Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix wydaje XenDesktop 7.8 i XenApp 7.8

CitrixNa poprzednie wydania XenDesktop i XenApp klienci Citrix musieli czekać ponad rok. Najnowsze aktualizacje popularnych rozwiązań do wirtualizacji desktopów i wirtualizacji aplikacji w wersji 7.8, pojawiły się dwa miesiące po wydaniu wersji 7.7. Pomimo krótkiego okresu poza drobnymi udoskonaleniami wprowadzono również nowe, istotne funkcjonalności.


Do najistotniejszych zmian i usprawnień w XenDesktop 7.8 i XenApp 7.8 należą:

AppDisks - nowa funkcjonalność oddzielająca aplikacje i grupy aplikacji od obrazu wzorcowego, pozwalając na zarządzanie nimi oddzielne. W odróżnieniu od Microsoft App-V, AppDisks nie izoluje aplikacji lecz je rozdziela, ponadto podczas zmian w obrębie obrazu wzorcowego, korzystając z AppDNA wykrywane są potencjalne problemy wraz z sugestiami dotyczącymi kroków naprawczych.

Rozszerzone wsparcie dla Microsoft Application Virtualization (App-V) - pozwala na dostarczanie użytkownikom aplikacji App-V bez konieczności ich konfiguracji i zarządzania poprzez App-V i publikacji w Studio. Teraz administratorzy mogą importować aplikacje App-V z zasobu sieciowego do biblioteki aplikacji przy pomocy Citrix Studio.

Węzeł aplikacji (Applications Node) w Studio - pozwala na zarządzanie wszystkimi aplikacjami z panelu Studio, niezależnie od Delivery Group. Jedną z jego głównych zalet jest możliwość dodawana aplikacji do więcej niż jedna grupa w tym samym czasie. W dodawaniu aplikacji pomocny jest kreator z rozwijanym formularzem.

Ulepszony interfejs tagów w Studio - tagi identyfikujące takie elementy jak maszyny, aplikacje, grupy dostarczania czy polityki, dostępne są z poziomy łatwiejszego interfejsu, a także posiadają o wiele szersze zastosowanie

Call Home - nowa usługa udostępniona na początku stycznia w wersji poglądowej, zbiera dane diagnostyczne, dzięki czemu administratorzy odpowiedzialni za środowiska wirtualnych desktopów i aplikacji mają łatwy dostęp do informacji diagnostycznych i ewentualnych problemów z VDA.

Citrix Insight Services w Director - administratorzy mogą uzyskać dostęp do Citrix Insight Services (CIS) poprzez rozwijaną listę Director'a a w efekcie do dodatkowych danych diagnostycznych pochodzących z Call Home oraz Citrix Scout.

VMware SSL thumbprint - funkcja 'odcisku' VMware SSL rozwiązuje często zgłaszany błąd powodujący problemy z połączeniem do VMware vSphere, nakładający na administratorów konieczność ręcznego tworzenia odpowiednich relacji zaufania.

Nowa wersja VDA 7.8 dla systemów serwerowych i desktopowych - zawiera szereg ulepszeń związanych z instalacją Virtual Delivery Agent. Dodano dodatkowe opcje w instalatorze dla App-Vi i Framehawk. Plik .MSI KACD zawierający wsparcie dla przyszłych metod uwierzytelniania został dołączony do paczek VDA.

Technologia HDX - zyskała wiele ulepszeń i nowości uwzględnionych w VDA. Teraz technologia Framehawk oferuje wsparcie dla HDX 3D Pro VDI co daje użytkownikom możliwość większą elastyczność przeglądania dużych modeli CAD w firmowej lub publicznej sieci bezprzewodowej. Framehawk oferuje również ponad 50% wzrost efektywności podczas przewijania z wykorzystaniem interfejsu dotykowego oraz 20% mniejsze obciążenie procesora i 40% mniejszy narzut na pamięć. Dodano również wsparcie dla akceleracji GPU dla DirectX 10, 11 i 12 z okienkowymi aplikacjami Windows 10 w VDA. Poprawiono również obsługę technologii Thinwire.

Ponadto przywrócono nagrywanie sesji - funkcjonalność Session Recording 7.8.0 dostępna jest w edycjach Platinum XenApp 7.8 i XenDesktop 7.8.