Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware prezentuje Workspace ONE

vmware workspace oneFirma VMware, światowy lider w dziedzinie infrastruktury chmurowej i mobilności biznesowej, zaprezentowała nową platformę VMware Workspace ONE - zbudowaną w oparciu o VMware AirWatch, VMware Horizon oraz VMware App Volumes - pozwalającą na dostarczania bezpiecznych, cyfrowych obszarów roboczych, poprawiając tym samym elastyczność stylu pracy i możliwość korzystania z prywatnych urządzeń zgodnie z trendem BYOD (Bring Your Own Device).


Cyfrowe obszary robocze dostarczane przez VMware obejmują potrzeby użytkowników końcowych i korporacyjnych działów IT w zakresie mobilności, poprzez agregację wszystkich urządzeń, aplikacji i usług oraz bezpieczne zarządzanie nimi za pośrednictwem ujednoliconego identyfikatora i tożsamości.

"W erze mobilnej chmury, pracownicy, urządzenia, aplikacje i dane coraz częściej funkcjonują poza fizycznymi lokalizacjami, centrami danych czy sieciami. Cyfrowe przedsiębiorstwa borykają się z tym, w jaki sposób dostarczyć jednolitą cyfrową przestrzeń roboczą dla rozproszonych zespołów i technologii. Jesteśmy dumni z tego, że jako pierwsi połączyliśmy tożsamość, zarządzanie urządzeniami i dostarczanie aplikacji w pojedynczej zintegrowanej platformie, dzięki czemu firma może oprzeć swoją działalność na mobilnych użytkownikach, niezależnie od platformy, lokalizacji, urządzenia lub aplikacji" - powiedział Sanjay Poonen, wiceprezes i dyrektor generalny działu End-User Computing w VMware.

vmware workspace one

Cyfrowe obszary robocze umożliwiają działom IT w bardziej efektywny i uproszczony sposób zarządzać użytkownikami, urządzeniami i aplikacjami. W prosty sposób zapewniają użytkownikom końcowym bezproblemowy dostęp do zasobów firmy, niezależnie od typu posiadanego urządzenia. Zapewniają również branży, bezpieczną i wydajną platformę, w oparciu o którą można budować i przebudować procesy biznesowe, umożliwiając pracownikom skuteczniejszą i efektywniejszą konkurencję na rynku.

Kluczowe cechy VMware Workspace ONE:
• Samoobsługowy dostęp do aplikacji w chmurze, na urządzeniach mobilnych i w systemie Windows przez użytkowników - użytkownicy będą mieli dostęp do pierwszego w branży, opatentowanego systemu SATS (Secure App Token Systems), udostępniającego mechanizm pojedynczego logowania (Single-Sign On, SSO) na urządzeniach mobilnych, zapewniający zaufane połączenie pomiędzy użytkownikiem, urządzeniem, przedsiębiorstwem i chmurą. Po uwierzytelnieniu, pracownicy uzyskują natychmiastowy dostęp do spersonalizowanego marketu z aplikacjami mobilnymi, chmurowymi oraz pracującymi pod kontrolą Windows.  
• Elastyczny wybór urządzenia: własne (BYOD) lub firmowe - samoobsługowa platforma pozwala na wykorzystanie mobilnego systemu operacyjnego (Android, iOS, Windows 10) do samodzielnego skonfigurowania laptopów, smartfonów oraz tabletów i natychmiastowe ich użycie w środowisku korporacyjnym.  
• Workspace ONE zawiera bezpieczne aplikacje: Poczta, Kalendarz, Treść i Chat - są proste w użyciu i działają jak aplikacje konsumenckie, a co najważniejsze posiadają wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa, chronią przed wyciekiem danych organizacji. Platforma pozwala również na integrację z Evernote, Gmail czy Yahoo! Mail oraz innymi aplikacjami dostępnymi w modelu SaaS.
• Bezpieczeństwo danych i zgodności punktów końcowych z dostępem warunkowym - w celu ochrony najbardziej poufnych informacji VMware Workspace One łączy tożsamość i urządzenia za pomocą pierwszego w branży  mechanizmu ComplianceCheck Conditional Access, mającego na celu egzekwowanie praw dostępu dla dowolnej aplikacji lub urządzenie. Mechanizm ten opiera się o reguły obejmujące tradycyjne polityki tożsamości takie jak siła zakresu uwierzytelnienia, sieć, zasady zgodności urządzeń, lokalizacji GPS, białych/czarnych listach aplikacji i wtyczek do AirWatch stworzonych przez partnerów VMware w ramach Mobile Security Alliance.
• Dostawa aplikacji w czasie rzeczywistym i automatyzacja - zmodernizowany proces zarządzania cyklem życia aplikacji pozwala na uproszczenie pakowania aplikacji, dostarczanie i bieżące zarządzanie. Administratorzy mogą zautomatyzować dostarczanie aplikacji i mają możliwość ich aktualizacji w locie, a użytkownicy mogą korzystać z aplikacji Windows na wszystkich urządzeniach.   

"Chmura i technologie mobilne fundamentalnie zmieniły sposób działalności przedsiębiorstw" "Nasz oferta Workplace-as-a-Service, współpracująca z VMware Workspace ONE, pozwala nam dostarczać jednolite dane, aplikacje i zarządzać tożsamością użytkowników korporacyjnych niezależnie od posiadanego urządzenia lub lokalizacji, w której się znajdują".

Workspace ONE pojawi się w ofercie jeszcze w tym kwartale. Rozwiązanie będzie oferowane w trzech edycjach, Standard, Advanced i Enterprise, w cenie od 8 USD za użytkownika miesięcznie w subskrypcji chmurowej oraz za 150 USD za licencję wieczystą na użytkownika w wersji wdrożonej w lokalnym centrum danych klienta.

Logowanie i rejestracja