskim Ministerstwie Obrony oraz dlaczego oprogramowanie Open Source jest lawiną, której nie da się zatrzymać i co to ma wspólnego z projektem pl.ID.
Zainteresowanie wydarzeniem dowodzi, jak wielką siłą jest społeczność Open Source. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania i jest najlepszą motywacją do pracy nad kolejną, jubileuszową edycją" - komentuje Dariusz Świąder, prezes Linux Polska. Mamy nadzieję, że wszystkim partnerom, klientom, gościom i entuzjastom otwartego oprogramowania konferencja przyniosła wiele korzyści i będzie inspiracją dla nowych projektów.

Uzupełnieniem wykładów były warsztaty techniczne, prowadzone przez firmy Linux Polska oraz Microsoft. Cieszyły się one na tyle dużym zainteresowaniem, że nie dla wszystkich wystarczyło miejsc. Organizatorzy podjęli jednak decyzję o ich powtórzeniu w innych terminach.

Uczestnicy mieli również okazję wymienić się doświadczeniem, wiedzą, nawiązać nowe relacje biznesowe oraz odbyć niezliczone ilości rozmów i dyskusji, zarówno podczas samej konferencji, jak i w mniej oficjalnej atmosferze wieczornego spotkania. Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejną - X edycję Open Source Day.