Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix wydaje XenDesktop 7.7 i XenApp 7.7

CitrixNieco ponad rok od wydania poprzednich dużych wersji (7.6) Citrix wprowadza na rynek zaktualizowane wersje swoich flagowych rozwiązań do wirtualizacji desktopów i wirtualizacji aplikacji - XenDesktop i XenApp - oznaczonych numerem 7.7.


XenApp i XenDesktop jako podstawowe elementy Citrix Workspace Suite - wszechstronnego pakietu do obsługi mobilnych przestrzeni roboczych - zbudowane są z wykorzystaniem nowej generacji FlexCast Management Architecture (FMA) i zaprojektowane do działania w środowisku chmury obliczeniowej, bezpośrednio u klienta, jak również w środowiskach hybrydowych.

Najistotniejsze zmiany i usprawnienia w XenDesktop 7.7 i XenApp 7.7:

Uproszczono zarządzanie i wdrażanie rozwiązań w środowiskach rozproszonych. Dzięki nowej funkcjonalności MultiZone Management administratorzy mogą w łatwy sposób wdrażać XenDesktop obejmujący wiele lokalizacji czy stref, bez konieczności publikowania zasobów użytkownika dla każdej z lokalizacji.

Ulepszono monitoring i bezpieczeństwo. Administratorzy zyskują teraz większą elastyczność, jeśli chodzi o monitorowanie wdrożeń XenDesktop i XenApp. Funkcje takie jak monitoring limitów dla aplikacji, wykorzystania systemów serwerowych i desktopowych, proaktywne powiadomienia i integracja z SCOM zwiększają poziom satysfakcji z monitoringu. Bardziej elastyczne i bezpieczne opcje uwierzytelniania zaspokajają potrzeby związane z bezpieczeństwem w branżach bardziej wrażliwych na kwestie bezpieczeństwa.

Obsługa Skype for Business. W wyniku ścisłej współpracy Citrix i Microsoft, HDX RealTime Optimization Pack 2.0 zapewnia natywne wsparcie dla Skype for Business przez użytkowników korzystających z XenDesktop i XenApp.

Integracja z SCOM. Administratorzy korzystający z Microsoft System Center 2012 - Operations Manager, zyskują głęboki wgląd w infrastrukturę z poziomu platformy Microsoft pozwalającej na kompleksowy monitoring środowiska IT.

Uwierzytelnianie Windows. Director oferuje teraz zintegrowane uwierzytelnianie Windows (Windows Authentication). Po skorzystaniu SSO za pośrednictwem poświadczeń Windows, użytkownicy automatycznie mogą uzyskać dostęp do Directora.

Wgląd w wykorzystanie serwerów i desktopów. Administratorzy w czasie rzeczywistym mogą podejrzeć wykorzystanie środowiska, co pozwala na ocenę potrzeb w zakresie przepustowości.