Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Planet LRP-1622CS

Ethernet CablePlanet prezentuje 16-portowy zarządzalny switch Long Reach PoE over Coaxial z 2 slotami 100/1000X SFP i 2 portami 10/100/1000T. Rozwiązanie umożliwia wszystkim przedsiębiorstwom i dostawcom usług sieciowych tworzenie infrastruktury IP w trudno dostępnych miejscach przy wykorzystaniu urządzeń zgodnych z technologią PoE 802.3af/at. Umożliwiają one jednoczesne przesyłanie danych oraz zasilania za pomocą pojedynczego kabla ethernetowego, a dzięki wykorzystaniu technologii Planet LRP możliwe jest nawiązywanie połączeń na odległościach większych niż 100 metrów.


Inteligentny switch Long Reach PoE oparty na infrastrukturze koncentrycznej
Planet LRP-1622CS to nowy, wielokanałowy switch działający w oparciu o technologię Long Reach PoE, który umożliwia rozszerzenie sieci Ethernet PoE na odległość do 1 km z wykorzystaniem istniejącej instalacji koncentrycznej do wielu urządzeń zgodnych ze standardem PoE. Switch umożliwia zarządzanie w protokołach Ipv6/IPv4 i został wyposażony w Gigabitowy silnik przełączania w warstwie L2/L4 wraz z 16 portami BNC z funkcją mieszacza Long Reach PoE, 2 Gigabitowe porty oraz 2 dodatkowe sloty 100/1000Base-X SFP. Każdy z 16 portów BNC zapewnia 36 W mocy, co w sumie oznacza budżet 440 W. Jako zaawansowany switch PoE, LRP-1622CS posiada inteligentne funkcje PoE, które poprawiają dostępność usługi w krytycznych sytuacjach. Zapewnia to szybkie, bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie do wdrażania sieci PoE z wykorzystaniem istniejącego okablowania koncentrycznego.

Planet lrp-1622CS front panel

Wielokanałowa technologia Long Reach Power over Ethernet
Aby wspierać przedsiębiorstwa w łatwym budowaniu wielokanałowych i centralnie sterowanych systemów Long Reach PoE, LRP-1622CS współpracuje z extenderem Long Reach PoE, modelem LRP-101CE i dzięki 16 portom BNC działa jako mieszacz dla wszystkich podłączonych extenderów. Każdy z portów BNC umożliwia przesyłanie danych i zasilania na odległości do 1 kilometra za pomocą przewodu koncentrycznego do extendera LRP i dodatkowe 100 metrów od extendera do kamery IP, punktu dostępowego lub systemu kontroli dostępu, zgodnych ze standardem 802.3af/at PoE.

Scentralizowane zarządzanie energią
Z centralnie zarządzanym budżetem 440 W, LRP-1622CS eliminuje potrzebę stosowania dodatkowego systemu zdalnego zasilania. Teraz wystarczy jedno źródło zasilania, aby zasilić zarówno extendery LRP jak i podłączone urządzenia PoE. Możliwości technologii Long Reach PoE pomagają zredukować czas instalacji oraz zmniejszyć koszty wdrażania nowych urządzeń sieciowych.

Łączenie wielu węzłów
Rozwiązanie Planet Long Reach PoE pozwala na łatwe budowanie centralnie sterowanego systemu zasilania dla kamer IP. To daje użytkownikom możliwość łatwego poszerzenia obszaru monitoringu za pomocą rozgałęźników BNC. Możliwe jest podłączenie czterech węzłów do jednego portu, co umożliwia obsługę do 64 kamer IP jednocześnie.

Inteligentna funkcja Device Alive Check
Planet LRP-1622 może być skonfigurowany do monitorowania stanu podłączonego urządzenia w czasie rzeczywistym poprzez polecenie ping. W sytuacji gdy zasilane urządzenie przestaje działać i nie odpowiada ono na polecenie ping, LRP-1622 uruchomi ponownie port, do którego urządzenie jest podłączone i przywróci je do działania. Funkcja ta znacznie zwiększa niezawodność sieci i zmniejsza ilość zadań dla administratora.

Solidne funkcje warstwy 2
LRP-1622CS obsługuje zaawansowane funkcje, takie jak dynamiczną agregację portów, 802.1Q VLAN oraz Q-in-Q VLAN, protokół Multiple Spanning Tree (MSTP), Loop and BPDU Guard, IGMP Snooping i MLD Snooping. Dzięki funkcji agregacji portów, LRP-1622CS umożliwia działanie szybkich magistral poprzez połączenie wielu portów światłowodowych, oraz zapobieganie awarii łącza. Dodatkowo protokół Link Layer Discovery (LLDP) w warstwie 2 dostarcza informacji na temat urządzeń w lokalnej domenie broadcast.

Pozostałe cechy urządzenia:
• Planowane odzyskiwanie energii
• Harmonogram PoE dla oszczędzania energii
• Monitoring zużycia energii PoE
• Ochrona przed przegrzaniem urządzeń PoE
• Bezgłośna i przyjazna środowisku praca
• Podwójna skalowalność IPv6 / IPv4
• Doskonała kontrola ruchu
• Zwiększone bezpieczeństwo
• Zaawansowane zabezpieczenia sieciowe
• Łatwe i bezpieczne zarządzanie
• Elastyczność i możliwość rozbudowy
• Inteligentny mechanizm diagnozy SFP

Źródło: Planet