Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Juniper Networks zabezpiecza chmury

JuniperInicjatywa „Cloud-Ready Data Center” oferuje pragmatyczne rozwiązania do upraszczania, dostępniania i zabezpieczania infrastruktury.

Firma Juniper Networks zapowiedziała kilka nowych rozwiązań dla centrów danych i produktów zabezpieczających, które pozwalają przedsiębiorstwom i dostawcom usług uprościć infrastrukturę sieciową, a jednocześnie udostępnić i zabezpieczyć sieci, aby świadczyć usługi cloud computing na masową skalę.

„Cloud-Ready Data Center” to incjatywa rozwijająca poprzednie rozwiązania firmy Juniper, w sposób ułatwiający klientom udostępnianie i zabezpieczanie sieci w centrach danych. Inicjatywa obejmuje pięć praktycznych modułów z przewodnikami wdrożeniowymi i najlepszymi praktykami, które pomagają klientom budować centra danych gotowe do świadczenia usług cloud computing. Moduły zawierają rozwiązania do zabezpieczania przepływów ruchu między serwerami w centrum danych, między maszynami wirtualnymi w centrum danych oraz między klientami mobilnymi a centrum danych.

Moduły obejmują też rozwiązania służące integrowaniu tożsamości użytkowników i aplikacji z polityką centrum danych oraz rozciągania wirtualnych sieci LAN w obrębie centrów danych i między nimi z wykorzystaniem standardowej usługi wirtualnej prywatnej sieci LAN (virtual private LAN service, VPLS).

Nowe rozwiązania powstały dzięki architekturze Dynamic Services w bramach usługowych z serii Juniper SRX, które teraz skalują się do obsługi 10 milionów jednoczesnych sesji z użytkownikami - to ponad 2,5-krotnie więcej niż w poprzedniej generacji produktów Juniper i 5 razy więcej niż w najlepszym konkurencyjnym produkcie. Zmodernizowana linia Juniper SRX5000 zapewnia również dużą wydajność zabezpieczeń w środowiskach cloud computing, oferując nawet 6-krotnie szybsze usługi zapory sieciowej i 7-krotnie szybsze usługi zapobiegania włamaniom przy 50-procentowej oszczędności energii oraz 67-procentowej oszczędności miejsca w porównaniu z najlepszym konkurencyjnym produktem o porównywalnej przepustowości .

„Centra danych, sieci i zabezpieczenia odgrywają kluczową rolę w świadczeniu usług cloud computing, które wymagają więcej szybkości i skalowalności niż kiedykolwiek przedtem" - powiedział Mark Bauhaus, wiceprezes firmy Juniper i dyrektor generalny działu Service Layer Technologies - "Wiemy, że wokół technologii cloud computing jest mnóstwo szumu, a wielu klientów usiłuje zrozumieć potencjalne korzyści i pułapki. Nasze nowe moduły rozwiązań zaprojektowaliśmy tak, aby klienci mogli krok po kroku wyeliminować przeszkody i zbudować solidny fundament do zarządzania wykładniczym wzrostem ruchu, wirtualizacji zasobów oraz zabezpieczania usług na masową skalę”.

Nowe rozwiązania będą wspierane przez kilka nowych produktów do zabezpieczania usług cloud computing i dostarczania „bezpieczeństwa opartego na chmurze” w oparciu o programową platformę
Junos:

1. Zwirtualizowane usługi bezpieczeństwa: nowe ulepszenia w najbardziej skalowalnym zbiorze usług bezpieczeństwa, dostępnym w bramach z serii Juniper SRX, które zapewniają egzekwowanie polityki z uwzględnieniem aplikacji i tożsamości w usługach cloud computing:

• AppSecure: nowy pakiet narzędzi, które umożliwiają monitorowanie i kontrolowanie dostępu do aplikacji działających w centrach danych „cloud-ready”, w tym usługa AppDOS, która zabezpiecza użytkowników chmury przed atakami blokady usług realizowanymi za pośrednictwem botnetów;
• Skoordynowana kontrola zagrożeń: integruje tożsamość użytkownika i wiedzę o aplikacji z polityką bezpieczeństwa, zapewniając bardziej precyzyjną kontrolę nad przepływami aplikacji w chmurze;
• Zabezpieczenia serwerów wirtualnych: definiują politykę bezpieczeństwa dotyczącą maszyn wirtualnych i fizycznych dzięki partnerstwu z firmą Altor Networks, której produkty integrują się z serią Juniper SRX Series i rozwiązaniami Juniper Network and Security Manager (NSM) oraz Juniper Security Threat Response Manager (STRM);
• Wyższa liczba sesji: SRX5800 zapewnia obsługę 10 milionów jednoczesnych sesji - 2,5 razy więcej niż w zeszłym roku
• Podwojona gęstość: Podwojona gęstość i przepustowość połączeń 10GbE
• Aktualizacje oprogramowania na żywo: łatwe aktualizacje, które minimalizują przestoje infrastruktury cloud computing i zwiększają niezawodność usług.

2. Infrastruktura desktopów wirtualnych: obsługa infrastruktury VDI firm Citrix i VMware, dostępna w urządzeniach z serii Juniper SA, umożliwia użytkownikom chmury pojedyncze logowanie do desktopów wirtualnych za pośrednictwem SSL VPN.
3. Routery MX 3D ze skalowaniem 3D: nowe produkty, które zapewniają przepustowość czterokrotnie wyższą niż konkurencyjne rozwiązania , a jednocześnie oferują dynamiczną kontrolę, otwartą platformę aplikacyjną oraz rewolucyjną ekonomikę dostarczania usług cloud computing na masową skalę.
4. Platforma aplikacji sieciowych Junos Space: nowe oprogramowanie, które umożliwia programistom uproszczenie zarządzania siecią, automatyzację pomocy technicznej i przyspieszenie wdrażania usług.
5. Zintegrowany klient sieciowy Junos Pulse: nowy, zunifikowany klient, który zapewni zależny od lokalizacji, tożsamości i urządzenia dostęp do usług cloud computing, ograniczając zagrożenia oraz zwiększając komfort pracy użytkowników komputerów i telefonów komórkowych.

„Kompleksowe zabezpieczenia sieci to podstawowe wymaganie w publicznych i prywatnych usługach cloud computing. Aby w pełni wykorzystać moc chmury, duże organizacje potrzebują bogatego, wszechstronnego i elastycznego zbioru usług bezpieczeństwa dostarczanych na masową skalę.

Wydajność i bezpieczeństwo to silne strony oferty Juniper, firma jest dobrze przygotowana do tego, aby pomóc w przyspieszeniu transformacji i uwolnieniu pełnego potencjału usług cloud computing” - powiedział Jon Oltsik, główny analityk w firmie Enterprise Strategy Group.

Zaprezentowane dziś produkty i rozwiązania pomogą klientom zbudować centra danych gotowe do świadczenia usług cloud computing. Dzięki temu klienci będą mogli wykorzystać zapowiedziany uprzednio projekt Stratus w celu uproszczenia architektury centrum danych. W ramach projektu Stratus Juniper opracowuje wspólną strukturę centrum danych, która zapewnia „kwantowy przeskok” skali, wydajności i prostoty sieci w centrach danych oraz możliwość obsługi w pełni konwergentnych, wirtualnych środowisk. Stratus przygotuje grunt pod duże, skonsolidowane centra danych, które wykorzystują „jeden przełącznik logiczny”, aby dynamicznie przydzielać dowolne zasoby sieciowe, w tym usługi routingu i bezpieczeństwa, pamięć masową, serwery i inne urządzenia.

Źródło: Juniper Networks
Skomentuj na forum

Logowanie i rejestracja