Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wyniki finansowe EMC za III kwartał 2009

EMCFirma EMC Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań infrastruktury przetwarzania informacji, podała wartość swoich skonsolidowanych przychodów za III kwartał 2009 r., które okazały się być lepsze od oczekiwań.

„Jestem bardzo zadowolony z wyników finansowych EMC w tak trudnej sytuacji gospodarczej” - powiedział Joe Tucci, przewodniczący rady nadzorczej i dyrektor generalny EMC. „Jesteśmy bliżej naszych klientów, niż kiedykolwiek dotąd, a jednocześnie zoptymalizowaliśmy strukturę kosztów, rozszerzyliśmy ofertę produktów, wzmocniliśmy sieć partnerów i zapewniliśmy firmie odpowiednie warunki, aby móc wykorzystać cztery najszybciej rozwijające się obszary inwestycji informatycznych, których wartość szacuje się na wiele miliardów dolarów - wirtualne centra przetwarzania danych nowej generacji, przetwarzanie rozproszone (cloud computing), wirtualne komputery biurkowe i systemy klienckie oraz rozwiązania nowej generacji do tworzenia kopii zapasowych, odtwarzania po awarii i archiwizacji danych. Jestem niezwykle dumny z zespołów firm EMC i VMware na całym świecie, dzięki którym osiągnęliśmy te wyniki”.

„Klienci zaczynają chętniej wydawać środki z budżetów swoich działów informatycznych, co daje nam pewność, że w całym 2009 r. osiągniemy dobre wyniki i zrealizujemy nasze cele” - dodał Tucci. „Dostosowujemy naszą strategię do najważniejszych zmian technologicznych i jesteśmy przygotowani do odegrania centralnej roli w branży informatycznej w kolejnej dekadzie”.

Przychody EMC za III kwartał wyniosły 3,52 mld USD, co stanowi wzrost o 8% w stosunku do II kwartału 2009 r. Wyniki te są lepsze niż wcześniejsza prognoza firmy, w której spodziewano się wzrostu przychodów o 4–5%. Liczony według zasad GAAP zysk netto EMC za III kwartał ukształtował się na poziomie 298,2 miliona USD, co stanowi wzrost o 45% w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Liczony według zasad GAAP zysk na akcję wyniósł natomiast 0,14 USD, w stosunku do II kwartału wzrósł więc o 40%. Zysk netto za III kwartał 2009 r. liczony w sposób tradycyjny wzrósł o 34% w porównaniu z poprzednim kwartałem i wyniósł 480,3 miliona USD, natomiast liczony w ten sposób zysk na akcję sięgnął 0,23 USD, co oznacza wzrost o 28% w stosunku do II kwartału.

Skonsolidowane przychody za III kwartał 2009 r. wyniosły 3,52 mld USD, zmalały więc o 5% rok do roku. Liczone według zasad GAAP zysk netto i zysk na akcję za III kwartał 2009 r. jest porównywalny z wynikami za analogiczny okres poprzedniego roku, kiedy ukształtował się na poziomie odpowiednio 393,4 miliona USD i 0,19 USD. Porównywalny z III kwartałem 2008 r. jest też zysk netto i zysk na akcję za III kwartał 2009 r. liczony w sposób tradycyjny - w 2008 r. odnotowano tu wartości odpowiednio 510 milionów USD i 0,24 USD2.

W III kwartale 2009 r. przepływy środków pieniężnych w działalności operacyjnej firmy EMC wyniosły 888 milionów USD, natomiast przepływy wolnych środków pieniężnych - 745 milionów USD. Suma środków pieniężnych i inwestycji w tym kwartale, to łącznie 8,4 mld USD. Narastająco od początku roku przepływy środków pieniężnych w działalności operacyjnej EMC sięgnęły 2,3 mld USD, natomiast przepływy wolnych środków pieniężnych - 1,8 mld USD.

„Firma EMC odnotowała solidny wzrost przychodów i zysków w porównaniu z poprzednim kwartałem przy utrzymaniu wysokiego poziomu przepływu wolnych środków pieniężnych” - powiedział David Goulden, wiceprezes zarządzający i dyrektor finansowy EMC. „W dalszym ciągu kładziemy też duży nacisk na kontrolę kosztów, co pomogło EMC zwiększyć marże brutto i marże operacyjne. Wszystko to świadczy o sile naszego modelu finansowego i sprawnej realizacji. Wciąż dążymy do rozwoju i optymalizacji operacyjnej strony naszej dotychczasowej działalności, jednocześnie inwestujemy w rozszerzenie strategicznych możliwości wzrostu, aby umacniać czołową pozycję firmy EMC na rynku”.

Najważniejsze czynniki biznesowe, które wpłynęły na wyniki za III kwartał

Przychody EMC z pionu infrastruktury informatycznej (który obejmuje produkty i rozwiązania działu pamięci masowych, rozwiązania zabezpieczające RSA oraz rozwiązania do archiwizacji i zarządzania
treścią) wyniosły w III kwartale 3,03 mld USD, co w porównaniu z poprzednim kwartałem oznacza wzrost o 8%. Duży wpływ na wyniki tego pionu działalności firmy miał znaczny wzrost sprzedaży ujednoliconych systemów pamięci masowej EMC Celerra i najlepszych na rynku systemów pamięci masowej klasy wyższej EMC Symmetrix, w tym duży sukces linii EMC Symmetrix V-Max, nowej generacji rozwiązań EMC do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych. Na wyniki w III kwartale 2009 r. wpłynął też popyt ze strony klientów na rozwiązania RSA do ochrony danych, dla użytkowników indywidualnych i małych przedsiębiorstw produkty Iomega, rozwiązania do zarządzania treścią i archiwizacji oraz usługi doradcze i specjalistyczne z szerokiej oferty usługowej firmy EMC.

Udział firmy VMware (której udziałowcem większościowym jest EMC) w przychodach za III kwartał wyniósł 489 milionów USD.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum