Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix wydaje XenDesktop 7.7 i XenApp 7.7

CitrixNieco ponad rok od wydania poprzednich dużych wersji (7.6) Citrix wprowadza na rynek zaktualizowane wersje swoich flagowych rozwiązań do wirtualizacji desktopów i wirtualizacji aplikacji - XenDesktop i XenApp - oznaczonych numerem 7.7.


XenApp i XenDesktop jako podstawowe elementy Citrix Workspace Suite - wszechstronnego pakietu do obsługi mobilnych przestrzeni roboczych - zbudowane są z wykorzystaniem nowej generacji FlexCast Management Architecture (FMA) i zaprojektowane do działania w środowisku chmury obliczeniowej, bezpośrednio u klienta, jak również w środowiskach hybrydowych.

Najistotniejsze zmiany i usprawnienia w XenDesktop 7.7 i XenApp 7.7:

Uproszczono zarządzanie i wdrażanie rozwiązań w środowiskach rozproszonych. Dzięki nowej funkcjonalności MultiZone Management administratorzy mogą w łatwy sposób wdrażać XenDesktop obejmujący wiele lokalizacji czy stref, bez konieczności publikowania zasobów użytkownika dla każdej z lokalizacji.

Ulepszono monitoring i bezpieczeństwo. Administratorzy zyskują teraz większą elastyczność, jeśli chodzi o monitorowanie wdrożeń XenDesktop i XenApp. Funkcje takie jak monitoring limitów dla aplikacji, wykorzystania systemów serwerowych i desktopowych, proaktywne powiadomienia i integracja z SCOM zwiększają poziom satysfakcji z monitoringu. Bardziej elastyczne i bezpieczne opcje uwierzytelniania zaspokajają potrzeby związane z bezpieczeństwem w branżach bardziej wrażliwych na kwestie bezpieczeństwa.

Obsługa Skype for Business. W wyniku ścisłej współpracy Citrix i Microsoft, HDX RealTime Optimization Pack 2.0 zapewnia natywne wsparcie dla Skype for Business przez użytkowników korzystających z XenDesktop i XenApp.

Integracja z SCOM. Administratorzy korzystający z Microsoft System Center 2012 - Operations Manager, zyskują głęboki wgląd w infrastrukturę z poziomu platformy Microsoft pozwalającej na kompleksowy monitoring środowiska IT.

Uwierzytelnianie Windows. Director oferuje teraz zintegrowane uwierzytelnianie Windows (Windows Authentication). Po skorzystaniu SSO za pośrednictwem poświadczeń Windows, użytkownicy automatycznie mogą uzyskać dostęp do Directora.

Wgląd w wykorzystanie serwerów i desktopów. Administratorzy w czasie rzeczywistym mogą podejrzeć wykorzystanie środowiska, co pozwala na ocenę potrzeb w zakresie przepustowości.