Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware prezentuje wyniki finansowe za I kw. 2016 roku

VMwareFirma VMware, światowy lider w dziedzinie wirtualizacji, technologii cloud computing i mobilności biznesowej, ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2016 roku, w którym odnotowała przychody w wysokości 1,59 miliarda dolarów, co stanowi 5% wzrost w porównaniu do pierwszego kwartału 2015 roku.


Najistotniejsze informacje:
• W pierwszym kwartale 2016 roku VMware odnotował przychód w wysokości 1,59 mld USD, co stanowi wzrost o 5 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału roku ubiegłego.
• Przychody ze sprzedaży licencji w pierwszym kwartale br. wyniosły 572 mln dolarów, co stanowi spadek o 1% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2015 roku.
• Przychody z działalności operacyjnej w pierwszym kwartale 2016 r. liczone wg zasad GAAP wyniosły 192 mln dolarów, co stanowi 12% spadek w stosunku do pierwszego kwartału 2015 r.
• Przychody z działalności operacyjnej bez zachowania zasad GAAP (Non-GAAP) w pierwszym kwartale 2016 r. wyniosły 446 mln USD, co stanowi 1% spadek w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.
• Zysk netto przy zachowaniu zasad GAAP w pierwszym kwartale wyniósł 161 mln USD lub 0,38 USD na rozwodnioną akcję i oznacza 17% spadek w porównaniu do 196 mln USD i 0,45 USD na rozwodnioną akcję w pierwszym kwartale 2015 r. Zysk netto Non-GAAP za pierwszy kwartał wyniósł 366 mln USD, czyli 0,86 dolarów na rozwodnioną akcję, w porównaniu do 369 mln USD lub 0,86 dolarów na akcję, w pierwszym kwartale 2015 roku.
• Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w pierwszym kwartale wyniosły 720 mln USD
• Środki pieniężne, ekwiwalenty środków pieniężnych i inwestycje krótkoterminowe wyniosły 8,25 mld USD: 1,07 mld USD
• Zarząd zatwierdził, że firma wykupi do 31 grudnia 2016 r. na wolnym rynku akcje o łącznej wartości 1,2 mld dolarów.

"Pierwszy kwartał to dobry początek 2016. Poczyniliśmy znaczne postępy w realizacji naszego strategicznego celu jakim jest przyspieszenie tempa wzrostu dla naszej nowej oferty biznesowej oraz rozwiązań chmurowych. Dostrzegamy wzrost w obrębie całej naszej oferty produktów, w tym NSX, Virtual SAN i rozwiązań dla użytkowników końcowych" - powiedział Pat Gelsinger, prezes VMware.

Najważniejsze wydarzenia i komunikaty w minionym kwartale:
• W lutym, w ramach strategii mającej na celu pomoc klientom w rozszerzeniu ich chmury prywatnej do chmury publicznej, VMware rozszerzył partnerstwo strategiczne z IBM, w celu umożliwienia klientom korporacyjnym łatwego rozszerzenie istniejących obciążeń lokalnych, do centrum danych definiowanych programowo i chmury.
• Zaprezentowano VMware Workspace ONE, platformę zbudowaną w oparciu o VMware AirWatch, VMware Horizon oraz VMware App Volumes, pozwalającą na dostarczanie bezpiecznych cyfrowych obszarów roboczych
• Firma VMware udostępniła finalną wersję vRealize Suite 7, kompleksową platformę do zarządzania chmurą hybrydową, wraz z nowym modelem licencyjnym, oferując klientom większą elastyczność w zarządzaniami obciążeniami niezależnie od tego czy są uruchamiane na VMware vSphere czy na hypervisorach innych firm, na serwerach fizycznych lub wspieranych chmurach publicznych jak VMware vCloud Air, Amazon Web Services (AWS) i Microsoft Azure.
• Już drugi rok z rzędu, firma VMware znalazła się na liście "100 Najlepszych Pracodawców w USA" magazynu Fortune
• Wydano Virtual SAN (vSAN) 6.2, platformę pamięci masowej definiowanej programowo (Software-defined storage), określoną mianem hiper-konwergentnego oprogramowania (hyper-converged software)
• Podczas konferencji Mobile World Congress, firmy AirWatch (spółka zależna VMware), IBM, JAMF oraz MobileIron poinformowały o powołaniu społeczności AppConfig Community, mającej na celu przyspieszenie przyjęcia przez rynek i usprawnienie procesu wdrażania aplikacji mobilnych w przedsiębiorstwach.
• W raportach firmy analitycznej Forrester Research Inc., zatytułowanych "The Forrester Wave: Hybrid Cloud Management Solutions, Q1 2016" oraz "The Forrester Wave: Private Cloud Software Suites, Q1 2016", oceniających jedenastu dostawców rozwiązań do zarządzania chmurą hybrydową i dziewięciu sprzedawców rozwiązań z obszaru private cloud, VMware został uznany za lidera.