Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE przystępuje do projektu OPNFV

OPNFVFirma SUSE dołączyła do projektu Open Platform for NFV (OPNFV). Jest to zintegrowana platforma open source klasy carrier-grade, przyspieszająca wprowadzanie nowych produktów i usług wykorzystujących wirtualizację funkcji sieciowych. Dodanie mechanizmów NFV (Network Functions Virtualization) rozszerza ofertę rozwiązań SUSE dla programowo definiowanych centrów danych, takich jak SUSE OpenStack Cloud - infrastruktura chmurowa oparta na OpenStack i SUSE Enterprise Storage - definiowane programowo pamięci masowe oparte na rozwiązaniu Ceph.


"SUSE wprowadzając technologie i usługi klasy carrier-grade do programowo definiowanych centrów danych rozszerza paletę własnych rozwiązań do obsługi newralgicznych systemów przetwarzania danych, chmur OpenStack i korporacyjnych systemów pamięci masowych. Nasze zaangażowanie w projekt OPNFV w charakterze platynowego uczestnika pomoże przyspieszyć rozwój platformy NFV z korzyścią dla partnerów i klientów" - mówi Nils Brauckmann, prezes i dyrektor generalny SUSE.

Systemy SUSE Linux Enterprise, SUSE OpenStack Cloud i SUSE Enterprise Storage zostaną w pierwszej kolejności wyposażone w mechanizmy NFV, co ułatwi partnerom zajmującym się technologiami telekomunikacyjnymi tworzenie i dostarczanie nowej generacji usług opartych na platformie open source od SUSE. Działania te przyniosą również wymierne korzyści klientom korporacyjnym, którzy rozwijając programowo definiowane centra danych nowej generacji potrzebują mechanizmów klasy carrier-grade.

"Zainteresowanie infrastrukturą definiowaną programowo rośnie dynamicznie, zaś wiodący dostawcy usług telekomunikacyjnych uważają wirtualizację funkcji sieciowych za newralgiczny element kompletnej strategii budowy takiej infrastruktury. Biorąc pod uwagę ogromne doświadczenie SUSE w dziedzinie społecznościowego rozwijania produktów takich jak Linux, KVM, Ceph i inne projekty open source spodziewamy się, że udział SUSE w OPNFV istotnie przyczyni się do osiągnięcia przez ten projekt stadium rynkowej dojrzałości" - powiedział Al Gillen, wiceprezes grupy Enterprise Infrastructure w IDC.

Firma SUSE jest już od dawna zaangażowana w wiele projektów związanych z architekturą OPNFV:
• OpenStack Neutron, projekt wirtualizacji sieci jako usługi w infrastrukturze chmurowej. OpenStack jest fundamentem SUSE OpenStack Cloud.
• Projekt IO Visor dla jądra systemu Linux dla nowoczesnych rozwiązań IO i sieci.
• Projekt Ceph dla definiowanych programowo pamięci masowych. Ceph jest bazą rozwiązania SUSE Enterprise Storage.
• Projekt hipernadzorcy KVM dla infrastruktury wirtualizacyjnej systemu Linux. SUSE było pierwszą komercyjną dystrybucją systemu Linux wyposażoną w KVM.
• Open vSwitch, zawarty w systemie SUSE Linux Enterprise.
• Aktualne certyfikacje IPv6 Ready i USGv6 dla SUSE Linux Enterprise.

"OPNFV ukierunkowuje rozwój oprogramowania open source software w sposób zapewniający efektywne współdziałanie różnorodnych podmiotów branży na wspólnej platformie NFV. Bogate doświadczenie SUSE w zakresie open source, oprogramowania korporacyjnego, zapewniania jakości procesów inżynierskich oraz pomocy technicznej dadzą projektowi i opartym na open source rozwiązaniom NFV silny impuls rozwojowy" - mówi dyrektor OPNFV Heather Kirksey.

Więcej informacji o rozwiązaniach SUSE można znaleźć pod adresem www.suse.com/solutions.

Źróło: SUSE