Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware prezentuje wyniki finansowe za I kw. 2016 roku

VMwareFirma VMware, światowy lider w dziedzinie wirtualizacji, technologii cloud computing i mobilności biznesowej, ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2016 roku, w którym odnotowała przychody w wysokości 1,59 miliarda dolarów, co stanowi 5% wzrost w porównaniu do pierwszego kwartału 2015 roku.


Najistotniejsze informacje:
• W pierwszym kwartale 2016 roku VMware odnotował przychód w wysokości 1,59 mld USD, co stanowi wzrost o 5 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału roku ubiegłego.
• Przychody ze sprzedaży licencji w pierwszym kwartale br. wyniosły 572 mln dolarów, co stanowi spadek o 1% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2015 roku.
• Przychody z działalności operacyjnej w pierwszym kwartale 2016 r. liczone wg zasad GAAP wyniosły 192 mln dolarów, co stanowi 12% spadek w stosunku do pierwszego kwartału 2015 r.
• Przychody z działalności operacyjnej bez zachowania zasad GAAP (Non-GAAP) w pierwszym kwartale 2016 r. wyniosły 446 mln USD, co stanowi 1% spadek w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.
• Zysk netto przy zachowaniu zasad GAAP w pierwszym kwartale wyniósł 161 mln USD lub 0,38 USD na rozwodnioną akcję i oznacza 17% spadek w porównaniu do 196 mln USD i 0,45 USD na rozwodnioną akcję w pierwszym kwartale 2015 r. Zysk netto Non-GAAP za pierwszy kwartał wyniósł 366 mln USD, czyli 0,86 dolarów na rozwodnioną akcję, w porównaniu do 369 mln USD lub 0,86 dolarów na akcję, w pierwszym kwartale 2015 roku.
• Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w pierwszym kwartale wyniosły 720 mln USD
• Środki pieniężne, ekwiwalenty środków pieniężnych i inwestycje krótkoterminowe wyniosły 8,25 mld USD: 1,07 mld USD
• Zarząd zatwierdził, że firma wykupi do 31 grudnia 2016 r. na wolnym rynku akcje o łącznej wartości 1,2 mld dolarów.

"Pierwszy kwartał to dobry początek 2016. Poczyniliśmy znaczne postępy w realizacji naszego strategicznego celu jakim jest przyspieszenie tempa wzrostu dla naszej nowej oferty biznesowej oraz rozwiązań chmurowych. Dostrzegamy wzrost w obrębie całej naszej oferty produktów, w tym NSX, Virtual SAN i rozwiązań dla użytkowników końcowych" - powiedział Pat Gelsinger, prezes VMware.

Najważniejsze wydarzenia i komunikaty w minionym kwartale:
• W lutym, w ramach strategii mającej na celu pomoc klientom w rozszerzeniu ich chmury prywatnej do chmury publicznej, VMware rozszerzył partnerstwo strategiczne z IBM, w celu umożliwienia klientom korporacyjnym łatwego rozszerzenie istniejących obciążeń lokalnych, do centrum danych definiowanych programowo i chmury.
• Zaprezentowano VMware Workspace ONE, platformę zbudowaną w oparciu o VMware AirWatch, VMware Horizon oraz VMware App Volumes, pozwalającą na dostarczanie bezpiecznych cyfrowych obszarów roboczych
• Firma VMware udostępniła finalną wersję vRealize Suite 7, kompleksową platformę do zarządzania chmurą hybrydową, wraz z nowym modelem licencyjnym, oferując klientom większą elastyczność w zarządzaniami obciążeniami niezależnie od tego czy są uruchamiane na VMware vSphere czy na hypervisorach innych firm, na serwerach fizycznych lub wspieranych chmurach publicznych jak VMware vCloud Air, Amazon Web Services (AWS) i Microsoft Azure.
• Już drugi rok z rzędu, firma VMware znalazła się na liście "100 Najlepszych Pracodawców w USA" magazynu Fortune
• Wydano Virtual SAN (vSAN) 6.2, platformę pamięci masowej definiowanej programowo (Software-defined storage), określoną mianem hiper-konwergentnego oprogramowania (hyper-converged software)
• Podczas konferencji Mobile World Congress, firmy AirWatch (spółka zależna VMware), IBM, JAMF oraz MobileIron poinformowały o powołaniu społeczności AppConfig Community, mającej na celu przyspieszenie przyjęcia przez rynek i usprawnienie procesu wdrażania aplikacji mobilnych w przedsiębiorstwach.
• W raportach firmy analitycznej Forrester Research Inc., zatytułowanych "The Forrester Wave: Hybrid Cloud Management Solutions, Q1 2016" oraz "The Forrester Wave: Private Cloud Software Suites, Q1 2016", oceniających jedenastu dostawców rozwiązań do zarządzania chmurą hybrydową i dziewięciu sprzedawców rozwiązań z obszaru private cloud, VMware został uznany za lidera.