Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware prezentuje Workspace ONE

vmware workspace oneFirma VMware, światowy lider w dziedzinie infrastruktury chmurowej i mobilności biznesowej, zaprezentowała nową platformę VMware Workspace ONE - zbudowaną w oparciu o VMware AirWatch, VMware Horizon oraz VMware App Volumes - pozwalającą na dostarczania bezpiecznych, cyfrowych obszarów roboczych, poprawiając tym samym elastyczność stylu pracy i możliwość korzystania z prywatnych urządzeń zgodnie z trendem BYOD (Bring Your Own Device).


Cyfrowe obszary robocze dostarczane przez VMware obejmują potrzeby użytkowników końcowych i korporacyjnych działów IT w zakresie mobilności, poprzez agregację wszystkich urządzeń, aplikacji i usług oraz bezpieczne zarządzanie nimi za pośrednictwem ujednoliconego identyfikatora i tożsamości.

"W erze mobilnej chmury, pracownicy, urządzenia, aplikacje i dane coraz częściej funkcjonują poza fizycznymi lokalizacjami, centrami danych czy sieciami. Cyfrowe przedsiębiorstwa borykają się z tym, w jaki sposób dostarczyć jednolitą cyfrową przestrzeń roboczą dla rozproszonych zespołów i technologii. Jesteśmy dumni z tego, że jako pierwsi połączyliśmy tożsamość, zarządzanie urządzeniami i dostarczanie aplikacji w pojedynczej zintegrowanej platformie, dzięki czemu firma może oprzeć swoją działalność na mobilnych użytkownikach, niezależnie od platformy, lokalizacji, urządzenia lub aplikacji" - powiedział Sanjay Poonen, wiceprezes i dyrektor generalny działu End-User Computing w VMware.

vmware workspace one

Cyfrowe obszary robocze umożliwiają działom IT w bardziej efektywny i uproszczony sposób zarządzać użytkownikami, urządzeniami i aplikacjami. W prosty sposób zapewniają użytkownikom końcowym bezproblemowy dostęp do zasobów firmy, niezależnie od typu posiadanego urządzenia. Zapewniają również branży, bezpieczną i wydajną platformę, w oparciu o którą można budować i przebudować procesy biznesowe, umożliwiając pracownikom skuteczniejszą i efektywniejszą konkurencję na rynku.

Kluczowe cechy VMware Workspace ONE:
• Samoobsługowy dostęp do aplikacji w chmurze, na urządzeniach mobilnych i w systemie Windows przez użytkowników - użytkownicy będą mieli dostęp do pierwszego w branży, opatentowanego systemu SATS (Secure App Token Systems), udostępniającego mechanizm pojedynczego logowania (Single-Sign On, SSO) na urządzeniach mobilnych, zapewniający zaufane połączenie pomiędzy użytkownikiem, urządzeniem, przedsiębiorstwem i chmurą. Po uwierzytelnieniu, pracownicy uzyskują natychmiastowy dostęp do spersonalizowanego marketu z aplikacjami mobilnymi, chmurowymi oraz pracującymi pod kontrolą Windows.  
• Elastyczny wybór urządzenia: własne (BYOD) lub firmowe - samoobsługowa platforma pozwala na wykorzystanie mobilnego systemu operacyjnego (Android, iOS, Windows 10) do samodzielnego skonfigurowania laptopów, smartfonów oraz tabletów i natychmiastowe ich użycie w środowisku korporacyjnym.  
• Workspace ONE zawiera bezpieczne aplikacje: Poczta, Kalendarz, Treść i Chat - są proste w użyciu i działają jak aplikacje konsumenckie, a co najważniejsze posiadają wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa, chronią przed wyciekiem danych organizacji. Platforma pozwala również na integrację z Evernote, Gmail czy Yahoo! Mail oraz innymi aplikacjami dostępnymi w modelu SaaS.
• Bezpieczeństwo danych i zgodności punktów końcowych z dostępem warunkowym - w celu ochrony najbardziej poufnych informacji VMware Workspace One łączy tożsamość i urządzenia za pomocą pierwszego w branży  mechanizmu ComplianceCheck Conditional Access, mającego na celu egzekwowanie praw dostępu dla dowolnej aplikacji lub urządzenie. Mechanizm ten opiera się o reguły obejmujące tradycyjne polityki tożsamości takie jak siła zakresu uwierzytelnienia, sieć, zasady zgodności urządzeń, lokalizacji GPS, białych/czarnych listach aplikacji i wtyczek do AirWatch stworzonych przez partnerów VMware w ramach Mobile Security Alliance.
• Dostawa aplikacji w czasie rzeczywistym i automatyzacja - zmodernizowany proces zarządzania cyklem życia aplikacji pozwala na uproszczenie pakowania aplikacji, dostarczanie i bieżące zarządzanie. Administratorzy mogą zautomatyzować dostarczanie aplikacji i mają możliwość ich aktualizacji w locie, a użytkownicy mogą korzystać z aplikacji Windows na wszystkich urządzeniach.   

"Chmura i technologie mobilne fundamentalnie zmieniły sposób działalności przedsiębiorstw" "Nasz oferta Workplace-as-a-Service, współpracująca z VMware Workspace ONE, pozwala nam dostarczać jednolite dane, aplikacje i zarządzać tożsamością użytkowników korporacyjnych niezależnie od posiadanego urządzenia lub lokalizacji, w której się znajdują".

Workspace ONE pojawi się w ofercie jeszcze w tym kwartale. Rozwiązanie będzie oferowane w trzech edycjach, Standard, Advanced i Enterprise, w cenie od 8 USD za użytkownika miesięcznie w subskrypcji chmurowej oraz za 150 USD za licencję wieczystą na użytkownika w wersji wdrożonej w lokalnym centrum danych klienta.