Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę
Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę

W tym roku na platformach chmurowych dostępne są niemal wszystkie możliwe usługi, od tworzenia kopii zapasowych na smartfonach dla użytkowników indywidualnych po funkcje usprawniające współpracę z wykorzystaniem multimediów w dużych przedsiębiorstwach. Oferta ta jest coraz bogatsza. Jak przewiduje firma analityczna ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware prezentuje Workspace ONE

vmware workspace oneFirma VMware, światowy lider w dziedzinie infrastruktury chmurowej i mobilności biznesowej, zaprezentowała nową platformę VMware Workspace ONE - zbudowaną w oparciu o VMware AirWatch, VMware Horizon oraz VMware App Volumes - pozwalającą na dostarczania bezpiecznych, cyfrowych obszarów roboczych, poprawiając tym samym elastyczność stylu pracy i możliwość korzystania z prywatnych urządzeń zgodnie z trendem BYOD (Bring Your Own Device).


Cyfrowe obszary robocze dostarczane przez VMware obejmują potrzeby użytkowników końcowych i korporacyjnych działów IT w zakresie mobilności, poprzez agregację wszystkich urządzeń, aplikacji i usług oraz bezpieczne zarządzanie nimi za pośrednictwem ujednoliconego identyfikatora i tożsamości.

"W erze mobilnej chmury, pracownicy, urządzenia, aplikacje i dane coraz częściej funkcjonują poza fizycznymi lokalizacjami, centrami danych czy sieciami. Cyfrowe przedsiębiorstwa borykają się z tym, w jaki sposób dostarczyć jednolitą cyfrową przestrzeń roboczą dla rozproszonych zespołów i technologii. Jesteśmy dumni z tego, że jako pierwsi połączyliśmy tożsamość, zarządzanie urządzeniami i dostarczanie aplikacji w pojedynczej zintegrowanej platformie, dzięki czemu firma może oprzeć swoją działalność na mobilnych użytkownikach, niezależnie od platformy, lokalizacji, urządzenia lub aplikacji" - powiedział Sanjay Poonen, wiceprezes i dyrektor generalny działu End-User Computing w VMware.

vmware workspace one

Cyfrowe obszary robocze umożliwiają działom IT w bardziej efektywny i uproszczony sposób zarządzać użytkownikami, urządzeniami i aplikacjami. W prosty sposób zapewniają użytkownikom końcowym bezproblemowy dostęp do zasobów firmy, niezależnie od typu posiadanego urządzenia. Zapewniają również branży, bezpieczną i wydajną platformę, w oparciu o którą można budować i przebudować procesy biznesowe, umożliwiając pracownikom skuteczniejszą i efektywniejszą konkurencję na rynku.

Kluczowe cechy VMware Workspace ONE:
• Samoobsługowy dostęp do aplikacji w chmurze, na urządzeniach mobilnych i w systemie Windows przez użytkowników - użytkownicy będą mieli dostęp do pierwszego w branży, opatentowanego systemu SATS (Secure App Token Systems), udostępniającego mechanizm pojedynczego logowania (Single-Sign On, SSO) na urządzeniach mobilnych, zapewniający zaufane połączenie pomiędzy użytkownikiem, urządzeniem, przedsiębiorstwem i chmurą. Po uwierzytelnieniu, pracownicy uzyskują natychmiastowy dostęp do spersonalizowanego marketu z aplikacjami mobilnymi, chmurowymi oraz pracującymi pod kontrolą Windows.  
• Elastyczny wybór urządzenia: własne (BYOD) lub firmowe - samoobsługowa platforma pozwala na wykorzystanie mobilnego systemu operacyjnego (Android, iOS, Windows 10) do samodzielnego skonfigurowania laptopów, smartfonów oraz tabletów i natychmiastowe ich użycie w środowisku korporacyjnym.  
• Workspace ONE zawiera bezpieczne aplikacje: Poczta, Kalendarz, Treść i Chat - są proste w użyciu i działają jak aplikacje konsumenckie, a co najważniejsze posiadają wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa, chronią przed wyciekiem danych organizacji. Platforma pozwala również na integrację z Evernote, Gmail czy Yahoo! Mail oraz innymi aplikacjami dostępnymi w modelu SaaS.
• Bezpieczeństwo danych i zgodności punktów końcowych z dostępem warunkowym - w celu ochrony najbardziej poufnych informacji VMware Workspace One łączy tożsamość i urządzenia za pomocą pierwszego w branży  mechanizmu ComplianceCheck Conditional Access, mającego na celu egzekwowanie praw dostępu dla dowolnej aplikacji lub urządzenie. Mechanizm ten opiera się o reguły obejmujące tradycyjne polityki tożsamości takie jak siła zakresu uwierzytelnienia, sieć, zasady zgodności urządzeń, lokalizacji GPS, białych/czarnych listach aplikacji i wtyczek do AirWatch stworzonych przez partnerów VMware w ramach Mobile Security Alliance.
• Dostawa aplikacji w czasie rzeczywistym i automatyzacja - zmodernizowany proces zarządzania cyklem życia aplikacji pozwala na uproszczenie pakowania aplikacji, dostarczanie i bieżące zarządzanie. Administratorzy mogą zautomatyzować dostarczanie aplikacji i mają możliwość ich aktualizacji w locie, a użytkownicy mogą korzystać z aplikacji Windows na wszystkich urządzeniach.   

"Chmura i technologie mobilne fundamentalnie zmieniły sposób działalności przedsiębiorstw" "Nasz oferta Workplace-as-a-Service, współpracująca z VMware Workspace ONE, pozwala nam dostarczać jednolite dane, aplikacje i zarządzać tożsamością użytkowników korporacyjnych niezależnie od posiadanego urządzenia lub lokalizacji, w której się znajdują".

Workspace ONE pojawi się w ofercie jeszcze w tym kwartale. Rozwiązanie będzie oferowane w trzech edycjach, Standard, Advanced i Enterprise, w cenie od 8 USD za użytkownika miesięcznie w subskrypcji chmurowej oraz za 150 USD za licencję wieczystą na użytkownika w wersji wdrożonej w lokalnym centrum danych klienta.